Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, czy ktoś spotkał sięz taką "przypadłością": zainstalowałem stery które polecacie (84.66), i zaczęły się jazdy: resety przy uruchamianiu 3dsmarka 2001Se, zwiechy przy odtwarzaniu divx, oraz problem z uruchomieniem po wybraniu opcji "uruchom ponownie komputer"... System świeżutki, pozostałe stery najnowsze. Próbowałem z modyfikowalnymi (XTreme, zer0pointy, NGO) i klapa. Dopiero zainstalowanie 91.31 od XTreme rozwiązało te problemy...

 

Oczywiście komponenty w kompie sprawne ;)

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno lamerskie pytanie :wink:

 

Do ilu mniej więcej można podkręcić ram na tej grafie bez radiatorów na pamieciach (wiem że każda karta kręci sie inaczej :razz: )

 

Jakie tutaj są obajwy po przekręceniu pamieci ?? Czy zaczną pojawiać sie jakieś kropki na ekranie jak to mialo miejsce w mojej starej Ti4200 ??

 

 

Teraz mam 7300GT 256mb z zalmanem 620/850. Dla GPU to już max(bo pojawiają sie freezy) ale wg mnie ram mógłby jeszcze sie podkrecic bez żadnego problemu ale juz poszedl 150 mhz wiecej i troche sie boje...

Edytowane przez maluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zrobiłem smarka na 2,6Ghz i standardowych ustawieniach karty

 

Wyniczek jak dla mnie wystarczajacy w zupełności:

 

Dołączona grafika

 

Próbowałem kręcić - dałem GPU na 550mhz a pamięci zostawiłem na standardzie (podkręcałem w riva turner), tylko że w 2 teście mam teraz taki moment że klatki lecą strasznie w dół i już do samego końca tak jest. Wtedy wynik ok 6700 :|

 

Do czego służy ta zworka na karcie (JP11)? Zauważyłem ją zanim zamontowałem kartę anie nie wiem do czego jest.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Trochę poczytałem i niby żeby podkręcac trzeba zworkę przelutować??? :mur: nie będę nowiutkiej karty ruszał nawet (i tak nigdy się nie bawię lutownicą), mozna to załatwić za sprawą biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i niby żeby podkręcac trzeba zworkę przelutować??? :mur: nie będę nowiutkiej karty ruszał nawet (i tak nigdy się nie bawię lutownicą), mozna to załatwić za sprawą biosu?

:blink:

 

Nic nie trzeba lutować. Słyszałeś o RivaTuner :> ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No tak ale poczytaj wyżej - na 550 na rdzeniu już dziwnie smark reaguje. Co mam niby przesatwić w rivie???

 

Leję na smarka. Zrobiłem 5x test Mother Nature na 600/750 i jakoś przeszedł bez zająknięcia. Teraz sprawdzę jeszcze w jakiejś gierce jak będzie ok to może jeszcze podniosę.

 

EDIT:

Aha, żeby nie było niedomówień - postanowiłem sam skomentować tego Gigabyte z "16 odblokowanymi potokami" :D

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

namawiam wlasnie kuzyna na to aby kupil 2x 7300GT Galaxy KLIK! i uruchomil to w SLI na Asusie wraz z AMD64 3500+, czy wie ktos ile mozna uzyskac markow na takich grafach w SLI?? oraz czy mozna podkrecac karty graficzne w SLI i czy jak sie podkreca to czy obie za jednym zamachem czy kazda trzeba z kolei...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja się przyłaczam do pytania które padło wcześniej - skierowane do starych wyjadaczy. Jakie stery polecacie pod GF 7300GT Galaxy Zalman 1.4ns 128mb? Cos co podnosi wydajnośc w stosunku do sterów WHQL albo jakieś stery na których lepeij idzie z oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłaczam do pytania które padło wcześniej - skierowane do starych wyjadaczy. Jakie stery polecacie pod GF 7300GT Galaxy Zalman 1.4ns 128mb? Cos co podnosi wydajnośc w stosunku do sterów WHQL albo jakieś stery na których lepeij idzie z oc?

 

wyzej pisze ze najlepsze beda 84.66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie rozumiem tego. Na 600/1500 przechodiz wszytskie testy bez problemu tylko w smarku 2003 jakieś arty dziwne się pojawiają w ragtroll a w 2001 w point sprites :mur: :mur: a potem tylko ekran miga co trochę :mur: Spradzę chyba jak to wygląda w jakieś gierce - kompletnie tracę jakikolwiek "szacunek" czy prawidłowośc wyników dla smarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No własnie ja też to dzisaj zauwazyłem istaluje o tu kurde komunikat, ściagłem jeszcze jakieś inne NGO (?).

 

EDIT:

 

Nawet na NGO 3D mark siada - w 2001 jest to samo - przy point sprites sypie artami (nawet na 500/1400!) i nie kończy testu.

 

Ale je#### 3d marki!!! Puściłem kartę na 600/1540 i 40min fear praktycznie na maksa ani jednego arta.... Nie wierze już dym chłamskim "programom".

 

NGO jednak są do [gluteus maximus]. Niby oparte na 91.37 ale fear czasami zwalniał i nie było zbyt dużego przyrostu mocy po oc. Do czasu wyjścia następnych zer0pointow zainstaluje te 84.66 z płytki Galaxy, powinno być już ok

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem te sterowniki NGO z guru3d i jestem zadowolony nawet. po pierwsze, udalo sie osiagnac wiecej przy oc rdzenia, nie wiem czy to mozliwe, czy moze przypadek, ale wczesniej przy 570 byly freezy, 565 bylo dobrze, a teraz 570 na dzien dobry i wszystko pieknie. po drugie, na "zwyklych" sterach, wprawdzie 5 mhz mniej na rdzeniu, robilem niecale 11K w 3dmarku 03. teraz 11722, wiec roznica nawet pozytywna :wink: poprobuje rdzen wyzej puscic jeszcze. wrzucilbym zrzut z ekranu ale nigdy tego nie robilem i nie wiem jak. dodalem plik ze zrzutem jako zalacznik ale czy to zadziala nie wiem.

 

 

 

EDIT:

faktycznie koniec zachwytow nad NGO.. wywalilem i zainstalowalem 84.66 z plyty dolaczonej do karty i zrobilem 12030 w 3dmarku 03 po oc rdzenia do 570 (tez przeszedl test) i pamieci 850. zalaczam zrzut. zostaje przy 84.66. no i radosc z przekroczenia progu 12k jest oczywiscie:)

post-140623-1156331007_thumb.jpg

post-140623-1156336365_thumb.jpg

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Podkręciłem jeszcze troszeczkę tzn. same pamiątki - grałem w fear na 600/810, były niekiedy naprawde niewielkie arty więc na 600/800 powinno być już ok. Instaluję 84.66 i jeszcze trochę rdzeń sprubuję podnieść.

 

faktycznie koniec zachwytow nad NGO.. wywalilem

Tzn? Co u ciebie spowodowało zmianę zdania? Wydajnośc w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze po prostu to, ze wcale nie NGO bylo powodem lepszego oc rdzenia i fajnego, jak dla mnie, wyniku. co do wzrostu jakosci grafiki - nie zauwazylem roznicy. ustawilem w riva tunerze 100% obrotow wiatraczka w trybie performance 3d, no i ewidentnie 91.31 nie nadaja sie do robienia marow, a ze zwyklych 91.31 przesiadlem sie dzis na NGO. 84.66 do markow nadaja sie jak najbardziej. co do wydajnosci w grach generalnie nie narzekam, choc jest to zdanie subiektywne z jednej strony, a z drugiej trudne do zmierzenia. np Most Wanted zeby klatki zeszly ponizej 25 po ustawieniu wszystkiego na maksa +AA i anizo to musze w otoczeniu innych samochodow z ulicy w jakims wymagajacym miejscu stac i zrobic kupe dymu. to chyba tyle. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czy jest jakiś sposób na dalsze podkręcenie biosu bez vmoda (tzn. przelutowywania tej zworki)??? Czy darady to jakoś w biosie zmienic - słyszałem jednak ze nie zawsze programy (NiBiTor) wykrywają dobrze bios z galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie koniec zachwytow nad NGO.. wywalilem i zainstalowalem 84.66 z plyty dolaczonej do karty i zrobilem 12030 w 3dmarku 03 po oc rdzenia do 570 (tez przeszedl test) i pamieci 850. zalaczam zrzut. zostaje przy 84.66. no i radosc z przekroczenia progu 12k jest oczywiscie:)

Ty nie patrz na glupie cyferki w wyniku Smarka tylko na wydajnosc w grach. Najnowsze NGO daja mi w takim Oblivionie 30% wiecej klatek (sprawdzone wielokrotnie)!! Karte krece na 620/840. Max pamieci na jakich stabilnie chodza to 910(1820)Mhz.

Karta: Galaxy 7300GT 128Mb 1,4ns

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie patrz na glupie cyferki w wyniku Smarka tylko na wydajnosc w grach. Najnowsze NGO daja mi w takim Oblivionie 30% wiecej klatek (sprawdzone wielokrotnie)!! Karte krece na 620/840. Max pamieci na jakich stabilnie chodza to 910(1820)Mhz.

Karta: Galaxy 7300GT 128Mb 1,4ns

 

Pozdrawiam!

 

czyli mam rozumiec, ze jesli ustawie wszysctko w oblivionie na maksa i mam obecnie ok 20 klatek na powierzchni kiedy tylko sie poruszam, nie walczac z nikim, to z NGO bede mial ok 26-27 tak? dzis jak znajde troche czasu zobacze jak to wyglada. a skoro o oblivinie mowa, od czego to moze zalezec, ze kiedy wychodze na poczatku z kanalu na powierzchnie, majac wszystko ustawione na maksa, bez ingerowania w plik*.ini, trawy na odleglych wzgorzach brak? sa nieprzyjemnie "gole" i to mnie strasznie razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam inne zdanie ale w innej grze - po powróceniu z NGO na 84.66 FEAR działa mi szybciej. Nie wiem,moze to zależy od konkretnych konfuguracji. Ja i tak czekam na zer0pointy pod 7300GT.

 

EDIT:

Pamieci nawet przy 800 dają małe arty, narazie diała na 620/755 i nie ma problemu, może jeszcze trochę podniosę.

 

Dlaczego moje pamieci idą tak "słabo" ? Czytam a tu ludzie bezporblemowo robią 800 a nawet 850 a ja na 750 stoję ;) . W sumie i tak to niewiele chyba już daje - "wąskie gardło" z 66GT i tak zostało wyeliminowane ;) .

 

Aha i jeszcze jedno pytanko, czy zwiększanie taktowania PCI-Express coś daje? Normlanie jest 100 czy podniesienie np. na 110-115 coś mi da?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno pytanko, czy zwiększanie taktowania PCI-Express coś daje? Normlanie jest 100 czy podniesienie np. na 110-115 coś mi da?

na pcmoddingmy jeden koles napisal, ze dopiero po podniesieniu na 110-120 mogl przekroczyc 800MHz na rdzeniu :) sic!

 

edit:

pomylka, nie na XS tylko na pcmoddingmy ;)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra jak narazie 630/775. Dalej na rdzeniu - freezy, dalej na pamieciach - arty (chociaż na 800 i 850 sa takie same!). Czy warto założyć na pamięci radiatorki? Jeżeli tak to ktore z poniższych będą waszym zdaniem najlepsze?:

 

http://www.allegro.pl/item121354459_alumin...bga_czarne.html (nie widza mi się, tylko 4)

 

http://www.allegro.pl/item120601799_primec...a_bga_ram_.html

 

http://www.allegro.pl/item121763489_pentag...ys_za_5_zl.html

 

Właczyłem FEAR wczytalem grę, zminimalizowałem obraz i dalem na 625/1730 - wszytsko było ok. Czy to oznacza że są arty w miarę nagrzewania się pamięci? Jeżeli tak to biorę na bank te radiatorki (2).

 

Fajnie, okazało się że jak włacze na 625/880 tez jest ok. Czyli to musi być w miarę czasu gorzej (nagrzewają się). Juz zamówiłem radiatorki, bedą w poniedziałek chyba :)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...