Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie grafika po prostu jest słabsza i tyle ;] Tak mi się wydaje, bo przy 1.6v max to 750 przy 63* w stresie [def cooling + 16* w pokoju] No chyba że to robi aż taką różnicę... W sobotę sprobuję zapodać 1.7 i może się zbliżę do 800Mhz :)

@Lukas

Według ciebie 1.64 @ 1.81 [vMEM] to katowanie karty ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Lukas

Według ciebie 1.64 @ 1.81 [vMEM] to katowanie karty ? :>

Nie, ale skoro ja musiałem mieć niższe napięcia (choć na rdzeniu było podobnie) i ktoś tu uważa że JA katowałem kartę to to co Ty robisz jest już nie do pomyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz że miałeś niższe napięcie ;] Z tego co mi wiadomo to go nie zmierzyłeś :) Mogłeś mieć nawet 2.4 ? ;> U mnie po zrobieniu 5 kresek na rezystorze juz bylo 1.8v na mem ... Zresztą ja to robiłem przy temp pokojowej 16* :) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No bo nie miałem czegoś takiego po wyjściu do 2D a w 3D były przy mniejszym oc niż twoje :P Poza tym zrobiłem 2-3 kreski, tak na próbę (B4).

 

No to proszę państwa, z niepotwierdzonych informacji wiem że mamy już 2 * 7300GT RiP.... [*]...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze sobie V na karcie i mi ten badyl od miernika zjechal troche na prawo i dup. Napiecie spadlo do 0.4V i komp sie wylaczyl. Potem wystartowal tylko na chwile i znowu off... A teraz startuje tylko jak karty nie ma w slocie. Na szczescie kupilem juz cos na pci za cale 5 zl i mam nadzieje ze to tylko karta a nie mobo albo sam slot pci-e :/ Takze mozecie mi pogratulowac... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to jest nas dwóch.... oby to była przestroga dla innych overclockerów... ;)

 

Te 7300GT naprawdę mają ciężki los...

 

A ja pomimo braku karty poprawiłem wynik w Aquamarku :D - jak? Znalazłem screena z najlepszym jaki wybiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metart

Nie prawda... Bynajmniej patrząc po wynikach to ludzie z 1.4ns bez problemu robią 1.6Ghz i więcej...

@banti

3x ten sam post ;] Coś chyba net ci się krzaczy ;]

 

Co do miernika to dobra rzecz tylko trzeba mieć pewną rękę i przykładać dokładnie tam gdzie się ma przyłożyć :)

----------------

Pobawiłem się trochę w Underclocking i aktualnie grafa śmiga na 200Mhz/1Ghz już jakieś 3 godziny i 0 problemów :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w Underclocking i aktualnie grafa śmiga na 200Mhz/1Ghz już jakieś 3 godziny i 0 problemów icon_smile3.gif

Hmm..ciekawe, można sprubowac, zawsze to mniej energii wydzieli a i rachunek mniejszy bedzie :wink: Może powstanie nowa dziedzina U/C czyli która karta zrobi naj mniej mhz :wink: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, że padła tylko grafa, kumpel mi przypimniał że zepsuł tak samo grafe i tylko jej cos się stało, że nawet jej nie naprawili tylko dali nową :wink:

Oby synu, oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa....

Pomódlcie sie za to aby serwisanci byli po dwóch albo trzech piwach i przy zwrocie nowej karty pomylili 3 z 9 (po 7) :P To będzie dobry kop :)

 

Jak oczyścić cały rezystor z grafitu ? Tak żeby nie było ani śladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie bardzo otwartą dyskusje tutaj :wink:

pod kran i szczoteczką i pastą do zębów :]

- nic nie pmyliłem myć można niemal wszystko :)

Edytowane przez metart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru godzin grafa śmiga na 175/350 [700] Zero problemów :) W międzyczasie oglądałem 2 filmy i wszystko ok :) Niżej nie da rady dać zegarów bo się skala w Rivie skończyła :lol:

Ta, chcesz walczyc ? ;]

Wejdz w opcje sterownikow w opcjach ekranu to zjedziesz sobie do core 88 a mem 175, czy jakos tak, ja tak ustawilem i smiga. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie bardzo otwartą dyskusje tutaj :wink:

pod kran i szczoteczką i pastą do zębów :]

Ty chyba pomyliłeś rezystor z rdzeniem :rolleyes:

 

Ta, chcesz walczyc ? ;]

Wejdz w opcje sterownikow w opcjach ekranu to zjedziesz sobie do core 88 a mem 175, czy jakos tak, ja tak ustawilem i smiga. :D

A co powiesz na to jak ja wyłącze w ogóle komputer :> ? Karta będzie pracowała z taktami 0mhz/0mhz i już nikt mnie nie przebije bo nie można ustawić ujemnej częstotliwości na grafie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić spięcie na grafie i ją spalić ;] Masz gwarancję że przy włączonym PC'cie będziesz miał 0/0 Mhz ;]]

Ta wydajność poraża :lol: FX 5200 ją zjada teoretycznie :D

No ale wtedy grafa działa dokładnie 4 sekundy (nie zapomnę tego :mur: ) a potem wała...

 

Możesz spróbować... Osiągniesz wtedy superniskie napiecie do underclockingu tak jak ja... Z 1.56(po modzie) nagle na grafie po Vmodzie 0.40V na rdzeniu... Takiego napięcia do U/C pozazdrości Ci każdy ;>

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czytam i tylko się śmieję :lol:

 

Widze też że od tych 2 przypadków ludzie zmienili kierunek - zamiast wyższych taktów niższe... przynajmniej to jest bezpieczniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...