Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem wreszcie swojego nowego procka i zlozylem kompa na probe na pajaka (bez HDD, wiec bylem w stanie tylko bios odpalic). Kurde, ten Zalman niby taki cichy, a jednek niezgorsza z niego suszarka :|

 

Na jakich on jest obrotach defaultowo (zakladam, ze w biosie i w Windzie podczas pracy 2D jest to samo?), 25%? I czy zredukowanie obrotow Riva do tych 12-13%, ktore ktos wczesniej podal jako minimalna wartosc pozwalajaca zachowac prace wiatraka, daje zauwazalny spadek halasu?

Niestety puscic go pasywnie nie moge, bo owiewa mi tez Zalmana na mostku polnocnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten zalman nie rozpedza sie biosie , zeby pozniej w czasie uruchamiania systemu zwolnic? (jak tak mialem na zwyklej wersji non-zalman) sprawdz jak sie zachowuje w trybie 2d w windowsie.

 

btw: dzisiaj rano karta do mnie wrocila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postawie system to na pewno podziele sie wrazeniami :)

Tez wydaje mi sie, ze sterowanie Riva zaczyna sie wraz ze startem Windowsa, bo przeciez realizowane jest poprzez sterownik, a nie w biosie karty.

Mozliwe tez, ze do halasu dokladal sie wiatraczek na NB - najblizszy test na pasywie, wtedy sie okaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wreszcie swojego nowego procka i zlozylem kompa na probe na pajaka (bez HDD, wiec bylem w stanie tylko bios odpalic). Kurde, ten Zalman niby taki cichy, a jednek niezgorsza z niego suszarka :|

 

Na jakich on jest obrotach defaultowo (zakladam, ze w biosie i w Windzie podczas pracy 2D jest to samo?), 25%? I czy zredukowanie obrotow Riva do tych 12-13%, ktore ktos wczesniej podal jako minimalna wartosc pozwalajaca zachowac prace wiatraka, daje zauwazalny spadek halasu?

Niestety puscic go pasywnie nie moge, bo owiewa mi tez Zalmana na mostku polnocnym...

Jest duza roznica. ;]

Proponuje ustawic jednak na 13%, bo 12% nie jest za pewne, moze nieraz nie startowac.

Obecnie mam nawiew z boku budy i 2d/3d chodzi 13%, rdzen w stresie osiaga ~50*c. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja grafa galaxy 7300gt ddr3 1,4ns 500/1400 stery forceware 92.91 a pytanie dlaczego mi nigdzie nie pokazuje taktowan? tylko w riva tuner widze a w 3d marku nawet nie jest pokazane wtf??

Bo 3dmark jest gupi i nie pokazuje ;] Nigdzie to znaczy gdzie jeszcze ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1.

Co mają pamięci do sterowników ? :lol:

Mój teścik sterów na dniach wzbogacę o teścik w Splinter Celu Chaos Theory i HL2, mógłbym jeszcze podać średnią ilość fps w menu w NFS:C, ale to prawie żaden test ;)

ad2.

Do podkręcania tylko riva, a to już było X razy tu o tym pisane.

ad3.

Pewnie maxymalnie koło 50* przy 1.25v ;)

no dobra, ale czy ja cos mowilem o pamięciach ? a ta wogle moje pytanie brzmialo jakich sterownikow uzywacie a nie jakie polecacie.

Z twoich testow wynika ze 91.47WHQL sa najlepsze, mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 7300gt 1.4ns

1. jakich uzywacie sterownikow

no dobra, ale czy ja cos mowilem o pamięciach ? a ta wogle moje pytanie brzmialo jakich sterownikow uzywacie a nie jakie polecacie.

Z twoich testow wynika ze 91.47WHQL sa najlepsze, mam racje ?

Teoretycznie tak ;] W markach, jak pisałem wyżej, wydajność w grach na dniach [prawdopodobnie w sobotę ;) ] Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam skromne pytanko, mianowicie jaką temperaturę macie w niepodkręcanej karcie podczas pracy w Windowsie. U mnie waha się od 47-54 stopni i wydaje mi się, że to zbyt wysoko. Pozdrawiam

37-39 stopni; wersja non zalman - komp odpalony na "pająka"; w pokoju 19,5 :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 7300GT 128MB Zalman - 340zł

 

Wyniki na Athlonie 64 3500+, 1 GB RAM, Grafika default

3DMark01 - 11700

3Dmark03 - 3500

 

Śmiech na sali. Wcześniej miałem ATI. Odinstalowałem stery. Wyczyściłem wszystko za pomocą Driver Cleaner. Chyba jednak nie wystarczyło i czeka mnie reinstall systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX

 

Mógłbyś puścić 06 na podkręconym 3500? Jestem ciekaw ile pkt. z cpu testu.

Jako że niestety dziś nie mam czasu zrobić reinstall, ani jutro, ani w sobote bo mam remont... więc o ile się nie pochlastam to zrobie Ci ten test w niedziele :)

Mój procek to A64 3000+ (Winchester 939) @ 3500-3800 (2200-2400). Weź to pod uwagę gdy będziesz porównywał.

Licze że na podkręconej na maxa grafie (bez ołówka oczywiście) i procku na 3800+ będę miał >12k w 03.

I tą nadzieją rozstaję się z Państwem gdyż jutro pracka czeka.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec moja teoria sie potwierdzila, pod radiatorem nie dosc ze pasta wszedzie tylko nie na rdzeniu to jeszcze te 4 "gumki" byly krzywo rozmieszczone... w tej chwili temperatura spadla z 47 do 42 w windzie.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperaturki to u mnie w windows z wiatrakiem na 15% jest 39 C. Jak mi się uda to format już jutro :)

Odkryłem za to iż mój zasilacz stał się najgłośniejszym elementem kompa. Mam nadzieję że wiatrak w nim jest na złączke 3-pin a nie 2-pin. Zakupie nowy kontroler obrotów i powinno być wreszcie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj zlozylem sprzet (galaxy 7300 gt 128 mb 1.4 ns na abit kn8-sli) i mam maly problem. pierwsza czynnoscia bylo zdjecie chlodzenia zalmana wyczyscilem ten bialy nieumiejetnie nalozony glut i posmarowalem rdzen pasta OCZ ultra 5+, zrobilem format, zainstalowalem wszystko jak nalezy, stery itd no i karta swiruje... przeszla mi co prawda 3 d marka 2001 ale 3d mark 2003 w drugim tescie sie sypie, wyskakuje jakis blad i wychodzi do windowsa. druga sprawa ze nie moge sprawdzic ustawien karty w everescie (moze to zalezy od wersji?). Czy wine moge zwalic na zle ustawienia w biosie (nowe mobo) czy moze to kwestia jakis sterownikow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...