Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A to do posiadaczy Palita, bo ta karta nie została ujęta w FAQ, jeśli chodzi o vmody i podkręcalność.

 

Byłbym wdzięczny jak by każdy posiadacz opisał jakie ma pamięci na swoim Palicie i jak ten się kręci ;] Można pisać na PW, albo tutaj.

Potrzebne mi to do drugiej części FAQ, odnośnie o/c tych karcioszek ;] W planie porównanie sterów do o/c, podatność danych rewizji rdzeni na podkręcanie, opis działania delty i to co delta daje [przyrost oc na poziomie 50mhz murowany :mrgreen:] + testy wydajności po zastosowaniu takowej (czy przypadkiem nie tracimy wydajności ;>) + porównanie sterów, które będzie uaktualniane po wyjściu nowych :) Także byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

palit 7300gt sonic 256mb ram w takim zielonym opakowaniu, standardowe takty: 500/1000

 

pamieci ddr3 1.4ns : HYB18H512321AF-XP - ida na 1600 bez dodatkowego V

gpu idzie na 550 bez dodatkowego V :/

Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli znajdziesz przyczyne niskiego wyniku, to napisz na forum. Ja sam chetnie bym sie dowiedzial, bo juz nic wiecej niz to co probowalem, nie jestem w stanie wymyslic.

jasne, jak tylko obczaje co to to dam znać

licze na to samo z Twojej strony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie na jakieś sposoby na Zalmanowskie ustrojstwo, aby nie było tego dziwnego hałasu? próbowal ktoś nasmarować wentylator tawotem?

Podlączylem fana pod 5v ale cały czas jest ten dziwny dźwięk takie szyy ;P mam b. cichego kompa i to mi przeszkadza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to po prostu szum przeplywajacego przez radiator powietrza? ;)

 

Pobawilem sie Ati Toolem 0.25 beta 15 i wyszlo mi:

- GPU idzie maksymalnie na 630 MHz, nawet 5 MHz wyzej zawiesza juz AtiToola, a po chwili kompa. Na 630 przechodzi 20-minutowe skanowanie artefaktow (dluzej mi sie nie chcialo czekac). Temperatura stabilizuje sie dosc szybko na 53* i nie rosnie dalej.

- pamieci: nie wiem. Puscilem "find max mem", doszlo do ok. 850 MHz (nie patrzylem sie akurat w monitor) przy 350 MHz na GPU, potem zaczely sie arty i AtiTool zaczal schodzic w dol nawet ponizej 700, i caly czas jakies drobne arty byly widoczne :blink: Zatrzymalem automat, puscilem wyszukiwanie artefaktow @700 - czysto. dalem GPU na 500 i zaczalem wchodzic z czestotliwoscia pamieci. 750, 770, 780, 790, 800 - czysto (przy kazdym kroku minuta na testerze artow). Cos mnie podkusilo i dalem GPU na 630 przy 800 na pamieciach - po paru sekundach zwis. W sumie nie wiem, czy taka kombinacja jest stabilna - dalem sobie na dzis z tym spokoj. Temperatura podczas OC pamieci siegnela max 52 stopni - z tym, ze byl to pomiar z diody GPU, wiec nawet nie chce myslec, jaka temperature mogly miec pamieci.

Troche boli w takich sytuacjach brak drugiej diody na karcie, mierzacej temperature wlasnie gdzies w okolicach pamieci.

 

Wszystko testowane przy wentylatorze na 65% (przynajmniej tyle pokazuje Riva jak sie wlaczy regulacje, przez zmiana czegokolwiek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do waszych niskich wyników w markach, zobaczcie czy karta się przerzuca od razu na tryb power 3d, tj czy w czasie trwania marka od samego początku leci na 500/1400 czy dopiero potem sobie przełącza na to 500 na rdzeniu :)

A jak to sprawdzic ? :P Ja probowalem nawet ustawic w sterach takie same takty na 2D i 3D (500/1400), ale wynik dalej jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie nie jetem zadowolony z efekty podkrecenia mojego 7300gt, na 575/1550 juz sypie artefaktami w 3dmarku 2003 w zwiazku z tym pytanko, czy vmod pomoze (jesli tak to mniej wiecej w jakim stopniu) i czzzzzzzzy jest to zabieg bardzo niebezpieczny? mam tez pytanie czy jesli zrobilbym juz vmoda i w przyszlosci chcial polaczyc 7300gt w sli to czy na drugiej karcie tez bede musial zrobic vmoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele razy bylo mowione ze marki potrafia takie "glupoty" pisac jesli chodz o takty.. ;]

 

a ja czekam na faq cz.2 ;) w szczegolnosci ta delta mnie interesuje.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie nie jetem zadowolony z efekty podkrecenia mojego 7300gt, na 575/1550 juz sypie artefaktami w 3dmarku 2003 w zwiazku z tym pytanko, czy vmod pomoze (jesli tak to mniej wiecej w jakim stopniu) i czzzzzzzzy jest to zabieg bardzo niebezpieczny? mam tez pytanie czy jesli zrobilbym juz vmoda i w przyszlosci chcial polaczyc 7300gt w sli to czy na drugiej karcie tez bede musial zrobic vmoda?

Widze że trafiłeś na padake :? V-mod jest bezpieczny o ile robisz to z miernikiem, jeżeli na ślepo to jest mała adrenalina B-) Kup ołówek 2B lub 2HB i maluj,maluj z 20-30s, troche podniesiesz napięcie a napewno nic nie uwalisz, bo ja mazałem i mazałem chyba z 40s i napięcie sie coś nie coś podniosło a nic przy tym nie uwaliłem, a po v-modzie może być tylko lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie nie jetem zadowolony z efekty podkrecenia mojego 7300gt, na 575/1550 juz sypie artefaktami w 3dmarku 2003 ...

wczoraj w nocy grając w NFS carbon podnosiłem powoli takty

i gdy GPU doszło do 580 ZWIS

mem dochodzilo do 780[1560] i ZWIS

tak więc zeby nie zyłować widze ze z 500/1400 moja karta bedzie chodzic bardzo podobnie jak Twoja czyli 560/1520

ale nadal mam slabe wyniki w 3dmarkach, zmienie zasilacz niedlugo, o procku juz tez mysle

 

aha zapytales ile V mod zmieni

wlasnie sam jestem ciekaw?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że trafiłeś na padake :? V-mod jest bezpieczny o ile robisz to z miernikiem, jeżeli na ślepo to jest mała adrenalina B-) Kup ołówek 2B lub 2HB i maluj,maluj z 20-30s, troche podniesiesz napięcie a napewno nic nie uwalisz, bo ja mazałem i mazałem chyba z 40s i napięcie sie coś nie coś podniosło a nic przy tym nie uwaliłem, a po v-modzie może być tylko lepiej :wink:

 

robiles tylko vmoda na gpu czy pamieci tez? nigdy nie mialem w reku miernika, co z tym zrobic??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata. Na nowym systemie na 3500+ a grafa default mam chyba normaln wyniki:

 

- 01 - 21000

- 03 - 10600

- 05 - 4400

 

Jak znajde czas to pobawie sie reszta. Nie mogelm na teraz robic 06 bo trzeba by go przeinstalowac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dnb111>>wszystko masz ok atitool tak pokazuje

 

Przemas_85>>vmod pomoze napewno ale w jakim stopniu tego niewie nikt kazda karta jest inna,jesli chcesz wykonac vmoda zalatw sobie najpierw miernik,co do polaczenia sli i vmoda to obie karty musza miec identyczne taktowania a czy bedzie musiala miec vmoda zalezy na jaki egzemplaz trafisz pozatym slyszalem ze 73gt w sli to kiepski pomysl i lepiej kupic jedna lepsza karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata. Na nowym systemie na 3500+ a grafa default mam chyba normaln wyniki:

 

- 01 - 21000

- 03 - 10600

- 05 - 4400

 

Jak znajde czas to pobawie sie reszta. Nie mogelm na teraz robic 06 bo trzeba by go przeinstalowac.

Pozdro

Wyniczki jak najbardziej w normie :)

 

Pobawilem sie dzis znowu AtiToolem i wyglada na to, ze stabilny maks mojej karty (bez vmodow) to 620/830. Przy pamieciach na 840 pojawiaja sie arty w Atitoolu po 15 minutach testu, wiec juz raczej dalej nie pojdzie. I tak chyba nie jest zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CruX

Teraz masz wyniki w normie ;]

@costi

Wyniczek przyzwoity ;] Szczególnie jeśli chodzi o GPU na stock V :) // Mógłbyś napisać jaki masz rev rdzenia ? (wyżej napisałem jak się sprawdza :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata. Na nowym systemie na 3500+ a grafa default mam chyba normaln wyniki:

 

- 01 - 21000

- 03 - 10600

- 05 - 4400

 

Jak znajde czas to pobawie sie reszta. Nie mogelm na teraz robic 06 bo trzeba by go przeinstalowac.

Pozdro

No i to sa wyniki, a nie to co u mnie :/ Jakie masz ustawienia: HTT, FSB, jaki Windows (S Pack itp.), jakie stery, w jakiej kolejnosci instalowales wszystko po formacie. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągam 93.71 whql i zobacze co z tego bedzie. Ogolnie jakoś problemowo sie zrobiło w systemie, przy sterach z płytki RT nie trzyma ustawień @ pamieci, innych nie da sie zainstalowac...Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na szybko marki i efekty prezentuja sie tak:

 

wersja marka - wynik@stock | wynik@620/830

 

03 - 10650 | 11017

05 - 4427 | 5276

06 - 2201 | 2539

 

Krecilem tylko grafe, sterowniki 91.47 WHQL

o_O czym wy sie przejmujecie :P ja na stocku mam 8-9k w 03 okolo 18k w 01, i jakies 3,9k w 05 :) ale nie omieszkam sprawdzic tych 91.47 ktore mam na plytce :P Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to sa wyniki, a nie to co u mnie :/ Jakie masz ustawienia: HTT, FSB, jaki Windows (S Pack itp.), jakie stery, w jakiej kolejnosci instalowales wszystko po formacie. Z gory dzieki.

Już piszę szczegółowo:

A64 3000+ @ 2200MHz (Winchester na 939), HTT 244x4, mnożnik procka domyślny czyli 9, pamięci 244 na timingach 3-3-3-8-2T, Windows XP SP2, stery 95.97. Po formacie instalowałem domyślne stery z płytki do mojego Gigabyte'a (nForce4-4X) a więc są już nieco stare. Następnie stery do grafiki i wsio. Aha nie ustawiłęm sterów na wydajność... tak dawno robiłem testy w 3DMark że zapomniałem :-)

 

Edit:

Z ustawieniem sterów na Wydajność w Markach mam:

- 01 - 21000

- 03 - 10700

- 05 - 4500

 

W tygodniu odbieram Freezera 64 więc i procek ustawie nieco wyżej conajmniej 2400Mhz. Jak znajde czas to będę kręcił grafike. Mam nadzieję że nie będzie to jakaś padaka tylko ... no chciałbym na domyślnym napięciu 600/1700 :-) Może chociaż raz będę miał większe szczęście niż na dotychczasowych kartach, które zwykle były poniżej średniej w OC.

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piszę szczegółowo:

A64 3000+ @ 2200MHz (Winchester na 939), HTT 244x4, mnożnik procka domyślny czyli 9, pamięci 244 na timingach 3-3-3-8-2T, Windows XP SP2, stery 95.97. Po formacie instalowałem domyślne stery z płytki do mojego Gigabyte'a (nForce4-4X) a więc są już nieco stare. Następnie stery do grafiki i wsio. Aha nie ustawiłęm sterów na wydajność... tak dawno robiłem testy w 3DMark że zapomniałem :-)

 

Edit:

Z ustawieniem sterów na Wydajność w Markach mam:

- 01 - 21000

- 03 - 10700

- 05 - 4500

Ja pier...papier, to ja mam wyzsze takty i do Ciebie mi sporo brakuje, w 2001 az 4000 :mad: WTF. Myslalem, ze moze nie zwieksza na 500 GPU przy wejsciu w 3D, ale jak sprawdzilem wykres taktowan w RivaTunerze, to jednak w momencie uruchomienia 3D odrazu zwieksza na 500. Ehh, juz naprawde nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...