Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Też mam 256mb i gierki śmigają miło... Teraz to mam kłopot 1.62v 810

(770) jak mam powyzej 69* to mam malutkie czarne prostokąty... A temp w stresie siega 71*. Jakoś trzeba zejść z temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 256mb i gierki śmigają miło... Teraz to mam kłopot 1.62v 810

(770) jak mam powyzej 69* to mam malutkie czarne prostokąty... A temp w stresie siega 71*. Jakoś trzeba zejść z temp.

wc i masz tempy pikne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem bez vmoda gpu poszlo na 580(A2)

wziolem olowek w dlon i pomalowalem rezystor, ma on teraz wartosc 566ohm'ow(pamieci nie ruszalem) gpu poszlo na 660

i teraz mam problem bo jak mierze vgpu to pokazuje mi w stresie 1.33V a powinno byc jakies 1.44V czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dojechał do mnie Palit 7300gt sonic 256MB z moreli...

Dostalem z innym chlodzeniem niz na zdjeciu jednak jest o dziwo bardzo ciche :)

Rdzen poszedl na 570 a pamieci na 1680!! :)

Jestem bardzo zadowolony jednak co do jakichkolwiek modow to mam problem :(

To jest wlasnie moja karta:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I nigdzie nie znalazlem jak ta wersje ewentualnie zmodowac :(

Wiem ze Palit lubuje sie w czestych modyfikacjach :(

Ale moze jednak ktos cos wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem bez vmoda gpu poszlo na 580(A2)

wziolem olowek w dlon i pomalowalem rezystor, ma on teraz wartosc 566ohm'ow(pamieci nie ruszalem) gpu poszlo na 660

i teraz mam problem bo jak mierze vgpu to pokazuje mi w stresie 1.33V a powinno byc jakies 1.44V czy to normalne?

Na wszystkich punktach pomiaru jest tak samo ? Zmierz na rezystorze. Bo wydaje mi się, że masz to co pokazuje miernik + 0.1v ;] U mnie jest identyczna sytuacja, kiedy nie mierze na rezystorze ;)

 

Witam,

 

Dojechał do mnie Palit 7300gt sonic 256MB z moreli...

Dostalem z innym chlodzeniem niz na zdjeciu jednak jest o dziwo bardzo ciche :)

Rdzen poszedl na 570 a pamieci na 1680!! :)

Jestem bardzo zadowolony jednak co do jakichkolwiek modow to mam problem :(

To jest wlasnie moja karta:

[/img]http://strony.aster.pl/korkodyl/a.jpg[/img]

[/img]http://strony.aster.pl/korkodyl/b.jpg[/img]

 

I nigdzie nie znalazlem jak ta wersje ewentualnie zmodowac :(

Wiem ze Palit lubuje sie w czestych modyfikacjach :(

Ale moze jednak ktos cos wie ??

Zobacz na 1 stronę tematu o 7600. Tam jest opisany vmod pod różne PCB kart. 7300GT i 7600GS od Palita jest na tym samym pcb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich punktach pomiaru jest tak samo ? Zmierz na rezystorze. Bo wydaje mi się, że masz to co pokazuje miernik + 0.1v ;] U mnie jest identyczna sytuacja, kiedy nie mierze na rezystorze ;)

masz racje, nie mierzylem na rezystorze, teraz zmierzylem i wyszlo mi 1,43V a dla pam bez moda 1,58, jakie jest bezpiczne napiecie dla pamieci?

 

mam jeszcze jeden problem

po vgpu gpu poszlo na 660 ale za to pamieci chodza tylko na 700, jak dam wiecej to nie przechodzi mi 3dmarka01, dlaczego tak jest? dodam ze wczesniej lecial bez problemu na 580/800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na 1 stronę tematu o 7600. Tam jest opisany vmod pod różne PCB kart. 7300GT i 7600GS od Palita jest na tym samym pcb ;)

 

Jest tylko 7600GS SONIC - ale rozni sie dosc mocno od mojej.

Przykladowo R23 i R24 sa w zupelnie innych miejscach...

Czy to nie jest istotne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, nie mierzylem na rezystorze, teraz zmierzylem i wyszlo mi 1,43V a dla pam bez moda 1,58, jakie jest bezpiczne napiecie dla pamieci?

 

mam jeszcze jeden problem

po vgpu gpu poszlo na 660 ale za to pamieci chodza tylko na 700, jak dam wiecej to nie przechodzi mi 3dmarka01, dlaczego tak jest? dodam ze wczesniej lecial bez problemu na 580/800

Przy pamięci też dodaj te 0.1v ;] Dzieje się tak na niektórych miernika, jakoś sobie obniżają te napięcie o 0.1v (na naładowanej baterii) a na rezysotrze pokazują dobrze :) Na mem masz teraz 1.68v :) vgpu mierz gdzie ci się lepiej mierzy, z tym, że jak patrzysz na to gdzie miałeś 1.33 to sobie po prostu dodawaj te 0.1 ;]

 

A co do krętliwości memek, przez podniesienie napięcia dla gpu memki mają mniej papu dla siebie i dlatego się tak dzieje. Ale dziwnie coś u ciebie, bo takie coś się dzieje dopiero przy około 1.55v dla gpu i wyżej [;

 

Jest tylko 7600GS SONIC - ale rozni sie dosc mocno od mojej.

Przykladowo R23 i R24 sa w zupelnie innych miejscach...

Czy to nie jest istotne ??

Poszukaj na ostatnich stronach tematu o 7600. Była tam dyskusja nt vmoda na palicie z identycznym chłodzeniem jak twoim gdzie właśnie te 2 rezystory były w innych miejscach ;) Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym najlepiej testowac? marki dosc dluga testuja :(

robilem testy w aguamarku i pam szybciutko lecialo ale marki nie przechodzily ustawien ktore przechodzil agua

1 test smarka 03 ;] Tj samoloty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Od kilku dni męczę dla znajomego 7300GT od Galaxy i po ołówkowych modach wyszło mi 13390 3DMark'ów (735/850). Kręciłem RivaTuner'em. Teraz po otrzymaniu stabilnych zegarów zgrałem nvflash'em bios do pliku stary.bin, NiBitor'em otworzyłem go, ustawiłem zegary na te wyższe, zapisałem bios jako nowy.rom i po wgraniu nowego biosu na kartę (komenda nvflash nowy.rom) odpalam RivaTuner'a i co? GPU ma poprawny zegar a memki 863 (???) i karta nie przechodzi testu 3DMarka :(

1) Skąd bierze się to 863 skoro wpisywałem 850??

2) Jak przywrócić oryginalny bios z pliku stary.bin skoro nvflash nie czyta binów? (chce tylko .rom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz plik z binem nibitorem i zapisz go jako rom ;]

Albo zgraj to co masz teraz, zmień zegary na dobre i wrzuć ;)

 

Co do automatycznego podniesienia zegarów pamięci to nie wiem co sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz plik z binem nibitorem i zapisz go jako rom ;]

Albo zgraj to co masz teraz, zmień zegary na dobre i wrzuć ;)

Dokładnie tak to robię, ale zawsze podbija mi zegary na pamięciach do tych 863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Free

ten tes przechodzi bez problemu nie mam artow tzn ja ich nie widze, ustawilem tylko pamiec na 810 i test poszedl ale na takim ustawieniu nie przejdzie mi 3dmar'01 a dokladnie w miejscu gdzie obraca sie ten kon(nie wiem jak nazywa sie ten test) dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak podbija do 863 z 850 to może ustaw 837 ? :] Flash biosu to przecież chwila, nie zaszkodzi spróbować ;)

To nic nie daje, bo nawet jak ustaiwe standardowe zegary 500/700 to po flash'u Riva czyta 500/863 :(

Hmm moze glupi pomysl ale jakiej wersji nibitora uzywasz ?:> Spróbuj wersja 3.1 ;)

Dokładnie tej wersji używam.

 

Powiem Wam coś jeszcze. Otóż gdy daję w NiBitorze "Read BIOS to NiBiTor" to wczytuje poprawne zegary - te które wgrywałem. Natomiast Riva czyta zawsze ???/863. I niezależnie od tego jakie zegary wgram: 735/850 czy 500/700 to Riva czyta ???/863 i karta jest niestabilna. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz oryginalnego biosu ?

Jak masz to otwórz go i zapisz w romie i potem zrób flash'a. Może nowszy Nibitor pomoże ?

Mam oryginalny BIOS ale w formacie .bin (tak zgrałem nvflash'em) i wgranie jego wiąże się z przerobieniem na .rom a to znowy skutkuje tymi ???/863 zegarami. Teraz nieważne co wgram do karty to te zegary się pojawiają.

A NiBiTora zmieniałem: począwszy od 3.0 na 3.2 skończywszy.

Narzie poradziłem sobie RivaTunerem i zmianą zegarów przy starcie systemu ale wolałbym znajomemu oddać kartę z normalnymi zegarami z BIOSu. Dlatego nadal proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam se ja 73gt galaxy zalman 128/128 i teraz moje pytanko, czy oplaca sie dolozyc okolo 50zl i wskoczyc na 76gs 256/128 od palita ?

przeciez jak zobaczylem ze tdu nie chce mi plywac przy 1024/768 to sie wscieklem.

chodzi mi o porownie typu, moja 73gt podkrecona bez vmodow itp i ten palit tez byl by w ten sposob podjechany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

chodzi mi o porownie typu, moja 73gt podkrecona bez vmodow itp i ten palit tez byl by w ten sposob podjechany

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2520781

A podkręca się jak w sigu ( mój jest raczej bardzo przeciętny ;] )

Update:

Inna rzecz że ten typ ( I WIELE INNYCH OSTATNIO !! ) tak ma

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam se ja 73gt galaxy zalman 128/128 i teraz moje pytanko, czy oplaca sie dolozyc okolo 50zl i wskoczyc na 76gs 256/128 od palita ?

przeciez jak zobaczylem ze tdu nie chce mi plywac przy 1024/768 to sie wscieklem.

chodzi mi o porownie typu, moja 73gt podkrecona bez vmodow itp i ten palit tez byl by w ten sposob podjechany

Tez sie zastanawialem nad zmiana, moge zamienic swoja karte bez doplaty na tego palita. Kumpel go ma i max co wycisnal to 550/15xx i ostro dosteje w dupe od mojego @73gt... w sumie 256mb i 4 potoki wiecej, ale mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

ostro dosteje w dupe od mojego @73gt...

Co przez to rozumiesz ? w jakich pozycjach ? jaka jest reszta sprzętu qmpla ...

Bo mój palit np w marku 05 robi na 550/1550 6200 - optymalizacji brak poza sterami (wydajność) i ramki niecałe 200 cl2,5. Pewnie częściowo wynika to z dwukrotnie większej ilości ram ale w czasie grania ten ram też się liczy ;]

Update:

Ma prawo dostawać "ostro" w dupe przy porównaniu z 700/1850 - w końcu te karty mają tyle samo jednostek ROP i jeżeli akurat w danej pozycji to jest wąskim gardłem to nic w tym dziwnego ;]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja zdobyłem dzisiaj TDU i jak czytałem opinie na temat tej gry to chyba trzeba będzie nieco dokręcić aby sobie pograć na wyższych deatalach... ew. się grę wywali i tyle :D (IMO najlepsze rozwiązanie bo bezstresowe). Sorki jeżeli ktoś uważa to za oftopa ;)

 

EDIT:

"Veni... vidi... właśnie deinstaluję..." - jak to napisałem do Lanca ;) TDU to dla mnie chłam i tyle więc kręcenia karty z mojej strony niestety nie będzie.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

mi tdu śmiga w najwyższej rozdziałce z AA4 średnio 27fps.. Karta 780\884 a reszta w sigu:) Tdu jest bardzo fajne nie wiem co Ty LukasAMD od niego chcesz off sie zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aby nie robić masakrycznego oftopa - na 700/850 nie chodziło wcale źle ale spodziewałem się czegoś na miarę NFSa raczej... no niestety te demony prędkości mnie zmieniły i teraz nie lubię gier nawet zbliżonych do symulacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...