Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde mam problem. Tu mi kolega lanc podpowiedział że nie włączyłem w rive takiej funkcji żeby czytał temp z gpu. To skad te pierwsze tempy były czytane? Miałem 34idle i 42stress a teraz mam 41idle i 51stress ;/ Wcześniej miałem takie temp jak w evereście. Czy wy też właczyliscie w setupie w data provider NVThermalDiode.dll ?? Pozdro

NVThermalDiode czyta info prosto z gpu, z tego samego źródła temp czytają sterowniki. A ty miałeś pewnie jakąś starszą wersję Rivy Tuner, dlatego czytała ci z czego innego, przez to były takie rozbieżności w temp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Free chyba masz racje bo mam starą ver rivy ;/ To ja na AC pewnie ze 100* miałem w stresie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Free chyba masz racje bo mam starą ver rivy ;/ To ja na AC pewnie ze 100* miałem w stresie xD

Przeciez on zawsze ma racje i nigdy sie nie myli :unsure: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie moja prosbe ;)

 

jakby ktos mial lub wiedzial gdzie mozna znalezc v-moda do Leadtek Winfast 7300GS to byl bym bardzo wdzieczny :)

Mysle ze mozna z mojej karty po modzie troche jeszcze wyciagnac, bo na default lata przy 640MHz na rdzeniu i 1300MHz na pamieciach :]

Nie wiem czy w tej karcie da cos delta, ale dzis wieczorem tez poproboje ;)

 

 

(mam tylko maly problem z wgrywaniem biosu. robie sobie dyskietke startowa, wrzucam tam wszystko co jest potrzebne, ale czasem jak pisze cos w dosie to mi sie kilka literek na raz pojawia ;) np cisne L a sie pojawia Lllll ;) utrudnia to zycie gdy cos sie z grafa stanie i nie bedzie nic na ekranie widac. wie ktos ocb? )

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(mam tylko maly problem z wgrywaniem biosu. robie sobie dyskietke startowa, wrzucam tam wszystko co jest potrzebne, ale czasem jak pisze cos w dosie to mi sie kilka literek na raz pojawia ;) np cisne L a sie pojawia Lllll ;) utrudnia to zycie gdy cos sie z grafa stanie i nie bedzie nic na ekranie widac. wie ktos ocb? )

a nie bedzie to problem raczej ze strony klawituary? :wink:

 

powiedzcie no mi ludziska czy jak ja wymienie radiatory na pamieciach to strace gwarancje na karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli odkleisz orginalne radiatory i jak będziesz oddawał karte na gware to przyklej je tak jak były ( nie powinny stracić przylepności )Nie powinni do niczego się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

a nie bedzie to problem raczej ze strony klawituary? :wink:

 

powiedzcie no mi ludziska czy jak ja wymienie radiatory na pamieciach to strace gwarancje na karte?

Jak zwykle bede sie czepiali kazdego szczegolu. Beda ci probowali wmowic ze ewentualne uszkodzenie jest uszkodzeniem mechanicznym wynikłe z twojej winy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffffffffffffffffffff !!!

Już jedzie do mnie nowa karta z serwisu.

Ciekawe tylko czy będzie 80nm czy 90nm oraz czy pamięci też będą tak ładnie śmigały jak na poprzedniej (w riva tuner skończył mi się suwak na 1050MHz a pamieci na 2.15V wołały "JESZCZE, JESZCZE..." )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Uffffffffffffffffffff !!!

Już jedzie do mnie nowa karta z serwisu.

Ciekawe tylko czy będzie 80nm czy 90nm oraz czy pamięci też będą tak ładnie śmigały jak na poprzedniej (w riva tuner skończył mi się suwak na 1050MHz a pamieci na 2.15V wołały "JESZCZE, JESZCZE..." )

Ja wczoraj po 5tygodniach jazdy na matroxie odebralem z gwary nowa 76gs. 80mm ofc ale jakies inne PCB :| Tzn dziwne rozmieszczenie rezystorów itp.. Nawet nie wiem gdzie maznac ołówkiem. Na def V robi 640/1700. Nie jest chyba tak zle ;> Grafa siedzi pod wc.

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po 5tygodniach jazdy na matroxie odebralem z gwary nowa 76gs. 80mm ofc ale jakies inne PCB :| Tzn dziwne rozmieszczenie rezystorów itp.. Nawet nie wiem gdzie maznac ołówkiem. Na dev V robi 640/1700. Nie jest chyba tak zle ;> Grafa siedzi pod wc.

chyba tak strasznie nie... ciekawe przy jakim napieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Na Dev czyli tak jak i w innych GS'ach :] Tyle że karta na WC powinna po mojemu zroibić ciutke więcej chociaż na Dev v nie ma to pewnie większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dev czyli tak jak i w innych GS'ach :] Tyle że karta na WC powinna po mojemu zroibić ciutke więcej chociaż na Dev v nie ma to pewnie większego znaczenia.

chodzi mi o konkrety... zdziwilibyscie sie jaka moze byc roznica miedzy ednym def a drugim...

 

Zwlaszcza ze jets tyle pcb tych kart ze nie da sie juz tego porownywac...

 

jesli wodnik ma 1,4v na grafie to 640mhz na def to nisko moim zdaniem nawet bardzo

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dev czyli tak jak i w innych GS'ach :] Tyle że karta na WC powinna po mojemu zroibić ciutke więcej chociaż na Dev v nie ma to pewnie większego znaczenia.

1. Nie dev tylko def (to jest skrót od default...)

2. Nie koniecznie takie samo V, wszystko zależy od PCB, a Wodnik ma inne niż reszta 7600. PCB rev 3.0.

3. Nie koniecznie więcej. To już zostało dowiedzione, że zbicie temp na tej karcie nic nie daje, no chyba, że zmienimy deltę, to wtedy niższa temp = więcej Mhz.

 

Dodajmy do tego to, że nowe rewizje 7300GT mają stock 1.38v, co w połączeniu z rdzeniem B1 daje wymierne wyniki w podkręcaniu na def taktach. Karta Pumy i Fredka robi ponad 700Mhz na rdzeniu na stock v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Znalazl juz ktos miejsce do mazania olowkiem na nowej rewizji ? :rolleyes: Ja szukalem na XS i nic nie ma :? Na co mi te wc... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jak już ktoś pisał chyba

mianowicie po ponownym zainstalowaniu systemu temp. skoczyły odpowiednio 32 do 38

i ok. 44 - do troszkę ponad 50 (maks.53)

po kilkugodzinnej kopaninie w PESa 6

w trybie 3d rdzeń lata 700

chłodzenie to standardowy Zalman puszczony na 7v

 

czy te 53 stopnie to jest bezpieczne dla B1

czy ja będę chciał zrobić moda to na tej rewizji i chłodzeniu jakie mogą być maksymalne bezpieczne temperatury czy lepiej sobie odpuścić moda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

mam podobny problem, jak już ktoś pisał chyba

mianowicie po ponownym zainstalowaniu systemu temp. skoczyły odpowiednio 32 do 38

i ok. 44 - do troszkę ponad 50 (maks.53)

po kilkugodzinnej kopaninie w PESa 6

w trybie 3d rdzeń lata 700

chłodzenie to standardowy Zalman puszczony na 7v

 

czy te 53 stopnie to jest bezpieczne dla B1

czy ja będę chciał zrobić moda to na tej rewizji i chłodzeniu jakie mogą być maksymalne bezpieczne temperatury czy lepiej sobie odpuścić moda??

temp bezpieczna, moda nie odpuszczaj :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jak już ktoś pisał chyba

mianowicie po ponownym zainstalowaniu systemu temp. skoczyły odpowiednio 32 do 38

i ok. 44 - do troszkę ponad 50 (maks.53)

po kilkugodzinnej kopaninie w PESa 6

w trybie 3d rdzeń lata 700

chłodzenie to standardowy Zalman puszczony na 7v

 

czy te 53 stopnie to jest bezpieczne dla B1

czy ja będę chciał zrobić moda to na tej rewizji i chłodzeniu jakie mogą być maksymalne bezpieczne temperatury czy lepiej sobie odpuścić moda??

Temp skoczyły bo program zaczał używać właściwego czujnika ;]

53* to bardzo mała temperatura, bez problemu możesz jechać nawet na 70* [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Pewnie pól forum jedzie na niewłaściwym czujnku. Więc zróbcie tak jak mówiłem bo pewnie jak mieliście przykładowo 80* stres to teraz możecie mieć rzeczywiste 100*. A już się cieszyłem że mam takie el0 WC i małe temp na gpu :P

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pól forum jedzie na niewłaściwym czujnku. Więc zróbcie tak jak mówiłem bo pewnie jak mieliście 80* stres to teraz możecie mieć rzeczywiste 100*. A już się cieszyłem że mam takie el0 WC i małe temp na gpu :P

Skąd ta pewność, że pół forum jedzie na starej rivie tuner ? Pozatym sterowniki pokazują odpowiednią temp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym sterowniki pokazują odpowiednią temp...

nie zgodzę się

przedtem miałem i w rivie i w sterach 32 w 2D, a teraz mam i w rivie i w sterownikach 38

 

kamil2201 - czemu od razu 80 bądź 100 stopni na aircooling,

ja mam max 54-55 na 700mhz, na Zalmanie na 7volt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowanie sterów = stery korzystają z innego czujnika ? o_O Nie zmieniłeś przypadkiem sterowników ? :)

 

A co do kamila to on tak ma, że myśli że wszyscy mają identyczną sytuację jak on. On miał 1.6v i 80* na AC i uważa, że wszyscy tak będą mieli ;] - ja tutaj nikogo nie atakuje, tylko wyjaśniam tą kwestię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

patrykkupczyk Tyle że tym masz DEF napięcie a ja miałem troche ponad 1.64v.

 

@ Free wcale tak nie myśle tylko tak powiedziałem orientacyjnie co by każdy wiedział ile temp wzrosła z prawdziwego czujnika gpu.

 

PS edytowałem tamtego posta żeby nie było żadnych zastrzeżeń że myśle że wszyscy mają tak jak ja :P

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to znalazłeś, daj jakiś link

 

na pewno to nie jest gt, bo ma turbocache

http://www.palit.biz/en/products/nv_pcie_7300-Sonic.htm

 

http://www.allegro.pl/item199060858_palit_...fv_gw_wwa_.html

http://www.allegro.pl/item196690614_tylko_...3_625_1600.html

 

będzie to szybsze od GF6600 (nie GT)?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...