Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Co do kart.

7300GT to w sumie to samo co GF7600GS(mowimy o Galaxy) a z kolei GF7600GS jest tylko na rdzeniu o 60MHz slabszy niz 7600GT wiec mozemy i tak go podkrecic.Dodatkowo 7600GS lepiej sie kreci niz GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmierz rozstaw otworów. Ludzie samodzielności troche!

Nie mam karty jeszcze :blink:

Zresztą Kyniek mówił że rozstaw ten sam co w 7800 więc bedzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować Palita Sonic 128MB DDR3 za 340

Lepiej dołożyć do Galaxy 256MB. No chyba że nie ma się więcej kasy.

Hmm sam sie zastanawiałem czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2xgalaxy7300GT zamiast mojego obecnego 7800gt ale doszedlem do wniosku że to nie był by dobry wybór.

 

Hmm właśnie znalazłem ten test http://www.cpcw.com/disp.php?aid=8892&cid=17&pg=6 i jak myslicie opłaca sie zamienić 7800GT na 2x7300GT Galaxy??

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek 550/660 to max o/c? I jakiej firmy ten 7300GT??

Nie, nie krecilem grafy bo mi sie nie chcialo. A firma to Palit.

 

btw : poprawka Aquamark 3 :D 94271, takty grafy takie same, proc 295x9 mem 295MHz 2.5-4-3-7 1T

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem oto Galaxy 7300GT 128MB z Zalmanem ZM-80C. Jak widać chłodzenie stare ale jare polecam wszystkim temperaturka pasywnie taka sama jak ze standardowym coolerem a z lekkim nawiewem spada o jakies 5 stopni. Pasta jeszcze chyba nie wygrzana bo temperaturki jeszcze spadaja. Do łączenia wykorzystano Arctic Ceramic.

 

Pytanie dlaczego akurat to chlodzenie. Otóż przesiadłem sie z 9500 pro dla ktorej wydawal sie ten zalman byc stworzony ale z ta karta wspolpracuje równie dobrze. Lepsza pasta od tej co mialem na Radeonie powoduje ze temperatura górnego i dolnego radiatora jest niemal identyczna. Pozostaje tylo doposazyc ramy w jakies radiatory. Radiator oczywiście wyklucza stosowanie SLI ale jak ktoś ma tylko jedna karte to polecam!!

 

www.republika.pl/solonyone/P7120215.JPG

www.republika.pl/solonyone/P7120211.JPG

www.republika.pl/solonyone/P7120221.JPG

www.republika.pl/solonyone/P7120226.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli ten test 7300GT z SLI jest prawdziwy to zapowiada sie niezły wypas ...

7300GT Palit kosztuje poniżej 350 zł i kręci się do ponad 1500 mhz na pamiątkach , a to oznacza że za niecałe 700 zł mamy sprzęt niewiele słabszy od grafy za 1100 zł.

 

Jeśli ktoś kupuje AM2 i wybierze Asrocka z XLI to będzie naprawde opłacalny interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze na tym asrocku xli ; sli nie dziala <_< nvidia zablokowala w sterownikach te funkcje zeby nie tracic na swoich chipstetach :/

 

ale pewnie w przyszlosci pojawia sie zmodowane stery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze na tym asrocku xli ; sli nie dziala <_< nvidia zablokowala w sterownikach te funkcje zeby nie tracic na swoich chipstetach :/

 

ale pewnie w przyszlosci pojawia sie zmodowane stery :)

Juz sa zmodowane stery z tego co wiem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie tematowi i wynikow 3D Marka jest bardzo wiele, ale nie widac testow z gier.

 

Czy ktos jest w stanie przetestowac SLI z GF 7300GT na DDR3?

 

Zalezy mi na prownaniu do 7900GT.

 

Edit: Rzeczywiscie - test, ktory jest w linku podanym przez Bliss'a zawiera benchmarki z gier.

 

Moje niedopatrzenie :).

 

Bliss i jak, zmieniasz w koncu na 2x7300GT, czy 2x7600GS?

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL przecierz u góry jest podany test porównawczy.

 

Co do XLI to sądze że powinno spokojnie wspołpracować ...

 

Niewie ktos moze przypadkiem jak dokladnie kreca sie te pallity ?? ja slyszalem ze robia na pamieciach 1500 mhz ale to mi mowil sprzedwca na allegro ... w rzeczywistosci moze byc lepiej.

 

Pozatym 7600GT Sonic dalo sie prosto przerobic i krecilo sie tak samo jak reszta GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 2x7300GT, ale tak tylko wstepnie, bo odrazu hamuje mnie moja zasilka, tez uwazacie ze nie pociagnie ?, a czy wystarczylby chief 400, jesli nie to jakim zasilaczem musialbym dysponowac zeby bez zadnych problemow ciagnal 2x7300gt ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ower lolek

 

 

 

myśle że masz na myśli 7600GS/GT tylko że one nie dorównują 7900 poprzeż mniejszą ilość potoków i przez pół mniejszą szynę pamieci wiec nie ma co porównywać

 

 

@devilek

 

 

coś mi sie twoje wyniki nie podobają bo 7300 GT @ 8 potoków w życiu by nie miała takiego wyniku !!! bo nawet niezle podkręcony 7800 GT nieraz nie wyciśnie tyle !! chyba że masz sli to całkiem prawdopodobne że tyle mogło być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@devilek

 

 

A i tak team 7300 GT @ overlocking nie przeskoczą 7900 GT @ overlocking, ale za 650 zł to bardzo dobra wydajność i jak ktos ma możliwości sli na swojej płycie to jest bardzo dobry interes.No ale jak ktoś chce miec szybszego kompa to musi wydać za taką wygodę. A jaki masz wynik w 3d marku 01 ....... 06 ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@devilek

A i tak team 7300 GT @ overlocking nie przeskoczą 7900 GT @ overlocking, ale za 650 zł to bardzo dobra wydajność i jak ktos ma możliwości sli na swojej płycie to jest bardzo dobry interes.No ale jak ktoś chce miec szybszego kompa to musi wydać za taką wygodę. A jaki masz wynik w 3d marku 01 ....... 06 ?? pozdrawiam

Nie przeskoczą ale na pewno jest z nimi mniej problemów niż z kreconym 7900gt przy którym nie znasz czasu ani godziny kiedy "padnie", też myslałem nad kupnem 7900gt ale po lekturze topicu o nim dałem sobie na wstrzymanie bo nie mam zamiaru później łazić po serwisach i wydawać kasę na telefony do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskoczą ale na pewno jest z nimi mniej problemów niż z kreconym 7900gt przy którym nie znasz czasu ani godziny kiedy "padnie", też myslałem nad kupnem 7900gt ale po lekturze topicu o nim dałem sobie na wstrzymanie bo nie mam zamiaru później łazić po serwisach i wydawać kasę na telefony do nich

 

Tu masz raciej co z tego ze 7900 bardzo dobrze sie kreci ale nie wiadomo kiedy padnie !! własnie zaczołem sie zastanawiać na team 7600 GT to już by przeskoczyło 7900. Ja dzisaj po raz 4 wysłałem na gwarancje mojego 7900 z powodów artefaktów ale tym razme nagrałem sobie filmek z artefaktami i powinna być 3 nowa grafika :)

 

 

@ czy poda mi ktoś linka do wyników kart graficznych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie tematowi i wynikow 3D Marka jest bardzo wiele, ale nie widac testow z gier.

 

Czy ktos jest w stanie przetestowac SLI z GF 7300GT na DDR3?

 

Zalezy mi na prownaniu do 7900GT.

 

Edit: Rzeczywiscie - test, ktory jest w linku podanym przez Bliss'a zawiera benchmarki z gier.

 

Moje niedopatrzenie :).

 

Bliss i jak, zmieniasz w koncu na 2x7300GT, czy 2x7600GS?

7300GT napewno nie wezme zalezy ile kasy zarobie wezme 2x7600GS albo dokupie 7800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...