Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Devilek ty jedziesz na SLI - też bym tak chciał :D obie przestawić na 700/1700 i z proca maksa (chociaż ty masz C2D a to już inna bajka ;)) i byłoby nawet fajnie ;)

 

Ja skorzystałem z HB i jest ok - zamalowałem cały układzik który na zdjęciu jest oznaczony żółtą kreską, nie robiłem (i nie będę robił) żadnych pomiarów :P

 

PS: Darady jeszcze jakoś podnieść napięcie :D ??? Chciałbym mieć 750Mhz... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Najlepiej sprawdzić tak: ustaw rdzeń na 640 Mhz i włącz smarka albo jakąś mocną gierkę (np. FEAR ;) ) a dowiesz się czy będzie freez czy nie ;) Jak nie to znaczy że się udał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobry - gdybyś miał freeza to byłoby na pewno poniżej 10k tak więc mod raczej działa ;)

 

Nie wiem jak masz procka i ramki ustawione więc nie wiem czy wynik bardzo pasuje - czy miałeś uruchomione coś jeszcze?

 

EDIT:

Dobra ja na dziś kończę, jutro idę z pamięciami wyżej i sprawdzam w smarku ile będzie, na początek 700/850 ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na 640 właśnie puściłem 3dmarka 2k3 wynik 11663pkt (640/800) dobry wynik? ;] I tak dla mnie zamało.

hmm nie wiem czy twoj wynik jest ok... ja mam 11k w 3dm03 a karta na ustawieniach jak w podpisie... wiec cos slabo ... ale to tylko moje odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana dorwę SLI. Ale ten mod z ołówkiem mnie zabił :D A ja chciałem przelutowywać zworkę ;>

 

edit: mj18 średni wynik.

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam strasznie wysokie timingi i do tego 2t ;/

 

edit: Max gpu to 660mhz więc mod niby się udał ale coś mały przyrost mhz. Zbadałbym jaki mam teraz vgpu ale niewiem w którym miejscu. Jakby ktoś mogł dać fote z zamieszczonym miejscem gdzie się sprawdza napięcie gpu to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na plusach pobliskich kondensatorów, najlepiej przed i po zapisz sobie wartość V :)

 

mam strasznie wysokie timingi i do tego 2t ;/

 

edit: Max gpu to 660mhz więc mod niby się udał ale coś mały przyrost mhz. Zbadałbym jaki mam teraz vgpu ale niewiem w którym miejscu. Jakby ktoś mogł dać fote z zamieszczonym miejscem gdzie się sprawdza napięcie gpu to byłbym wdzięczny.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.32v. ile jest normalnie?

norma to 1.3 V

po voltmodzie jest 1.35 V (tak cos kiedys wyczytalem ale moge sie mylic)....

jesli masz miernik za 10 zl to margines bledu to pewnie cos kolo 0.05 V :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze jak w moim przypadku zrobic jakiegos (pencil)voltmoda ?? pcb ver p456h1... ddr3 2ns , bez zworki.... a zaden mod na necie nie pasuje do tej galaxy.... jutro dodam fotki

 

normalnie jest chyba 1.3V albo coś koło tego

meilbox mnie ubiegł

im wiecej bedzie "granitu" z olwoka tym wieksze napiecie uzyskujesz....oczywiscie lepiej zeby olowek byl miekki...

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pencil mod jak najbardziej udany. z 560 na gpu teraz mam 650:) i 3dmark03 podskoczyl z ok 11,5K do 12,7K:) zadowolony jestem. zastanawiam sie czy jest sens dalej go smarowac olowkiem (mam 3B) czy pojdzie wyzej jeszcze.. jutro chyba kupie najbardziej miekki olowek jaki znajde;) myslicie ze cos da sie z niej jeszcze wycisnac? ahh.. miernika nie posiadam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ja wam teraz powiem ?? ;> 7300gt galaxy ddr3 z zalmanem będzie kartą na miarę r9550. W cholere osób będzie ją kupowało i robiło Pencil Mod'y :) Jestem tego w 100% pewien :D

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mj18

Na tej fotce od pencil moda pisze, że po zamalowaniu Vcore wzrasta o 0.1v. 73GT normalnie ma coś około 1.3, także po vmodzie powinna mieć 1.4v ;) Coś mi się wydaje, że 2b było za słabe ;] Użyj 6b albo 8b [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i powiem więcej - niech nikt się nie zabiera za FAQ do tej karty ;) Obiecuje go do 2 tyg bo niestety szkoła kradnie mój cenny czas a jak wiadomo, czas to rzecz deficytowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podrapałem jeszcze troche tym ołowkiem i udało mi się osiągnąć 1.37-38v ;] Teraz zobacze czy mhz moge więcej dać i jeszcze go troche podrapie żeby wyszło 1,4.

Edit: Niewiem czy nie przesadziłem teraz tak go wymalowałem że na rdzeniu jest 1,49v ;] Testy mode ON

715mhz na rdzeniu ...;] jest i może będzie więcej ale temperatura rdzenia się podnosi troszkę... 63 stopni w full stresie. Nie za dużo? ;]

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4954104

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja wczoraj malowałem tym co miałem w domu ... niewiem jakie to ale jakies szaleńczo miekkie nie byly ... narazie cienko ... 630 .. (wczesniej przy 610 byl freez) jak wroce z roboty i kupie jakis ołówek po drodze (po 22... ;|) to bede walczyl dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 13101 przy gpu na 675, a korzystam poki co z olowka 3B:) chcialbym umiescic swoj wynik na ORBie, mam 3dmarka sciagnietego z guru3d.com, a potrzebuje chyba wersji pro. jak mozna dostac legalna wersje? to sie gdzies kupuje czy jak? zaznaczam ze z szukajki skorzystalem, googli tez, nic nie znalazlem co by mnie satysfakcjonowalo. nie znalazlem tez lepszego miejsca do zapytania o to, a jako ze chce umiescic swoj wynik zrobiony na 7300GT to mysle ze nie jest to OT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...