Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ja na 585 lub 590 mialem 13800, memki tez cienko, bo troche ponad 800.

pogratulowac w takim razie. na 560 przed pencil modem mialem maks 12030. przy czym testy sa robione na zwyklych sterach, bez zadnych optymalizacji windowsa, robione ot tak, dla sprawdzenia jak daleko mozna gpu stabilnie wykrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra dobra ale Niemiec ma C2D a nie normalnego procka więc nie ma się co dziwić :D

 

Kurde tacy wy jesteście??? Idę kupić największy z numeru "BE" jaki będzie w sklepie i zaczynam zabawę od nowa :D

 

 

A chciałbym jeszcze o coś zapytać - dlaczego nikt wcześniej nie napisał o tym modzie??? 2 tygodnie się "srałem" i bałem lutownicy (i dalej się boję :D) aż znalazłem coś takiego no i proszę - połowa forum robi pencil-moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra ale Niemiec ma C2D a nie normalnego procka więc nie ma się co dziwić :D

 

Kurde tacy wy jesteście??? Idę kupić największy z numeru "BE" jaki będzie w sklepie i zaczynam zabawę od nowa :D

A chciałbym jeszcze o coś zapytać - dlaczego nikt wcześniej nie napisał o tym modzie??? 2 tygodnie się "srałem" i bałem lutownicy (i dalej się boję :D) aż znalazłem coś takiego no i proszę - połowa forum robi pencil-moda :D

i chwala Ci za to :) a pomoze mi ktos w sprawie tego orba? skad wziac pelnego 3dmarka03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ludzie powiem wam za to jedno - bez miernika ani rusz - chyba przegiąłem nieco - fear chodzi na 750 / 850 !!! NIE MA FREEZEÓW !!! Ale za to temperatura.... ok. 56-58 w IDLE, w stresie dochodzi do 88 stopni... fear pójdzie chyba nawet na 800 - jak mi napiszecie jak zmienić skalę w rivie bo zapomniałem to sprawdzę, potem zmazuję tego poprawianego (robiłem TYLKO B4) i robię od nowa ale bez przesady i HB....

 

Zdjątko:

Dołączona grafika

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chwala Ci za to :) a pomoze mi ktos w sprawie tego orba? skad wziac pelnego 3dmarka03?

Instalujesz FREE wersję i NIE REJESTRUJESZ na pirackim keyu i już możesz dawać wyniki na ORB'a... No chyba, że masz dostęp do oryginalnego keya od pr0 wersji, ale to bardzo wątpliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiem wam za to jedno - bez miernika ani rusz - chyba przegiąłem nieco - fear chodzi na 750 / 850 !!! NIE MA FREEZEÓW !!! Ale za to temperatura.... ok. 56-58 w IDLE, w stresie dochodzi do 88 stopni... fear pójdzie chyba nawet na 800 - jak mi napiszecie jak zmienić skalę w rivie bo zapomniałem to sprawdzę, potem zmazuję tego poprawianego (robiłem TYLKO B4) i robię od nowa ale bez przesady i HB....

 

Zdjątko:

Dołączona grafika

nie zjaraj tylko gpu :P

 

a modzik fajny-mam wode to nawet to 1.45 czy cuś moge dac-jęsli to nie zaszkdozi grafie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Chciałem podkręcać na mój sposób czyli psedo-profesjonalnie, dałem mu 800 (już wiem jak zmienić skalę ;) ) i zapodałem fear. Zawiesiło kompa ;)

 

Zmazałem i poprawiłem znowu tym B4 ale tak że teraz w idle mam 41 stopni (czyli ok ;) ). Zobaczę na jakich zegarach nie będzie w fear freezów.

 

A modzik rzeczywiście fajny - zabawa na kilka sekund, jak ci nie pasuje to palcem ew. chusteczką czyścisz, zero śladów... regulacja w zależności od ilości grafitu itp :P

 

EDIT (WAŻNE :P):

 

Sorki że post pod postem ale muszę coś napisać dla tych co dopiero robią/chcą zrobić tego moda.

 

Najlepiej najpierw sprawdźcie jaką macie temperaturę podczas normalnej pracy w 2D jak np. będzie 35-36 stopni to sobie to zapiszcie. Jak zrobicie moda to od razu to znowu sprawdźcie, jeżeli podskoczyło to znaczy że mod się udał. Im więcej stopni w 2D tym większe macie napięcie.

 

Dla przykładu, ja na tym mega-mocnym miałem 56 stopni w 2D, teraz poprawiłem i mam 48 a to już sporo mniej ;) dopiero teraz sprawdzam na ile będą chodzić zegary

 

EDIT2:

 

Dobra chodzi na 710... więcej nie próbowałem... temperatura maks 75 stopni więc chyba nie jest źle ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widac ze ja raczej cienko pomalowalem .... hehe ... bo mialem w idlu 37stopni .. a teraz mam 40-41.. takze tak jak pisalem wczesniej jak mi sie uda dzisiaj zdobyc (behehe jak to brzmi ...) ołówek miekki .. to bede sie bawil dalej ;]

 

edit:

gdziesz czytalem ze to gpu wytrzymoje do 120stopni ;P ale raczej wolalbym nie probowac:)

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja też nie ;) Wczoraj udało mi się zrobić tak na HB że rdzeń działał na 700... teraz jadę na 4B bo uważam że jest lepszy

 

PS: Boże chroń tych co używają 6B.... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasAMD uważaj bo ja tak namazałem grafitem że miernik pokazywał 1,85volt'a! Bez miernika lepiej się za to niezabierać. co do twojej temperatury to coś dużo ja na napięciu 1,46 miałem w stresie max 62 stopnie. Masz Zalmana czy zwykły cooler? Jak Zalmana to niezdziwił bym się jak masz napięcie 1,6-7volt'a W tej chwili karta chodzi umnie na necałym 1,5v temperatura w 2d to 44 stopnie (wentyl w rive'ie na 25%)

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam zalmana, trochę zmażę z karty tego grafitu - i tak robiłem to głównie aby zobaczyć maks jaki ona osiągnie a trzeba przyznać że jest on NIEZŁY :D

Może dałoby radę na 770 albo 780 ale nie mam już czasu (i ochoty :P) aby sprawdzać. Wiem przynajmniej że na 673% kupiłem dobra kartę (nie pytajcie bo nie wiem dlaczego akurat tyle :P) ;) .

 

EDIT:

Teraz mam maks 78 stopni i 710 Mhz na rdzeniu, jest sens to zmazywać? Czy ta temperatura (wentyl na 65% w 3D) nie jest aż taka duża? Mi się wydaje że wszystko poniżej 90 stopni jest do zaakceptowania ale mogę się mylić.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rpzy okazji wybadałem sobie max zegar na gpu 0-na 420 atitool leci 30 min na scan artifacts i czysto...630 raczej też ok 635 i zwieszka...

 

zrobie vmoda to pewnie 650-680 będzie stabilne :D

 

 

swoja drogą wc to fajna sprawa- idle 42 stres 44 na gpu B)

 

 

eh-zróbka ołowkjowego na mem bo mam padliny :(

 

już na 800 mam pojedyńcze krtopki w ati toolsie :mur: eh.. w 3dsmarku tego nie widac ale atio tool potrafi niezle grafe rozgrzac-szkdoa ,zę na razie automat nie działa i trzeba sie wgapaić w obraz testowy

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego komp mi nie wykrywa drugiej karty ?

 

Ustawiłem PCI-E x8

Założyłem mostek

Włączyłem w biosie SLI

Zmieniłem stery

 

I dalej nie mam opcji włączenia SLI w sterownikach :|

 

A na dodatek od podpięcia karty dźwięk działa mi tylko na jeden kanał zamiast na 2 :|

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalmana, trochę zmażę z karty tego grafitu - i tak robiłem to głównie aby zobaczyć maks jaki ona osiągnie a trzeba przyznać że jest on NIEZŁY :D

Może dałoby radę na 770 albo 780 ale nie mam już czasu (i ochoty :P) aby sprawdzać. Wiem przynajmniej że na 673% kupiłem dobra kartę (nie pytajcie bo nie wiem dlaczego akurat tyle :P) ;) .

 

EDIT:

Teraz mam maks 78 stopni i 710 Mhz na rdzeniu, jest sens to zmazywać? Czy ta temperatura (wentyl na 65% w 3D) nie jest aż taka duża? Mi się wydaje że wszystko poniżej 90 stopni jest do zaakceptowania ale mogę się mylić.

Coś duża ta temperatura. Która gierka ci ją aż tak wygrzewa? Fear?;] Temperaturki coś za wysokie moim zdaniem.(umnie są niższe na 715mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił ;>

 

Dołączona grafika

 

Ale coś małe wyniki mam. Jak wrócę ze szkoły to jeszcze OC proca poprawię bo coś mu sie powaliło a potem spróbuje dojechać do 600 na rdzeniu karty. Wie ktoś jak podkręcić każdą karte osobno w SLI :| ?? Podobno sie nie da a szkoda bo jedna z zalmanem a druga bez i strasznie dużo tracę podrkęcają 2 tak samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@powered by ołówek 4b ;>

uh .. dzisiaj na szybko przed praca dojechałem na rdzeniu do 700 ale chyba trochę przegiołem z tym grafitem bo temperatury ~90stopni...

 

starłem , namazałem troche mniej... i jest stabilnie na 650 przy temp. ok 65stopni.

powalczę jak wrócę..

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak utrwalić tego moda bo zauważyłem że po jakimś czasie napięcie mi spada (grafit spada z karty) było 1,49 dziś mam juz 1,46v. przykleić taśme w to miejsce czy co?

Jaki vcore uzalibyście za całkowite maksimum? lub jaką temperature? Widze że niektórzy nieźle smarują te karty ja przy 1,5v miałem max 62stopnie w stresie a tu czytam że 80-90 stopni niektórzy mają na rdzeniu. Niepopalcie sobie kart! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym ze ja walcze bez zalmana , to też weż pod uwagę

 

Edit: kurde musze jakos schłodzić kartę bo faktycznie temperatury od moda mi skaczą w górę..

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kurde dziwicie się że idą w górę - normalnie masz 1.3V to jak zwiększysz na 1.4-1.5V no to chyba musi pójść w górę no nie??? :D

 

 

Aha, czy można zrobić moda ołówkowego na memkach? Idę kopać po necie, może znowu coś znajdę ;)

 

EDIT:

 

Tutaj:

 

http://www.vr-zone.com/?i=3330&s=1

 

coś jest ale ogólnie więc nie wiem jak z tym na naszym galaxy.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra jeszcze trochę poszperałem w necie i znalazłem coś co wywołało nieczęste zjawisko - szczena na ziemi. Znalazłem wyniki takich galaxy (7300GT 128/256mb 1.4/1.2ns Zalman) - wynoszą one uwaga....

 

810/910 !!!

 

Oczywiście zrobiono tam moda i to nie profesjonalnego lutownicą a tego ołówkiem. Do tego zwiększono częstotliwość PCI-Express z 110 Mhz do 120 Mhz.

 

Powyżej 800Mhz na rdzeniu zalecają dawać już 120 Mhz PCI-Express, jeżeli mamy tak ok 700 to warto ponoć przestawić na 110 bo inaczej karta może się nieco dławić.

 

Sorki że nie dałem linka ale wpiszcie sobie w google 7300GT vmod - jest masę informacji o Galaxy...

 

to nie karta... to potwór.....

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasAMD ty chcesz nam wszystkim gpu popalic ?:) tak ?:P pracujesz dla galaxy i podjudzasz nas zebysmy krecili krecili ... a pozniej ... no sory ... wina klienta i kupujta nowe karty ;D :D .. ale koniec OT

 

ja pamietam ze kupowałes sobie radiatorki na pamieci ? jak sie spisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mowil ze znalazl takie wyniki w necie , sam ma przecie ~800 czyli tak jak u (prawie) wszystkich ... ja np dochodze do 830 pozniej arty - ale raczej z "wygrzania" bo nawet na 850 nie mam artów ... dopiero po paru chwilach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie pamięci chodzą na 900 a to co podawałem wyżej to NIE JEST MOJ WYNIK tylko taki jakie ludzie osiągają więc bez obaw - moje rekordy macie w sigu, jak coś się zmieni to napisze i poprawię siga no nie ;)

 

@mar_cin

Nie jestem agentem galaxy, bez obaw ;)

 

@mj18

Radiatorki dobrze się spisują, nie ma artów na 900 ale i tak testuje na ok. 850-860 bo (przynajmniej w smarkach) na 900 już wynik spada, pamięci jednak za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa. Zabrałem się znowu za pencil moda udało się ustawić 1.6v gpu podkreciło się do 750 mhz ale wynik w 3d marku ten sam. W czym może twkić problem?

 

p.s pamięci ustawione na 825mhz później na 805 i to samo. Pci-e w biosie ustawiłem na 115mhz (na 120 niewłącza się komp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@mj18

Sprawdzałem twojego siga i tylko 1 zadanie mam w życiu ;) , oto efekt :D :

 

Dołączona grafika

 

Procek chodził na ok. 2430-2440Mhz (jak widziałem to u Ciebie było 2700)

Szyna ustawiona na 115Mhz

Resztę widać z CPU-Z lub rivy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...