Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taką prośbę. Czy ktoś mógłby tu jeszcze raz wrzucić zdjęcie z miejscami gdzie mierzy się napięcie na :wink2: rdzeniu w galaxy 7300GT DDR3 i FaZa nA mAsE :wink2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką prośbę. Czy ktoś mógłby tu jeszcze raz wrzucić zdjęcie z miejscami gdzie mierzy się napięcie na :wink2: rdzeniu w galaxy 7300GT DDR3 i FaZa nA mAsE :wink2: :wink:

Ja mierzyłem dokładnie po odrtonej stronie pcb gdzie robiłeś vmoda.

Czyli tak pencil mod: gpu - R451, mem R437

Dołączona grafika

 

Mieżenie v: gpu - R466, mem - niech ktoś poda to wyedytuje

Dołączona grafika

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o inne pamieci tylko, to że karty z nowym PCB miały sie lepiej kręcić a jest odwrotnie <_<

w sumie jak to bedzie dzialalo mi ladnie bez takich przeklaman jak teraz mam nawet na stocku

to mi 600/1600 starczy ;]

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafikatak wyglada u mnie google earth... takze nieciekawie - sami przyznacie ;]

chociaz - co ciekawe ... 3dmarki wygladaja ok ... jednak mysle ze to karta uwalona nadal ...

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak to bedzie dzialalo mi ladnie bez takich przeklaman jak teraz mam nawet na stocku

to mi 600/1600 starczy ;]

Problem w tym że bez v-moda karty z nowym PCB mają problem z dojściem do 600mhz <_< 1600mhz na pamiątkach spokojnie ale gorzej z GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dzisiaj przyszla do mnie garfka od Niemca to pare pytanek :D

 

1. Jakie macie opory na malowanym rezystorze od VMODA? i jakie napiecia wtedy sa... czy ktos ma link do moda z potencjometrem a nie olowkowy? nie wierze grafitowi :P

 

2. To samo co punkt 1 ale VMEM.

 

3. Jakie najlepsze sterowniki pod winde 32 bit? :]

 

no to chyba wszystko :D jutro zaloze WC Abadona na rdzen i dam radiatory miedziane na memki wentylek i bede krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 91.33 i na 600/1700 robie w 05 5431 pkt także nie narzekam. Muszę kupić miernik to wtedy zrobię pencil moda. Tylko boje się jednego - żeby zabardzo nie zamalować :P I ołówek pasuje kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to mnie zmartwiles powiem ci szczerze, moze chociaz sa chlodniejsze icon_lol.gif

a chłodne to one są 33-34*C Idle B-)

 

Ja mam 91.33 i na 600/1700 robie w 05 5431 pkt także nie narzekam

A porównywałeś je z 91.47??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz za pare dni dołacze do grona pisadaczy gf 7300gt :D Mam asa w rekawie i nie wym czy go ktos uzywał B-)

 

A mianowiscie bawiliscie sie osobno taktowaniem vertex shader a osobno rdzenia ? bo z tego co wiem w tych gf mozna dac przykładaowo na rdzen 650 a na vertexy 550 dzieki czemu rdzen bedzie lecaił wyzej a vertexy i tak dadza rade a o/c i wydajnosc lapsza :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Porównywałem i miałem na nich kilka pkt mniej :)

 

Jaką macie temp. rdzenia w idle ?? Ciekawi mnie to także proszę w miarę szybko odpowiedzieć :)

Ja mam w idle max 36 stopni.

 

Po modzie tak ok. 40-46... zależy ile dam v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sprawdzałem te stery które podaliście czyli 91.33 oraz 91.47 a na końcu 88.46 (bodajże standardowe co dają na cd) i się okazuje, że jednak na tych starch się lepiej kręciła grafa. Wyniki również były wtedy wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi w skorcie powiedziec czy radek :

http://allegro.pl/item131845380_wyprzedaz_...b_gwarancj.html bedzie lepszy od tegp GF : http://allegro.pl/item130944034_galaxy_730...mhz_zalman.html bo niektorzy mowia ze radek lepiej stoi ale ja sie nie orientuje....

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lykaj 73gt, x800 to juz technologia przeszlosci, nawet nowego splinter cella na tym nie odpalisz, z innymi tytulami z biegiem czasu bedzie podobnie. ;] Po @ 73gt calkiem ladnie sie prezentuje, na pewno w 3d markach wciaga to cale x800pro, nie wiem jak z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprzet jak z podpisu i takze grafiki :P mam problem z wykreceniem pamieci :( powyzej 1650Mhz ktoras z kart wali artami) i czy po zrobieniu Vmoda na MEM-kach mam szanse dojsc do 1800Mhz??? oczywiscie rdzen tez mnie interesuje ale wystarczy mi 700Mhz :) przy 615 mam freeza :P rozumiem ze musze zaopatrzyc sie w miernik aby na obu grafikach uzyskac identyczne napiecie (+/- 0.1V) jakie mam szanse?? :/ czy w SLI bedzie kiepsko? czy raczej nie mam na co liczyc :/

 

Ps. Vmoda zamierzam zrobic na jakis dluzszy okres :) nie na kilka dni czy tygodni wiec takze interesuje mnie czy warto sie za to zabierac:P

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprzet jak z podpisu i takze grafiki :P mam problem z wykreceniem pamieci :( powyzej 1650Mhz ktoras z kart wali artami) i czy po zrobieniu Vmoda na MEM-kach mam szanse dojsc do 1800Mhz??? oczywiscie rdzen tez mnie interesuje ale wystarczy mi 700Mhz :) przy 615 mam freeza :P rozumiem ze musze zaopatrzyc sie w miernik aby na obu grafikach uzyskac identyczne napiecie (+/- 0.1V) jakie mam szanse?? :/ czy w SLI bedzie kiepsko? czy raczej nie mam na co liczyc :/

 

Ps. Vmoda zamierzam zrobic na jakis dluzszy okres :) nie na kilka dni czy tygodni wiec takze interesuje mnie czy warto sie za to zabierac:P

Powiedział Ci już ktoś, że SLI na tych kartach to troszeczke nieudany pomysł ? :mur: Wiem po sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi w skorcie powiedziec czy radek :

http://allegro.pl/item131845380_wyprzedaz_...b_gwarancj.html bedzie lepszy od tegp GF : http://allegro.pl/item130944034_galaxy_730...mhz_zalman.html bo niektorzy mowia ze radek lepiej stoi ale ja sie nie orientuje....

128mb moze byc, a niedlugo bedzie na 100% za malo do 1280x1024 i detalach max.

Sprobuj dozbierac do 7300gt 256 (oczywiscie tylko galaxy wchodzi w gre)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi w skorcie powiedziec czy radek :

http://allegro.pl/item131845380_wyprzedaz_...b_gwarancj.html bedzie lepszy od tegp GF : http://allegro.pl/item130944034_galaxy_730...mhz_zalman.html bo niektorzy mowia ze radek lepiej stoi ale ja sie nie orientuje....

Na pewno nie będzie lepszy. Galaxy ma lepsze chłodzenie, jest tańsza no i co najwazniejsze wydajniejsza. No a o PS3 to nie ma co chyba wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128mb moze byc, a niedlugo bedzie na 100% za malo do 1280x1024 i detalach max.

Sprobuj dozbierac do 7300gt 256 (oczywiscie tylko galaxy wchodzi w gre)

Nie przesadzaj, jak ty za ,,chwile,, bedziesz chciał grac na takiej karcie w 1280x1024?? W najnowsze, podkreślam najnowsze za jakiś czas zagrasz co najwyżej w 1024x768, max detale etc. a w takim wypadku 128mb wystarczy, aczkolwiek nie twierdze że wersja 256 mb jest jakaś gorsza czy coś :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie przesadzaj, jak ty za ,,chwile,, bedziesz chciał grac na takiej karcie w 1280x1024?? W najnowsze, podkreślam najnowsze za jakiś czas zagrasz co najwyżej w 1024x768, max detale etc. a w takim wypadku 128mb wystarczy, aczkolwiek nie twierdze że wersja 256 mb jest jakaś gorsza czy coś :D

Pozdro

A tam się spieracie... gdybym miał wersję 256mb to chciałbym aby mi taki Crysis poszedł choćby na medium i 1024x768 a nie mówmy tu już o czymś więcej. W przypadku gier pod DX9 73GT Galaxy jest ok. W przypadku bardzo nowych (które za jakiś czas zaczną wychodzić) już chyba nie - DX10 to kolejna zagłada jeżeli chodzi o "aktualność" mojego (i chyba nie tylko ;)) sprzętu. Może lepeij poczekać na 8300GT Galaxy Zalman ??? :D :D

 

Co do wyboru radek a to galaxy - ja stanowczo brałbym Geforca, i to nie tylko ze względu że jest szybki i cudnie się kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników - cięzko je porównać w sensie dopracowania, ponieważ były robione na zupełnie innch ustawieniach windy itd, w 2006 przecież jest i tak dużo pkt, niezapominaj, że gto2 wogóle nie ma sm 3.0 tak wieć i testów niektórych nie ma. 2005 w/g mnie teraz pokazuje tak naprawde wydajność w dzisiejszych grach, 2003 - tam cały czas jednak wynik robi procek...

W grach np nfs mw zdecydowanie lepiej sobie radzi radek, w cod2 również, ale biorąc cały czas pod uwage cene 73gt, ona również jest bardzo dobra w tych grach.

 

Sam teraz się zastanwiam czy brać dla kumpla 73gt 256mb czy 76gs 128mb, oczywiście galaxy with zalman, cena taka sama, tylko pytanie właśnie jak bardzo się przyda te dodatkowe 128mb. Sądze, że jednak przy karcie tej klasy, na której i tak nie będzie można grać w max detalach i 1280, 256mb jest zbyteczne. Tak więc lepiej 76gs 128mb. Jakie jest wasze zdanie?

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...