Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie kupiłem Palit Sonic 7300GT 256MB DDR3 AGP na czerwonym laminacie od rrymek. Ciekaw jestem jak da rade z O/C na tej karcioszce ;]

http://images34.fotosik.pl/83/28a2ddf6f93c29c0med.jpg

 

i takie pytanie. Czy Revoltec GF Pro na nią pasuje. Wiem, że na 7600GT spokojnie wchodzi, ale czy na 7300GT (producent nie podaje ;/)?

 

i pytanie 2. Jaką wersję sterowników na dzień dzisiejszy najlepiej do niej stosować? Dodam, że jeśli gram to w gry, nie w 3Dmarki ;]

163.75 czy 93.81, a może jeszcze inne?

 

i pytanie 3, ostatnie ;]

Czy ktoś jest w stanie stwierdzić która to wersja PCB?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem Palit Sonic 7300GT 256MB DDR3 AGP na czerwonym laminacie ...

http://images34.fotosik.pl/83/28a2ddf6f93c29c0med.jpg

Wlasnie o taka karte pytam, czy podczas normalnej zwyklej pracy pojawia sie taki wkurzajacy pisk w windows?

 

Zauwazylem ze ten pisk dochodzi od tak mi sie wydaje wiatraka, czy jest jakis sposob oprocz wymiany chlodzenia na to aby taka karta przestala piszczec?

 

PS... Czy posiada ktos niepotrzebny kabel zasilajacy do grafiki albo po niskiej cenie ma do sprzedazy?

 

PS2... Po zatrzymaniu placem na sekunde grafiki dalej piszczala karta...

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy pewnie cewka nie wiatrak. Niestety jest to norma. Może coś ci da zalanie jej silikonem.

A co do kabla http://www.allegro.pl/item285711269_kabel_..._pin_6_pin.html.

 

P.S. Nadal aktualne jest moje pytanie z posta wyżej #5682.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uszkodzony kabel od zasilania karty tzn bolce zaczely wychodzic mi z molexa i nie wszystkie siedza na rowniej glebokosci. Czy jesli nie ma zadnych zwiechow i resetow podczas gier itp rzeczy tzn ze karta otrzymuje dobre zasilanie i kabel spisuje sie jak powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie styka to powinno być wszystko ok, ale jesli sie styka na zbyt małej powierzchni moga wystapic zakłucenia lub przy wiekszym obciążeniu przepalenia ale jesli siedzi w środku to jest wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie styka to powinno być wszystko ok, ale jesli sie styka na zbyt małej powierzchni moga wystapic zakłucenia lub przy wiekszym obciążeniu przepalenia ale jesli siedzi w środku to jest wszystko ok:)

 

jakie przepalenia?

 

No jeszcze mi sie nie zresetowa od ponad tygodnai jak ją mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepalenia w miejscu styku.. to bardzo pechowo i pod duzym natęzeniem musialoby wystapic, jesli jest mała powierzchnia styku to przeplywa wiecej prądu i sie grzeje i moze sie przepalić o to mi chodziło.

 

Edit:

a karta mało prądu ciągnie (zaledwie ok. 25 W w stresie bez OC) więc z kablem nic sie nie powinno stać

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę choody92, że masz podobny konfig do mojego ;] Jak nam obydwu karty dojdą to można porównać wydajność ;]

Moja będzie na czerwonym PCB, a dokładnie to taka:

Dołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem opcje w biosie FastWrite i zauwazylem ze dzwieki wydawane przez karte zredukowaly sie, czy piski moga miec co zwiazanego z tym?

czy to normalne ze czestotliwosc pisku jest zalezna rozdzielczosci ekranu?

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup silikon który zasycha w miarę twardo ale elastycznie i zalej nim cewki. Powinno rozwiązać problem z piszczeniem.

Brzęczeć (piszczeć) to mogą tylko cewki ,sorry dławiki na karcie.Sposób jest tylko jeden silikon lub lakier do paznokci opcjonalnie klej tylko nieaktywny chemicznie (nieżrący) i zalewasz tym dławik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...