Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Palita 7300 GT Sonic na AGP. Procesor P4 2,4 Ghz Northwood.

 

Bez podkręcania grafiki uzyskuję około 3400 punktów w 3dmark 05.

 

Przeprowadzałem testy i grafika działa w pełni stabilnie przy taktowaniu rdzenia 627 Mhz, bez podkręcania pamięci karty. Uzyskuję wtedy około 4070 pkt.

 

Pamięci karty podkręcają się do 1030 Mhz (realnie 2060) (działa w pełni stabilnie na 3dmark). Wtedy core pracuje na domyślnych ustawieniach. Uzyskuję około 3975 pkt.

 

Niestety kiedy połączę oba parametry: core 627 i pamięci 1030 komp uzyskuje mi raptem 3500 pkt.

 

Po obniżeniu do 614/984 mam 3900 pkt. co i tak jest zbyt mało.

 

Z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Palita 7300 GT Sonic na AGP. Procesor P4 2,4 Ghz Northwood.

 

Bez podkręcania grafiki uzyskuję około 3400 punktów w 3dmark 05.

 

Przeprowadzałem testy i grafika działa w pełni stabilnie przy taktowaniu rdzenia 627 Mhz, bez podkręcania pamięci karty. Uzyskuję wtedy około 4070 pkt.

 

Pamięci karty podkręcają się do 1030 Mhz (realnie 2060) (działa w pełni stabilnie na 3dmark). Wtedy core pracuje na domyślnych ustawieniach. Uzyskuję około 3975 pkt.

 

Niestety kiedy połączę oba parametry: core 627 i pamięci 1030 komp uzyskuje mi raptem 3500 pkt.

 

Po obniżeniu do 614/984 mam 3900 pkt. co i tak jest zbyt mało.

 

Z czego to wynika?

dodatkowe zasilanie podlaczone do karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipps <> jaką masz kartę? Zieloną?

Ja mam na zielonym laminacie!!!

 

Jak byś miał aparat pod ręką to weż wrzuć tu na forum zdjęcia V moda z zaznaczeniem gdzie co i jak właśnie na zielonym laminacie palita 7300 bo tam są chyba jakieś drobne różnice jak z modowaniem 7600...

 

No i oczywiście napisz ile Mhz zyskałeś :D

Pozdro!

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,............

Niestety kiedy połączę oba parametry: core 627 i pamięci 1030 komp uzyskuje mi raptem 3500 pkt.

 

Po obniżeniu do 614/984 mam 3900 pkt. co i tak jest zbyt mało.

 

Z czego to wynika?

Mikrozwieszki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli te 59* masz po vmodzie i konkretnym wygrzewaniu karty to nie musisz zmieniać chłodzenia.

 

Nie no właśnie jeszcze do zwiększania napięć się nie zabrałem...

więc to temp tylko po oc przez Rivę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie masz te temp. , ja na stockowych napięciach przy @ na 645/850 i wygrzewaniu w atitool osiągam 50 st , max 51 st .

:D

 

P.S.

Ktoś pytał wcześniej jaką deltę ustawiłem , a więc wyszło mi w testach na 45 , więc ustawiłem na 50 i jest ok .

;)

Edytowane przez marsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zielonym laminacie!!!

 

Jak byś miał aparat pod ręką to weż wrzuć tu na forum zdjęcia V moda z zaznaczeniem gdzie co i jak właśnie na zielonym laminacie palita 7300 bo tam są chyba jakieś drobne różnice jak z modowaniem 7600...

 

No i oczywiście napisz ile Mhz zyskałeś :D

Pozdro!

O Vmodzie masz w temacie o 8500GT. Karty 8500 i 7300 palita są na identycznym PCB, ale różnią się napięciem na GPU. Mój 7300 ma oryginalnie 1.18V. No i jeszcze jedno : nie zgadza się zmierzony przeze mnie opór na rezystorku regulującym Vgpu. Wychodzi mi sporo mniej niż podane jest w poradniku.

Pamięci ustawiłem docelowo na 2.20V (default 2.09) i 1700mhz. Na 1800 po kilkunastu sekundach 3dmarka zawiesza się, ale przed tym nie ma żadnych artów i to mnie zastanawia. Za bardzo wykręcone pamięci = arty, a nie zwis. Podejrzewam, że kostki się przegrzewają i trzeba wykombinować jakieś radiatory. A że firmowy cooler zasłania ram, to go też trzeba wymienić. Pewnie na accelero S2.

Rdzeń słabiutko się kręci. 600mhz mam stabilne w marku06, ale w '03 się zwiesza. Oczywiście żadnych artów tylko zwis. Trzeba zrobić Vmoda.

 

Wie ktoś, ile można zapodać na ram Quimonda(remarkowany Infineon) 2ns? Oryginalnie ma 2.09V. Niby to ddr3, ale na takim napięciu? Myślałem, że DDR3 ma defaultowo 1.5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vmodzie masz w temacie o 8500GT. Karty 8500 i 7300 palita są na identycznym PCB, ale różnią się napięciem na GPU. Mój 7300 ma oryginalnie 1.18V. No i jeszcze jedno : nie zgadza się zmierzony przeze mnie opór na rezystorku regulującym Vgpu. Wychodzi mi sporo mniej niż podane jest w poradniku.

Pamięci ustawiłem docelowo na 2.20V (default 2.09) i 1700mhz. Na 1800 po kilkunastu sekundach 3dmarka zawiesza się, ale przed tym nie ma żadnych artów i to mnie zastanawia. Za bardzo wykręcone pamięci = arty, a nie zwis. Podejrzewam, że kostki się przegrzewają i trzeba wykombinować jakieś radiatory. A że firmowy cooler zasłania ram, to go też trzeba wymienić. Pewnie na accelero S2.

Rdzeń słabiutko się kręci. 600mhz mam stabilne w marku06, ale w '03 się zwiesza. Oczywiście żadnych artów tylko zwis. Trzeba zrobić Vmoda.

 

Wie ktoś, ile można zapodać na ram Quimonda(remarkowany Infineon) 2ns? Oryginalnie ma 2.09V. Niby to ddr3, ale na takim napięciu? Myślałem, że DDR3 ma defaultowo 1.5V?

Masz na pierwszej stronie def vRAM. Ja tez mam około 2.1V domyślnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ustawiłem docelowo na 2.20V (default 2.09) i 1700mhz. Na 1800 po kilkunastu sekundach 3dmarka zawiesza się, ale przed tym nie ma żadnych artów i to mnie zastanawia. Za bardzo wykręcone pamięci = arty, a nie zwis. Podejrzewam, że kostki się przegrzewają i trzeba wykombinować jakieś radiatory.

Odkręć rdzeń i sprawdź same ramy , pamięci też mogą zwiechę zrobić gdy masz mocno podkręcone Ropy i Shadery ( :razz: 8600GT ) Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 7300gt 128mb Zalmana..

 

Otoż wczoraj odpaliłem karte na 650/1600 i temp mi wskoczyla na 95 stopni...

 

jeszcze calkiem nedawno przy 775/1650 mala max 78 stopni...

 

ma ktos pomysla co to moze byc? Ołówkiem nie smarowalem juz bardzo dawno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrew DC

A jak mierzyć w takim razie napięcie na przetektowanym rdzeniu skoro z tymi oporami jak sam piszesz

"nie zgadza się zmierzony przeze mnie opór na rezystorku regulującym Vgpu. Wychodzi mi sporo mniej niż podane jest w poradniku."

Gdzie na tym zielonym pcb są punkty pomiarowe do okręślenia napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 7300gt 128mb Zalmana..

 

Otoż wczoraj odpaliłem karte na 650/1600 i temp mi wskoczyla na 95 stopni...

 

jeszcze calkiem nedawno przy 775/1650 mala max 78 stopni...

 

ma ktos pomysla co to moze byc? Ołówkiem nie smarowalem juz bardzo dawno...

Odkręć i przykręć na nowo chłodzenie, bo się pewnie poluzowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrew DC

A jak mierzyć w takim razie napięcie na przetektowanym rdzeniu skoro z tymi oporami jak sam piszesz

"nie zgadza się zmierzony przeze mnie opór na rezystorku regulującym Vgpu. Wychodzi mi sporo mniej niż podane jest w poradniku."

Gdzie na tym zielonym pcb są punkty pomiarowe do okręślenia napięć?

To, że opór jest inny, nie przeszkadza w pomiarze Vgpu. Napięcie rdzenia mierzę między masą a nogą kondensatora(jest kilka w rzędzie, więc wybierz sobie jeden).

Wartości zmierzonej rezystancji są inne, ale może to kwestia różnic w budowie kart(8500<>7300gt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że opór jest inny, nie przeszkadza w pomiarze Vgpu. Napięcie rdzenia mierzę między masą a nogą kondensatora(jest kilka w rzędzie, więc wybierz sobie jeden).

Wartości zmierzonej rezystancji są inne, ale może to kwestia różnic w budowie kart(8500<>7300gt).

 

Weż zapodaj jakąś fotkę z oznaczeniem gdzie co i jak bo ta masa to jaka dobrze rozumiem to uziemienie...

A tak w ogóle to jakoś tego nie rozumiem :blink: więc help mi pliz z tymi fotkami :rolleyes:

Thanks from the mountain!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż zapodaj jakąś fotkę z oznaczeniem gdzie co i jak bo ta masa to jaka dobrze rozumiem to uziemienie...

A tak w ogóle to jakoś tego nie rozumiem :blink: więc help mi pliz z tymi fotkami :rolleyes:

Thanks from the mountain!

jestem poza domem jeszcze przez 10 dni i nie mam jak Ci pomóc. Masa to uziemienie. Weź miernik i pomierz napięcia na kondensatorach, które są między coolerem a śledziem i stoją "w kilku" w jednej linii. Miernikiem nic nie zepsujesz, szukaj do skutku 1.18V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie by trzeba było nową paste nałożyć, nie?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=277081944

 

Ta się nada? Resztkę takiej mam tylko w domu..

Nie kupuj tej pasty, niby jest tania, ale jest tragiczna. Wydajność taka sobie, ale za to jak już gdzieś ją posmarujesz, to gwarantuję Ci że wszystko wokoło będzie nią pobrudzone. Ciężko ją zmyć, ciężko nałożyć, wydajność jak już wspomniałem kiepska (ile to ja z nią miałem przygód jeszcze za czasów Athlona XP :) ). Wydaje mi się, że lepiej trochę kasy dołożyć i się potem z tym szmalcem nie męczyć (swoją drogą nie bez powodu nazywa się silver grease :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Galaxy GF 7300GT 128MB z Zalmanem. Pojawił się następujący problem: po reinstalacji systemu podczas konfigurowania Windowsa wyskoczyły artefakty na całym ekranie. Po restarcie systemu przez chwilę było wszystko w porządku, po czym sytuacja z artami się powtarza. Dodam, że grafa działała bez zainstalowanych sterowników.

Po zainstalowaniu sterów niby wszystko jest OK, artefakty zniknęły. Ktoś spotkał sie z podobną sytuacją? Czy to taki "urok" karty, czy jest ona po prostu uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...