Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko GF7600GS Galaxy ma 1,35Vgpu, GF7300GT Galaxy ma 1,25Vgpu, a tutaj kolega ma Palita, ktory ma 1.2Vgpu wiec swietny wynik ;]

Moj 7600GS na 1.2v robi 580 MHz (rev B1)

Dlaczego po raz n-ty piszesz glupoty ? :lol: Nie miales tej grafiki.. Jesli chodzi ci o def V to napewno nie jest to 1,35v :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Dlaczego po raz n-ty piszesz glupoty ? :lol: Nie miales tej grafiki.. Jesli chodzi ci o def V to napewno nie jest to 1,35v :mur:

Jeśli nie jest to 1.35v to w takim razie jaka wartość? Może na twojej grafie na PCB 86GT jest inaczej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to 1.35v to w takim razie jaka wartość? Może na twojej grafie na PCB 86GT jest inaczej ;]

Tja, na HD3850 z PCB 86GT... :mur: :lol:

 

7600 tez?

Damikorek ci odpowie, bo on ma takie "cudo" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Tja, na HD3850 z PCB 86GT... :mur: :lol:

Nie łap mnie za słowa, bo dobrze wiesz, że chodziło o jego 76GS na PCB 86GT którego już sprzedał :dontfeedtrolls:

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzynek to nie jest ;] Ale trzeba przyznac ze memki fajnie polecialy ;) Jaki rev gpu ?

Wydaje mi się, że pamięci mają jeszcze troche zapasu ;) tylko nie chce ich katować bez radiatorów bo się strasznie grzeją :?

 

Tylko GF7600GS Galaxy ma 1,35Vgpu, GF7300GT Galaxy ma 1,25Vgpu, a tutaj kolega ma Palita, ktory ma 1.2Vgpu wiec swietny wynik ;]

Dla rdzenia to chyba już max, bo przy 650 zachowuje się już nie stabilnie. Raz przechodzi 3dmarka bez problemu, raz w połowie testu karta przechodzi w tryb 2d;/

 

Na razie taki wynik mnie satysfakcjonuje :D Jak zmienie chłodzenie to będę się bawić dalej z wyższym napięciem :D

 

Pozdrawiam :-P

Edytowane przez anagaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z podkręceniem mojej grafiki. Do podkręcania używam programu RivaTuner. Problem wygląda następująco: Ustawiam taktowanie rdzenia np. z 500 na 550MHz, a pamięci z 700 na 800MHz. Wchodzę do Everesta i widzę ze rdzeń jest dalej na 500MHz, a pamięci 800MHz :mur: Testowałem 3dmarkiem na "podkręconym" rdzeniu i podkręconych pamięciach; później tylko na podkręconych pamięciach i wynik był taki sam :/ Jak ktoś wie jak ruszyć rdzeń to proszę o pomoc. Jakim innym programem mogę jeszcze pobawić się w OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam gigabyte 7300gt ddr2 - karta wali artami cały czas, czy oznacza to ukruszony rdzeń? aktualnie chodzi na 560/490. Arty wywala w atitolu przy skanowaniu co kilka sekund (1-4) ale tylko małe kropki na ekranie skaczą, po przekroczeniu 570 już cały podgląd przecinają różne żółte rysy. Małe arty występują nawet przy rdzeniu ustawionym na 400 lecz nigdy w grach ani w windzie nie miałem żadnych artefaktów, tylko w teście atitoola. Pamięci wyglądają na nienajgorsze lecz rdzeń albo uszkodzony albo trafił mi się jakiś odpad o fatalnych właściwościach, ma ktoś jakieś obiekcje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem na platformę pciexpress i czy to normalne, że w trybie 2d riva pokazuje 350, a dopiero w 3d nominalne 500??

na agp było zawsze 500

 

a tak na marginesie, wylało mi się trochę super glue na kartę, czy to jest uszkodzenie mechaniczne i powód, żeby ewentualnie odrzucić gwarancję,

jak ktoś ma pomysł, to niech się podzieli jak to wyczyścić, zaraz zarzucę zdjęcie

 

click

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to za dużo dla Twojego rdzenia i karta się przełącza w tryb 2d. Spróbuj jeszcze atitool'em. Jakie masz temp. na rdzeniu?

Nie wiem co sie dzieje z moim rivatuner'em, ale jak krece atitool'em to jest ok :D rdzeń: 500->680; pamieci: 1400->1800 :) temp 56st. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie, wylało mi się trochę super glue na kartę, czy to jest uszkodzenie mechaniczne i powód, żeby ewentualnie odrzucić gwarancję,

jak ktoś ma pomysł, to niech się podzieli jak to wyczyścić, zaraz zarzucę zdjęcie

pewnie nawet jak to wyczyścisz to się okażę, że super glue zeżarł lakier z laminatu/laminat. imho usunięcie bez śladu jest niemożliwe

 

ps. Tobie się cała tubka rozlała? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anagaro nie daje sobie jaj uciąć ale chyba 7600Gs na AGP ma większe napięcie na GPU od tych wersji na PCI-E.

 

Zresztą na rdzeniu nie masz aż takiej rewelacji narazie, miałem 7300GT który bez zmiany delty jechał na 620mhz przy 1.17V, ale po zrobieniu delty shadery się wysypywały już przy 630mhz więc :lol:

 

Zrób delte, jak uzyskasz dodatkowe 50mhz, to masz najleszego Palita 7600Gs jaki wogóle pojawił się na forum.

 

Co do pamięci, czemu robią więcej? Bo są to troche inne kostki które były stosowane przy wersjach PCI-E, i też nie daje jaj uciąć, ale też chyba są dovoltowane w porównaniu do PCI-E :wink:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anagaro nie daje sobie jaj uciąć ale chyba 7600Gs na AGP ma większe napięcie na GPU od tych wersji na PCI-E.

 

Zresztą na rdzeniu nie masz aż takiej rewelacji narazie, miałem 7300GT który bez zmiany delty jechał na 620mhz przy 1.17V, ale po zrobieniu delty shadery się wysypywały już przy 630mhz więc :lol:

 

Zrób delte, jak uzyskasz dodatkowe 50mhz, to masz najleszego Palita 7600Gs jaki wogóle pojawił się na forum.

 

Co do pamięci, czemu robią więcej? Bo są to troche inne kostki które były stosowane przy wersjach PCI-E, i też nie daje jaj uciąć, ale też chyba są dovoltowane w porównaniu do PCI-E :wink:

Po pierwsze to ja mam Palita7300gt. Czytaj uważnie :P

Z deltą na razie nie chce się bawić. Po sesji może zmienię chłodzenie i będę kręcił dalej z v-modem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Nie, raczej powiedzialbym, ze na odwrot jesli GF 7300GT jest 256

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ta sama sekunda :P
Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300GT ma 128MB pamieci, to popularny Galaxy Zalman.

Radek wolniejszy? 16 potokow ma, 256MB pamieci, 256bit pamiec...

 

 

 

A co wiecej pradu ciagnie? 7300GT czy Radeon?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Palicie na zielonym pcb zmierzyć V na pamięciach? przydałby się screen ze schematem...

Czy dobrze rozumiem, że by podnieść V mem to trzeba zmniejszyć opór na rezystorze: R110 a nie na R116 (czy na odwrót)? bo gdy zamalowywałem ołówkiem R110 i podniosłem napięcie na pamięciach o 5% to nie miałem żadnego wzrostu w kręceniu pamięci :? czy więc trzeba teżrównież zamalować R116???

Czy wiecie jak to jest z zacięśnianiem timingów pamięci karty graficznej? Ponoć to też daje kilka dodatkowych klatek na sekundę... Czy macie jakieś rady jak timingi zmienić i na jakie mniej więcej wartości???

A tak poza tym to które miejsca Karty najmocniej się grzeją -czy to mosfety, bo generalnie to nie wiem jak one wyglądają :blink: i nie wiem jakie teraz po V modzie osiągają temperatury (czy ktośnie mógłby ich opisać jak wyglądają ewentualnie wkleić screena) :D

 

Edit:

Znalazłem te punkty pomiarowe:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niech to będzie zachowane dla przyszłych pokleń overclockerów, he, he....

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy robieniu vmoda musze mierzyc napiecie ? Nie mozna samego oporu ? Wolalbym nie grzebac przy wlaczonym kompie...

Możesz zmierzyć opór tylko wyjdą zbliżone wartości v + wzrost tempów w idle na grafie w porównaniu do stock v może dac pojęcie o ile wzrosło napięcie na gpu. . Jak masz pewną rękę to możesz przytknąć miernik do grafy i zmierzyć v ale jest to bardziej ryzykowne według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmierzyć opór tylko wyjdą zbliżone wartości v + wzrost tempów w idle na grafie w porównaniu do stock v może dac pojęcie o ile wzrosło napięcie na gpu. . Jak masz pewną rękę to możesz przytknąć miernik do grafy i zmierzyć v ale jest to bardziej ryzykowne według mnie.

Ok dzieki za odpowiedz, sprobuje dowoltowac ja i sprawdzic tylko opor, bo wole nie ryzykowac :)

 

PS. Czy taki miernik by sie nadawal ?

 

http://allegro.pl/item305660640_cyfrowy_mi...orel_81780.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...