Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

W poradniku na 1 stronie jest napisane, że po przekroczeniu 700Mhz na rdzeniu zwiększenie magistrali PCI-E może polepszyć OC...

Czy ktoś z was je zwiększał? Jak tak to do jakich wartości?

 

Czy ktoś z Was też zwiększał napięcie na PCI-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak zmiejeszyć obroty wentylatora na 7300GT od Galxy z zamontowanym zalmanem ??

 

W Riva Tunerze zjechalem do 25% w idle ale to wciaz jest za glosno ;/

(nie zmienie chlodzenia)

 

Any ideas ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam 200zł i Galaxy 7300GT 256MB 500/1400 do kupienia za 199zł

za 229zł mam Palita 400/1000. I tu pytanie: Dlaczego Palit ze słabszymi zegarami jest prawie 30zł droższy?

Obydwie karty to AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poradniku na 1 stronie jest napisane, że po przekroczeniu 700Mhz na rdzeniu zwiększenie magistrali PCI-E może polepszyć OC...

Czy ktoś z was je zwiększał? Jak tak to do jakich wartości?

 

Czy ktoś z Was też zwiększał napięcie na PCI-E?

 

Tez mnie to zaintrygowalo. :)

 

Wiec jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam 200zł i Galaxy 7300GT 256MB 500/1400 do kupienia za 199zł

za 229zł mam Palita 400/1000. I tu pytanie: Dlaczego Palit ze słabszymi zegarami jest prawie 30zł droższy?

Obydwie karty to AGP.

Proste - obie powinny kosztowac 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny, ale tak nie jest. Taki urok AGP ;).

Dlatego zastanawia mnie taka rozbieżność w cenie. Mimo, że palit ma słabsze takty. Pewnie tak i tak obydwie kręcą się do podobnego poziomu, tyle, że galaxy część OC już wykonał sam.

Zobaczymy, dziś zamówię galaxy, jak mi o 10:00 sklep otworzą.

Czy to znośne PCB czy jakieś wadliwe?

Dołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na koniec mały trick. Po przekroczeniu 700mhz na rdzeniu możesz zwiększyć w BIOSIE PŁYTY GŁOWNEJ wartość magistrali PCI-E z 100 ustaw 120-130 POPRAWIA to OC rdzenia(przynajmniej u mnie).

Raznar_r tak twierdził - jest to fragment poradnika, który mi napisał w celu v-moda na 76gs, którego w końcu nie zrobilem bo mi sie odwidziało ;p

Galaxy przypadkiem nie miały tylko 128Mb na agp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale od jakiegoś czasu widzę po sklepach wersje Galaxy 256MB DDR3 oznaczoną jako "nowość". Może jakaś reaktywacja taniego segmentu od galaxy? hmm... W każdym razie zamówiłem. Jutro po pracy mam do odebrania.

Więc co powiecie o PCB Galaxy 2 posty wcześniej ^ ?

 

P.S. Proszę o zmianę błędnej informacji w FAQ z której wynika, że pod AGP występuje tylko wersja 128MB. Obecnie Palit i galaxy mają już wersje 256MB DDR3 pod AGP. ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q8ic:

W sygnaturce masz timings moda!

Czy wiesz jak to jest z zacięśnianiem timingów pamięci karty graficznej? Ponoć to też daje kilka dodatkowych klatek na sekundę... Czy masz jakieś rady jak timingi zmienić i na jakie mniej więcej wartości???

 

Napisz jakie były pierwotnie i jakie teraz i ile dodatkowych mhz wycisnąłeś ile punktów w 3DMarku (czy grach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kiedy wymieniłem zasilacz z modecoma Feel 400W na modecoma MC - 400W z karty graficznej zaczęlo sie wydobywać piszczenie (Tak napewno z karty a nie zasilacza, bo to było sprawdzane...) Co niajdziwniejsze na starym, słabszym Feelu wszystko cacy, a na troche silniejszym MC irytujacy pisk, od momentu wlaczenia kompa, bez przerwy...aaaarghhh!!

 

Stąd moje pytanie, czy jest jakis sposób, aby te piszczenie wyeliminować? Zalewałem cewki klejem ale to nic nie pomogło...co jeszcze mozna zrobić?

Edytowane przez ArC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim klejem zalewałeś? Ja polecam silikon. Znajomy zalewał klejem topionym z pistoletu i to chyba dawało najlepszy efekt, ale to jest gorąca zabawa więc ryzyk fizyk.

 

P.S. Moja karta nie doszła. Kompuzłomik zawiódł ponownie. Teraz widzę, że w centrali ich już nie ma. Pewnie poczekam ze 2 tygodnie na nią. Ahh... ten "cudowny" sklep ;/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewałem, je klejem polimerowym, uzywanym w modelarstwie, to praktycznie to samo co silikon, równiez wysycha na przeźroczysto i wcale to nie pomogło. Niedługo zamierzam zapodac, pencil moda, i nie wiem czy podniesienie napiecia moze w tej kwestii pomóc, czy jeszcze bardziej zaszkodzic?...hmmm

A czy sa jakies inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zmianę monitora zamiast wysłużonego 8-letniego CTR 17' (gram w 1024x768) chcę dać 19' albo troche wiekszą panoramę (planuje grę w 1440x900). Rozdzielczość jest większa wyraźnie. Czy ktoś był moze w podobnej sytuacji zmiany monitora? chce wiedzieć o ile orientacyjnie jest spadek FPS. Byłbym wdzięczny za podanie konkretnych przykładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zmianę monitora zamiast wysłużonego 8-letniego CTR 17' (gram w 1024x768) chcę dać 19' albo troche wiekszą panoramę (planuje grę w 1440x900). Rozdzielczość jest większa wyraźnie. Czy ktoś był moze w podobnej sytuacji zmiany monitora? chce wiedzieć o ile orientacyjnie jest spadek FPS. Byłbym wdzięczny za podanie konkretnych przykładów.

1280x1024 to maks rozdziałka jakie ta karta jest w stanie jako tako uciągnąć. Jak chcesz kupic panorame do gier i grać w wiekszych rozdzielczościach to rozsądnym minimum jest 8600GT.

 

Panowie mam pytanie jakie mieliście timings set w Nibitorze standardowo. Bo ja mam na Asusie 7300GT 128 MB ddr3 timing set 0 i nie wiem czy jest to tajming wyżyłowany czy luźny bo mi coś słabo biegają pamięci Hynixa 1.4ns, maks 1450 Mhz , pamięci są letnie i nie wiem w sumie o co kaman. czy juz sie skończyły czy z tajmingiem próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój stary już sprzęt to:

Abit NF7-S 2.0, AMD XP2500+, GF PIXELVIEW FX5600, 512 RAM, SAMSUNG 160GB, 2XDVD, TAGAN TG380-U01...

Chłodzenie procesora ZALMAN 6000ALCU + NOCTUA 120x120x25 (NF-P12)

Chłodzenie obudowy: 2x NOCTUA NF-R8 (80x80x25)

I oczywiście TAGAN wyciąga z tyłu jednym wentylem a wypycha drugim...

 

Wyrzuciłem też z mostka północnego seryjny wiatrak i wsadziłem pasywne chłodzenie REVOLTEC.

 

W czym więc tkwi problem?

 

Wiatrak na grafice doprowadza mnie do szału... mam już dość tej suszarki... smaruje łożysko ale dalej wyje po kilku dniach...

 

Chciałbym zakupić coś z nowym wiatraczkiem lub najlepiej z chłodzeniem pasywnym:

 

Myślałem o ASUS lub GIGABYTE 7600GS z chłodzeniem pasywnym... która jest lepsza i mniej się grzeje?

 

Myślałem też o Galaxy 7300GT, ale znowu by był wiatrak...

 

Zależy mi na ciszy mocno zastanawiam się nad tym ASUSEM i GIGABYTE'M, ale nie wiem którego wybrać...

Słyszałem że się grzeją nieźle, ale zawsze można jakiś wiatraczek dołożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UberDagger, Dziś widziałem sporo zarezerwowanych Palitów. Wszystkie na czerwonym laminacie.

 

LOL, żal.pl Moja Galaxy w kompuzłomiku nadal nie dotarła. Najpierw przysłali wersje PCI-E zamiast AGP, a dzisiaj idę i oczywiście jest. Tylko, że trochę nie tej firmy. Matko jedyna co za firma.

Przyjdzie mi pewnie w necie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UberDagger, Dziś widziałem sporo zarezerwowanych Palitów. Wszystkie na czerwonym laminacie.

 

LOL, żal.pl Moja Galaxy w kompuzłomiku nadal nie dotarła. Najpierw przysłali wersje PCI-E zamiast AGP, a dzisiaj idę i oczywiście jest. Tylko, że trochę nie tej firmy. Matko jedyna co za firma.

Przyjdzie mi pewnie w necie kupić.

No to moja jakaś dziwna :-P . Może jutro wrzucę zdjęcia jak ona wygląda :wink:

 

EDIT:

Moja karta wygląda mniej więcej tak(tylko gorsze,skromniejsze chłodzenie):

http://img205.imageshack.us/my.php?image=topfnb2.jpg

Edytowane przez UberDagger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300GT i 7600GS to dużo nowsza generacja, mniej się grzejąca oraz posiadająca większe chłodzenie, więc 7300GT/7600GS od Galaxy/Palita DDR3 będzie bezgłośny dla Ciebie w porownaniu do FX5600. Wszystkie pasywy to shit

 

Myślę o tym gigabyte, a chłodzenie sobie wrzuce na nią... pozatym nie gram ostatnio i tak kupuje inny sprzęt, a stary ma chodzić żeby chodzić więc grafika ani nie będzie kręcona ani przesilana...

Ogólnie to właśnie szukam pasywa a chłodzenie do niego już mam...

 

 

 

 

Jazde mam inną...

Przy obciążeniu np. orthosem, komp się po kilku sekundach wyłącza i alarm...

1. Nawet na zimnym procku...

2. Nowy zasilacz tagan...

 

Co może być przyczyną?

grafa, ram, płyta...

 

No bo chyba nie hdd :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 7300GT to jednak padaka. Na stock V osiąga zawrotne 585/830 (A2), po V modzie rdzeń poszedł na 680 @ 1,567 V - jeszcze nie najgorzej. Ale pamięci po podbiciu napięcia do 2,295 V (Samsung) nie drgnęły. W 3DM2003 mam trochę ponad 13000 pktów. Czy jest sens dawać jeszcze więcej na pamięci? A może w mojej karcie rezystor R437 nie odpowiada za napięcie na pamięciach? Spróbuję jeszcze dać radiatorki na pamięci, może to coś pomoże. Choć z drugiej strony na kartę jest dość mocny nawiew, więc nie powinny się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 7300GT nadal nie dotarła do magazynu... ale...

Ktoś z forum chce sie pozbyć swojej Palit 7600GS 256 DDR3 i tak myślę, czy nie było by warto ją wziąć i olać kompuzłomik z ich dostawami.

Zdaje się, że te Pality miały takty 400/1000 i pamięci 2ns.

Dziś będę miał foty chyba. Jak będzie wszystko ok, to może się skuszę.

 

Czy może jednak zostać przy tym Galaxy 7300GT 500/1400. ??? i mieć pewność z gwarancją.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...