Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ok...:lol:

No więc po żonglerce sterownikami, kombinacjami w RT i zainstalowaniu świeżego systemu mogę stwierdzić:

Ale padło :(

Pamięci kręcą się ok (850mhz od niechcenia), ale rdzenia nie udało mi się pogonić wyżej niż 540mhz.

Przy 550 są już freezy a karta przeskakuje na zegary 2d.

Po wyłączeniu w RT trybu 2d, po przekroczeniu 550mhz zwis kompa.

Zwiększanie napięcia nie daje totalnie nic (na pewno dobrze maluję, mierzone miernikiem).

Pcb standardowe, rdzeń A2.

Jakieś genialne pomysły?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcb standardowe, rdzeń A2.

Jakieś genialne pomysły?

To dziwne, że nic się nie rusza mimo zwiększania V Gpu :sad:

Może jednak masz jakąś blokadę na napięciu, jak swego czasu Palit dawał, żeby nie przebić 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash biosu.

Vgpu 1.35v

I osiągam 560mhz :lol:

 

up

570 :lol:

 

Kurcze, drugie 7300gt od galaxy i drugi raz jakieś cyrki.

Będzie się za kare smażyć w moim pasywnym piekle ! :evil:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spaliłem karte....

 

Na rdzeń dałem 1,6V. Shadery/ROP na 750, geo na 700mhz. Pochodziła chwilę, po chwili arty i zwis. Ustawiłem fabryczne takty i nie ma poprawy. Odpalenie Ati toola jest niemożliwe - wyskakują kropki na ekranie i komp się wiesza. Ekran miga jak wściekły i w końcu gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dziwne - Palit i wszystko jasne ;]

 

PCB tych kart jest o wiele uboższe od kart Galaxy, temu padają jak muchy :P Moje 7300GT śmigało na 1.76v przez około 1,5 miesiąca i nic mu się nie stało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie leci na def (czyli coś koło 1.3-1.35v), nie wiem bo nie przykładam miernika po lekturze całego tematu :lol: . Bez Delta mod na razie bo mi się nie chce podpinać FDD.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Rdzeń rev. B1

Pamięci są do [gluteus maximus] mimo swoich 1.4ns :angry: może mają niskie napięcie dane lub ciasne tajmy (w biosie timingset 0 ) bo wydajność jest.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszę z góry że nie chcę mi się czytać 200 stron.

 

Mam Palita 7300gt sonic, ale jakąs dziwną wersje bo bez złącza SLI, ale kij z tym, chodzi mi o wentylator. Jest taki jak na innych palitach, tylko ostatnio zaczął strasznie głosno warczeć i rozpędza się na maxa bez powodu. Raz go przeczyściłem i było pare dni ok, ale teraz znowu warczy jak wściekły :/ Da się to jakoś naprawić czy tylko serwis zostaje? Zmiana chłodzenia narazie nie wchodzi w grę bo nie chcę stracić gwarancji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sposób (softwarowy) proszę na wyciszenie wyjca na 7300GT PALIT'a na AGP. Stery mam najnowsze ze strony nvidi do seri 7xxx. I karta wyje niemiłosiernie. Orginalnie do karty były stare sterowniki +VTUNE, ale ten vtune nie działa i nigdzie nie ma nowszej wersji.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem Zalmana FC-ZV9 Fatal1ty (vf-900cu) i jak narazie rdzeń udało się puścić na 800mhz(delta 30) @1.7V:) Niestety powyżej 800 mam freezy. Nie chcę dawać więcej volt na rdzeń, bo mosfety nie mają żadnych radiatorków i dość mocno się grzeją. Temp rdzenia nie przekracza 60*C, więc zapas t. jeszcze jest.

 

Teraz jeszcze doszlifuję memki na 1900-2000 i mam cichą nadzieję na 16k w 3dm2k3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że z takimi osiągami to spoko 16k wyciągniesz :)

Ja to na poprzednim palicie 7300Gt i obecnym nic deltą nie zdziałałem, bo w Ati toolu to po zmianach delty artefakty się od razu pojawiały :(

Może coś robię nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma 16k. Jest 15900. Testowałem na core:800(geo 750) i mem 1600.

Nie mogę podciągnąć wyżej pamięci. Standardowo mają 2.09V. Podniesienie na 2,3 nic nie daje, mimo, że mają radiatorki i nie grzeją się.

 

Przed chwilą próbowałem uruchomić rdzeń na pełnych 800(delta=0) i jest to niemożliwe.

Podałem na rdzeń 1.95V :-P i po 1 sek. 3dm black screen. Na 1.85V przynajmniej leciał te 3 sekundy:)

 

2V nie chcę dawać, bo karta ma jeszcze trochę posłużyć, więc muszę się zadowolić deltą 50.

 

Jakaś felerna karta :sad:

 

Co ciekawe, nawet na tych 1.95V karta nie przekroczyła 60*C. Widać, zalman daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj PCI-Ex 110-120 MHz a przekroczysz geo 800 bez problemów

dzięki za radę. Faktycznie przy pciex 120mhz udało się pokonać geo 800:) Niestety bez względu na napięcie, są minimalne arty w AtiTool. Widocznie rdzeń już szybciej pracować nie może.

 

Aha, 3dmark - niestety niższy wynik : 15750. Wczoraj na niższych taktach było lepiej i nie wiem co moze być przyczyną:/

Chyba jednak ustawię deltę -50 i zakończę oc na wartościach 800/750, mem 800. Na napięciu 1.55V powinna pochodzić aż do odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ustawiasz geo 800 i shadery 800 czy geo 800 i shadery 850?

Jak na geo 800 shadery 800 będą arty to spróbuj ustawić plusową deltę (w polu w nibitorze wpisujesz wartość od 0 do 128, a nie 128 do 256, np. jeśli chcesz aby geo śmigało 20 MHz szybciej od shaderów to wpisujesz 20, chcesz aby shadery pracowały na 780, a geo na 800 to wtedy ustawiasz taktowanie rdzenia w windzie na 780 ;])

Ja tam na 7600GS Palit Sonic zrobiłem 880(820)/1900 (shadery(geo)/memki) z ostrym timingmodem przy VGPU 1.75V przy temp ok 50*C.

7300GT Galaxy 256MB DDR3 1.4ns podkręcił się do 840(840)/1600 przy vgpu 1.9v, i temp 60*c, niestety ten egzemplarz niespecjalnie polubił wysokie taktowanie shaderów

Pamiętaj, żeby shadery mogły wysoko fikać koniecznie jest zachowanie temp max 50-60*C

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ustawiasz geo 800 i shadery 800 czy geo 800 i shadery 850?

Jak na geo 800 shadery 800 będą arty to spróbuj ustawić plusową deltę (w polu w nibitorze wpisujesz wartość od 0 do 128, a nie 128 do 256, np. jeśli chcesz aby geo śmigało 20 MHz szybciej od shaderów to wpisujesz 20, chcesz aby shadery pracowały na 780, a geo na 800 to wtedy ustawiasz taktowanie rdzenia w windzie na 780 ;])

Ja tam na 7600GS Palit Sonic zrobiłem 880(820)/1900 (shadery(geo)/memki) z ostrym timingmodem przy VGPU 1.75V przy temp ok 50*C.

Próbowałem geo 800, shader 800 i niestety minimalne arty, nawet przy pciex 120mhz.

 

Działające ustawienie to : Shadery/ROPy : 800, Geo : 750.

Chyba nie opłaca się ustawiać geo wyższego od shadera, bo przecież geo gorzej się wkręca. Chyba, że czegoś nie rozumiem...

Deltę w nihibitorze ustawiam na 206, co daje mi taktowanie geo o 50mhz niższe od Shaderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...