Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od soboty dołaczyłem do grona posiadaczy 7300GT.

Narazie jestem na etapie czytania 115 stron tego tematu ale spoko damy rade.

Na poczatek tylko napiszę ze karcioszke kupiłem na allegro 7300GT GALAXY od Arche...w pietek licytacja w sobote rano listonosz z przesyłką !!

Na rozgrzewke pusciłem bez podkręcania. Wyniki w 3DMarku2001 słabe (ogranicza mnie procek Athlon XP) w 3DMarku 2003 to 9600 a 2005 to około 4000.

Narazie bez przeróbek chłodzenia podkręciłem rdzeń na 610 (615 zwiech - słabo idzie) ale pamięci mnie zaskoczyły - poszły na 1880(samsungi) i o dziwo są zimne !! (1900Mhz i artefakty)

Wyniki podskoczyły do

2003 - 11540pkt ;

2005 - 4375 pkt.

Jak zrobie chłodzonko lepsiejsze i doczytam o v-modach to jeszcze powalcze troszke choć z moim prockiem pewnie duzo nie wywalcze.

Któregos dnia potestuje u kumpla na P4 2.8GHz HT - może bedzie lepeij niz u mnie.

A tak pozatym to gierki śmigaja aż miło - FarCry 1440x900x32 (monitor panoramiczny) i wszytskie detale na "Bardzo wysoko" woda nawet na "super" wygładzanie i filtrowanie x4 i x8 i jest w okolicach 40-50fpsów.

Pozdrawiam

Pietach

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm.. Znacie program rozwiazujacy w prosty sposob problem z odswiezaniem tej karty i monitorem CRT? Przy poprzednich wersjach, tzn np gf2, uzywałem NVrefresh tool czy czegos podobnego, lecz teraz juz to nie skutkuje..

W riva tuner jest opcja rozwiazujaca ten problem? Widocznie nie potrafie tego badziewia rozgryzc.. Nie chodzi mi o to ze przy kazdej rozdzielczosci mam 60hz, po prostu przechodzac z 1280 x 1024 na nizsza, wciaz mam odswiezanie tej wyzszej, tzn 85 hz itd.

 

Krotko: Szukam rozwiazania dot. problemu: Ustawiania rozdzielczosci wraz z optymalnym dla niej odswiezaniem, bez koniecznosci ustawiania go go w innej zakładce.

Najlepiej(?) gdyby chodziło tu o rozwikłanie tej niedogodnosci co w programach sprzed paru lat, tzn usuniecie wartosci odswiezania zbyt niskich(nieoptymalnych) dla danych rozdziałek z rejestru...

 

Dodam jeszcze ze ustawienie wartosci dla poszczegolnych rozdzielczosci w tej zakładce karty we własciwosciach, rozwiazuje posrednio ten problem, ale tylko do 1280 x 1024, gdzie ustawienie nominalnego odswiezania 85 hz, powoduje po przejsciu do niej wyswietlenie monitu na monitorze, konieczny jest wtedy restart.. !! :/

 

Nie miałem tego problemu z gf2mx, gf4200, a mam ze sporo nowsza galaxy, ktora w dodatku ma nieco zdubione wyjscie tv .. bez sens!

Kto pomoze mi z tym problemem bedzie nijako mastahem, bo wiem, ze nie ciezko jest znalezc porade w tym temacie odnosnie znaczaczego podkrecenia galaxy, ale rozwiazania tak banalnego niby problemu odswiezania nie mogłem sie doszukac :P

 

ps. Nie wiem, czy to normalne, ale w systemie mam az chyba.. 5 zainstalowanych monitorow :/ Pierwszy obecny, czyli LG 795, a reszta (była) domyslna, ale po czasie kombinowania zaktualizowałem im stery do własnie lgika. Poskutkowało to tym, ze w zakłądce karty graficznej nie mam teraz monitora domyslnego a flatrona. W rivie juz od poczatku był poprawnie rozpoznawany moj monitorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze chciałs dobrze, zabłysnał bys gdyby to pomogło, zwłaszcza, ze na moj długi post, taka krotka i własciwa odpowiedz byłaby czyms doskonałym ;) Ale napsiałem juz przy poprzednim poscie ze takie programy nie działaja nalezycie. Cholera go wie co robie zle.

W tym reforce mam mozliwosc ustawienia tych wartosci dla tych kilku minitorow.. kur.. :/ I nic, nie skutkuje ....

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie nie daje rezultatu, ponownie sa wykrywane :? Łacznie jest ich 5. Pierwszy to ten ktory faktycznie stoi na biurku, 4 pozostałe to domyslne. Uporałem sie z tym problemem. Nie wpadłem na to na poczatku :/ Choc po tym co napsiałem w tym długim poscie powinienem dojsc do rozwiazania, i tak zrobiłem.. ale dłuzsza droga :P

Wiec zaintrygowany wrociłem do tego reforce :P Po chwili namysłu wiedziałem co robiłem nie tak .. Ustawiałem odswiezania dla 1. monitora, ktory na liscie widniał jako flatron.. spoko, tylko ze rzeczywisty jest usytuowany na ostatnim miejscu jako Monitor domyslny, wiec dla niego ustawiłem odswiezania.. Eh. Działa, ok dzieki za odpowiedz bo pewnie motął bym sie z tym jeszcze jakis czas. mało spostrzegawczy cos jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte mam pare miesiecy,od poczatku na starym monitorze CRT.wydawalo mi sie ze przez monitor ale jak zobaczylem u kolegi(ktory ją kupil pare dni temu) na LCD film to jest porażka! czy wy tez macie sciemnienie kolorow bliskich czarnemu?!?!?!?! nie wiem jak to wytlumaczyc.po prostu jak przepalony monitor.ciemnych scen prawie nie widac,tylko twarze o0!

co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może ktoś z platformą Socket A i jakims Athlonikiem 3200+

 

Wykręciłem go na 2460MHz ,kartę na GPU 610 MEM 955 (1910)

A o to wyniki:

3D2003 : 12066

3D2005 : ok 4800

Aquamark3 : 60750

 

Dołączona grafika

 

Czy te wyniki są odpowiednie do tej platformy - wiem że karta ma zapas i procek ją spowalnia - na 2400MHz w 3DMark2003 było 11600 a 2460MHz juz 12066 czyli ponad 400pkt na 60MHz na procku - wniosek - karta ma zapas.

Ale chodzi mi o porównanie z innym kompem na Socket A .

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o porównanie z innym kompem na Socket A .

U mnie na bartonie 2.2GHz i 750/860 na grafie mam ponad 12.5K w 3D marku. Ty masz lepiej wykrecone pamieci i procka ale za to u mnie mam sporo wiecej na rdzeniu wiec chyba wynik w miare ok...

400 pkt wiecej z 60MHz na procku.. ciekawe bo u mnie roznica miedzu 1.8 a 2.2GHz to jakies 500 pkt.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5139131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 dni dojdzie do mnie nowiutki GF 7300GT 128mb 128bit 1,4ns zalman edition kupiony na allegro od arche . Mam nadzieje ze karcioszka dobrze bedzie sie krecic:) Kupowal ktos u nich wersje pci-express:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

A ja mam takie pytanko.

 

Jakbym przypadkowo uwalił sondą grafikę, to czy jeśli bym wybrał zwrot pieniędzy, to czy zwrócili by mi wartość z faktury czy aktualną wartość?

W pierwszej kolejności to wymienili by ci na tą samą grafę (ta sama wartość), jesli na stanie brak takiej karty wymieniaja na coś o tej samej wartości - z korzyścią dla ciebie gdyż wszystko tanieje dlatego będzie to jakiś wyższy model, 3 opcja zwrot pieniędzy z faktury ;)

 

P.S 3 opcja potwierdzona przez pewne źródła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Just4Fun

Pokazaly sie u nas "nowe" 7300GT

 

InnoVision / Inno3D GEFORCE 7300 GT ZALMAN 128MB DDR3 (128bit) TV/DVI PCI-E

 

InnoVision / Inno3D GEFORCE 7300 GT ZALMAN 256MB DDR3 (128bit) TV/DVI PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie bój ołówka to sie z nami pobawisz ;] Zresztą dostaniesz karte w łapy to nie wytrzymasz i zrobisz tego v-moda :lol2:

 

p.s co tak teraz nastała moda na laski w avatarach :lol: :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...