Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po glowie pewien niecny plan. W sumie to jak zobaczylem teraz ceny Palita 7300GT 256MB to wpadlem na pomysl, ze sprzedam swojego Galaxy i wezme Palita i wyjde na 0zl na tej zamianie, a bede mial 256MB na grafie. No i mam pytanko, co o tym zabiegu myslicie ? Jak wyglada jakosc obrazu na Palicie, nie zostalo to jakos pogorszone poprzez ciecie kosztow ? Jak z OC ? Widzialem, ze ten Palit ma 2ns, ale z tego co wyczytalem, to to sa tak naprawde 1,4ns, to prawda ? Ile wogole sie srednio taki Palicik kreci ?

No i jeszcze ktora wersja lepsza, bo chcialbym wziac ze sklepu, do ktorego mam niedaleko http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...986&katid=5 i cena atrakcyjna, ale znowu na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item164883152_palit_..._1000_mhz_.html i nie wiem ktora wersja karty lepsza. Z drugiej strony, to w tym Arescie chyba tez maja obie wersje, bo ktos ostatnio bral i dostal ta co na allegro jest, ale wole wiedziec ktora lepsza, zeby sie nie naciac. No i wogole co myslicie o takiej zamianie :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc na std u mnie 550/1700 palit, po zabiegu , max 750/1666.

ale uważaj, teraz palit ma blokady napiecia, ja chyba trafilem na taka ktora nie miala :D. Mialem galaxy 128 mb, to zalowalem ze kupilem i sprzedalem, a palita kupilem za smieszne pieniadze :), i lepiej sie kreci palit na std , niz moja byla galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1:0 dla Palita :) Tylko martwi mnie jedna rzecz. Karta w standardzie ma 1000Mhz na pamieciach, a ja bym jej ustawil powiedzmy 1600Mhz. Jak widac skok jest dosyc duzy, bo az o 600Mhz i teraz pojawia sie moje pytanie, czy tak nagly, duzy skok przy uruchamianiu Windowsa (czy jakiejs aplikacji), nie jest przypadkiem szkodliwy dla pamieci ?

Co do jakiejs blokady napiecia, to odrazu mowie, ze w modowanie sie nie chce bawic. Chce miec jedynie nie najgorsze OC, zeby tak jak teraz mam po uruchomieniu gry, chociaz te 600Mhz GPU/ Mem 1500,1600Mhz bylo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie moja grafika umarla. Po prostu nie budzi monitora, system sie uruchamia bo slychac dzwieki windy ale obrazu nie ma. Najsmieszniejsze jest to ze w momencie smierci grafika nie byla nigdzie pomazana ani podkrecona nawet o 1mhz.....

Miałeś lewą sztukę [; Parę osób z tego tematu miało podobnie. Karta pewnego razu nie wstała, obojętnie czy była kręcona czy nie (przypadków było kilka). Jest jeden + tej sytuacji, teraz dostaniesz kartę na B1 i z 620Mhz na gpu bez vmoda bez problemu będziesz miał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop, moja karta jest RIP :D W dodatku Niemiec pocieszyl mnei ze poczekam sobie na nowke 3-4 tygodnie bo nie ma tego syfu na hurtowni. Ja sie zastrzele....;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli świat musi zejść na pality :lol:

Nie mów tak o naszej mało liczącej członków populacji, jakby nie patrzeć GAJNŁORLDA B) Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, via Niemiec :wink:, wpadla w moje łaptki Galaxy Zalman 7300GT 128MB 1,4ns.

 

No i pierwsze zaskoczenie - jej domyśle taktowania to 551MHz/736MHz, zamiast standardowych 500/700. Albo nieuważnie czytałem temat, albo coś zmienili ostatnio :unsure:

 

Rewizja rdzenia B1, co chyba dośc skutecznie przełozyło się na zegary - bez dotykania napięć automat wykrył 636MHz / 815MHz, więc chyba całkiem całkiem :-P. Nie bedzie ona poważniej kręcona (w słabym kompie), więc dalej nie lecę - będzie sobie chodziła na co dzień na rekrecyjnych 600/800. Moooże jak kiedyś trafię do domu na kilka dni, to zobaczymy, co tak naprawdę da się z niej wycisnąć po zaaplikowaniu ołówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

A ja walcze cały czas z temp ;] W pokoju 19* a w stresie 66* ;] Gpu z 770Mhz jak miałem 80* poszło przy zmianie pasty i 2 wentylom na 796MHz ;] Teraz tylko dać większa delte bo moja się już kończy -70:E A pamiątki na stock V 870MHz :(( Cry;|

 

 

EDIT :

 

1.58v delta -100 i 810MHz na rdzeniu wkońcu jak dla mnie 800MHz przekroczone. Temp IDLE 42* STRESS 68* Nie wiedziałem że zmiana pasty tyle da.. A może standardowo radiatorek źle leżał lub pasta była licho nałożona ale tak na moje oko to tam było strasznie jej dużo. Ja nałozyłem paste włozyłem radiator pasta była pieknie rozsmarowana i bardzo cienko i z radiatora znów ztarłem paste zcisnełem mocno tymi kołeczkami i wyniki są fajne :P

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wie ktoś może jak omiąć to "zabzpieczenie" w sterownikach, ktore za każdym razem kaze wyprobowywac zmiany ??

Menda puszcza mnie tylko do 705mhz a karta leci ponad 730...

(zabawa z rivatunerem odpada)

 

 

@Przemek1988 a probowales wpisac nvflash ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredek poprostu denerwuja mnie niepotrzbne programy dzialajace w tle.

Chyba, z istnieje mozliwosc ustawienia tego za pomoca rivatunera a potem odinstalowanie go ?

Tyle, że riva nie musi chodzić w tle :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta zrobiona :D Ustawiłem na 156 w 2d i 3d, dało mi to dosyc dużo lecz niestety gdy włącze 3dmarka to kilka testów zrobi normalnie a pózniej przełączy sie z trybu 3d na 2d <_< czym to jest spowodowane???Karta na rdzeniu ma teraz 900 mh w grach odczułem lekka rózniece ok 10-15 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poprostu ustawiasz sobie tyle i tyle, dajesz OK, wyłączasz rive a ustawienia które dałeś działają ;]

 

dooopa, ja musze miec w tle i jak chce w coś zagrać to musze profil ładować :-/ i czesto o tym zapominam :/, ktoś pomoże ? bo mnie ch*j strzeli :mad: , pisałem już o tym Lancowi, ale on też nie kmini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się ;]

Jak wszystko pójdzie dobrze, to za około 2 tygodnie mój kochany 7300 GT idzie pod DI i wtedy się zobaczy co to to potrafi ;) Napędzana będzie SD 3.2Ghz ++ [to już zależy ile SD poleci na niskiej temp ;)] Myślę, że zrobi około 900-950Mhz (to już tak optymistycznie ;) ). A2 + nowe pcb to jednak nie karta to robienia rekordów ;)

 

Trzeba iść chyba spać :plum: :mrgreen:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w smarku oczywiscie ma c2d....chodzi mi o te 900mhz....caly czas czekam na przebieg z rivi tuner z pokazanymi czestotliwosciami i temeperatura ;)

 

@lanc moze byc ciekawie...umnie tez bedzie ponizej 0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...