Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, nie wiem sam co brac, palita czy galaxy :huh: 256 czy 128 :huh: czy nie wykładać tyle szmalu i kupić cos za 2 stówy.. :huh:

 

Oc dla mnie to podstawa ; ]

I nie wiem co teraz lepiej kręci się przy obecnych rev'ach kart ;)

Ja dziś zamówiłem dla brata Palita 7600GS 256MB DDR3, a chciałem brac galaxy 7600gs 128mb 1.4ns, wiele osób było za palitem no i wziołem palita ma 256MB pamieci przyda sie :-P podkrece na te 550/1500 i luzik B-)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W chłodzeniu i tak nie ma dużej różnicy stock a zalman - dopiero przy wc itp. zobaczysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

W chłodzeniu i tak nie ma dużej różnicy stock a zalman - dopiero przy wc itp. zobaczysz różnicę.

Zalman to tylko kilka stopni mniej niz na stocku ;] Pozatym wcale nie musi byc cieszej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zalman to tylko kilka stopni mniej niz na stocku ;] Pozatym wcale nie musi byc cieszej ;D

To niestety prawda - zalmany na 7300GT to już jeżeli chodzi o hałas jakieś nie-zalmanowe są :]

 

@deckardmst

Zobacz czy przypadkiem nie pokruszyłeś rdzenia ;)

Skoro w tym momencie akurat grał to chyba można to wykluczyć - gdyby rdzeń był pokruszony to już po zamontowaniu karty i włączeniu kompa powinno sypać artami.

 

 

@deckardmst:

Witaj w grupie rozwalaczy 73GT :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda - zalmany na 7300GT to już jeżeli chodzi o hałas jakieś nie-zalmanowe są :]

Prawda prawda, jak zmieniłem na Huntkeya to dopiero dostrzegłem jak ,,głośny,, ten Zalman jest, niestety 25% na zalmanie zaczyna przy tej zasiłce hałasować :huh: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tym momencie akurat grał to chyba można to wykluczyć - gdyby rdzeń był pokruszony to już po zamontowaniu karty i włączeniu kompa powinno sypać artami.

A własnie, że nie ;]

Miałem 66GT. Zrobiłem 1 smarka, podczas robienia 2 smarka monitor zgasł. Włączyłem PC i ekran cały w paski w windowsie ;] Potem się okazało, że rdzeń jest minimalnie pokruszony :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mialem z ukruszeniem, tylko że składałem kompa po wymianie chłodzonka cepa, możliwe że jakaś siła wyższa, ale rdzeń się ukruszył (6600) jak twierdzi koleś co ode mnie ją odkupił. Możliwe że źle dokręcone chłodzenie, ale wątpie ;)

 

Więc mówicie że 256 MB palita i bede zadowolony ?

a co to za pality są co mająpamięci 2ns? :huh:

Są takie? Bo znalazłem tanio ;|

Teraz mi net nie bardzo śmiga ale przez skąpca/ceneo je znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś pytał by o chłodzenia , to miałem obie karty ( palita mam )

zalman na 23% hałasował, chłodzenie od palita jest o wiele lepsze! , i znowu polecam palita :-D.

 

ps. ja też sie jeszcze w łikend sie znów pobawie kartą, jeżeli tylko robota i nauka mnie nie pochłoną :(

 

EDIT:

 

@hinco

 

bierz palita, mi te "2" ns gdy rdzeń jest na 500-550mhz śmigają na 1780(stock V), a na max to mam 738/1660 po modach.

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A własnie, że nie ;]

Miałem 66GT. Zrobiłem 1 smarka, podczas robienia 2 smarka monitor zgasł. Włączyłem PC i ekran cały w paski w windowsie ;] Potem się okazało, że rdzeń jest minimalnie pokruszony :mur:

A to sorki - nie wiedziałem że to może mieć aż tak poważne skutki i to dopiero po jakimś czasie (może rozgrzanie karty?).

 

Co do wentyla - ja mam ustawione standardowo czyli jakieś 60% ale go nie słyszę bo i tak słychać inne wentyle w budzie :D Z drugiej strony - jak dla mnie hałas kompanie jest duży (piszę to bo na pewno zaraz ktoś napisze "Jak możesz wytrzymać!") a od kiedy fryzjer jest na 9v nawet bardzo bardzo mały więc nie ma potrzeby zmniejszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem niowy zestaw(konfig mam w sygnaturce)

bez modow karta poszla tylko na 580/1640, czy to nie za malo

niowy... :blink: :lol2: :mur:

Masz pewnie A2. A niektóre karty z tą rewizją rdzenia się tak kręciły. Chcesz więcej to odsyłam na 1 stronę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kupie 7300GT od palita, tylko gdzie znaleźć najtaniej i wersje w miarę krętliwą huh.gif

Musiałbyś kupić jakąś pół używke, selekta czy coś, tak to loteria ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy nie przeczekać troche, gdzieś mi sie obiło o uszy że koło kwietnia bedą jakieś obniżki, jeżeli tak to chyba zainwestuje w c2d i bede jechał na karcie graficznej na pci jeszcze chwile ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@free

Wywalilem posta bo i juz sie dowiedzialem co nieco o niej i roznicy ;]

A teraz inne pytanie.

CZy te 256Mb przy 128bit szynie się w jakiś sposób nie zapycha i ta wydajność jest naprawdę wyższa? To takie przekonanie sprzed paru lat po prostu że wole zapytać. Zdawało mi się że 256Mb i 128bit to wcale nie jest dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FPS może nie będzie takiej różnicy. Bardziej w przeskakiwaniu. Tzn na 128Mb gra może haczyć poprzez dogrywanie textur do ramu [np szybkie obracanie się w jakiś FPS'ach z dużą mapą (przykład BF2)], a na 256Mb takiej sytuacji już nie ma :)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...