Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Co przez to rozumiesz ? w jakich pozycjach ? jaka jest reszta sprzętu qmpla ...

Bo mój palit np w marku 05 robi na 550/1550 6200 - optymalizacji brak poza sterami (wydajność) i ramki niecałe 200 cl2,5. Pewnie częściowo wynika to z dwukrotnie większej ilości ram ale w czasie grania ten ram też się liczy ;]

Update:

Ma prawo dostawać "ostro" w dupe przy porównaniu z 700/1850 - w końcu te karty mają tyle samo jednostek ROP i jeżeli akurat w danej pozycji to jest wąskim gardłem to nic w tym dziwnego ;]

Robilismy marka03, on ma sempa 2800+@2,4 ja 2600+@2,6 , on mial na taktach 550/15xx troche ponad 12k ja ~13,5k, no niech te moje 200mhz na cpu odejmie 200-300ptk. , ale roznica ~1k to jednak sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Bo 03 jest w ogóle mało miarodajny ;]

05 jest obciążony znacznie mniejszym błędem , a najlepiej po prostu odpalić jakąś gierkę i porównać fps w danej lokacji na danych ustawieniach i wszystko będzie jasne ;]

Ja dalej twierdze, że dobrze zrobiłem kupując palita a miałem i styczność z galaxy - szt. 2 - nie długo i nie tak wykręconym (nie chcialem wujkowi karty nadpalić) ale wiem mniej więcej co to za zwierz ;]

--

a taki stylistyczny koszmarek poprawilem ;]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam owa karte graficzna (galaxy Gf7300GT 256Mb 1.2ns)

Zmierzylem opro rezystora R437 ( odpowiedzialny za zwiekszanie V mem). Wartosc wynosi 726 om

Czy mozecie mi powiedziec czy karta jest oparta o kosci pamieci samsunga czy Hynix ? ( narazie nie mam plyty glownej aby wsadzic karte i sprawdzic jakie napiecie )

 

Czy warto zdjac zalmana z karty i nasmarowac jakas dobra pasta ? czy moze juz Galaxy ma cos dobrego zastosowanego i gra nie warta swieczki ?

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może być nawet taka zwykła biurowa dwustronna :wink:

Ja tam słyszałem że to całe 3M to wieeeelki wał i zamiast tego prawie wszędzie można stosować takie zwyczajne biurowe "dopalacze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem że to całe 3M to wieeeelki wał i zamiast tego prawie wszędzie można stosować takie zwyczajne biurowe "dopalacze" icon_smile3.gif

no biurowa RLZ, działa jak każda taśma dwustronna, i musi być całkiem niezłą skoro pamięci kręcą mi sie jak kręcą :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sesq robi zle:

-mierze vgpu, czarny do molexa czarnego, czerwny do tego najwyzszego punktu na tym obrazku http://img84.imageshack.us/my.php?image=pomiarvyc7.jpg.

Miernik ustwiony na V kreska z kropkami pod nią ( to chyba prad stały ) skala '20'

i podaje mi napiecie 0.80V

HILF MIR !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie w mierniku są ok ?

Ten najwyższy punkt na obrazku na niektórych kartach / miernikach nie pokazuje dobrego napięcia [; Dobre napięcie pokazuje zawsze rezystor (to najmniejsze na fotce). Jak się boisz o kartę i o to, że ci się ręce trzęsą to obklej sobie całość wokół taśmą i nie będzie problemu ;]

 

BTW: Nazwy miast piszemy wielką literą [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte GF7300GT Galaxy. Na karcie sa radiatory na pamieciach. Czy jak odkleje na chwile taki radiator od kosci pamieci to pozniej dam rady spowortem go przykleic ?( radiatory sa jakby jakas biala tasma przyklejone) - chcem sprawdzic czy to kosci samsunga czy Hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym można kręcić GEforce'a? Prawie od zawsze jechałem na Radeonie i teraz mam problem... :/ Bo ten nvtweak pozwala pamięci tylko do 1,68

to ja sie podepne tez :)

mam identyczny problem - tez jechalem zawsze na Radeonie i teraz potrzebuje jakiegos programiku ktorym dobrze podkrce swojego GF7300Gt i ktory (najwazniejsze ) dziala pod Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na tym oc w sterach to pamięci już przetestowałem na 1,68Ghz i ładnie lecą... Ale dalej już suwaka brakuje :D...

 

Może RivaTuner?

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na tym oc w sterach to pamięci już przetestowałem na 1,68Ghz i ładnie lecą... Ale dalej już suwaka brakuje :D...

 

Może RivaTuner?

Brawo, znalazłeś właściwą odpowiedź :mur:

A wystarczyło przejrzeć parę stron tego tematu i byś już wiedział, albo użyć szukajki. No ale nie, lepiej zapytać na forum :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Rive to ja znam bo i r9600 kiedyś na tym kręciłem ale może pod nvidię jest coś w rodzaju atitray tool, tego akurat nie wiedziałem, a o coś takiego mi chodziło... OC, panel sterów, licznik fps... Ale chyba pod GeForce'a czegoś takiego nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no to wyruszam w poszukiwaniu licznika FPS... bo bez niego żyć nie umiem. :D ... Dziwne, że do tej pory go nie widziałem.

O już znalazłem thx za info.

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby rivatuner krecic grafe to trzeba zainstalwoac drivery nvidi ? czy moga byc te ktore vista sobie sama zainstalowala (miala w systemie swoim) ?

:blink: :damage_wall: :mur: :lol2: :lol: :damage_wall:

Brak słów :lol:

 

Na sterach visty to ty sobie możesz popracować w 2D. ŻADNA aplikacja 3D nie działa bez sterowników producenta do karty graficznej :mur:

 

Tak ogólnie, to co za problem ściągnąć rivę, która zajmuje 2Mb i sobie sprawdzić wszystko, zamiast zadawać durnowate pytania :? :-|

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekałem tydzień żeby móc napisać posta w tym temacie :))) Wreszcie mam moją 7300GT 256MB z zalmankiem....

Powiedzcie mi tylko (dużo tych stron i małe szanse na samodzielne znalezienie odpowiedzi :P ) na ile ona się średnio kręci? Ja mam na razie 600/1700 i nie wiem czy z pamięci jakoś mogę więcej wyciągnąć, 1710 i zwiech w markach. Na GPU napewno pójdzie jeszcze pencil mod. Ale te ramy mnie zastanawiają najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pamieciach mi pokazuje 1.35v, odrzucam ze miernik jest zly albo jego bateria, bo przy vgpu podawal prawidlowa wartosc ( 1,24V )

CO JEST GRANE ? :)

edit:

w stresie na działce 20 mam 1,5

w stresie na dzialce 2000m mam 1600

 

powiedzcie co i jak

edit2: dobra, cos musialem robic zle, teraz jest 1,61V

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje swoja karte na stockowym napieciu poszla na 580/1460, zastanawia mnie to dlaczeg tak slabo udalo mi sie podktrecic pamieci, dodam ze w atitoolu poszly bez problemu na 1600 ale nie przechodza marka'01 a dokladie testu POINT SPRITES, max wartos jaka przechodzi ten test to wlasnie 1460, dlaczego tak jest?

 

w tej chwili dalem wiecej papu gpu tzn dokladnie 1.5V(540ohm) i gpu leci teraz na 690 i przechodzi jak narazie wszystkie testy, temp w stresie to 58*C

przy 695 mam juz chwilowe zawiasy sprzetu

 

najbardziej martwi mnie ten efekt z pamieciami(nie mam radiatorow na nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...