Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzal ktos jak na tych kartach chodzi Suprem Comander?? z gory thx

Chodzi :razz:

 

czy w karcie GT7300Gt Galaxy Zalman da sie regulowac obroty wentylatora przez jakis program ? (chcem je troche zmniejszyc)

Bylo kilkanascie razy o tym wystarczylo uzyc opcji "Szukaj". Podpowiem RivaTunerem to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje swoja karte na stockowym napieciu poszla na 580/1460, zastanawia mnie to dlaczeg tak slabo udalo mi sie podktrecic pamieci, dodam ze w atitoolu poszly bez problemu na 1600 ale nie przechodza marka'01 a dokladie testu POINT SPRITES, max wartos jaka przechodzi ten test to wlasnie 1460, dlaczego tak jest?

 

w tej chwili dalem wiecej papu gpu tzn dokladnie 1.5V(540ohm) i gpu leci teraz na 690 i przechodzi jak narazie wszystkie testy, temp w stresie to 58*C

przy 695 mam juz chwilowe zawiasy sprzetu

 

najbardziej martwi mnie ten efekt z pamieciami(nie mam radiatorow na nich)

Przy taktowaniu rdzenia na stock i memkach na 1600 mark się też wywala ?

01 się krzaczy jak cały mark przejdzie, czy również jak właczysz tylko i wyłącznie ten dany test ?

 

czy w karcie GT7300Gt Galaxy Zalman da sie regulowac obroty wentylatora przez jakis program ? (chcem je troche zmniejszyc)

Riva Tuner...

 

Patrząc na ostatnie pytania w tym temacie dochodzę do wniosku, że przyda się FAQ o rivie tuner... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie pytania w tym temacie dochodzę do wniosku, że przyda się FAQ o rivie tuner... :unsure:

 

No wiesz jak ktos przez kilka lat jechal na Radeonie i wszystko co z nim zwiazane umial a tu nagle sie przesiada na GF o ktorym nic nie wie ( programach , podkrecaniu itp)

Jakby mial czas to chetnie taki FAQ by sie czytalo - wielu osobom by sie przydal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy taktowaniu rdzenia na stock i memkach na 1600 mark się też wywala ?

01 się krzaczy jak cały mark przejdzie, czy również jak właczysz tylko i wyłącznie ten dany test ?

1. tak, wysypie sie nawet przy takim ustawieniu

2. krzaczy jak przejdzie calego marka i jak wlacze tylko ten test to tez jest taki sam efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak ktos przez kilka lat jechal na Radeonie i wszystko co z nim zwiazane umial a tu nagle sie przesiada na GF o ktorym nic nie wie ( programach , podkrecaniu itp)

Jakby mial czas to chetnie taki FAQ by sie czytalo - wielu osobom by sie przydal

No to się napisze w wolnym czasie [;

 

1. tak, wysypie sie nawet przy takim ustawieniu

2. krzaczy jak przejdzie calego marka i jak wlacze tylko ten test to tez jest taki sam efekt

1. Czyli vddq można odrzucić.

2. A tutaj można odrzucić przegrzewające się memki. Hmm, a w innych smarkach/grach też się wywala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się napisze w wolnym czasie [;

1. Czyli vddq można odrzucić.

2. A tutaj można odrzucić przegrzewające się memki. Hmm, a w innych smarkach/grach też się wywala ?

1.tylko nie bij, co to vddq?

2. nie w grach chodzi dobrze, marka03 przechodzi, ale glownie testowalem to aquamarku bo dosc szybko mozna bylo go przejsc i tam tez nie bylo problemow tylko w marku01 jest taki problem i tylko przy tym jednym tescie

 

aha, pewnie bylo juz o tym ebernascie razy ale jaka jest bezpieczna temp gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.tylko nie bij, co to vddq?

Ja nie bije, jak ktoś zada normalne pytanie [;

Vddq to napięcie zasilania całej karty, to tak po krótce ;) Czasami, gdy mamy za dużo Mhz/V na gpu to memkom brakuje wtedy papu i się gorzej kręcą ;)

2. nie w grach chodzi dobrze, marka03 przechodzi, ale glownie testowalem to aquamarku bo dosc szybko mozna bylo go przejsc i tam tez nie bylo problemow tylko w marku01 jest taki problem i tylko przy tym jednym tescie

No to jak jest ok, to zostaw na tych 1600Mhz i potestuj podczas normalnego użytkowania :) Jak nie będzie problemów to nie przejmuj się tym 1 testem w Smarku 01 [;

aha, pewnie bylo juz o tym ebernascie razy ale jaka jest bezpieczna temp gpu?

FAQ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem do swojej karty nastepujace sterowniki "101.41 _vista 32 bit", pozniej RivaTuner 2.0. I albo jestem slepy albo nie wiem co ale nie mam w rivatuner zadnych suwakow do podkrecania a takze do kontroli obrotow wiatraka ( karta taka jak w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka.

 

mam pytanie; jak jest z podkrecaniem 7300GS ? :)

 

ma ktos moze jakies vmody do niej czy co? dodam ze to karta leadtek winfast , w google sa vmody ale do innych producentow :(

 

i wogole czy oplaca sie krecic ta karte? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Zajrzyj w okolicę 5-tej strony tego tematu. Tam jest mniej więcej o OC i o osiągach OC'niętej karty.

Zamieniłeś Rafale siekierkę na kijek ;] Jedyny pozytyw w tym, że to ma być przejściowe rozwiązanie - ja bym wolał jednak przechodzić siedząc na fajnym 66, albo 66gt - ktoś niedawno opylił za 130 na forum [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest bezpieczna granica moich mem'ek ktore sa na 1.61V ? bo w faq jest dla tych memek na ~1.75v-1.85v wiec sie bojem

Masz 1.7 na stocku, a nie 1.61 ;) Miernik cię okłamuje o 0.1v jeśli chodzi o memki. W FAQ pisze ile memki mają na stock... Podnieść możesz bez problemu do około 2v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1.7 na stocku, a nie 1.61 ;) Miernik cię okłamuje o 0.1v jeśli chodzi o memki. W FAQ pisze ile memki mają na stock... Podnieść możesz bez problemu do około 2v ;)

ale dlaczego mnie oklamuje ? przy vgpu podaje prawidlowa wartość :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@7600gs

 

ja tam sie ciesze z zakupu ;) ofc jak sie uda cos nowszego taniej teraz kupic to to odrazu laduje na allegro ;)

 

mysle jednak ze do ET mi wystarczy ^^

 

/zajrzalem na strone 5. jest tam tylko lekko o wydajnosci 7300gs w markach, a to to wiem ;)

 

ide dalej szukac ^^

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego mnie oklamuje ? przy vgpu podaje prawidlowa wartość :unsure:

Bo tak jest, że na niektórych miernikach pokazuje wartość o 0.1v mniejszą niż jest rzeczywiście. Dotyczy to vmem i vgpu w dwóch punktach pomiaru (na rezystorze vgpu jest poprawne zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a u mnie sie chyba coś zje...bo ile bym nie malował po rezystorku to napięcie jest takie same, temperatura nawet przy długim malowaniu ma 38*C, taki jakby blokada i dalej napiecie nie idzie, czyżby R451 sie wytarł czy co?? :unsure:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. niestety nie znalazlem zadnych testow w grach .. tzn jeden na pclabie, ale tam to tylko porownuja 7300gs do 6200 i x1300 :(

 

vmodow tez nie znalazlem

 

wiec prosilbym o jakies wskazowki dot oc , w tym o vmoda na 7300gs leadteka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, że na niektórych miernikach pokazuje wartość o 0.1v mniejszą niż jest rzeczywiście. Dotyczy to vmem i vgpu w dwóch punktach pomiaru (na rezystorze vgpu jest poprawne zawsze).

nie rozumiem, jak cos to vgpu mierzylem na rezystorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam problemy...naprawde to faq o rivie by sie przydalo...za cho*ere nie potrafie tego dobrze obsluzyc.

Ustawiam takty na 2D daje zastosuj ok...daje takty na 3D zastosuj, zapisuje oba profile sobie. Wlaczam gre i co? Ramy skacza na 850 a rdzen siedzi na 140MHz...

Jeśli ktoś używa Ati Try toolsa to niech poda linka albo konkretna wersje, jednego zainstalowalem co uzywalem na starym radziu ale teraz wywala bsod po wlaczeniu :(

 

pragne wlasnie takiego programu - zrobic profile oc i ladowac kiedy chce i jaki chce a nie "auto" jak to przy rivie jest :/

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej naprawde moze ktos niezauwazyl mojego pytania ale spojrzcie na ostatni post poprzedniej strony...kurde nawet znalazlem wlasnie nvidiatry tools, podrobe ati try tools'a ale kurcze rozwijam liste wybieram klikam na opcje oc zeby sie cos otworzylo i tylko lista znika po prostu i nic sie nie dzieje :( normalnie juz wysiadam naprawde :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam problemy...naprawde to faq o rivie by sie przydalo...za cho*ere nie potrafie tego dobrze obsluzyc.

Ustawiam takty na 2D daje zastosuj ok...daje takty na 3D zastosuj, zapisuje oba profile sobie. Wlaczam gre i co? Ramy skacza na 850 a rdzen siedzi na 140MHz...

Jeśli ktoś używa Ati Try toolsa to niech poda linka albo konkretna wersje, jednego zainstalowalem co uzywalem na starym radziu ale teraz wywala bsod po wlaczeniu :(

 

pragne wlasnie takiego programu - zrobic profile oc i ladowac kiedy chce i jaki chce a nie "auto" jak to przy rivie jest :/

Ramy skaczą ? :unsure:

Z tego co mi wiadomo, nie da się ustawić ramów tak, żeby w 2d i 3d były inne takty. Mem jest na stałe.

Co do skakania mhz na rdzeniu - to nie wina programu, tylko sterowników, które są źle zrobione i czasami karta po prostu nie wykrywa, że jest w 3d i śmiga na taktach z 2d... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacza..podkrecaja sie po prostu wedle ustawien ;] ale rdzen nie :/

no dobra to po prostu swietnie z tymi sterami.... :( jak narazie same zawody co do moich upodoban ;]

A nie ma naprawde niczego w stylu ATT? Zeby ustawic profil i zalaczac jak sie chce i kiedy chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VGPU

608 Ω = 1,31V IDLE 1,33V STRESS

 

Jak się przeanalizuje kolejne skoki napięcia wraz ze wzrostem napięcia to łatwo sobie obliczyć ile Ω jest na stock V.

no wlasnie to tak przeanalizowalem, i mnie zdziwilo to 1010 ohm, dlatego dla bezpieczenstwa i upewnienia sie strzelilem tu posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacza..podkrecaja sie po prostu wedle ustawien ;] ale rdzen nie :/

no dobra to po prostu swietnie z tymi sterami.... :( jak narazie same zawody co do moich upodoban ;]

A nie ma naprawde niczego w stylu ATT? Zeby ustawic profil i zalaczac jak sie chce i kiedy chce?

moze Ati Tool ci bedzie odpowiadal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacza..podkrecaja sie po prostu wedle ustawien ;] ale rdzen nie :/

no dobra to po prostu swietnie z tymi sterami.... :( jak narazie same zawody co do moich upodoban ;]

A nie ma naprawde niczego w stylu ATT? Zeby ustawic profil i zalaczac jak sie chce i kiedy chce?

W rivie są profile ustawień przecie :)

Da się również ustawić, żeby dla wszystkich trybów były identyczne taktowania ;] (ath w temacie o tym gdzieś wspominał)

 

Kurde przerabiałem to samo po przejściu z Ati na Nv :) Do Rivy się trzeba po prostu przekonać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...