Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

o ile nakljeke, o ktorej pisales, bedziesz musial naruszyc zdejmujac chlodzenie to prawdopodobnie nie uznaja ci gwarancji. chyba ze ona nie zakrywa zadnej srubki to sie nie ma co martwic ;)

Mysle, ze moglbym ja jakos zdjac bez naruszenia. Ona jest naklejona na cos takiego http://img133.imageshack.us/img133/3081/dsc00043fc6.jpg i laczy to czarne z PCB. Ale nawet jak mi sie ja uda zdjac, to co to jest to "czarne" ?? Pierwszy raz widze cos takiego na grafie i nie wiem jak zdjac to cale chlodzenie. To sie jakos laczy z tym radiatorem z przodu karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tym bloku miałeś chyba parę, a nie wodę :D Albo pozostałości po borygo, czy co tam masz w układzie [; Ige kup sobie włącznik synchroniczny, wtedy nie zapomnisz włączyć pompki :]]]

EOT

 

@DziubekR1

Ściąganie tego chłodzenia to banał ;] Odginasz te 2 blaszki i chłodzenie pięknie schodzi :) Zrób tak, żeby nie było widać, że odklejałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Kara ige jest dość mocna!!! chodzi na codzień 1.75v znosila V z rzędu 1.9v a teraz 100* przez pare H... Jednym słowem gratz:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi jakis wlasciciel Palita powiedziec, czy mial cos takiego na karcie ?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Musze wiedziec, bo jesli nie na wszystkich jest, to wtedy moge to zerwac, wyczyscic i jak by cos (odpukac), to moge udawac durnia, ze nic nie bylo. Chyba, ze ktos zna sposob jak to oderwac, bo czarno to widze. Pol biedy jak by to byla zwykla naklejka, ale ona jest tak jakby "poprzecinana" i sklada sie z kilku mniejszych i jak by tego nie ruszac, to nie da sie oderwac, bez zniszczenia :/ Juz i tak jeden rog troszeczke sie naderwal, wiec wole sie spytac przed dalsza zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zmienilem platforme i zakupilem Galaxy GF 7300 GT Zelman 128/128 500/1400 szkoda ze braklo funduszy bo chetnie wziolbym 256 MB

Karta jest bardzo fajna kreci sie dosc dobrze mi udalo sie dojsc jak na razie do 730/1800 bez podnoszenia napiec mysle ze jeszcze troszke sie uda :lol:

 

Jak myslicie czy to dobry rezultat jak na standardowe napiecie karty

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel5000

Coś za mało jak na takie takty...

Obniż trochę taktowanie GPU i zobacz jaki będzie wynik. Bo coś mi się wydaje, że w stresie karta łapie freeza i wynik spada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez vmoda, aż tyle poleciała to extra :rolleyes: Masz może miernik ? Zmierzyłbyś stock napięcie na gpu, bo coś mi się wydaje, że masz więcej niż te 1.25v ;]

 

Co do wyniku w marku - może być, ale może być lepiej ;]] Zmiana sterów + czysty system + większe oc proca / ramu i będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez vmoda, aż tyle poleciała to extra :rolleyes: Masz może miernik ? Zmierzyłbyś stock napięcie na gpu, bo coś mi się wydaje, że masz więcej niż te 1.25v ;]

 

Co do wyniku w marku - może być, ale może być lepiej ;]] Zmiana sterów + czysty system + większe oc proca / ramu i będzie więcej.

 

Karta kupiona w apollo ja nic przy niej nie grzebalem miernik mam ale jeszcze nigdy nie mierzylem napiecja na karcje patrze na schemat i gdzie ma byc_+ a gdzie - obojetne

 

Nie wiem co robie zle ale mi wychodzi gpu 0.12 :sad:

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel5000 jestem pełny podziwu dla twojej karty :wink: Taki wynik bez v-moda :rolleyes: , heh weź ją potraktuj ołówkiem, podkręć proca i zrób jakiś fajny wynik

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobilem pomiary i wychodzi cos takiego

 

Teraz niech mi to ktos wytlumaczy czemu na jednym jest 1.34V a na drugim 1,44V

 

A tu myniki z Marka 03

LINK

 

Zeby przejsc Marka 03 musialem zjechac na gpu do 730 a Marka 05 przechodzi na 745 dziwne moze mi ktos to wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje

post-126373-1175412526_thumb.jpg

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc

Na 100% nie trzeba specjalnych sterów...

Pokombinuj może ze zmianą identyfikacji karty, albo coś żeby widziało 2x 128MB :) Sam nie wiem...

A no właśnie ;) ale jak zmienić...bios wgrać jakiś inny czy co? W rivie nie da sie zablokować może połowy ramu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Galaxy 7300GT 128mb Zalman (rewizja A1)

Mam taki problem ze po podkręceniu znacznie mi spada wydajnosc tej karty. W Smarkach jest znaczny spadek w ilosci punktów. Zazwyczaj chyba jest inaczej, no nie? heh.

Ma ktos jakis pomysl co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Galaxy 7300GT 128mb Zalman (rewizja A1)

Mam taki problem ze po podkręceniu znacznie mi spada wydajnosc tej karty. W Smarkach jest znaczny spadek w ilosci punktów. Zazwyczaj chyba jest inaczej, no nie? heh.

Ma ktos jakis pomysl co moze byc przyczyna?

Po prostu za bardzo podkręciłeś kartę, i dlatego juz nie wyrabia, co objawia się spadkiem wydajnosci. O/C nie polega na tym zeby suwaki na maksa przestawć w prawo. Musisz znaleźć takie takty, ktore beda dawały największą wydajność, ale nie oznacza to, ze beda to najwieksze takty z możliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobilem pomiary i wychodzi cos takiego

 

Teraz niech mi to ktos wytlumaczy czemu na jednym jest 1.34V a na drugim 1,44V

 

A tu myniki z Marka 03

obrazek

 

Zeby przejsc Marka 03 musialem zjechac na gpu do 730 a Marka 05 przechodzi na 745 dziwne moze mi ktos to wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje

Na niektórych miernikach w jednym punkcie pomiaru pokazuje za małe napięcie o 0.1v. Czyli masz 1.44 ;) Aż dziwne, że takie stock V :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych miernikach w jednym punkcie pomiaru pokazuje za małe napięcie o 0.1v. Czyli masz 1.44 icon_wink2.gif Aż dziwne, że takie stock V unsure.gif

Może Galaxy sprzedaje teraz 73GT z lekko podbitym napięciem?? :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za bardzo podkręciłeś kartę, i dlatego juz nie wyrabia, co objawia się spadkiem wydajnosci. O/C nie polega na tym zeby suwaki na maksa przestawć w prawo. Musisz znaleźć takie takty, ktore beda dawały największą wydajność, ale nie oznacza to, ze beda to najwieksze takty z możliwych.

 

Az takim lamusem to ja nie jestem.

 

karte tą wszyscy ustawiają 500@600 rdzeń i 700@800 pamiec - to jest standard jak patrze na necie.

mi pamiec, owszem wytrzymuje, ale na rdzeniu nie moge zrobic wiecej niz 560Mhz, bo zaczyna wariowac.

 

To chyba nie bedzie za duze OC, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Galaxy sprzedaje teraz 73GT z lekko podbitym napięciem?? :wink: :wink:

0.2v to lekko ? :rolleyes: :unsure:

 

Czyli co jak na 1.44V to kręci sie dobrze czy tak sobie

Porównaj z wynikami oc z 2 posta tego tematu ;)

 

Az takim lamusem to ja nie jestem.

 

karte tą wszyscy ustawiają 500@600 rdzeń i 700@800 pamiec - to jest standard jak patrze na necie.

mi pamiec, owszem wytrzymuje, ale na rdzeniu nie moge zrobic wiecej niz 560Mhz, bo zaczyna wariowac.

 

To chyba nie bedzie za duze OC, co nie?

Nie wszyscy tak ustawiają... Każda sztuka się kręci inaczej, nie ma żadnej reguły...

Zawsze możesz zrobić vmoda ;)

 

To dla ciekawskich :banana: zamieszczam pare zdjec mojej karty :mrgreen:

 

foty

http://images20.fotosik.pl/187/3e863175ed452c8e.jpg - czyżby nowa rewizja PCB ? Mógłby ktoś to zweryfikować ? Bo u mnie na z tej strony karta wygląda nieco inaczej... ;]

By the way masz krzywo przykręconego zalmana ;]

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...