Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Dość trudny wybór.. Jeśli masz kaske to kup c2d jjakieś tanie mobo i oczywiście 73gt :P

wiesz co, to ze trzeba caly sprzet wymienic to ja tez wiem;p

 

ale mi chodzi o to czy ta karta pod tego celerona i 640 mb ddram zapewniłaby fps rzedu 30 w najnowszych grach?

 

mam tez SB audigy 2 + kx-y jesli to ma jakies znaczenie. (moze troche to odciaza proca)

 

na razie wymiana calego sprzetu na nowy nie wchodzi w gre, ostatnio troche wydawalem i mi zostalo tylko ok. 350 a chcialbym sobie pograc na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Hmm.. Podkręć np do około 2.3GHz ram jest tani to daj 1024 ddr i lekko grafe 600\800 i w jakieś tam gry pograsz napewno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Podkręć np do około 2.3GHz ram jest tani to daj 1024 ddr i lekko grafe 600\800 i w jakieś tam gry pograsz napewno..

tego proca nie da rady podkrecic... max 1,75GHz na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

kup sempa 3000+ i np msi k9nu NEo ( htt 270 a cena mała jedynie vcore 1.45v to mało ) goodrama 2x1gb 380zł i krecisz je na 800MHz do tego palita 73gt :] Sorry za ot ale chciałem pomoc koledze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc.....dopadłem w końcu delte (dzieki i pozdro dla kamil2201) w nibitorze poleciało 156 więc delta była -100, lekko pomazałem ołówkiem i zapodałem odrazu 820/900 przeszło, zapodałem 830/900 ale w teście mother nature pojawiła sie taka sieczka na ekranie że nic nie widziałem, test jednak doszedł bez freezeza do końca i w windowsie zero artów, i teraz pytanie, było to wina zbyt dużej temperatury czy karta już nie mogła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze z -80 ale generalnie jest tak że np karta bez zmiany delty robi te 570mhz, zapodaje delte -100 i na takich ustawieniach karta robi następne 50mhz czyli w tym wypadku 620, dam 630 i arty....czyli co, delta daje tylko 50mhz na GPU więcej??

 

EDIT:

 

Przy -80 to samo czyli 50mhz gratis a wyżej już arty ;]....

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mam nie aktualny sig.. Geo robi mi 770Mhz i jeszcze coś by dało się wycisnąć. Ja mam delte -100 co daje mi 870Mhz nie u każdego tyle delta da jak u mnie czy u innych. pozdrawiam wrazie czego pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze z -80 ale generalnie jest tak że np karta bez zmiany delty robi te 570mhz, zapodaje delte -100 i na takich ustawieniach karta robi następne 50mhz czyli w tym wypadku 620, dam 630 i arty....czyli co, delta daje tylko 50mhz na GPU więcej??

 

EDIT:

 

Przy -80 to samo czyli 50mhz gratis a wyżej już arty ;]....

To się robi tak...

1. Wrzucasz deltę -100

2. Patrzysz przy jakich Mhz karta zacznie się wywalać. Powiedzmy, że przed zmianą biosu robiła ci 570 (tyle potrafi geo), po zmianie powinna śmigać na 670. Ale dla shaderów i ropów jest to za dużo. Teraz sprawdzasz przy jakich taktach nie będzie artów. Powiedzmy, że 620Mhz. Teraz robimy 2 proste równania.

620-570 = 50 - masz ustawić taką deltę

256-50 = 206 - to wpisujesz w Nibitorze

Po tej operacji karta będzie miała delte -50, geometric będzie chodził na swoim 570Mhz, a shadery i ropy na 620Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, 73gt poszedl na gware, a ja mam pytanko, czekam na konkretne odpowiedzi :)

this?

https://ssl.allegro.pl/item183841487_geforc...gwar_odss_.html

 

OR

 

this ?

https://ssl.allegro.pl/item181960966_palit_..._speed_wwa.html

 

karta bedzie 'troche' katowana, w zależności , czy wykombinuje Vgpu&Vmem

;]

 

osobiście jestem za bramka nr 1, bo nie ma TC, tylko nie wiem czy ddr3 :(

 

btw, mozna calkowicie TC wylaczyc ? ;]

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi niestety przyszła kolej na mnie, 73GT RIP, włączam sobie kompa a tu czarny obraz na monitorze, to na 100% karta bo słychać jak windows sie ładuje....ehhh...35*C na GPU i standartowe zegary noi padła :damage_wall:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wczoraj zakupiłem kartę galaxy 7300gt agp (sklep "arche" - polecam).

reszta zestawu to:

 

cpu: athlon 2400+@2700+

mobo: msi kt4av

psu: amacrox warrior 350wat

ram: 2x256mb elixir 400ddr@442ddr.

lcd: benq fp757

 

wziąłem się za podkręcanie: karta spokojnie idzie do 635/1630 i po prostu dalej się boję, żeby jej nie uszkodzić, nie robiłem jeszcze pencil-moda (temp. w stresie - 31 stopni)

czy to normalne??

 

test 3dmark03 przechodzi bez artów, wynik 10665 raczej nie powala ale chyba nie jest źle.

 

ale głównie chodzi o to, że jak gram w pes6 to pojawiają mi się takie "znaki wodne" na całą szerokość ekranu i wysokość ok.20pikseli

nie ważne czy jest 500/700 czy 635/1630

 

zainstalowane mam serowniki forceware 91.47

 

rozdzielczość w grze 1280x1024, detale high

 

dziwi mnie to, bo na starym gf5200 tego nie było

 

ktoś mi powie o co biega??

 

pozdrawiam

patrykkupczyk

 

(czemu usunięto mój obrazek z hwbota??)

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi niestety przyszła kolej na mnie, 73GT RIP, włączam sobie kompa a tu czarny obraz na monitorze, to na 100% karta bo słychać jak windows sie ładuje....ehhh...35*C na GPU i standartowe zegary noi padła :damage_wall:

sesesese :-P . Coś sie złego dzieje , ze nagle teraz padaja. To pewnie przez to pogode :)

 

dmuchnij w pcie , dobrze dociśnij, nie poddawaj sie odrazu :D :wink:

 

@Patryku ;] o/c niezłe, le 31C stress? I dont fink soo :>

 

ati tolem dawaj. Jezeli to tylko w PES6 , to mysle ze ta blad sterów/gry.

 

 

p.s - obrazek usuwa automatikko, regulamin nie zezwala ;]

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sesesese . Coś sie złego dzieje , ze nagle teraz padaja. To pewnie przez to pogode

 

dmuchnij w pcie , dobrze dociśnij, nie poddawaj sie odrazu

Oj czego to ja juz nie próbowałem....leci na gware... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjecia nowego Palita 7300GT 256MB Sonic. PCB praktycznie to samo (jesli nie dokladnie to samo) co w 7600GS. Za moment pojawi sie magik, ktory zaznaczy jak robic mody na tej karcie, bedzie dla przyszlych pokolen. Ja te mody bede testowac na dniach, jak spyle swoja stara grafe i wmontuje Palita.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z moja karta GF7300GS (chociarz niewiem czy to glowna przyczyna) chodzi mi o gry. Po zalaczeniu kompa wlaczam se gierke np.gta sa i wszystko mi smiga jak nalezy :D ale gdy komp jest juz wloczony przynajmniej godzinke i zalaczam gierke to gra ta mi wariuje wszysto tak jakby scinalo raz przyspieszalo niewiem co jest grane.A po wylaczeniu kompa tak na 2 min znow wszystko chodzi ok.Tak mi sie dzieje z calo seria gta, z sim city, i troche nfs mw pomozcie co mam zrobic.Sterowniki inne zainstalowac albo cos? Z gory thx.

Edytowane przez wieza196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

cyk! :D

 

dla chetnych i odwaznych, beda i chyba pkty pomiarowe,tylko trzeba przetestowac ]:->

 

EDIT : oczywiście rezystor do vgpu to nr 42

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Troche się zastanawiam czemu 73gt tak padają ale szczegolnie od galaxy :[ Widzisz Fredek miała stock takty stock V i dlatego padła :P Ona kocha OC :P Obym nie był następny bo niechcący dałem jej na 1h 2.1V dobrze że mam WC.. Orientnełem sie że mam 55* stress :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest z tą moją kartą??

 

takty 640/1640, cooler Zalman zwykły a ona po sesji 3dmark03 pokazuje na 2 sekundy 31 stopni i od razu spada do 28 i tak się utrzymuje

 

przesyłam link

od razu po teście

 

http://images21.fotosik.pl/160/67322c5a91ffa146.jpg

 

po chwili

 

http://images20.fotosik.pl/215/4777118e06036bd8.jpg

 

ups. w tym drugim mi przycięło, ale uwierzcie mi na słowo, że tam jest 28

jak ktoś nie wierzy, to pisać, to zrobię jeszcze raz ten test :)

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

I na czym teraz smigasz? S3?

DFI sie nudzi biedaczka a jade na Durniu 700mhz+GF 2 MX B-)

 

Ciesz sie Fredziu , razem poczekamy w kupie sila... ( ;

 

p.s - 2 miesiace bedzie cala procedura trwala, ja mam narazie 1mb, ale wole wydac te ~80zl na jakas grafike.

No ciesze sie że nie jestem sam, ale z drugiej strony żeś mnie pocieszył z tymi 2 miesiącami :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...