Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Molgby ktos jednoznacznie odpowiedziec, czy zabezpieczenie na palitach przed 'przevoltowaniem' - dziala zawsze tak samo. To znaczy ze jak przekrocze prog, to karta zawsze, niezaleznie od ustawionego taktowania bedzie robila cyrki?

 

Sytuacja u mnie wyglada tak: po podniesieniu napiecia, karta smiga sobie na 730/830. W ATT nie ma artow, gry chodza bez problemow, 3Dmarka przechodzi calego. Gdy podniose napiecie wyzej (nie moge okreslic dokladnie ile, bo moj miernik ma juz slaba baterie) - karta robi spokojnie 770/900 W ATT bez artow, w TDU moge pograc 30min i nic sie nie dzieje. Ale 3Dmarkow za nic nie przejdzie - w 2003 czarny ekran badz restart po zaladowaniu 'Mother Nature' lub po skonczniu - gdy powinien pojawic sie wynik. Niby wszystko wskazuje na zabezpieczenie - tylko ze jak obnize taktowanie to problem w 3D2k3 znika :/

 

Przeszukalem google, wiekszosc postow w watku tez - bo nie sposob przeczyatc calosci jezeli nie bralo sie udzialu w dyskusji.. google tez nie daja konkretnych odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to nie zabezpieczenie, tylko po prostu takty są za wysokie ? jc miał też Palita bez zabezpieczenia ;]

 

@down

Tak ma zabezpieczenie, ale nie wszystkie karty ;]

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil2201

A za tydzień napiszesz, że ci karta padła...

mi chodzila miesiac bez nawiewu z napieciami gpu 1,8V i mem 2,2V i ma sie dobrze aktualnie wszystko def bo neiam potrzeby wiecej,ale lepiej dmuchac na zimne...albo i gorace :) ;) Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Teraz upały są więc tym bardziej zadbajcie o swoje karcioszki :D

A tam jakie to upały... ja słyszałem że te lato ma być gorsze od tamtego więc aż strach się bać.. :lol:

 

Żeby nie było że nic nie napisałem - gram sobie w ArmA: Armed Assault i gra nie chodzi pinknie na domyślnych ustawieniach... zapodałem więc 700/850 - o dziwo mod NADAL ŻYJE (jeee! :D)... spróbuję chyba jeszcze bardziej bo chcę grać na wysokich.

 

Jak się nie da to kupa... kupię dyskietkę i może delta... hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja w S.T.A.L.K.E.R.A TDU carbon i inne gram na maxa.. ;] i gra się płynie mimo słabego procka :E

:mur: :mur: :mur:

 

To są teksty nie na miejscu

 

:mur: :mur: :mur:

 

Słabe procki to coś w stylu Athlona XP albo Pentium 3-4 do 3 Ghz.... ludziom już się kompletnie poprzewracało w głowach po wyjściu C2D ale na tym polega właśnie jego "magia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje jednak na nieszczesne zabezpieczenie w moim przypadku, ktore mocno ogranicza karte...

 

Rezystory odpowiedzialne za blokade w 'normalnym' PCB Palita - u mnie nie istnieja, przeszukalem topic w miejsach gdzie widzialem dyskusje o 'nowym' PCB ale nic nie znalazlem na temat usuwania zabezpieczenia.

 

Jakies info - moze w ktorym miejscu topicu szukac... jezeli juz sprawa byla omawiana, jezeli w ogole... z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Dziś moja 73GT dostała prezent :P Zmiejszenie z 1.75V stress ( wymieniłem baterie i tyle było już 2 miesiące bez nawiewu przewiewu i miesiąc na 1.7V na AC ) Dziś karta dostała fandera z boku :E Uciesyła sie pewnie :P A V to 1.65v Stress i temp 31idle 42-43stress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ludzie powiedzcie mi jak należy przygotować pendriva i inne rzeczy abym mógł właśnie z niego uruchomić kompa i robić ew. delty itp - bardziej ufam takiej pamięci niż dyskietkom ;)

 

Z tego co wiem muszę go chyba sformatować w windowsie zaznaczając aby utworzył bootoujący się dysk a potem wrzucić nvflasha itp.

 

tak to ma wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jesli twoja płyta ma obsługe boota z USB to znajdź w necie pliki do bootowania i wrzuć nvflash powinno pójść ale gówy nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo tak nie idzie ;) sam ostatnio (piątek ) siedziałem troche przytym i ni dałem rady :( botuje mi z usb (nvflash i 2 biosy siedza na pendrivie ) i chce jakis plik bo bez niego nie uruchomi windowsa ;(.

 

btw. jest jeszcze jeden sposób - narzedzie HP , ale to dla mnie czarna magia, wiec jak ktoś sie zna , niech wytłumaczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w S.T.A.L.K.E.R.A TDU carbon i inne gram na maxa.. ;] i gra się płynie mimo słabego procka :E

Wszystko w 1024x768 na max lacznie z HDR chodzi plynnie ? bo sie zastanawiam miedzy 7300gt a 7600gs od palita (robie downgrade bo potrzebuje kasy na naprawe autka :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim 7300gs :( chodzi dokladniej o tryb low power 3d.

 

wie ktos jak to wylaczyc? no bo jest tam rdzen na 500MHz ustawiony. a w performance 3d jest na 600.. gdy uruchamiam 3dmark 2003 to ten rejestrator z Rivy pokazuje ze rdzen jest taktowany 500MHz, a nie 600MHz.

Niestety nie moge zmienic ustawien rdzenia dla low power 3d (opcja jest zablokowana :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie spotkał pewien problem. Czyściłem ostatnio kompa i starłem starego moda teraz kartę ustawiłem na 720/920 no i w wine zaczęło sypać artami :( nie wiem dlaczego przedtem nie podkręcałem pamięci peniclem tylko naturalnie. Czego to może być przyczyna. Czy jeśli powyżej 730 na gpu karta zamienia prąd w ciepło to już jej koniec ?? bo przy 750 na karcie mam koło 61 stopni w windzie i 86 w test drivie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1242x1024 ;] mam 20-30fps wiec spoko. Ale tyle mam po mocnym oc 860\920MHz ale u Ciebie nadrobi 3GHz na SD.

No ja nie wiem czy SD, nadrobi straty w Mhz na gpu... Różnica między 2.4-2.6-3Ghz w grach jest znikoma, max 1 FPS na korzyść 3Ghz...

 

@adamlop

IMO bierz 7600GS :) To będzie lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator typu Zalman - nie generuje hałasu ani wibracji w trybie cichym. Podstawa z czystego aluminium zapewnia doskonałe odprowadzanie ciepła.

 

może jakaś wróżka powie, jak się tryb włącza??, bo mój Zalman na pewno cichy nie jest

albo może jestem zbyt wymagający, ale kupując wersje z Zalmanem myślałem, że będzie cisza

 

spośród innych wiatraków:

w zasilaczu amacrox

na athlonie mam ac cooper silent 2l na 1600 obrotów

ac arctic fan

jakiś stary wentyl puszczony na 5v

to słyszalny jest tylko ten na grafie

bardzo zależy mi żeby była kompleta cisza, prawie się udało, jeszcze muszę tylko coś z tym Zalmanem zrobić

 

czy jeśli nic nie wyjdzie z tego "trybu cichego", to czy da coś jak kupię regulator obrotów i zmniejsze mu napięcię??, czy to będzie bezpieczny zabieg

jak będzie kilka stopni więcej, to nie będzie tragedii, extremalnie nie jest podkręcona, tylko 640/830

 

czy może jest jakiś inny sposób??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil2201

 

poszperalem w opcjach Power User w Rivie :)

 

RivaTuner \ Nvidia \ Overclocking

*EnableLowPower3DControl

 

musialem zmienic lampke za zolta i juz moge regulowac :)

to wlasnie ze sie nie zmienial zegar w 3d powodowalo tak marne wyniki w 3dm03 po oc chyba ;) ide testowac ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jesli nie masz vmoda to masz małe temp więc spokojnie obniż prędkość rpm zalmana np w rivie tuner. Mój standardowy galaxowy cooler też był głosny a po zmianie na Wc zaczoł pierdzieć i nawet na 13% troche brzękał :P Lanc ja tam między 73gt od galaxy a 76gs od palita nie widze różnicy. Wyniki takie same. Ceny podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtracam do rozmowy, ale chcialbym uzyskac pomoc z jeszcze jedna sprawa :)

 

w 3dmarku03 mam takie wyniki

 

Gpu 500MHz , Mem 650MHz - 4209pkt

 

Gpu 600MHz , Mem 650MHz - 4375pkt

 

Czy to mozliwe ze 100MHz wiecej na rdzeniu daje tylko 170pkt wiecej? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...