Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ja wam powiem że zmazałem moda - to chyba przez niego właśnie każdy linux wysypywał mi się po jakichś 10 minutach, ostatnio byłem w trybie awaryjnym trochę czasu i po jakichś 15 minutach to samo czyli nagle rozmazany obraz i lekka pikselizacja.

 

Chyba będę instalował ubuntu więc się przekonam na 100% czy to było winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? :(

 

Na pamięciach mam 2.124V - mam niby 1.3ns i 256MB... do 2.25V moge na pamiątkach spokojnie podjechać tak ? Bo jak malowalem olowkiem to nie bylo zbyt slodko ;P

A wiec zmierzylem miernikiem:

 

mem 2.122V

gpu 1.454V

 

Więc obliczyłem prawie idealnie - co tu za filozofia... heh

 

Dam na pamieci 2.25V ale to we wtorek raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach małej wymiany załapałem się na 7300GT :) Szczęscię się do mnie uśmiechnęło i dostałem grafe z dobrze krecącym się rdzeniem :)

 

Napięcią na grafie @ stock ;] Jak będe kompa przekładał do budy to zabiore się za moda..

 

@ AC

Dołączona grafika

 

@ WC

Dołączona grafika

 

@ WC - geo unit @ 710MHz

Dołączona grafika

 

Obecnie grafika działa stabilnie gry/3dmarki 720/840 (geo710)

Temp:

idle ~33*

stress ~38*

 

Jak zrobie moda to dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW

 

Z pozdrowieniami od serwisu Galaxy :mur:

 

Oczywiście jak odsyłałem grafikę to ten rezystorek C18 był na swoim miejscu, a w serwisie magicznie się oderwał :mur:

Idź do jakiegoś elektronika lub serwisu to Ci ten rezystorek spokojnie przylutują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, to ...

1. Nie cytujemy obrazków :P

2. Do Sectora się przejdę z kartą jak do mnie wróci, bo to nie problem ;]

3. Przylutowanie tego rezystorka nic nie da, bo to nie jest winą nie działania karty. Karta się spaliła przez przepięcie spowodowane dzięki Tacensowi Supero 1000W :mur: i w momencie odsyłania na gwarancje, ten rezystorek (czy jak się to tam fachowo nazywa) nie był oderwany...

 

A ty Świder wyjdź i nie wracaj bez vmoda :mrgreen: ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Świder wyjdź i nie wracaj bez vmoda :mrgreen: ;)

Tak też zrobiłem... :P

 

Wynik niestety bardzo cienki... troche juz artami sypało do tego sprzęt też nie do bicia rekordów ;) Ogólnie coś jest nie tak, albo stery albo cos innego, ponieważ przy duzo wyższym oc rdzenia wynik prawie idento jak na 730 @ gpu. Bede miał czasu wiecej to sie z tym pobawie. Przy okazji może podciagne dodatkowe kable do PCI-E ponieważ już może byc troche mało prądu ;)

 

GPU @ 1.6V | Geo unit -10MHz (nei chcialo mi się już oryginalnego biosu wgrywać)

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha smieszne ja mam nforce3 i zobacz jak mi karta na stock pojechala :lol2:

Karte sprawdzilem na innej plycie i smiga bez niczego 630/1670MHz .

 

Powiedz mi jaka wersje biosa masz na tym ECSie i czy jeszcze jakies packi instalowales do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie siwder widze jedziesz ;] , mem tak slabo ? to galaxy?, przy takich tempach to 1ghz na gpu dasz rade :D

Riva podaje ze ma DDR3, w takim razie ma 830MHz x 2 - 1660 na pamięciach więc tak sobie ... ale jak by dał wiecej na pamieci to by gpu tak nie szedl, ma chyba stara wersje ati tool'a.

 

Mi troche malo. bo 780MHz mam na rdzeniu, chce dojechac do 800/1800...nie wiem czy dam rade.

 

Narazie mam 7,2K w 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem... :P

 

Wynik niestety bardzo cienki... troche juz artami sypało do tego sprzęt też nie do bicia rekordów ;) Ogólnie coś jest nie tak, albo stery albo cos innego, ponieważ przy duzo wyższym oc rdzenia wynik prawie idento jak na 730 @ gpu. Bede miał czasu wiecej to sie z tym pobawie. Przy okazji może podciagne dodatkowe kable do PCI-E ponieważ już może byc troche mało prądu ;)

 

GPU @ 1.6V | Geo unit -10MHz (nei chcialo mi się już oryginalnego biosu wgrywać)

2751452[/snapback]

Świder @ świetna sztuka! Tak małe geo ;] Jakie temp? Moja robi podobne mhz ale już przy delcie -100
Się ma tego skila...

 

ładnie siwder widze jedziesz ;] , mem tak slabo ? to galaxy?, przy takich tempach to 1ghz na gpu dasz rade :D

Z tego co mi wiadomo to Galaxy, szkoda tylko że 128MB :< Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja grafa ma jakieś dziwne humory :( rozumiem że jak za duzo V dam na pamięci to są arty... ale na rdzen jak dam koło 1,6V to komp sie zachowuje jak by grafy nie widział... musze zmazac albo pomalowac troche mniej zeby sie załadował... na 1,4V core i na pamięciach samsunga 2,1V osiagnalem tylko wynik jak w podpisie.. wyzej sie nie da:( a rdzeń to B1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ;] Lanc już chyba wszytko powiedział ;]

Galaxy 128MB, ram faktycznie nisko... ale tak sie stało, że w złym miejscu sobie przylutowalem kabel do vmoda od memów i bede musiał za jakis czas powtórzyc operacje :P Może wtedy bedzie pare dodatkowych MHz, choć z doswiadczenia wiem, że podbicie napiecia na ddr3 może nie dać zbyt wielkich rezultatów ;)

 

Temperatury... @ 1.6V ~ 35* idle i ~40* stress to wszytko na WC home made ;) bloczki własnej roboty, nagrzewa z poloneza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

To ja na dedykowanych częściach mam 50stress ( Abadon Pro i BWU 123 )

 

Zaznaczyłeś żeby riva czytała tempy z rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

To w AtiToolu też mialem błędną diodę.

 

default 37* idle

NVTThermalDiode.dll:0 43* idle

 

Różnica 6* to sporo [:

 

BTW odsyłam do FAQ o rivie

 

Ale tak w skrócie:

Wchodzisz w monitoring rivy bierzesz setup zaznaczasz Core temperature i bierzesz setup. U samej góry wybierasz sobie czujnik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam Galaxy 7300GT na AGP i po zainstalowaniu jakichkolwiek nowszych sterowników niż 66 w czasie oglądania WWW, pisania na gg, czegokolwiek nagle zamarza mi obraz, po chwili wyłącza się monitor, następnie pojawia się blue screen, ale tak szybko że nie zadążam go przeczytać, po czym następuje samoczynny reset.

W grach nie występują żadne błędy, artefakty czy resety, w sumie może dlatego że mało gram.

W podglądzie zdarzeń znalazłem że wtedy następuje taki błąd:

 

Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Szukałem na forum i google i ponoć lekarstwem na podobne dolegliwości jest zmiana sterowników na nowsze, ale problem w tym że na najnowszych komputer resetuje mi się jeszcze częściej. Miałem przedtem 9800PRO i wszystko działało super stabilnie, nawet obraz był o niebo lepszy. Już nie wiem co mam robić... Czy waszym zdaniem karta jest uszkodzona? Czy to może jakaś inna przyczyna?

 

Aha i dysk formatowalem już 2 razy.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...