Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item259500087_oryginalna...odzaca_3m_.html

pasta 3m 4zł+ koło 2 zł przesyłka:) naprawde dużo lepsza jest niż ta co przyklejone sa nią radiatorki standardowo.. mi waliło artami jak dałem jakieś 2,2V na samsungach i po zmianie taśmy był ok:D (na codzień mam oczywiście mniej, chciałem max memków sprawdzić a poszły słabo, nie tak jak Twoje, bo moje przy 2,2V miały 1900MHz ale arty w smarkach były)

Jeszcze jedno.. @Adziu ile masz teraz na rdzeniu?

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę na 3M?? Można jaśniej? ;0

Edit: Aha już rozumiem :) Ale nie bardzo chce wydawać pieniądze na głupią taśme za którą zapłace 15zł :angry:

 

Edit: No nic doVoltowałem pamięci :D Osiągnąłem stabilne 2000Mhz i ukończyłem przy tym 3DMark'a 03 (14484 pkt) Teraz na pamięciach mam 1.78V. Myśle pobawić się jeszcze troszke i osiągne jeszcze lepszy wynik :D

Troche niedowierzam w te 2GHz na mem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Edit: No nic doVoltowałem pamięci :D Osiągnąłem stabilne 2000Mhz i ukończyłem przy tym 3DMark'a 03 (14484 pkt)

790/2000 i tylko tyle??? Podaj resztę części bo w sigu nie widzę a wynik wydaje mi się jakiś taki niski jak na takie takty, toż to ja robiłem na niższych nieco ponad 14,5k o ile dobrze pamiętam. BTW. sprawdzaj w 05 najlepiej choć smarki i tak są beznadziejne :)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie pobawie i podkręce jeszcze ponad 2000Mhz i zrobie jakiegos screena jak nie wierzycie :)

Moj konfig:

Athlon3500+64bit@2500Mhz

Asrock 939Dual Sata2

2x KingMax 512 Dual channel @ 454Mhz

Amacrox Warrior 450

Seagate 160Gb Sata2

No i Glaxy 7300GT 128Mb :D

Myślę, że gdyby nie procesor było by lepiej, ale musze zrobić najpierw moda płyty głównej żeby zwiększyć napięcie powyżej 1.45V i wtedy zabieram się za o/c procka...

Edit: Na rdzeniu mam teraz 770 bo przy 800 temperatura dochodziła do 68°C

Edytowane przez Adziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie, wyposażyłem się w GF7300 GT od Galaxy.

Rok temu miałem podobną grafikę, ale 128 MB.

 

Jest to karta z 256 MB z pamięciami 1.2 ns Samsunga.

Problem jest taki, założyłem na nią chłodzenie Pentagrama XC70Al+, ale karta strasznie słabo się podkręca, rdzeń nie idzie na 600 MHz nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, NVTrayToolem włączyłem stary panel i jest już OK - sorka, za lamerskie podejście, ale przez ostatnie miesiące miałem kartę AMD, rok temu miałem też 7300 GT, ale z 128 MB :)

 

W idle karta ma 38 C, w stressie nieco ponad 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury jak najbardziej ok. moja 610 robiła przed modem, a po modzie (jedyne 1,3V dałem) idzie na 700 stabilnie:) marki przechodzi na 730. v-mod jest na pierwszej stronie. zycze wysokich wyników OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema, tylko że na B1 musisz pomalować ten rezystorek obok a nie ten tak jak w A2 icon_wink3.gif

mylisz się chyba. Karty wyposarzone o nowe pcb, do nich vmod jest taki jak napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

nie.. ogólnie to mi mod działa, maluje ten co jest nad nim ta zwroka, czyli ten chyba co w faq i napięcie widać że przybywa (wynik w SIGu- 1,31V) tylko jak dam większe napięcie (dokładnie nie wiem ale patrząc na rezystancje jest to koło 1,6V) to mi komp nie chce się włączyć :( jeszcze spróbuje jak bede miał czas... ale wątpie aby sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się chyba. Karty wyposarzone o nowe pcb, do nich vmod jest taki jak napisales.

dokładnie, jest to nowe pcb od galaxy rev.3 takie samo jak w 86gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Verter nie widzisz tego że między 1.31 a 1.6v to jednak duży skok napięcia? Zamaluj 1.45v ( btw coś zle mierzysz bo 1.31 to bardzo małe v karta śmiga na 700mhz jeśli tak to bardzo ładnie :) ) może karta nie lubi v dużego u mnie np mem nie lubiało moda. Jakie kolwieg zwiększenie v obniżało taktowanie mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu 8600GT od Galaxy.

 

Podobnie jest z Palitem 7300GT - jest robiony na PCB 8500GT.

 

A to dlatego, że firmie takiej jak Palit i Galaxy nie opłaca się wytwarzać 2 różnych PCB, jak mogą zrobić jedno uniwersalne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Verter nie widzisz tego że między 1.31 a 1.6v to jednak duży skok napięcia? Zamaluj 1.45v ( btw coś zle mierzysz bo 1.31 to bardzo małe v karta śmiga na 700mhz jeśli tak to bardzo ładnie :) ) może karta nie lubi v dużego u mnie np mem nie lubiało moda. Jakie kolwieg zwiększenie v obniżało taktowanie mem

ja złapałem kupe jak mi sie komp nie chciał włączyć.. myślałem że już po grafie:D i zamalowałem mało... tak na chwile do sprawdzenia i zostało do teraz(wiem leń ze mnie, tego nigdy sie nie zostawia bez sprawdzonego maxa itd...) napięcia teraz ma 1,31V w idle 1,33 w stresie, a co do moich memków (sansungi) to nie lubią moda powyżej 2,1V (arty w 2D na wejściu...) no i OC też niewielkie... doszło mi kilka MHz wecej niż mam teraz (chyba arciły w smarkach na 900 z tego co pamiętam) w sumie może być tak że rdzeń nie lubi za dużo V, ale jak też mówiłeś twoja miała 1,9 i przynajmniej ruszyła.. a moja nic:P cóż.. spróbuje przy chwili wolnego czasu bo na razie nowa szkoła trzeba sie postarać na początku

Pozdrawiam

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp sie nie uruchamiał, zachowywał sie jak by nie było grafy, chociaż robiłem to szybko i być może niedokładnie ją włożyłem albo coś podobnego... nie mam pojęcia, oczywiście spróbuje jeszcze w niedalekiej przyszłości, może faktycznie ta grafa w dobrych rękach np. Lanc'a byłaby coś warta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moja mam taki problemik że pamięci nie chcą nic wyżej iść. Mam te 850MHz i nic wiecej. vmod ani nic nie przynosi rezultatu, jedynie pogarsza sprawe. Dlatego chce dać więcej V na gpu i mieć 800 na gpu by jakoś cieszyć sie tą kartą. Czemu? Bo w ProStreet na 1024x768 anizo, aa8x, high all on... mam 19-22fps. a by sie przydalo tak 25-27 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...