Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Tja, juz widze jak ci geo robi 840 przy 1.5v :lol2: Wyjątek: świder (860 @ 1.55v)

Ale generalnie wszystkie robią ok. 750 na 1.5v i 800 na 1.6v

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zawiodlem sie troche na tej karcie ;/

przesiadlem sie z 9550 @ 9600pro+ ;) ale jakos specjalnej roznicy nie widze (obawiam sie ze to reszta sprzetu barton 2800+ Asus A7V880) ale do rzeczy..

 

default V: 650/850 (cos kolo tego nie pameitam dokladnie)

vmod tylko gpu: jak narazie 740/860 (geo mniejsza o 56) ale nie wiem ile teraz je gpu (zrezygnowany posunalem sie do pencil moda bez zadnych miernikow)

 

 

caly czas testuje ale mam pytanka:

 

1) zastanawia mnie roznica taktowania geo, nie bawilem sie dlugo w testowanie ale z tych 650/850 po obnizeniu geo o 100 doszedlem do 680 wiec 30mhz kosztem 100

zmienilem geo na -56 i wynik zmniejszyl sie do ok 675

i tu sie zastanawiam czy to ja czegos nie zrozumialem czy poprostu taki model i przez to takie wyniki (wydaja sie bardzo slabe w porownianiu do niektorych osob)

 

2) po zrobieniu pencil moda wsadzilem karte zeby zobaczyc czy system wstanie no i tak juz zostala.. powinienem to jakos zabezpieczyc? myslalem o jakiejs tasmie ale boje sie ze jak ja przykleje to zerwe grafit

 

edit

temp podczas skanu ~50 stopni

750 / 840 (delta 0)

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Hmm nie widzisz różnicy

Ja zauważyłem na 7600GS po zmianie z 6600GT, a 7600GS i 7300GT to bardzo podobne karty

Daj deltę 60 i zrobisz te 810(750)

Jakie vGPU? Przypuszczam że około 1.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica (niewielka) jest ale w benchmarkach natomiast jak cos odpalam to nie widac tego za bardzo

 

delte zmienilem na 0 bo przy vmodzie roznica miedzy 156 / 56 jakas smieszna wyszla wiec olalem to

 

napiecie nie wiem jakie jest bo nie mam sprzetow do pomiaru :oops:

 

edit

740 / 885 - pencil - nieznane napiecia

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,..

 

Tak przegladalem ten temat,.. Dobrnalem od 183-160 strony i nie znalazlem odpowiedzi na jedno proste pytanie : czy uzywac sterownikow

 

93.71 czy 162.30 ?

 

Posiadam Galaxy 7300GT 128/AGP.

 

Tak przy okazji przydala by sie taka informacja na pierwszej strone, gdyz zestawienie obejmuje tylko sterowniki z seri 9x.

 

 

W niektorych grach czasem,. mam lekkie sciny, rwanie - na ogol jak przechodze z jednego do drugiego pomieszczenia. Taki nagly spadek klatek 1-2 sekundowy. Mam athlona 2800(barton) podkreconego na 10x200fsb, 2x kingmax 512/400 na cl 2.5. Zastanawiam sie czy nie jest to wina malej ilosci ramu ? Jak sadzicie warto dokupic jeszcze jedna kostke 512 czy poprostu blokuje mnie juz procesor ?:)) Chodzi mi glownie o css i pes 2008 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc czolem, kupilem na allegro 7300gt z chlodzeniem zalmana, wszystko fajnie, wyczailem fajna cene, a dodatkowo byla gwara na 2 lata. razem z grafa zmienilem procka, plyte i ramy. Wszystko przyszlo, wykrecilem stara plyte z wszystkim, zamontowalem nowa plyte, potem procek, ramy na koncu grafa i kabelki, zasilanie. power i jest okey, wszystko sie kreci tylko ze monitor nie wyswietla obrazu O_O Wszyscy moi kumple maja karty na agp'ie tak wiec nie mam jak sprawdzic czy karta jest sprawna, czy nie. Co moge zrobic, jak sprawdzic czy karta nie dziala czy co? Koles z allegro oczywiscie sie zapiera ze on wysylal sprawna karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. tak z doświadczenia... poluzuj śrubki trzymające płytę główna:) miałem z tym problemy chyba 3 razy... i tą opcje rozważałem na końcu... więc może Ty spróbuj to zrobić na poczatku, a co do grafy.. to szukaj po znajomych znajomych kogoś z PCI-e na pewno kogoś znajdziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawa opcja, poluzowac srubki na plycie glownej, musze sprobowac, bo dokrecilem na maxa?

No kumpel w zasadzie jest z pci-e... ale to wyprawa na pol dnia bo mieszka 100km odemnie...

 

Dzieki za posta :)

 

Btw. karta niby nie krecona ani nic.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za doubla, wazna sprawa.

Zeby bylo smiesznie, dzis sprawdzalem grafike u kumpla i poszla O_O to co jest nie tak? plyta glowna?

 

Koles od ktorego kupilem plyte na allegro ma pare negatywow za niesprawne plyty ;x wyslalem mu odrazu emaila ze chce wymiane na taka z sprawnym portem pci-e.

 

Moze to nie ma nic do sprawy, ale wszelkie informacje zapisane na mojej starej plycie (chociazby aktualna data i godzina) zostaly zresetowane, czyli tak na chlopski rozum, dysk chyba rozpoznal nowa plyte? to czemu sie ten cholerny obraz nie wyswietla? moze tylko port pci express jest zryty?

 

Druga proba takze zakonczona nie powodzeniem, wsadzalem ramy do innego slotu, nic, srobki slabo mocno przykrecone nic. Co zauwazylem to komp sam sie odpala o_O nie musze naciskac power, tylko jak jest w pradzie to odrazu hula.

 

"A pamięć i procesor ? może to one nie chcą działac z płytą ?" Taka odpowiedz dostalem od sprzedawcy plyty glownej, co mam mu na to odpisac? Moze to faktycznie nie wina plyty? tylko co zrobic zeby to wszystko zadzialo?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka ;]

 

Prośba do posiadaczy 7300GT Galaxy 256MB 1.2ns na Samsungach

 

1. Otwórzcie Nibitor.

2. Wejdźcie w zakładkę Timings.

3. Kliknijcie Autoselect Timingset

4. Kliknijcie Detailed Timings

5. Zróbcie screena i wrzućcie na forum.

 

Będę baaardzo wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka ;]

 

Prośba do posiadaczy 7300GT Galaxy 256MB 1.2ns na Samsungach

 

1. Otwórzcie Nibitor.

2. Wejdźcie w zakładkę Timings.

3. Kliknijcie Autoselect Timingset

4. Kliknijcie Detailed Timings

5. Zróbcie screena i wrzućcie na forum.

 

Będę baaardzo wdzięczny za pomoc ;)

Proszę;]

http://img103.imageshack.us/my.php?image=beztytuuit6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi powiedziec w ktorym z watkow znajde opis aktualny jak zrobic vmoda do palita 7300GT 500/1000 DDR3 pcb dlugie na czarnym chlodzeniu od palita..a ile na stocku mozna uzyskac na mem i gpu ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dołącze do osób które spaliły karty, mianowicie pewnego razu komp nie chciał się uruchomić, jakieś dziwne pikanie, wyjąłem grafe i szpula na zintegrowanej, próbowałem pare razy jeszcze ale nie czyta grafy, co mogło się uszkodzić? karta czy może port na mobo? nie robilem vmodów, jedyne co to przez nibitora zmieniłem w biosie takty na 570,490 (wersja gigabyte ddr2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle sflashowany bios

niewiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, bios flashowałem kilka miesięcy temu, wszystko działało, żadnych eksperymentów, normalnie wyłączyłem kompa i przy następnym włączeniu te piski, nie obciążałem też zbytnio karty ostatnimi czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wynik...a vmoda jeszcze nie robiłem :) Więc zapowiada się ciekawie...dodam że mój wynik ostro ogranicza procek (a OC proca odpada ze względu na kiepskie mobo). Dodam że w 3DMarku 03 mam wynik 13110pkt co też nie jest zły wynik jak na mojego wysłużonego procka.

Jak tylko zrobię vmoda to idzę dalej z OC i smarkami :)

post-144670-1196350209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...