Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A może być to wina sterowników, że w riva tunerze nie działa regulacja obrotów wiatraka? Obecnie mam 93.81 by TweaksRUs

 

W Nibitorze mam część opcji dotyczących temperatur na szaro.

Dołączona grafika

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty luqash za stare stery jeszcze używasz :razz: do marków dobre, ale nie do nowszych gier. Zmień na 163.75 lub nowsze. To może być ich sprawka, że nie da się sterować wiatrakiem. U mnie w Nibitorze jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem Palita 7300GT Sonic DDR3 256MB pod AGP i tak sie zastanawiam, bo ten kabelek na zasilanie dodatkowe, ma jedno gniazdko 6-pinowe na kartę i z niego odchodzą dwa męskie molexy, no więc podłączyłem tylko jednego, bo tyle miałęm wolnych gniazd i sie zastanawiam czy to wystarcza, czy moze oba musza być podłaczone.

Druga sprawa to to, że według specyfikacji karty ma ona częstotliwości na pamieci 1000MHz i 400Mhz na procesorze, natomiast według takiego programiku VDTool co mis ie zainstalował wraz ze sterami z płytki, częstotliwość na pamięci wynosi tylko 500. Tu screeen.

Kolejna rzecz, że wydaje mi się, że wydajność w grach nie za mocno wzrosła. Mój sprzęt to Athlon XP 2500+, 512MB RAM, zasilacz Codegen 350W. W 32dMarku05 zdobyłem około 3500pkt. ale nie bardzo sie orientuję czy to wynik w normie, czy coś nie tak.

Główne objawy mam w grze Dungeon Siege 2, wcześniej na GeFoce FX 5500 chodził dość słabo (około 15-20fps) i teraz sie to właściwie nie zmieniło.

Z góry dzięki za jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem Palita 7300GT Sonic DDR3 256MB pod AGP i tak sie zastanawiam, bo ten kabelek na zasilanie dodatkowe, ma jedno gniazdko 6-pinowe na kartę i z niego odchodzą dwa męskie molexy, no więc podłączyłem tylko jednego, bo tyle miałęm wolnych gniazd i sie zastanawiam czy to wystarcza, czy moze oba musza być podłaczone.

Druga sprawa to to, że według specyfikacji karty ma ona częstotliwości na pamieci 1000MHz i 400Mhz na procesorze, natomiast według takiego programiku VDTool co mis ie zainstalował wraz ze sterami z płytki, częstotliwość na pamięci wynosi tylko 500. Tu screeen.

Kolejna rzecz, że wydaje mi się, że wydajność w grach nie za mocno wzrosła. Mój sprzęt to Athlon XP 2500+, 512MB RAM, zasilacz Codegen 350W. W 32dMarku05 zdobyłem około 3500pkt. ale nie bardzo sie orientuję czy to wynik w normie, czy coś nie tak.

Główne objawy mam w grze Dungeon Siege 2, wcześniej na GeFoce FX 5500 chodził dość słabo (około 15-20fps) i teraz sie to właściwie nie zmieniło.

Z góry dzięki za jakieś rady.

podłącz 2 molexy to może być przyczyną słabego wyniku. wyczyściłeś dobrze sterowniki po starej karcie? 500MHz na pamięciach to taktowanie rzeczywiste a 1000 to taktowanie efektywne (w DDR sie mnoży x2 czyli 500x2). Wąskim gardłem dla karty może być także procek ale to w mniejszym stopniu. sprawdź miernikiem napiecia w tym "zasilaczu". Ja na athlonie x2@3GHz w smarku 2k5 miałem około 5000 jesli dobrze pamiętam. w 2k6 na pewno miałem blisko 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz 2 molexy to może być przyczyną słabego wyniku. wyczyściłeś dobrze sterowniki po starej karcie? 500MHz na pamięciach to taktowanie rzeczywiste a 1000 to taktowanie efektywne (w DDR sie mnoży x2 czyli 500x2). Wąskim gardłem dla karty może być także procek ale to w mniejszym stopniu. sprawdź miernikiem napiecia w tym "zasilaczu". Ja na athlonie x2@3GHz w smarku 2k5 miałem około 5000 jesli dobrze pamiętam. w 2k6 na pewno miałem blisko 3200

Niestety, podłączenie drugiego molexa nic nie pomogło.

Tak się zastanawiam czy może problem nie leży w małej ilości RAMu? Może dołożenie drugiej 512-tki by pomogło.

Albo może zasilacz, bo ten może faktycznie już nie wyrabia i jakiś 400-450W by się przydał?

Edytowane przez PsychoMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zmieniłem radeona x550 na galaxy 7300gt ddr3 256mb. Pierwsze zaskoczenie negatywne - jakość obrazu bardzo słaba, pulpit strasznie nieostry, podobno w lcd odświeżanie nie ma znaczeni.... ale standard 60Hz i kiepsko to wygląda, zmieniłem na 75Hz i już dużo lepiej.

Stery mam najnowsze forceware.

W grach wszystko ok, obraz ładny, chodzi dobrze tdu i cod4 (na x550 nie było mowy o graniu w nie), ale już np z css są problemy i fps'ow mniej.

Mieliście podobne problemy po zmianie grafy ? Lekki niesmak pozostaje, bo w końcu karta dużo lepsza a jednak jakość obrazu nie ta... chyba że to nie wina sprzętowa ?

CSS jest zoptymalizowany pod karty ATi i nic z tym nie zrobisz niestety. Każda gra na silniku HL2 będzie lepiej chodziła na Radkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAH!

 

Wymienili tą podpaloną zamęczoną zvmodowaną zbiosowaną 7300GT na inną, tylko nie wiem czy ten sam model, czy może coś wyższego. Zajęło im to niecałe 2 tygodnie, jak najbardziej polecam sklep.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogos to interesowalo to mam do sprzedania selekta o ktorym juz tu kiedys pisalem:

 

wersja Galaxy 7300GT AGP 128MB

 

rdzen bez zadnych vmodow itp. idzie na 640 MHz , a pamieci na 1800 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Link do obrazka o vmod galaxy 7300 gt AGP z FAQ nie działa. Jeżeli ktoś ma tą fotke mógłby mi podesłać? Będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem na allegro gf 7300gt sonic. Gdy przyszła paczka okazało się że karta nie działa, została sprawdzona na dwóch komputerach i lipa. Wiatrak się kręci, sekcja zasilania i radiator trochę ciepłe, ale karta nie jest wykrywana w systemie, ani nie daje żadnego obrazu...

Po dokładnym obejrzeniu przez lupę okazało się że nie ma trzech kondensatorków smd które tam na 99% były, zostały po nich tylko ostre pola lutownicze i kawałki miedzianych okładek...

 

Dołączona grafika

 

Skąd mogę się dowiedzieć jakie wartości mają te elementy, czy faktycznie ich brak jest jedynym powodem niedziałania, czy nie są aż tak ważne, można gdzieś znaleźć schemat serwisowy czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem ostatnio GF7300gt na agp i powiem karta naprawdę wyśmienita <yes>

teraz największy problem to załatwić sobie taśmę dwustronną i przykleić radiatorki na pamięciach, tylko co z radiatorem zrobić który nie pozwoli mi ich zamontować :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje pomocy ze strony ekspertów;-) mam o to karte palit 7300gt sonic z nieco innym pcb (z dodatkowym zasilaniem)

http://img529.imageshack.us/my.php?image=2601lg2.jpg

http://img529.imageshack.us/my.php?image=2603il2.jpg

 

Zlokalizowalem 2 uklady APW7063, podejrzewam ktore rezystory trzeba zamalowac, zastanawia mnie tylko jedno - ktory z ukladow odpowiada za napiecie pamieci a ktory za napiecie rdzenia? Bardzo prosze o szybka odpowiedz - stawiam piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co jest nie tegoes z grafą 7300gt galaxy z zalmanem tzn, chodzi ok, marki, gry, filmy itp ZERO problemów !,a le jak wyłacze kompa i che zaraz od razu znowu włączyć kompa wstaje idzie ale na monitorze obrazu brak wyłączony, włączę monitor ale i tak obrazu zerotak jak by grafa nie podawała. Jak włącze komp po ok 10 sekundach wstaje wszystko normalnie, wiec OCB co jest grane. Wsadziłem inna grafe i jest ok wstaje od razu wyłączę kompa liczę do 1 i włączam i jest ok startuje i podaje obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sterowniki do nvidia geforce 7300 gs (82.65) mogą powodować problem tu opisany ? : http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=72983

Głównie chodzi mi o to ,że gdzieś przeczytałem że ta wersja sterowników (82.65) została wycofana, czy to prawda i czy można jej czymś zastąpić . POMOCY!!!

 

 

i koleś dposał mi że musze :

 

 

Miałem podobny problem z Geforcem 7600 GS .

A teraz napiszę dla tych którzy spotkali się z tym problemem lub spotkają i nie bedą wiedzieć co zrobić.

Następujące ustawienie pomogło i gry chodzą bez zarzutu: Wyczyszczenie ze sterowników i zainstalowanie nowych nVidii 175.

Ustawienia BIOSu:

AGP na 4x

Wyłączenie Fast Write

Podniesienie napięcia AGP na 1.7V

Zmiana częstotliwości taktowania AGP na 80MHz

 

Napisz czy pomogło i Tobie :]

 

TYLKO JAK TO ZROBIĆ ??(gdzie sie zmienia ustawienia biosu ) i ocb z tym fast writem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy komp się bootuje, to trzeba wcisnąc klawisz DEL ( najczęściej )

 

Mam pytanie

 

Mam Chłodzonego Pasywnie Asusa En 7300GT na DDR2. Jakie są bezpieczne temperatury dla niego ?(90nm)Ostatnio zauważyłem, że bez trudu osiąga 90*C, dochodząc do ponad 100*C... Nie za dużo?

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można podnieść napięcie w FORSA 7300gt 256mb DDR2, 128bit,? Mam troche inne PCB niż na fotkach, chyba nie referencyjne.

Zmieści się na tą karte Zalman VF700 ALCU? Link z aukcją

Obecnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

Sry za jakość, ale telefon nie złapał ostrości na makro.

 

Edit:

Screen z GPU-Z

Edytowane przez Knopper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepyraj tematy o vmod może znajdziesz swoje pcb, bo na tym zdjęciu nawet trudno odgadnąć jakiego jest koloru.

Do mojej 7600GS pasuje akurat mod od 7300GT.

Szukałem wszędzie ale do mojego PCB nie ma, wątpie czy ten syf ktoś kupił bo ma DDR2 i obniżone taktowanie do 300Mhz. Nigdy nie kupie sprzętu polecanego przez sprzedawce w vobisie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...