Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ale wlasnie takie SLI ma byc dla takich co nie maja kasy na 7900gt.. dwie 7300gt 1.4 ns z zalmanem to koszt 660 zl a wydajnosc karty na ok 1000 zl.. mozna o kazdej karcie powiedziec, np posiadacz 7600gs powiedziec moze ze mogl dozbierac i kupic 7900gt.. kazdy kupuje to, na co go w danym momencie stac, zwlaszcza mowie tu o przypadkach przesiadania sie ze slabszych, starszych kart na nowsze. dla tych ktorzy maja mozliwosci, plyte z 2 x pci-e i zasilacz odpowiednio mocny, a nie stac ich na wydatek rzedu 1000zl albo wychodza z zalozenia, ze kupno karty za takie pieniadze jest pozbawione wiekszego sensu, kupia za 660zl dwa 7300gt. ale to moj subiektywny poglad, i chyba OT. pozdrawiam.

Zgadzam się. Mam sli 7300gt 128 MB 1,4ns i opłaca się zainwestować w 2 karty. Bez modów po oc wyniki w zależności od marka-ma wydajnosć od 79gt po modach np w 2k3-do średniego oc w nowszych markach. W cenie 7600gt mam wydajność 79gt.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Mam sli 7300gt 128 MB 1,4ns i opłaca się zainwestować w 2 karty. Bez modów po oc wyniki w zależności od marka-ma wydajnosć od 79gt po modach np w 2k3-do średniego oc w nowszych markach. W cenie 7600gt mam wydajność 79gt.

 

...plus kłopot z odsprzedaniem kart w przyszłosci. Zawsze łatwiej sprzedać jedną karte niz dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja z Zalamanem jest warta swojej ceny ? Chodzi mi dokladniej o wyniki OC, bo jednak standardowa cena jest konkretnie tansza...

 

EDIT.

 

Mam pare wiatrakow 8x8, wiec z nimi tez dalo by sie cos skombinowac - wezcie to pod uwage.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zł to jest różnica między zalman a non zalman... Może patrzałeś na różnicę między 128mb VS 256mb... Tam to jest wtedy konkretna róznica :) Jeśli chodzi o o/c to ktoś tu pisał, że po pencil modzie stockowy coolerek nie wyrabia ;) Znaczy się temp są za wysokie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem, moja karta to GF 7300GT 1,2 ns Zalman, jak wlaczam gre to pojawia mi sie taki cienki pasek na ekranie , wyglada na blad w grafie, nie jest on moze duzy ale strasznie przeszkadza w graniu, w innych grach to samo, nie wiem co jest tego przyczyna, bo grafa jest dopiero co kupiona, zasilacz mam Fortron, w czym moze byc problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja z Zalamanem jest warta swojej ceny ? Chodzi mi dokladniej o wyniki OC, bo jednak standardowa cena jest konkretnie tansza...

 

EDIT.

 

Mam pare wiatrakow 8x8, wiec z nimi tez dalo by sie cos skombinowac - wezcie to pod uwage.

Na allegro widze 7300gt od arche bez zalmana za 309zl i z zalamnem od Niemca za 325, wiec chyba nie ma co sie zastanawiac i oszczedzac tych kilku zl.

Zalman spokojnie wystarczy nawet do duzego o/c, wiec mozesz byc spokojny. Te nowe maja dodatkowo radiatory na ram, wiec chyba rozwialem Twoje watpliwosci. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No właśnie - przy taktach 750/900 i napięciu DUŻYM - masę grafitu podczas robienia penil-moda :D

 

Budę mam dobrze wentylowaną bo bez moda to miałem w stresie 47-48 stopni na karcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam allegro i mi się nasuwa takie pytanie... Co lepiej kupić 73GT 256mb Zalman czy 76GS 128mb Zalman ? Bo cena jest IDENTYCZNA... I teraz mam dylemat co będzie lepsze... Oczywiście w gre wchodzi o/c :) No i tak na marginesie czy ktoś się może orientuje czy na 76gs działa pencil mod ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A sprawdzałes miernikiem jakie masz V na GPU?? bo wydaje mi sie ze musiałes dac dosc duze V :D bo u mnie (7600) przy 1.65V miałem max około 60C ;)

Nie sprawdzałem miernikiem bo nie mam (i nie będę miał) pod ręką...

 

Ja wtedy też miałem 57-60 stopni.... tyle że w IDLE :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może łożysko zjechane? Ale to raczej byłoby odwrotnie - najpierw charczy a potem cisza.

 

EDIT:

 

Zrobiłem test w smarku 2001, oto rezultat:

 

Dołączona grafika

 

Powiedźcie mi, wynik jest w miarę przywoity czy raczej nie?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty chcesz nie znaczy, że możesz nie przestrzegać regulaminu :?

 

Wynik pewnie w normie biorąc pod uwagę kiepskiego procka i pradopodobnie równie lipne memki :wink: I o co takie halo? Dopisz tego drugiego posta do tego pierwszego i nie rób bałaganu :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie robię bałaganu - po prostu jak mam ostatni post i chcę coś dodać poprzez edycję to nie jest aktualizowana data dodania postu (a co za tym idzie i tematu) a to mnie wkurza ;)

 

Może podniosę jeszcze nieco procka (i pamięci) to będzie lepiej. Mimo to i tak mi się wyniczek podoba, ostani raz jak robiłem na GF4 Mx i Celeronie 1,7Ghz to było maksymalnie 4.000 pkt... teraz 6 razy więcej więc chyba nieźle :D ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię bałaganu - po prostu jak mam ostatni post i chcę coś dodać poprzez edycję to nie jest aktualizowana data dodania postu (a co za tym idzie i tematu) a to mnie wkurza ;)

 

Może podniosę jeszcze nieco procka (i pamięci) to będzie lepiej. Mimo to i tak mi się wyniczek podoba, ostani raz jak robiłem na GF4 Mx i Celeronie 1,7Ghz to było maksymalnie 4.000 pkt... teraz 6 razy więcej więc chyba nieźle :D ;)

To zrób marka na gf2 mx i Duronie 700 a potem przesiądź się na 7900GT i c2d... Wtedy poczujesz "przypływ emocji..." ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pallity nie są złe.

 

2 x 7300GT Palit 256 DDR3 ...

 

Poszły ze rdzeniem z 500 na 550 i z pamiątkami z 1000 na 1450 ... można by męczyć wyżej ale takie zostawiłem klientowi.

 

W 3dmarku 2003 - 18 000 ptk

W 3dmarku 2005 - 8500 ptk

 

 

Jak na karty które kosztują po 340 zł to całkiem niezłe wyniki.

 

Ale i tak bardziej opłaca sie 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pallity nie są złe.

 

2 x 7300GT Palit 256 DDR3 ...

 

Poszły ze rdzeniem z 500 na 550 i z pamiątkami z 1000 na 1450 ... można by męczyć wyżej ale takie zostawiłem klientowi.

 

W 3dmarku 2003 - 18 000 ptk

W 3dmarku 2005 - 8500 ptk

Jak na karty które kosztują po 340 zł to całkiem niezłe wyniki.

 

Ale i tak bardziej opłaca sie 7900GS.

takie wyniki jak ty masz na 2x 7300 to ja mam na jednym 7600gs ;] za 550zl

 

za 700zl mozna miec mocniejsza karte

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wyniki jak ty masz na 2x 7300 to ja mam na jednym 7600gs ;] za 550zl

 

za 700zl mozna miec mocniejsza karte

Ale może w przyszłości gry będą optymalizowane pod SLI i będzie wydajniej niż na pojedynczej karcie :)

 

Ale i tak sądze, że niepotrzebnie pakowałem się w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może w przyszłości gry będą optymalizowane pod SLI i będzie wydajniej niż na pojedynczej karcie :)

 

Ale i tak sądze, że niepotrzebnie pakowałem się w SLI.

tylko ze takie sli z 7300 to jedynie 16potokow pixeli i 8vertexow

tyle posiada obecnie kazda karta mid-high end..

sli na 7300 to taka sztuka dla sztuki ...

ale zawsze szary uzytkownik moze łyknac troche SLI .. pobawic sie nim itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo lepszym wyborem od sli z 73 czy nawet 79 bedzie zakup 79gs.

 

sli na lowendowych grafach to jak Chaos napisal sztuka dla sztuki i nic wiecej. mozna sie pobawic, pokrecic i zrobic kilka wynikow, ale do codziennej pracy wolalbym jedna mocna grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mówiąc SLI nie jest najlepszym wyborem ? Kurde w sumie wtopiłem...

 

Kurde wszyscy zapewniali mnie że SLI będzie el0 pr0 i fajnie ale jeżeli chodzi o wydajność to rewelki nie ma <_<

 

Co proponujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...