Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Bingo. B-)

Tak jak pisalem, po co mi w windzie takie kosmiczne takty, teraz zjechalem na test z mem na 1000 i jest ok, pewnie da sie sporo wiecej.

u mnie grafa nie miala wiekszych oporow do pracy w 2D przy nastepujacych zegarach - 200/800 :D Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamięć nie chce iść mniej niż to co w defaulcie, czyli 500MHz (1GHz w DDR). A więc zchodzę tylko w 2D z 1170 na 1000.

W poprzednim GF6600 schodziłem z 455 do 300 bez problemu i różnicy pod Windą, ani przy odtwarzaniu filmów nie było. A tym bardziej nie widzę różnicy teraz. Szkoda prądu ... lol. Po co przepłacać ... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak rozpoznac czy karta jest na starym czy nowym pcb?

Jeżeli czytasz ten temat i wiesz jak kręcą się te na starym PCB to po podkręceniu takiej na nowym powiesz:

"...a myślałem że będzie więcej..." :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ja mam lekki problem. W trybie 3D grafa czasami skacze taktami pomiędzy low power-3d-2d. Jest jakiś sposób na to? Bo nie widzi mi się siedzenie w firefoxie z 750 na core :/

Mam to samo, w grach jest ok, ale w takim 3d marku, gdy jade na podkreconym rdzeniu to musze dawac opcje force performance 3d w riva tunerze, bo lubi sobie spasc do def. nieraz...

Nie wiem jak temu zaradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1.8v na mem [pencil]. Pamięć poszła na 940 bez artów, tylko że... Po wyjściu z 3D Marka obraz "skoczył" z 10 razy, potem kolory się zepsuły i trzeba było robić reboota. Potem zrobiłem marka na def taktach pamięci i takie same kwiatki [mem @ 1.8v] Zmazałem ołówek i na defie V jest ok... Także odradzam vMEM moda :) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu dźwięku nie wykrywa // Ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ;) Może nie wyprzedzę, ale się zbliżę :) [blokuje mnie mem :mur:] //Syg zaktualizowany :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1.8v na mem [pencil]. Pamięć poszła na 940 bez artów, tylko że... Po wyjściu z 3D Marka obraz "skoczył" z 10 razy, potem kolory się zepsuły i trzeba było robić reboota. Potem zrobiłem marka na def taktach pamięci i takie same kwiatki [mem @ 1.8v] Zmazałem ołówek i na defie V jest ok... Także odradzam vMEM moda :) ;]

Rób dalej mody na mem to dołączysz do grona "poszukujących kart na agp lub pci-e" ;]

 

Jakich ołówków używacie ? Ja jutro się przejdę po 6b ale narazie na 2b tylko 1.35 uzyskałem i nie powiem, że wkurza mnie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

Ty się tam nie bój o mnie ;] Ja w przeciwieństwie do Lukasa sprawdzam najpierw napięcie, a potem kręcę [; Zresztą jak pisałem wyżej u mnie vMEM powoduje niestabilność grafy nawet na stock taktach...

@kezsel

Oj widzę, że ci siedzę na ogonie :blurp: :twisted2:

Dołączona grafika

Ty jesteś 5 w 05 i 03 czy mi się tylko wydaje ? ;>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hwbot.org/user.do?userId=5718

 

Powoli przymierzam się do 4 miejsca w 06 ;)

 

W ogóle ciekawe rzeczy mi się dzieją na kompie. Raz na 700/900 miałem 142xx w 03 a potem za nic nie byłem w stanie powtórzyć tego wyniku :/

 

Ps. Jakie sterowniki?

Pps. Nie zapominaj o 06

Edytowane przez kezsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz się zająć oc? Przecież ty już masz 830 na gpu :/

 

2 pytania.

 

Jakiego ołówka używasz Banti?

I czym mogę porządnie zetrzeć grafit żeby przerysować ponownie?

 

06 to ja nawet nie mam jak zrobić ;] Monit max rozdziałka 1024x768

Spróbuj w 60hz, też myślałem że max pójdzie 1024 ale byłem zdziwiony ;)

Edytowane przez kezsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzę napięcia bo albo nie potrafię mierzyć, albo mam z[ciach!]y miernik :) Karta robiła 778, tylko chyba grafit odleciał i kilka godzin musiałem poprawiać żeby wyciągnąć przynajmniej te 750(używam b4). Tylko że wtedy było właśnie te 93 w stresie(z zamknięta budową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzę napięcia bo albo nie potrafię mierzyć, albo mam z[ciach!]y miernik :) Karta robiła 778, tylko chyba grafit odleciał i kilka godzin musiałem poprawiać żeby wyciągnąć przynajmniej te 750(używam b4). Tylko że wtedy było właśnie te 93 w stresie(z zamknięta budową).

A zmieniałeś paste ? Bo takiej temperaturki to nawet mój 6600 z silent pipe nie miał w stresie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra to ja wam trochę tutaj napiszę:

 

1. To jakiego ołówka używacie nie zawsze jest ważne - u mnie B6 dawał czasem mierne rezultaty i IMO lepszy jest B4.

 

2. @Lanc co do posta wyżej - u mnie na memkach nie mogło być nie wiadmo jak wysokie napięcie bo przy 940 już były arty i to dosyć mocno nimi sypało, u Ciebie jest czysto więc podejrzewam że było < 1.8V

 

3. Ile razy będe pisał że karta nie padła (nie mylić z spaliła się) w 3D??? :D Ale jak wolicie... ja przy tym byłem to wiem lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście robiłem 4b, ścierałem zawsze palcem, jak dla mnie to na tym zalmanie bezpieczne napiecie to 1,5v, są wtedy jeszcze spoko temp i oc już się poprawia, do samych testów można pewnie i coś więcej ale żał by mi było karty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. @Lanc co do posta wyżej - u mnie na memkach nie mogło być nie wiadmo jak wysokie napięcie bo przy 940 już były arty i to dosyć mocno nimi sypało, u Ciebie jest czysto więc podejrzewam że było < 1.8V

Mark był czysty a potem miałem arty na pulpicie w 2d :lol: :lol: :lol: Do tego mi obraz skakał i kolory się pozamieniały... Ja tam podziękuje vMEM ++ :)

@kezsel

Masz kartę z zalmanem czy nie ? Bo jak na zalmanie miałeś 93* to karta musiała mieć niezłe vCore... Coś ponad 1.7 pewnie było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark był czysty a potem miałem arty na pulpicie w 2d :lol: :lol: :lol: Do tego mi obraz skakał i kolory się pozamieniały... Ja tam podziękuje vMEM ++ :)

@kezsel

Masz kartę z zalmanem czy nie ? Bo jak na zalmanie miałeś 93* to karta musiała mieć niezłe vCore... Coś ponad 1.7 pewnie było :wink:

Albo zrobił ten sam myk co ty i jechał na passiv'ie przez jakiś czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ;) Mam wersję z zalmanem. Pierwotnie zamówiłem wersję ale coś im się pomyliło :) Zaraz dam temp. w stresie na 750.

 

Max temp w stresie to było 77* w 2 teście sm 2.0

 

@kezsel

Masz kartę z zalmanem czy nie ? Bo jak na zalmanie miałeś 93* to karta musiała mieć niezłe vCore...

I tu jest problem, pomimo tak wysokiej temp. i możliwie wysokiego vcore wyciągałem max 777 :/ Czyżby max dla karty?

Edytowane przez kezsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mark był czysty a potem miałem arty na pulpicie w 2d :lol: :lol: :lol: Do tego mi obraz skakał i kolory się pozamieniały... Ja tam podziękuje vMEM ++ :)

No i potem piszecie że to ja katuję kartę... u mnie było na bank niższe napięcie a jakoś problemów w 2D nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...