Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

no to lypa :( widze, ze przez twoj komputer roznej masci grafy przechodza :P

 

@grzesiu jak mozesz to odpisz jak z jakoscia obrazu na tym 7300 bo juz zadalem kilka razy to pytanie, a uwazam, ze to rzecz wazna

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze testy z gierek bo jestem zainteresowany grafa :]

wspomnie, ze ja na fx'ie w fear (nic nie krecone) mam:

minimalny --7 FPS

sredni-------11 FPS

maxymalny-18 FPS

i to w rozdzialce 1024x768 detale od procka na medium/grafy tez na medium

uwazam, ze fera to miarodajny test bo z graf wydusza 7-me poty

DarkArrow :] (ciemna i szczała) apeluję o rozwagę w ferowaniu sądów patrze na te twoje fps i tak sobie myśle mój 9550 miał chyba podobne a zrobie niech se chłopaki zobaczą :razz: niech wreszcie wiedzą, że nie porównuje sie raczej niczego do FX :D ile miałeś marków03- 6,7K, no a ja mam 5,11K z na max OC :razz:

gra F.E.A.R. =-> detale: proc high, grafa medium =-> rozdziałka 1024*768

9500pro w roli głównej ( pamiętajmy że masz Venice'a i giguś ramu na timingach fajnych a nie bartka i 512 jakiejś zbieraniny )

non OC'ed:________________________________________OC'ed:

min---10-------------85% <25fps---------------------------------------min---14-------51% <25fps

avr---19fps--------15% 25-40fps-------------------------------------med---24-------46% 25-40fps

max---37-------------0% >40fps---------------------------------------max---49--------3% >40 fps

 

z tego by wynikało że prawie najmocniejszy FX jest jakby słabszy (i to miażdżąco) od 9500 pro na stocku a gdzie takty a gdzie szyna 256 bit gdzie zaawansowanie technologiczne 8] nie żebym się nabijał :mrgreen: ale po prostu jak porównujecie produkt z tytułu tematu to do czegoś sensownego a nie do GE FORCE FX 5900XT - jak to fajnie brzmi :):):)

 

a dla tych co nie chcą śledzić wątku w całości to: coponiektórzy (w tym admin Orgiusz) upierają się że 7300gs = 9700 (bo tak wychodzi - podobno w 03 a 05 to już w ogóle- bardzo perspektywiczna grafa 4*1 i 64 bit :lol: ) co dla mnie jest kpiną i parodią i zastanawiam sie czy oni to na poważnie czy mnie w jajo robią 8]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pisalem gdzies w tym temacie, ze w PS 2.0 fx jest dobry ? jesli ty masz taki osiagi to ten 7300gs bedzie mial jeszcze lepsze i sie tylko z tego cieszyc

 

a porownuje bo chce wkoncu wiedziec jakie sa wyniki tego 7300gs, bo jak sa o duzo lepsze to bez problemu (i bez doplaty) wymienie sobie fx'a na niego lub poczekam i kupie 7600gs

 

a co do marka 03 itp. tam widac wyzszosc fx'a w dx 8.1

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przegieliście teraz! Kłucić mieliście się na PM, a nie zaśmiecacie ten teamt i podajecie na dodatek wyniki innych kart :mur: :mur: :mur: :angry:

 

P.S. Sprawa teraz wyląduje do kilku modów, bo ten do którego zgłosiłem sprawe nie odpowiedział!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. miałem nie wracać ale nie moglem sie powstrzymać i nudziło mi się!

Mnie tez sie nudzi i zajzalem do tematu. I widze ze niektorzy nie rozumieja ze technika idzie do przodu i dzisiejsze 64bitowe kastraty z niezla architektura jednostek cieniowania w nowych produkcjach bija na glowe 3 letnie wypasione grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje wyniki z 3dm'03: 9700pro, 9800pro, GX5800ultra(na to nie patrzeć) oraz 7300, 6200, 6600 i 6600gt

 

http://img482.imageshack.us/my.php?image=3dmark200311bx.jpg

 

http://img168.imageshack.us/my.php?image=3dmark0319mo.gif

 

Tu widać starą zależność, że 9800pro=6600

A teraz widzimy że 7300gs=9700pro

 

P.S. Coś się chrzani na forum i raz widać a raz nie widać fotek to umieszczam je na imageshack'u

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak temu radkowi mozna dodac tak z 300pkt w marku 03 poniewaz test byl zapewne wykonany na slabyszym konfiugu (po fx 5800 widac, ze ten test ma juz troche lat) ale, ze 3dmark 03 nie korzysta bardzo z proca wiec max roznica bedzie z ~300 pktow

 

no i to nie zmienia faktu, ze w smarkach 7300gs jak najbardziej rowna sie z radkiem 9700, teraz tylko by sie przydal obszerny test w grach

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko trzeba oficjalnej daty premiery... jak mnie pamiec nie myli miala byc ok miech temu a tu kupa

 

w tej cenie to masakra 100$ za taka karcioszke to dosyc dobrze

 

jak sie pojawi to mozliwe, ze bede jednym z pierwszych nabywcow tej grafy na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://peripherals.about.com/od/videograph...a7300gspcie.htm

tia no to mamy wiarygodny ( FEAR miał być wiarygodny prawda? ) test, zaznaczmy jeszcze żeby było widaomo, że gościu ma proca FX 60 2 giga i ram PC4000 (nawet nie wiem jakie to ma taktowania hehe) a ja mam bartona na 3,1+ czyli 2123Mhz i 512 ram na 193Mhz

 

okazuje się że na ustawieniach jak w linku(spisałem sobie wszystko dokladnie na kartke drukarka padła :mur: ) karta która sie nazywa 7300GS otrzymuje wyniczek:

minimum fps: 18--------medium pfs: 31---------maximum fps: 61

mój skromny 9500pro na stocku 270/277 na tych samych ustawieniach (o procku i ramie nie wspomne chociaż cięło mi w teście jak cholera - tekstury na medium...) otrzymuje wyniczek:

minimum fps: 25--------medium pfs: 39---------maximum fps: 77

natomiast ten sam skromny 9500pro po oc otrzymuje wyniczek:

minimum fps: 32--------medium pfs: 49---------maximum fps: 99

i żeby nie było :wink: gościu NIE napisał czy opcja pixel doubling była on czy of ("on" powoduje renderowanie sceny w połowie rozdzielczości ) na ON 9500pro na stockowych taktach otrzymuje wyniczki:

minimum fps: 61--------medium pfs: 108---------maximum fps: 239

 

wnioski jakie można chyba wyciągać to: 7300GS jest cienkie i to straasznie w okolicach 9550@ i naprawde nie ma się czym podniecać, z doswiadczenia wiem że szyna 256bit w radku 9700 daje mu sporą przewagę nad radkiem 9500 więc porównanie 7300gs=9700 jest co najmniej nieprawdziwe CNU

 

oczekuję przeprosin od moderatora o nicku Orgiusz tyle cieszę się że mogłem być pomocny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przeprosinach zapomnij. Reakcja byla na pw usera ktory stwierdzil ze twoje posty sa zbedne. Zeby nie bylo prawie cie pochwale :arrow: Udowodniles ze w F.E.A.R 4-potokowiec 7300gs z 64bitowymi pamiatkami ( o przepustowosci 4,3GB/s ) na mocnym cfg przegrywa z 4-potokowym 9500 ze 128bit ( 8,6GB/s ) na sredniej klasy konfigu o ~30%

Szkoda ze widze tylko posrednie wyniki a nie obydwie karty w akcji. Nastepnie czy rozmawiamy o sterownikach WHQL czy tweakach? Ludzkie oko nie jest idealne wiec jakosc obrazu moze nieznacznie spasc a klatki tylko zyskaja na ilosci.

 

Tyle ze test na podstawie jednej gry czy samego 3dmarka mozna rozbic o kant [gluteus maksimus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery omegi mam na hdd sporo ich z 5 sztuk nie widze powodu żeby instalowac catalysty wybrałem te co na standardzie dają mi najlepszy wynik (ok4K) w marku 03 (sic!) o numerze 2675a nic nie kombinowałem z jakością moja wiedza w tym względzie kończy sie na ustawienia w Ati Tray Tools, któych nie stosuje (i nie stosowałem w powyższym teście), do podkręcania jako rasowy lamus używam Ati Toola 0,24 - dobrze sie sprawdza co do jednego się zgadzam- jeden test jest nic nie wart szczególnie jeśli poczodzi z 3d marka :blink:

niestety pan Shane McGlaun nie napisałe jakich steriowników używał- pewnie nie spodziewał się że może się to komuś do czegoś przydać :mrgreen:a tak w ogole to cos mi sie komp wali jakis trojan mam avasta ale tylko na kompie podłączonym do sieci na 2 kompie w lanie nie ma nic (64ram) i widać cos złapał więc wynik może być lekko zafałszowany na niekorzyść 9500pro,

WHQL czyli pewnie jakieś catalysty - MIcrosoft Approoved to jakby ktoś bardzo chciał to moge zarzucić ale bez dziękuje i przepraszam to ja dziękuję <_<

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki nie sa slabe w medium wieksze niz u ciebie bez oc...

albo naucz sie czytać albo myśleć jedno z dwojga byłoby wskazane DarkArrow'ie :lol2:

u mnie tzn te wyniki są na rozdzielczości 1024*768 tak jak ty je robileś na 5900 xt non OC racja ?

no to git :D

w linku wyniki przedstawiają sięna medium

min: 13/14------avr: 21/22-------max 43/45

u mnie na medium bez OC:

min: 17----------avr: 29----------max 56

u mnie po OC:

min: 22----------avr: 38----------max 75

skad twoja niewybaczlana pomyłka się wzięła ano zaślepiło cię coś i nie zauważyłeś że domyślnie w tym teściku na medium jak ustawiasz jest rozdziałka 800*600

 

na high będzie w edit jeszcze tylko dodam że : hehe po 1. na medium sobie nie pograsz na 7300GS a ja tak ( no chyba że jesteś masochistą) po drugie mam skromnego brartka i 512 ram zżeranego dodatkowo przez wirusa wysyłającego ogromne pakiety śmieci w sieć) a nie K8(masz byka walłem) i giga ramców ...

EDIT:

na high

w linku:min8/9-----avr13-----max27/29, 9500pro non OC: 10-----16 ----33, 9500proOC: 14---21----47 pamiętajmy że na high test jest w 1024*768 w efekcie dioda hdd świeciła się non stop nie słysze hdd bo jest na gumce ale pewnie błagał o litość (u mnie rzecz jasna a teścik rwał niemiłosiernie)

tak pomyliłem K7 z K8 ( ale nauczyłem się że mam K-7 tak? )

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to ja mam K8... po drugie nie odmieniaj mojego nicku, a co do tego testu w medium to fakt zapomnialem, ze jest on standardowo w 800x600, lecz mozesz dac test w High dla porownania

 

EDIT

 

to przestan sie z niego nasmiewac bo nastepnym razem zglosze to moderom...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu

wyjscia 7300GT ---

 

to ostatio troche myslalem na ten temat i doszedlem do wniosku ... ze karta albo nigdy nie wyjdzie albo dopiero za jaaaakis czas ...

 

bo jesli wierzyc specyfika czyli:

 

Procesor z seri 7xxx

8 potkow

400 rdzen

memki ddr2

128 bit szyna

256 mb

 

 

Karta po malych zabiegach (wystarczy lekko ja O/C)

bedzie Spokojnie kopala tylek 6600GT

i do tego bedzie ponizej 100 dolcow

 

Nvidia chyba wie o tym i nie popelni bledu takeigo bo wtedy sprzedaz 6600gt spadnie, a i po co skoro mozna na niej jeszcze klepac kase ... tym bardziej ze w tej cenie ATI nie ma bezposredniej karty do rywalizacji

 

Dlatego uwazam jak uwazam Nvidia nie bedzie chyba kopala sobie dolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie skreslalbym ati tak szybko cenowo gdzies pomiedzy 6600 a 6600gt maja 1600pro i x800gto wersje 128MB i w cenie 420-450 pln ciezko wyrwac lepsza karte (nowke) choc rzecz jasna lepiej dolozyc do jakiegos 7600gs. Wiec przy cenie kolo 400 zeta 7300gt bylby sensowny (biorac pod uwage 1$ w USA= 1 Euro na kontynencie;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zobacz jakie takty domyslne ma ten xfx 7300gt 550/1600, a zwykly 7600gs 400/800

 

jesli ten xfx nie bedzie duzo drozszy od zwyklego 7300gt to to bedzie hit

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na wiecej informacji :)

 

ja osobiscie czekam na jedna :)

czy bedzie mozna odblokowac POtoki do 12jednostek ... bo jadra w 7300gt bazuja na tym samym co w 7600GS/GT :) a to dobrze wrozy ...

 

 

cena w polsce znajac bandycki kraj pewnie ok 350 -370 zl bedzie :angry:

ale gdyby okazalo sie ze karta bedzie sie modowac i bedzie na DDR3 to i tak cena bardzo Atrakcyjna %)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...