Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec moja teoria sie potwierdzila, pod radiatorem nie dosc ze pasta wszedzie tylko nie na rdzeniu to jeszcze te 4 "gumki" byly krzywo rozmieszczone... w tej chwili temperatura spadla z 47 do 42 w windzie.

Tylko kurde ja sam silverem przesmarowałem :angry: i lipa. Wczoraj odpalam Carbona i po graniu 55 stopni. Kurcze już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47*c, wiatrak na 13%. ;] Stres 3*c wiecej.

Czy Wam tez everest (odczyt gpu diode) i stery pokazuja rozne temperatury ?

 

Hmmm... na stocku wyszlo mi 10k w Marku03 - dobrze li to? Wydaje mi sie ok, ale wole sie upewnic.

 

Reszta sprzetu:

A64 San Diego 3700+, Asus A8N5X, 2x512 MB DDR

Nigdy nie robilem testow na stock. :oops:

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath

Ta sama sytuacja... W Evereście jest więcej * niż w sterach i rivie...

U mnie stock coller, gpu 1.45v, idle 39* [350mhz core] lub 36* [88Mhz core :mrgreen:]. W stresie max 66* [core 770Mhz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam małą zagadke dla Was

 

zakupiłem dosłownie wczoraj sprzęt co w konfigu

i totalna porażka

7300GT narazie bez OC w 3dmarku 2005 mam 3420!!!

3dmark 2006 jeszcze więszka masakra 1100

 

kurde

takie wyniki miałem na gigabyte 6600 128MB ddr1 !!! [ostro był machnięty 300/550@550/700]

spodziewałem sie bez oc min 4200 w 3d05, w końcu ddr3 i tak duze taktowania, świetne chłodzenie, ehhh

 

OC procka z 1,6 na 2Ghz to przyrost w 3dmarku 2005 jakies 200 punktow, 100 pkt. w 2006

więc wydawało by sie ze to wina procka - JEST WĄSKIM GARDŁEM

ale...

dlaczego więc podrecanie grafiki daje wiecej punktów w 3dmarkach???

 

zabawe zacząłem z driverami 91.31

91,47 nie chciało się zainstalowac - niby ze nie pasuje do sprzetu

pózniej 93.71, i teraz siedze na 92.91, praktycznie to samo

 

na pewno procek ma wiele do życzenia ale na s.754 z prockiem 1,6@2,2 i tą kartą 6600 ddr1 miałem takie wyniki!

 

kurde nie wiem, system świeży, drivery do płyty, wszystko wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwną przypadłość w rivatunerze. po restarcie kompa memki wracają na standardowe taktowanie 700. nie kumam czemu tak się dzieje. ma ktoś jakieś pomysły??

mam to samo, dlatego grafa chodzi u mnie podkrecona w sterach... ale przydaloby sie troche wiecej MHz na ram, bo spokojnie puscilbym na 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co teraz widze i się bawiłem to oc mem najlepiej poprawia.... podnoszenie v na rdzeniu :lol2:

Osobiście zwiększanie v dla samyh mem nie przynosiło zbytnio oczekiwanych rezultatów oprócz tego że sie zauważalnie mocniej grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, dlatego grafa chodzi u mnie podkrecona w sterach... ale przydaloby sie troche wiecej MHz na ram, bo spokojnie puscilbym na 900.

nom dokładnie. moja bez problemu leci na 900 mem, ale tylko w rivatunerze po restarcie wraca do stockowych ustawień. nie wiem o co cho ]:- /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co teraz widze i się bawiłem to oc mem najlepiej poprawia.... podnoszenie v na rdzeniu :lol2:

Osobiście zwiększanie v dla samyh mem nie przynosiło zbytnio oczekiwanych rezultatów oprócz tego że sie zauważalnie mocniej grzeją.

tak zgodze sie z tym dodam jeszcze ze obnizenie taktowania gpu umozliwia osiagniecie wiecej mhz na mem dziwne to troche ale w gf6600 mialem tak samo

 

 

 

hardwin>>>>a zrobiles reinstalke windy?moze to wina wlasnie windowsa wyniki rzeczywiscie troche niskie,moj gf6600 w 05 robil 3600pkt....na zasilacz raczej bym nie stawial bo raczej jak by niewyrabial to wy komp byl niestabilny i sie np zawieszal a tak wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgodze sie z tym dodam jeszcze ze obnizenie taktowania gpu umozliwia osiagniecie wiecej mhz na mem dziwne to troche ale w gf6600 mialem tak samo

Hmm, pamietam ze przy karcie 9550 bylo oprocz napiecia na GPU i na Mem, jeszcze trzecie, ktore przy wiekszym OC tez trzeba bylo zwiekszyc. Nie pamietam jak sie nazywalo (VDD moze). Tam wlasnie jak juz sie dochodzilo do momentu, ze zmniejszenie V na GPU pozwalalo na wieksze OC pamieci, to znaczylo, ze juz to VDD (???) jest za male. Mozliwe, ze i tu jest cos takiego.

 

hardwin>>>>a zrobiles reinstalke windy?moze to wina wlasnie windowsa wyniki rzeczywiscie troche niskie,moj gf6600 w 05 robil 3600pkt....na zasilacz raczej bym nie stawial bo raczej jak by niewyrabial to wy komp byl niestabilny i sie np zawieszal a tak wszystko jest ok

No dokladnie. Od kiedy to zasilacz ma wplyw na wydajnosc. Swiech na sali. Jesli by nie wyrabial, to by sie wieszal sprzet, albo resetowal. Sprawdz zreszta napiecia (ale tylko miernikiem) i bedziesz wszystko wiedzial. Nawiasem mowiac ja tez nie moge sobie poradzic z niskimi wynikami na non OC grafie :/ 2003 - 10000 (tu chyba w normie), ale juz 2005 - 3900, a to juz stanowczo za malo.

 

 

hardwin>>>>

 

Jesli znajdziesz przyczyne niskiego wyniku, to napisz na forum. Ja sam chetnie bym sie dowiedzial, bo juz nic wiecej niz to co probowalem, nie jestem w stanie wymyslic.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lul, dziwne, ja sie spotykałem z kartami z 2ns infineon i leciały~1200 rdzeń prawie wszytkie na580-600, t pamieci to dziwna sprawa, dasz rade ich V zmierzyć?

:D

A więc drogi kolego poczytaj sobie temat o Palicie 7300GT DDR3 na XS tam wersje z 256RAMu właśnie na kostkach infineona 2ns leciały 1500-1600... Napięcie na memki to 1,98V, GPU 1,1 w spoczynku a 1,12V pod obciążeniem.

Co do pencil moda próbowałem już 3 różnych wersji znalezionych w necie różnymi ołówkami(2B i 5B) i lipa :sad: Będę szukać dalej, może coś jeszcze się znajdzie, bo karta ma niewykorzystany potencjał.

 

EDIT:

Dołączona grafika

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie male pytanko, otoz podlaczylem 7300gt na agp i gdy uruchamiam kompa to dioda monitora jest omaranczowa i pojawia sie tylko napis no signal czyli tak jakby wogole grafiki w kompie nie bylo, wie ktos moze w czym tkwi blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ledwo 4k w smarku 05 no ale cóż zrobić :?

Ja mam 4200 na stocku...

 

Za to mam inne pytanko - na ile mozliwosci OC pokrywaja sie z tym, co pokazuje sterownik potraktowany Coolbits po kliknieciu "detect optimal settings"? U mnie pokazal 550/806 - o ile memki niezle, to rdzen mnie troche zmartwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

Polecam najnowszego Ati Tool'a. Znajdzie max core i mem :) Na pewno lepiej od sterów :)

 

Co do waszych niskich wyników w markach, zobaczcie czy karta się przerzuca od razu na tryb power 3d, tj czy w czasie trwania marka od samego początku leci na 500/1400 czy dopiero potem sobie przełącza na to 500 na rdzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mar_cin

Tak mowa o tej wersji :)

Prośba do posiadaczy kart od Galaxy, Palita ;]

 

Moglibyście podać jaki macie rev rdzenia i jak karta się kręci na stock V i po vmodzie [jeśli takowego robiliście ?]

 

Rev rdzenia pokazuja Riva (przykład - w tym przypadku rev rdzenia to A2)

 

A to do posiadaczy Palita, bo ta karta nie została ujęta w FAQ, jeśli chodzi o vmody i podkręcalność.

 

Byłbym wdzięczny jak by każdy posiadacz opisał jakie ma pamięci na swoim Palicie i jak ten się kręci ;] Można pisać na PW, albo tutaj.

 

 

Potrzebne mi to do drugiej części FAQ, odnośnie o/c tych karcioszek ;] W planie porównanie sterów do o/c, podatność danych rewizji rdzeni na podkręcanie, opis działania delty i to co delta daje [przyrost oc na poziomie 50mhz murowany :mrgreen:] + testy wydajności po zastosowaniu takowej (czy przypadkiem nie tracimy wydajności ;>) + porównanie sterów, które będzie uaktualniane po wyjściu nowych :) Także byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś mi doradzić jaką kartę wybrać w cenie do 450zł na AGP.

Od dwóch dni przeglądam forum i coraz bardziej jestem zdezorientowany. Zastanawiałem się nad:

Radeon X800 GTO 256MB 256bit http://www.allegro.pl/item141788211_hit_x8..._vivo_r430.html

 

Geforce 6800GS 256MB 128bit http://www.allegro.pl/item140034189__6800_...gp_1_4_ns_.html

 

Geforce 7300GT 128MB 128bit http://www.allegro.pl/item140543367_galaxy...lman_agpx8.html

 

A może jeszcze coś innego polecacie

Edytowane przez tom9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...