Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@carek

Tam gdzie na fotce ;] Na nóżce tego gówienka ;]

@ath

Dzięki :)

EDIT:

Masz Timingset 3, czyli tak jak ja ;) Twoja karta to jednak jest jedyna w swoim rodzaju jeśli chodzi o o/c na stock V :twisted2:

 

Zróbcie lepiej, jesteście masterzy ;] (sorry za dużego screena ;P)

Dołączona grafika

 

Te karty są w SLI !! Chodzi mi bardziej o taktowanie rdzenia, a nie o wynik ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie ladnie miezyles moze napiecia jakie miales? zmieniales delte?

tylko ołówek poszedł w ruch :lol: Niestety robie na ślepo ale karta w idle miała 44*C chciałem atakować 750 na rdzeniu ale musiałem okno zamknąć :lol2: Co więcej musiałem dać nawiew na plecy karty bo skubana w Trolls Lair zaczęła lekkimi artami walić B-)

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie 7300GT 1.4 Zalman czy bez

( http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7300GT+128+Z1

czy http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7300GT+128+D1 )

 

Zalman jest cichszy i chyba wydajniejszy, ma on jakies radiatory na pamieciach ? o ile wiecej MHz wyciagne na zalmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie 7300GT 1.4 Zalman czy bez

( http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7300GT+128+Z1

czy http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7300GT+128+D1 )

 

Zalman jest cichszy i chyba wydajniejszy, ma on jakies radiatory na pamieciach ? o ile wiecej MHz wyciagne na zalmanie

przy takiej różnicy cenowej grzechem było by nie dodać tych symbolicznych paru zł.

Zalman jest tak cichy ze ...go poprostu nie slysze. Temp sięga mi w stesie do 55stopni C!

Czytalem chyba na tym forum ze bez ZALMANa temp. siega 80 stopni.

Ja mam wersje z radiatorami na pamieciach, mile zaskoczenie bo myslalem ze tylko wersja 1,2ns ma radiatorki.

Jak z OC i pytania typu "ile wiecej MHZ" ... ja sie nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stadardowym napięciu pewnie róznica w o/c jest zerowa ;] Przy wyższym napięciu na zalmanie się lepiej kręci, bo ofc mamy mniejsze tempy niż na tym g ówienku [;

@Fredek

Jak wyglądały te arty ? Niebieskie kwadraciki ? ;] Jak tak to przez takty memek. U mnie identycznie, wyskakują w Trolls Lair i w 1 teście marka 05 na samym starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej różnicy cenowej grzechem było by nie dodać tych symbolicznych paru zł.

Zalman jest tak cichy ze ...go poprostu nie slysze. Temp sięga mi w stesie do 55stopni C!

Czytalem chyba na tym forum ze bez ZALMANa temp. siega 80 stopni.

Ja mam wersje z radiatorami na pamieciach, mile zaskoczenie bo myslalem ze tylko wersja 1,2ns ma radiatorki.

Jak z OC i pytania typu "ile wiecej MHZ" ... ja sie nie wypowiadam.

Ja juz pisalem idlee mam 37-40 stress do 55. - komp mam na "pająka" w pokoju 19 stopni.

 

btw. Moj non zalman bez modow na standart chlodzeniu cos kolo 620/1800 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia co mam tam ustawić mam kartę taką jak ty, korzystam z timing set 7 więc proszę o jakieś porady co i jak mam ustawić by było lepiej.

jesli twoja karta korzysta z timing set 7 to masz luzniejsz timing niz ja po zmianie,w singu masz napisane 750-900 mam rozumiec ze twoje ramki ida na 1800mhz tak?co to zmiany timingow to mozesz jej jeszcze poluzowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wskazówka...

Nie sugerować się error scanem w ATITool jeśli chodzi o mem... Dzisiaj trochę się tym pobawiłem i wyszło na to, że memki na 680Mhz sypią artami :lol:

Potwierdzam, mi memki w grach śmigają nawet na 1660 bez artów a w ATI Tool na 1600 po pewnym czasie artami sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądały te arty ? Niebieskie kwadraciki ? ;] Jak tak to przez takty memek. U mnie identycznie, wyskakują w Trolls Lair i w 1 teście marka 05 na samym starcie icon_smile3.gif

Nie były to kwadraciki, jak ta babka wychodzi z tych drzwi i zaczyna mieczem machać to to światło rzuca cień i te cienie nie wyglądały jak cienie tylko poszarpane kreski :lol2: Ewidentnie sie rdzeń przegrzewał bo jak dałem nadmuch na plecy karty to jak ręką odjął :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli twoja karta korzysta z timing set 7 to masz luzniejsz timing niz ja po zmianie,w singu masz napisane 750-900 mam rozumiec ze twoje ramki ida na 1800mhz tak?co to zmiany timingow to mozesz jej jeszcze poluzowac

No tak tylko ja nie wiem jak je poluzować ;). Zaraz je tak poluzuje że mi karta nie wstanie. Tak moje memki chodzą na 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalasz NiBiTor tam masz funkcje timings i detailed timings i dam dajesz w gore np kazy o jeden trzeba eksperymentalnie dobrac najlepsze ;) ja moge sie pochwalic juz nowymi wynikami 1850mhz na pamieci :) mysle ze jeszcze troche powalcze to moze dobije do 1900 to juz by bylo cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalasz NiBiTor tam masz funkcje timings i detailed timings i dam dajesz w gore np kazy o jeden trzeba eksperymentalnie dobrac najlepsze ;) ja moge sie pochwalic juz nowymi wynikami 1850mhz na pamieci :) mysle ze jeszcze troche powalcze to moze dobije do 1900 to juz by bylo cos :)

No dobra ale celem tu jest raczej poprawa wydajności co mi z tego że będę miał więcej MHZ skoro karta będzie wolniejsza, robiłeś testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Nie dawno kupiłem sobie karte dokladnie am ja od 3 dni jest to Galaxy 7300GT 128MB DDR3 na AGPx8 wersja ZALMAN. Z najwazniejszych podzespolow dodam ze mam zasilacz Enermaxa 350W i plyte Epox 8rda3i. Ale wrocmy do karty i zwiazanych z nia problemow, otoz chodzi o to ze karta sypie artefaktami w kazdym z 3d markow czyli wersji 03 i 05 a takze w grach Carbon, BF2142 ale ci najciekawsze potrafi sypnac artami nawet na pulpicie Windowsa czyli w srodowisku 2d jak i podczas przegladania stron WWW. Ponizej zalaczam fotki w jaki sposob to sie objawia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A teraz najwazniejsze takie artefakty wystepuja na fabrycznych ustawieniach tej karty czyli 500MHz dla rdzenia i 1400MHz dla pamieci. Dodam ze obudowe mam otwarta wiec na pewno karcie za goraco nie jest a poniewaz jest to wersja ZALMAN to temp. maksymalna na rdzeniu to 55 stopni, pamieci nie maja radiatorow i sa to 1,4ns Hynixy.

 

Sterowniki sa to najnowsze jakie byly ze strony nVidii.

 

Napiszcie co o tym sadzicie dlaczego tak sie dzieje, zdjecia karty sa na tej aukcji i od tego sprzedajacego mam ta karte:

http://www.allegro.pl/item140543367_galaxy...lman_agpx8.html

 

Jesli sie ktos naprawde dobrze zna na kartach to niech napisze co jest winne czym moze byc spowodowane, prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega miałem problem na początku z tą kartą <_< wszędzie sypało artami, jednak okazało się że za słabo docisnąłem kartę i problem zniknął :)

 

http://www.eimg.org/images/422106karta.JPG

dzieki za info ale mi karta na pocztaku chodziala raczej ok a pozniej zaczela sypac artami moze to bylo wina tego ze nie byla dobrze docisnieta, nie wiem okaze sie jak dostane nowa. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja osobiscie testuje rozne kombinacje i doszlem z kolega @opo do wniosku ze na luzniejszych timingach zeby zwiekszyla sie wydajnosc musimy wkrecic niezle zegary pamieci inaczej zabawa niema sensu bo wydajnosc bedzie mniejsza niz na domyslnych,dodam jeszcze ze nie polecam posiadaczon kart z 1,4ns zapodawanie timingow od 1,2ns ja tak zrobilem i kara sie wysypal juz w biosie same kwadraciki nic nie bylo widac,flesha do orginalu robilem po omacku wiec nie polecam

 

osobiscie jade teraz na troche poluzowanych timingach i napieciu 2,3V i co prawda marki przechodzi na wysokich czestotliwosciach nawet 1920mhz ale powyzej 1850 jest problem ze stabilnoscia w grach,hmm jutro bede walczyl dalej planuje 2,4V na pamiec zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem 7300GT Zalman 128DDR3 1.4ns tak wszyscy chwala vmoda :rolleyes: wiec mam pytanie czy na wersji AGP motyw jest taki sam czy lutownica wchodzi w gre ? Pytam bo nie chce sie przejechac na wersji AGP i :mur: tłuc głowa w mur ze nie kupilem 7600GS Palita DDR2 AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...