Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem ze ta moja karta to kompletna padaczka, robilem na niej poczatkowo 550/1500, dzis sie nia troche pobawilem i na razie jest 620/1620 bez zadnych artow:D do polnocy napisze ile max wyciagnalem z vmoda robionego za pomoca olowka z kiosku metoda prob i bledow:D wiem ze niektorzy wyciagneli wiecej z tych kart ale ja jestem naprawde zadowolony przynajmniej z tego powodu ze odwazylem sie na vmoda i ze cos on dal - co zobaczymy za chwile... dzieki chlopaki za rady:)

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opowiedzi ;]. A tak btw (nie jestem w tym pro wiec sie nie smiać): czy można vmoda zrobić za pomoca cyny i lutownicy czy tylko ołówiekiem mozna ? :>.

Jest tez możliwośc lutowania ;] Zobacz sobie artykuły na purepc, tam jest art o vmodzie 7600gs, na 7300gt jest identyczny jak na 76gs mające nowe pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i peklo 13k w 3d marku 2003:D finally:D narazie takty 700/1700

 

 

powiedzcie mi chlopaki jaka macie temperaturke w idle na stockowych taktach po vmodzie gpu i pamieci. to bardzo wazne w tej chwili dla mnie! czy 52 stopnie to nie zbyt duzo? przed modem mialem 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, udało mi się zrobić moda na Palicie 7300GT, uzyskałem na GPU 1,34V dość długo kreślając ołówkiem 2B. Chciałem jednak nieco więcej, więc zmazałem wszystko i miałem zamiar nanieść wiecej ołówka na rezystor. Jednak przy okazji chciałem zmierzyć opory przy danym napięciu, więc czyściłem rezystor... czyściłem... czyściłem... ale nie mogłem uzyskać V stock, więc w ruch poszedł spirytus salicylowy. No i wszystko ladnie, pięknie udało się zrobić stokowe napiecie. Jednak gdy teraz próbuje zrobić moda, max co udaje mi się zrobić to 1,19V, niezależnie jak długo naniose grafitu. Próbowałem mazać szybko i wolno, lekko i mocno, ale efekt cały czas ten sam... Tylko 1,19V :-|

 

Czym jest to spowodowane? Jakieś propozycje?

 

I jeszcze jedno, napiszcie którym ołówkiem robiliście moda i jak długo malowaliście po rezystorze dla danego V.

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na stock v mam 575/775, to cos .... mało, jakies klucze do rejestru dawac ? co to ma znaczyc ze musze miec taki slaby oc ;[ pomagajcie mi i pocieszajcie w stylu 'moj kolega nawet 530 nie moze przekroczyc'

 

Przemas_85: miales podobnie jak ja, i szlo ci lepiej, co rzes kombinowal?

ps. nie bede robil vmodów

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, udało mi się zrobić moda na Palicie 7300GT, uzyskałem na GPU 1,34V dość długo kreślając ołówkiem 2B. Chciałem jednak nieco więcej, więc zmazałem wszystko i miałem zamiar nanieść wiecej ołówka na rezystor. Jednak przy okazji chciałem zmierzyć opory przy danym napięciu, więc czyściłem rezystor... czyściłem... czyściłem... ale nie mogłem uzyskać V stock, więc w ruch poszedł spirytus salicylowy. No i wszystko ladnie, pięknie udało się zrobić stokowe napiecie. Jednak gdy teraz próbuje zrobić moda, max co udaje mi się zrobić to 1,19V, niezależnie jak długo naniose grafitu. Próbowałem mazać szybko i wolno, lekko i mocno, ale efekt cały czas ten sam... Tylko 1,19V :-|

 

Czym jest to spowodowane? Jakieś propozycje?

 

I jeszcze jedno, napiszcie którym ołówkiem robiliście moda i jak długo malowaliście po rezystorze dla danego V.

Thx.

Tak się kończą zabawy w cacy, macy. Ja biorę ołówek HB maluję aż widze że jest ciemny ocieram o krawędzie zdmuciach!e i po ok 20s jest po zabawie. Po jakiego grzyba mam jeszcze patrzeć czy jest 1.34 czy 1.50. Wszystko jest ok, działa więc można się bawić. A ja czyściłem rozpuszczalnikiem ftalowym i wszystko jest ok.

 

Jak się za mocno pomaluje karte to:

A) komp się uruchomi ale nie zabotuje karta.

B) komp się uruchomi karta też ale już w windzie będą arty.

 

Wiem bo sam to miałem.

 

Mam 3070 w 2006... narazie.

Coś mnie kusi kupić Zalmana VF900-CU.

 

Skąd na ORBIE wiadomo czy wyniki są w sli czy na pojedyńczej karcie?

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Coś mnie kusi kupić Zalmana VF900-CU.

chcesz kupic chlodzenie warte wiecej niz 1/3 wartosci tej grafy :lol:

 

sorry ze się wtrące w wasze "rekordziki" ale czy przypadkiem b1 to nie są karty tzn rdzenie wykonane w 80 nm?

juz debatowali nad tym pare postow predzej :-| raczej to dalej jest 90nm Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na stock v mam 575/775, to cos .... mało, jakies klucze do rejestru dawac ?...

ten wpis do rejestru ktory galaxy dodal na CD z driverami odblokowuje w detonatorach mozliwosc zmiany taktowania karty

ale ja mam lepszy wpis do rejestru...odblokowuje taktowania + mozna ustawic na sztywno czestotliwosci odswiezania dla poszczegolnych rozdzielczosci ekranu

 

REGEDIT4

 

; =======================

; Coolbits 2

; >> Installation File

; =======================

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]

"NvCplExposeWin2kDualView"=dword:00000001

"NvCplTvLocaleAutoDetect"=dword:00000001

"NvCplAllowForceTVDetection"=dword:00000001

"NvCplEnableActiveApp"=dword:00000001

"DisableApplyColorsAtStartup"=dword:00000000

"NoMenus"=dword:00000000

"OverlayPageState"=dword:00000000

"CinematicPageState"=dword:000000ff

"NvCplThermalSettings"=dword:00000020

"NvCplEnableScreenMenuPage"=dword:00000001

"NvCplCustomResConfig"=dword:00000000

"NvCplEnableAdditionalInfoPage"=dword:00000001

"NvCplDisablePerfQualPage"=hex:00,00,00,00

"NvCplEnableAGPSettingsPage"=dword:00000001

"CoolBits"=dword:ffffffff

"NvCplEnableOverlaySpanControl"=dword:00000001

"TwinViewCapsOverride"=dword:00000001

"NvCplEnableDesktopOverlapPage"=dword:00000001

"NvCplEnableTroubleshootingPage"=dword:00000001

"NvCplDisableRefreshRatePage"=dword:00000000

"NvCplDisableRotateAngles"=dword:00000000

"NoPages"=dword:00000000

"NvCplEnableClearViewPage"=dword:00000001

"NvCplEnableFanControl"=dword:00000003

"NvCplEnableFrameSyncPage"=dword:00000001

"NvCplEnableHardwarePage"=dword:00000001

"NvCplEnablenForcePage"=dword:00000001

"NvCplEnablePwrMzrOnDesktopMenu"=dword:00000001

"NvCplEnableRotationColorSettings"=dword:00000001

"NvCplNvThermPage"=dword:00000001

"PowermizerPreferences"=dword:00000000

"QTwkEnableModeChangeWarning"=dword:00000001

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\OpenGL]

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\OpenGL\Debug]

"ShaderObjects"=dword:00000001

to wklej do notatnika i zapisz jako np. "patch.reg"

 

ps. ja na stock mam 560/760, wyzej to mam arty z NFS Carbon

wogole masakra co chodzi mi teraz komp po zmianie na AM2+galaxy , musi zasilka nie wydalac

miss ania albo poczta polska mi nie dostarcza zamowionego fortrona

wtedy zobacze co to sie da zrobic:>

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończą zabawy w cacy, macy. Ja biorę ołówek HB maluję aż widze że jest ciemny ocieram o krawędzie zdmuciach!e i po ok 20s jest po zabawie. Po jakiego grzyba mam jeszcze patrzeć czy jest 1.34 czy 1.50. Wszystko jest ok, działa więc można się bawić. A ja czyściłem rozpuszczalnikiem ftalowym i wszystko jest ok.

Tjaa... Po takiego grzyba żeby wiedziec ile jest V na gpu i ile na tym V karta zrobi max MHz. Łapy mi sie nie trzęsą, miernikiem posługiwać się potrafie więc jaki problem? Chyba lepiej jest kontrolować napiecie niż z nim przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na stock v mam 575/775, to cos .... mało, jakies klucze do rejestru dawac ? co to ma znaczyc ze musze miec taki slaby oc ;[ pomagajcie mi i pocieszajcie w stylu 'moj kolega nawet 530 nie moze przekroczyc'

 

Przemas_85: miales podobnie jak ja, i szlo ci lepiej, co rzes kombinowal?

ps. nie bede robil vmodów

 

 

 

 

zaczalem od dodania tego rejestru, zmienilem stery na najnowsze detonatory ale chyba zmienie na te starsze o ktorych mowa w FAQ no i zaczalem sie bawic olowkiem, jak nie wychodzilo to spirytusem i patyczkami do uszu;p moje pamieci na stockowym v krecily sie extremalnie chu...owo wiec jestem zadowolony z rezultatu jaki osiagnalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A raczej Everest nie wykrywa 80nm ;> Bo to się za dobrze kręci na stock jak i po podniesieniu napięcia w stosunku do A2, który jest na 100% 90nm ;]

nie wykluczam ze to 80nm ale bardziej mi pasuje ze to usprawiony rdzen dalej w 90nm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa taka, znalazlem optymalne taktowania dla grafiki 500 @ 570 1.4 Ghz @ 1,74 Ghz. I tu jest moj problem, w 3d markach widze duzy wzrost, a gdy uzywam FRAPSA zadnego wzrostu. Czyli w grach nie widze wogole roznicy. Z tego co wiem jest to spowodowane tym ze sterowniki Nvidia maja blokade podkrecania czy cos. I co mam teraz zrobic. Moze jaka wersje sterownikow mam uzyc, badz jak to zrobic zeby w grach działało.Uzywam Riva Tuner. Sadze ze sie jasno wyrazilem. Probowalem juz na paru sterownikach ale nie odnioslo skutku :/.. Mam na pamieciach radiatory, nie robilem zadnych V-modow.

Dodalem do rejestru ten klucz co pozwala na podkrecanie ale, jak chce to recznie zrobic w sterownikach i chce dac zastosuj wyskakuje ze pierw musze kliknac wyproboj zmiany jak klikne wyskakuje ze wprowadzone wartosci nie przeszly testow i musze obnizyc taktowania, a to co wpisuje sa sprawdzone, nie ma artefaktow itp.Wiec na prawde nie wiem co mam robic.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na stock v mam 575/775, to cos .... mało, jakies klucze do rejestru dawac ? co to ma znaczyc ze musze miec taki slaby oc ;[ pomagajcie mi i pocieszajcie w stylu 'moj kolega nawet 530 nie moze przekroczyc'

 

Przemas_85: miales podobnie jak ja, i szlo ci lepiej, co rzes kombinowal?

ps. nie bede robil vmodów

Spróbuj z deltą, jak to nic nie da to masz taką słabą kartę ;] Jak chcesz więcej to vmod, jak nie to koniec ;] No risk no fun :mrgreen:

Mógłbyś podać rev rdzenia ?

Ja nie wiem co wy się tak wszyscy boicie pencil moda zrobić... Jak padnie to się odeśle i dostanie nową :wink:

 

Tak się kończą zabawy w cacy, macy. Ja biorę ołówek HB maluję aż widze że jest ciemny ocieram o krawędzie zdmuciach!e i po ok 20s jest po zabawie. Po jakiego grzyba mam jeszcze patrzeć czy jest 1.34 czy 1.50. Wszystko jest ok, działa więc można się bawić. A ja czyściłem rozpuszczalnikiem ftalowym i wszystko jest ok.

 

Jak się za mocno pomaluje karte to:

A) komp się uruchomi ale nie zabotuje karta.

B) komp się uruchomi karta też ale już w windzie będą arty.

 

Wiem bo sam to miałem.

 

Mam 3070 w 2006... narazie.

Coś mnie kusi kupić Zalmana VF900-CU.

 

Skąd na ORBIE wiadomo czy wyniki są w sli czy na pojedyńczej karcie?

Coś czuję, że ta twoja karta za długo nie pociągnie... Daj 1.7v na A64, też będzie działać, tylko po czasie się coś popsuje... :mur:

Na ORBie nie da rady zobaczyć czy jest SLI czy Single, no chyba ze po opisie, albo po wyniku. Powyżej 7.5k to jest SLI ;] Lepiej patrzeć na 2407269[/snapback]

ps. ja na stock mam 560/760, wyzej to mam arty z NFS Carbon

Przy delcie 0 rdzeń nie wali artami, najwyżej łapie freeza. Winowajcą jest tu pewnie mem ;)

Mógłbyś też podać rev rdzenia ;>

 

@Ziemniak89

Dzieje się tak we wszystkich grach ? Zobacz czy karta przechodzi w tryb Performance 3d po włączeniu danej gry [; (użyj monitora wbudowanego w Rive)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec pamieci ida mi max na 1700 mhz (bez artow) natomiast rdzen 800 i nie mowi dosc;/ chyba dalem mu za duzo papu;/ jutro sproboje jeszcze raz pomalowac rdzen, mysle ze 700 - 750 bedzie wystarczajacym wynikiem.

Ty chyba lubisz wysokie napięcia ;]

1.6 na procku, teraz na karcie masz pewnie 1.7-1.8v ;]] Powiedz ile masz w stresie *, a nie podajesz samo IDLe... Jak nie wiesz jak włączyć monitoring w rivie, to włącz sobie ATi Tool i zapodaj Artifact Scan ;)

 

Mam jeszcze techniczne pytanie. Czy na opakowaniu od galaxy jest napiane jakie to pamieci są (1.2 ns,1.4 itd) ? i czy jest napisana czestotliwość gpu/ram (np 500/1400) ?

Jest taka wkładka Premium na opakowaniu, tam pisze ile karta ma Mb i jakie pamięci ;) 1,2 lub 1,4ns - zawsze mają 1400Mhz [;

 

A teraz coś na prośbę paru osób ;]

Jak chcecie, żeby dodać wasze max o/c karty na 1 stronę, to poproszę linka do screena ze skończonym smarkiem 03/05 + otwartym monitoringiem Rivy ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba lubisz wysokie napięcia ;]

1.6 na procku, teraz na karcie masz pewnie 1.7-1.8v ;]] Powiedz ile masz w stresie *, a nie podajesz samo IDLe... Jak nie wiesz jak włączyć monitoring w rivie, to włącz sobie ATi Tool i zapodaj Artifact Scan ;)

 

 

W koncu jestem z Torunia, miasta Cygana, elektryka wysokich napiec ktory jak saper - raz sie myli a jak sie pomyli to popiol zostaje i nic wiecej:D

 

 

Tak powaznie to przesadzilem z napieciem rdzenia, osiaga co prawda te 800 mhz ale cos czuje ze kosztem duzego papu bo temperaturke mam straszna - myslicie ze powinienem tak zostawic czy pobawic sie jeszcze z malowaniem rdzenia tak zeby osiagal max 700 - 750 mhz i mniej sie grzal?

 

 

 

Mam pytanie do osob ktore osiagnely na rdzeniu cos w okolicach 800 mhz - przy jakim napieciu i jakie macie temperatury gpu???

 

racja Lanc kazdy pisze ja mam tyle i tyle ale nie ma dowodow

 

 

 

Twoj wynik OC to przy jakich napieciach?

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi ;]]

Teraz to już można wierzyć :)

BTW ige007 ładny wyniczek ;]

 

@Przemas_85

Zrób tak żeby temp w stresie nie przekraczała 75*...

Co do maxa to 2 post tego tematu, masz wypisane max o/c ;) @banti miał 830 przy 1.68 i 54* w stresie ;]] Ahh te WC ^^

 

Przykład jak powinien wyglądać screen, żeby było 0 wątpliwości ! ;] KLIK

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wiem jedno ze na pewno, Riva Tuner podkreca karte, poniewaz dalem najnizsze mozliwe mzh dla procka i pamieci, i mialem 9 klatek. Ale jak testuje na standardowych ustawieniach czyli 500 i 700 to mam 21 klatek rozdziałka 1024*768 high podkrece na 580 i 880 we frapsie mam tylko o 2 klatki wiecej czyli 23. I nie wiem co mam zrobic. Bo nie wieze ze takie podkrecenie daje tylko 2 klatki.Cos jest chyba nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...