Skocz do zawartości
-=virus=-

Problem Z Monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek fota nie jest super jakości ale postaram się wszystko dokładniej opisać.

Dołączona grafika

 

 

 

krawędzie wyświetlanego obrazu myślę że widać dokładnie natomiast czerwoną ramką oznaczyłem krawędzie kineskopu i widać dokładnie ta czarną powierzchnię. No i problem w tym że nie mogę rozciągnąć obrazu do krawędzie kineskopu ponieważ jak chce przesunąć obraz a prawo to przez pokrętło przy monitorze to jest koniec skali i nie idzie tak samo w duł.

 

Da się jakoś to naprawić?

Edytowane przez -=virus=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj skorzystać z opcji w ustawieniach karty graficznej dotyczące ekranu, powinny tam być odpowiednie opcje

a zacznij od sprawdzenia czy we Właściwościach: Ekranu zakładka Ustawienia jest zaznaczona opcja:

"Powiększ rozmiar pulpitu systemu windows do rozmiarów tego monitora"

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) kup sobie słownik ortograficzny ;)

B) co to za monitor?

jakoś nie widzę żadnych ortów :wink:

 

monitor to: AOCA770 Spectrum

 

spróbuj skorzystać z opcji w ustawieniach karty graficznej dotyczące ekranu, powinny tam być odpowiednie opcje

a zacznij od sprawdzenia czy we Właściwościach: Ekranu zakładka Ustawienia jest zaznaczona opcja:

"Powiększ rozmiar pulpitu systemu windows do rozmiarów tego monitora"

tak wiem o co chodzi ale to nie daje żądanego efektu.

W biosie też tak mam.

 

Występuje to na poszczególnych rozdzielczośćiach.

 

Mam ładniejszą fotke:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez -=virus=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkręcisz, to będziesz miał zapewne potencjometry(takie gdzie regulujesz śrubokrętem krzyżakowym) :) w tv wiem że są dwa, jeden focus, a drugi nie pamiętam :), możesz regulować monitor podczas pracy :-) ale radzę uważać... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ na temat rozkręcania monitorów? To po co Ci biedni studenci 5 lat studiują elektronikę skoro wystarczy przeczytać FAQ. Przepraszam ale nie wiem czy się śmiać czy płakać czytając takie wypowiedzi. Ludzie niedługo będą prosić o FAQ na temat jak zrobić procesor, albo dokonać transplantacji serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...