Skocz do zawartości
walker214

Wymiana Athlon 64 Na Turiona...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak sie zastanawiam, czy istniala by taka mozliwosc aby zamiast mojego ATHLON 64 3700+ wsadzic jakiegos Turiona np ML-40 czy MT-40. Socket jest ten sam wiec teoretycznie nie powinno byc problemow z wymiana,chyba ze sie myle?... Ten athlon strasznie sie grzeje a wymiana pasty nic nie dala. Czy orientujecie sie gdzie mozna by dostac takiego Turiona i w jakiej cenie ewentualnie? Wszystko zalezy od tego ile bym dostal za swojego Athlona, ktory powinien byc niezlym procesorkiem dla overclockerow ze stacjonarkami. JEsli roznica w cenie bylaby zbyt duza to oczywiscie odpada.

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia finansowego taka wymiana jest bardzo nie opłacalna.

Drugą sprawą jest to czy bios poprawnie wykryje taki procesor, ja szczerze w to wątpię.

Masz Athlona Newark (62W TDP, 90 nm) czy ClawHammer (35W TDP, 130 nm)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia finansowego taka wymiana jest bardzo nie opłacalna.

Drugą sprawą jest to czy bios poprawnie wykryje taki procesor, ja szczerze w to wątpię.

Masz Athlona Newark (62W TDP, 90 nm) czy ClawHammer (35W TDP, 130 nm)??

Niestety ale ten procek mi sie coraz bardziej grzeje i to na obnizonym napieciu do 1.35V. A jego nazwa to ClawHammer SH-CG 1.55V, 89.0 W. Tak mi pokazuje Everest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie narzekam, napiecie przy 2.4 GHz mam albo 1,5V albo 1,450V duzej roznicy nie ma w temp. Poza tym wszystko dziala jak nalezy, ostatnio nawet jak gram w nfs mw to wiatrak nie chodzi na max obrotow. Takze chyba nie mam co narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ten procek mi sie coraz bardziej grzeje i to na obnizonym napieciu do 1.35V. A jego nazwa to ClawHammer SH-CG 1.55V, 89.0 W. Tak mi pokazuje Everest.

Nie jestem w stanie pojąć jak do laptopa można wkładać procesor który wytwarza 89 watów ciepłą, przecież Athlony 64 i Opteron w technologii 90nm (desktop) wytwarzają do 67W i dopiero Opteron 130nm wytwarzały 89W ciepłą.

Przecież taki laptop musi mieć bardzo rozbudowany system chłodzenia, poza potężnym radiatorem duży i głośny wentylator…

Swoją drogą, swój procesor chciałbyś sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie pojąć jak do laptopa można wkładać procesor który wytwarza 89 watów ciepłą, przecież Athlony 64 i Opteron w technologii 90nm (desktop) wytwarzają do 67W i dopiero Opteron 130nm wytwarzały 89W ciepłą.

Przecież taki laptop musi mieć bardzo rozbudowany system chłodzenia, poza potężnym radiatorem duży i głośny wentylator…

Swoją drogą, swój procesor chciałbyś sprzedać?

Chcialbym go sprzedac ale oczywiscie musialbym dostac Turiona i miec pewnosc ze mi pojdzie bez problemow. Chyba ze doplata bylaby zbyt duza to wtedy nie ma to sensu. A co do procka to w Everest w zakladce technologia wykonania jest napisane: 9Mi, 0.13um, CMOS, Cu, SOI.- cokolwiek to znaczy:)

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...