Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

A czyli problem z glowy :)

 

Jak dorwe dluzsze HP to pomysle nad tym ;)

 

 

A btw. jak sadzisz, jak rozwiazac cyrkulacje, bo jak dla mnie to mam maksymalny miks, pomioedzy ramiona Sonica chce wlozyc wentylator AC(ten w standardowej obudowie) bo sie akurat miesci, jednak jak bedzie dmuchal do gory to w przeciwnym kierunku do ET2... A inaczej raczej go nie moge dac :/

Ew. sproboje to jakos przypasowac zeby dmuchal od boku to bedzie lepiej...

 

Da sie dorawac wentyla 80mm a cienczej obudowie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie rzeczywiscie w cenie 80zł(w co bardzo watpie) to evercool wysiada pod wzgledem estetycznym i wposazenia.

Revoltec jeszcze dodaje radatory na pamieci... juz widze cene 80zł :lol2:

 

 

EDIT>> W Komputroniku za 72zł!!

Czyli evercool przegrywa wyposazeniem, cena i estetyka.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze te chlodzenie mozna modyfikowac, ale mi chodzi o cooler bez zadnych przerobek typu:

wyginanie heatpipe, montowanie radiatora na odwrotnej stronie itp.

Po prostu chce chlodzic chipset mobo freezerem i nie wiem czy evercool wejdzie miedzy heatpipe'y freezera.

post-104560-1155236201_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa lekko utrudniona, bo mój Evercool jest obecnie rozlutowany, ale:

 

- radiator z wentylatorem i obudową w najwyższym punkcie ma równe 30 mm wysokości,

- podstawa z blaszką mocującą ma 12 mm (i jest powyżej wszelkiego rodzaju kondensatorów),

- na mojej karcie rdzeń wystaje 2 mm ponad poziom laminatu

 

Musisz jeszcze doliczyć odległość między radiatorem a podstawą, w pudełku całość jest ściśnięta praktycznie na styk. Wychodzi mi: 30 + 12 + 2 (+ ew. odstęp) = 44 mm (+ odstęp) między laminatem a wybrzuszeniem na tym badziewnym plastiku. Owe wybrzyszenie ma dokładnie 3 mm wysokości, więc jak będziesz miał za ciasno, to możesz spróbować je spiłować / zeszlifować.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy kombinacjach wejdzie, w razie czego będziesz musiał odgiąć dolną połowę Freezera albo wyciąć więcej finów. No i zapomnij o chłodzeniu pamięci. Ewentualnie możesz spróbować odgiąć radiator z wentylem, żeby całość była równolegle do mobo / prostopadle do grafiki. Znalazłem jeszcze dwie fotki, może Ci się przydadzą:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma go zalozonego na x1900gt/xt/xtx? jak sie sprawuje?

No właśnie? Przeczytałem te cholerne 12stron :D i nic na temat mocnych kart albo nikt sie nie przyznał :)

Tzn jeden się przyznał ale w końcu nic nie napisał przez pare miesięcy <_<

Ja tez zanabylem - bede sprawdzal na x1900xt - jutro gora pojutrze podam jakies wyniki...

Więc ponawiam pytanie - może ktoś jednak testował ten sprzęt na 1800/1900? Oczywiście pytam o temperatury nie hałas :wink:

 

 

A tutaj test jaki znalazłem. Niestety tylko karta 6600gt :/

Kolejny test Evercoola Tym razem 9600 i x800xt

Jeszcze jeden test 6800gt i porównanie z Accelero X1

Test 4 i prawie strzał w 10 :) 1800xl - tu widac że mocniejsza karta ale i tak nieźle daje sobie rade

Jeszcze porównawczy test Karta 6600gt. Tym razem jako Revoltec GRAPHIC FREEZER PRO :wink: w porównaniu do Zalmana VF-700

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie... czy w revoltecu ten plastik jest tak samo tandetnie miekki ?

Ktoś pisał w innym topiku że to wszystko z jednej fabryki wyjeżdża...mam nadzieje że będe go miał za tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...