Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sie dowiedziałem ze chłodzenie dobrze sie sprawuje na passivie i w stresie na geforce 6600gt temperatura jest około 58'C. Wentylator zatem potrebny jest tylko do mocniejszych kart jak gf7800 i x1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sie dowiedziałem ze chłodzenie dobrze sie sprawuje na passivie i w stresie na geforce 6600gt temperatura jest około 58'C. Wentylator zatem potrebny jest tylko do mocniejszych kart jak gf7800 i x1800.

Można wiedzieć z jakiego źródła masz takie info ?

Jeszcze raz ponawiam prośbę do wszystkich zainteresowanych tym cudaczkiem o fotki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie... tylko ten plastik & wiatrak o kant kuli potłuc

 

Po wymianie wiatraka na 2xAC Fan 3, dorobieniu tunelu odprowadzającego ciepłe powietrze poza budę i ew. tunel doprowadzający zimnie powietrze do wiatraków to by było cudo wydajnościowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

no mi niestety nijak sie nie zmieści :P

ten chipset mi przeszkadza :P

ze 4cm musiałoby być oddalone od karty :P

chyba ze sie pyknie pod skosem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik_89

zleman 700 też ci nie pasuje ??

zerknij sobie za spis kompatybilności :)

ale sądze że ever powinien pasowac :) a na pewno po małych przeróbkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zleman 700 też ci nie pasuje ??

zerknij sobie za spis kompatybilności :)

ale sądze że ever powinien pasowac :) a na pewno po małych przeróbkach :)

no niestety. Patrzylem na liste kart niekompatybilnych i niestety jest na niej radeok 9800 AiW. Ale spoko juz kupilem freezone'a xc-80 AlCu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe...przydałoby się konkretne porównianie z Zalmanami,Pentagramami, tym nowym X1/X2 i np Silencerami..bo jeśli to cacko będzie wydajniejsze to może nieźle namieszać:] własnie sprawiłem sobie 6800@gt@ultra i przyda mu się napewno jakieś dobre chłodzenie,aczkolwiek w rozsądnej cenie.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z siliencerem juz jest porównanie :)

patrz str wcześniej :)

wypadł troche lepiej

od zelmanów/pentków zapewne przed modyfikacjami będzie slabszy o pare*

ale jak sie wstawi 2 wentyle to powinien być lepszy :) do tego można spokojnie go przestawiać jak sie chce :)

teraz każde radiatory na pamieć sie zmieszczą :)

martwi mnie tylko ze są jedyne 2 HP :/

to napwno bardzo ogranicza mozliwosci układu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze to od zalmana VGA VF700-CU ?

a jak z głośnością bo Zalman ma 18,5 dB silent mode i 28,5dB normal ?

Pozdrawiam

Zalman tylko fatality moze być wydajniejszy i to na maxymalnych obrotach przy czym jest głośniejszy. Ta wersja zalmana odstaje przy duzym obciazeniu i tym samym poziomie generowanego hałasu. Jeśli chodzi o hałas to juz sporo odstaje zalman. Ten przy 5v jest niesłyszalny z 1 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie zastanawiam się co dać na 6800GS, zależy mi na dobrym chłodzeniu bo będę chciał kręcić trochę tą kartę, ale jednocześnie chciałbym ciszy, Zalaman ma zaletę że w zależności od obciążenia różnie wieje czyli różnie hałasuje, będę mógł to regulować, Evercool natomiast ma chyba stałą prędkość ? a ile decybeli ma to cudo ?

Da rade wymienić te referencyjne wiatraki na cichsze w obu tych kartach ?

A może kupić coś zupełnie innego ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie zastanawiam się co dać na 6800GS, zależy mi na dobrym chłodzeniu bo będę chciał kręcić trochę tą kartę, ale jednocześnie chciałbym ciszy, Zalaman ma zaletę że w zależności od obciążenia różnie wieje czyli różnie hałasuje, będę mógł to regulować, Evercool natomiast ma chyba stałą prędkość ? a ile decybeli ma to cudo ?

Da rade wymienić te referencyjne wiatraki na cichsze w obu tych kartach ?

A może kupić coś zupełnie innego ?

Pozdrawiam

Dołączona grafika

 

 

Tu masz zestawienie najlepszych coolerów do grafiki. Evercool turbo 2 jest najcichszy ze wszystkich testowanych. Ja będę go przerabiał. Dam zasilanie z karty tak zebym mógł ustawiać obroty wzgędem temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp

Daj znać jak się sprawuje to chłodzenie, kiedy już będziesz je miał, no i pochwal się jak ci się sprawuje ta regulacja obrotów względem obciążenia.

Nie wiem co wybrać, Zalman wydaje się spoko, ale ten Evercool jest cichszy a na tym mi zależy, tylko czy da rade uciągnąć kręconego 6800GS ? chyba trochę poczekam, nowy ten Evercool, pewnie za parę tygodni wyklarują się o nim opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

pewnie ze da rade :)

są gdzieś jakieś testy fatalyty z innymi pentkami i zalmanami ??

bo ten ECT2 (hehe jaki fajny skrót :P)

jest aż 5* słabszy od fatalyty

można by wyliczyć jak sie ma do 700cu czy xc80cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp

Daj znać jak się sprawuje to chłodzenie, kiedy już będziesz je miał, no i pochwal się jak ci się sprawuje ta regulacja obrotów względem obciążenia.

Nie wiem co wybrać, Zalman wydaje się spoko, ale ten Evercool jest cichszy a na tym mi zależy, tylko czy da rade uciągnąć kręconego 6800GS ? chyba trochę poczekam, nowy ten Evercool, pewnie za parę tygodni wyklarują się o nim opinie.

Pozdrawiam

tu jest zestawienie temperatur na geforce6800gs!!!!!!!!

 

2000590[/snapback]

jest aż 5* słabszy od fatalyty

 

tylko ze zalman jest puszczony na 12V i przy tym strasznie hałasuje. Nie sądze zeby ktoś chciał tego słuchać. Evercool przy 12 V jest w miare cichy. Szkoda ze nikt nie przetestował przy tym samym poziomie hałasu. Ja Evercoola turbo2 jutro zamawiam. W ciagu kilku najblizszych dni bede testował. Zrobie testy rowniez na passivie i zobacze jak sie bedzie sprawował.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie go zamawiasz ??

też bym sie na to pisał :)

 

a cichszy jest tylko 14db :)

 

W 2000517[/snapback]

miramp

Daj znać jak się sprawuje to chłodzenie, kiedy już będziesz je miał, no i pochwal się jak ci się sprawuje ta regulacja obrotów względem obciążenia.

W ATiTool możesz sobie to poustawiać

post-106925-1141773078_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj znać gdzie najsybciej :)

też go wezme :)

Jutro bedzie do mnie wysłany. Na razie ten sklep nie ma go w sprzedazy. Od piątku do wtorku kilka sklepów bedzie nieczynnych - cebit

 

 

Tu mozna juz zamówić

 

 

 

Na allegro tez juz jest.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp

jak bedziesz juz to mial daj znac jak sie sprawuje :)

ja jednak kupilem zalmana cu -LED podlaczylem go zrodla napiecia z karty i mam teraz zalmana z samoregulacja :)

(idle 40% ok 1 tys obr w stresie 100% ok 2,6 tys)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...