Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

W zalaczniku moj projekt bloczka na GPU, ktory wymienie zamiast tego z Evercool. Zasada jest prosta.

Otowy o srednicy 6 mm sa bez zmian. dochodza jedynie otwory o srednicy 4mm - udalo mi sie tanio kupic 4 rurki heat pipe o srednicy 4 mm i je che wykorzystac. Orginalne rurki pozostala wygiete tak jak juz to prezentowalem wczesniej (do dolu), a rurki o srednicy 4mm do gory. W miare potrzeby delikatnie przeszlifuje otowy, by weszly rurki - ale mysle, ze nie bedzie problemu. Znalazlem juz osobe, ktore jest zainteresowana taka robota. Z materialem wycenila sie na 30 PLN - dla mnie do przyjecia. Jak wyzej pisalem po dolozeniu dodatkowej rurki HP tem. na GPU spadla drastycznie. Dalem paste AC Silver - wlasnie sie wygrzala. Efek niesamowity. GPU w IDLE non stop po 24 godz pracy (torrent, www, winamp) 50*, po tym po 2 godz grania w COD2(poprosilem kuzyna, ktory akorat przyjechal, bo ja nie mial bym tyle cierpliwosci) tem ....51*... Wszystko na karcie GF6800GT (16p/6v, GPU 350Mhz). Dodam, ze pamieci mi sie nagrzaly do 52* na tej karcie. Musze na nie cos wymyslec,...:).

Trzeba to jeszcze raz podkreslic - Evercool dla ludzi z wyobraznia i jakims pomyslem jest rewelacja.

post-124854-1147638519_thumb.jpg

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś z tego wyjdzie i będziesz miał wyniki czarno na białym (tzn. temp przed modyfikacją, czyli EVC taki jaki fabryka dała vs. modyfikacja) oraz będą one zadowalające to pewnie produkcja ruszy pełną parą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wynikami bedzie raczej ciezko, poniewaz pojawil sie na nowej karcie juz po dolozeniu Heatpip-a jednego. MOge jedynie napisac tak:

MIalem wczesniej WInFasta 6800LE modowany na 16p/6v GPU 300Mhz. Na nim pracowal Evercooler i tem w idle wynosila 51-52* a w stresie dochodzila do 55* z coolerem 92x92 (odrazu taki montowalem).

karta padla i zakupilem tym razem 6800odrazu z 16p i 6v ale GPU mial orginalnie 350Mhz. W casie jak czekalem na karte dolozylem jedna rurke heatpipe skierowana ku gorze no i efekty sa takie jak napisalem.. Rurke jednak dolozylem do istniejacej podstawki z boku jej scianki wydrazajac wczesniej rowek. Jest to malo profesjonalnie, ale jak widac przynioslo swoje efekty. W istniejacej podstawce nie mozna dolozyc przez rurek w podstawie przewiercjac ja na wylot bo sa sruby. Stad moj pomysl, by miec odrazy jednolita podstawke miedziana z otworami na heatpipe. Oczywiscie zdam relacje jak bede wszytko juz mial i mam nadzieje bede mial juz aparat cyfrowy i porobie zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=102680414

a ja skorzystam z tego :)

oryginalnego evc wygne na 90* wzglendem karty

domocuje 2/3 HP z 1 radiatora i zamocuje ich końca na 2radiatorze :) :)

podstawki i cała reszte bede musiał raczej zrobić od nowa :)

ale mam sprzęt od wiertarki przez szlifierke aż po tokarke powojenną prosto z polskiej fabryki :P a kawał miedzi sie kupi :)

 

moze być troche za ciężkie :) ale spadek temperatury bedzie nie ma bata :P wszystkie PCI mam wolne więc miejsca jest że hejjj :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie z tego coolera wymontowalem do testow HP i dolozylem do scianki podstawki GPU. Testowo by nie zalowac. Powiem jedynie, ze podczas wymontowywania HP sie troche powyginaja. Wpierw polecam demontaz aluminiom

a jakiej są średnicy ??

wejdą moze w te puste otwory w EvC ??

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki nie są na stałe przymocowane do podstawki, i rozkręcając podstawkę można go obrócić.

OK, ale chodziło mi o osadzenie rurek w radiatorze, nie w podstawce (to już doczytałem) :wink:

 

Dokładniej mówiąc, czy po rozkręceniu podstawy i wyjęciu rurek da się je obracać w radiatorze? Jeżeli są przymocowane (a tak sądzę), to czy próbował ktoś je wyjmować? Mam plan drobnej przeróbki i nie jestem pewien, czy da radę go zrealizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale chodziło mi o osadzenie rurek w radiatorze, nie w podstawce (to już doczytałem) :wink:

 

Dokładniej mówiąc, czy po rozkręceniu podstawy i wyjęciu rurek da się je obracać w radiatorze? Jeżeli są przymocowane (a tak sądzę), to czy próbował ktoś je wyjmować? Mam plan drobnej przeróbki i nie jestem pewien, czy da radę go zrealizować...

przegnij je o 180* :D

 

aha i co do tego wyjmowania z podstawki - niewiem jak u was ale u mnie to jest nierealne :) HPki są przylutowane do miedzi :D musiałbym sie pozłużyć palnikiem anie wiem czy to HPki wytrzymają (ponad 400*)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie chemiku16 zmartwiles... HP przylutowane Szlak w leb bierze moj caly plan... A jak sa?, moze nie zabardz solidnie i sie HP da jakos poluzowac?. Juz mi sie udalo "wyrwac" HP z podstawkim, ale z dziadowskiego Coolera.

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie chemiku16 zmartwiles... HP przylutowane Szlak w leb bierze moj caly plan... A jak sa?, moze nie zabardz solidnie i sie HP da jakos poluzowac?. Juz mi sie udalo "wyrwac" HP z podstawkim, ale z dziadowskiego Coolera.

hehe ja tam rozwiązałem ten problem :D

palnik i po sprawie :) ładnie odchodzi :) ew mozesz nad kuchenką gazową :)

zklejone są spoiwem cyna-ołów wiec luzzz :)

 

te 3 HPki z tego qulera od p4 też tak wyciagałem :) ale one to dopiero były tym lutem zalane :)

 

zastanawiałem sie tylko czy te 400* B) do jakich rozgrzałem HP im nie zaszkodzi :) ale sprawdziłem potem zapalniczką i ładnie przewodziły ciepło :) szkoda tylko ze są take krotkie :(

Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja mam pytanie jak je wyciagnales. golymi rekoma?!. Przeciec HP jak sie nagrzeje to nie mozna utrzymac.

:lol:

 

tak - gołymi rękoma :P puknąłem raz i wyleciały :)

jak sie boisz to załuz rękawiczki :wink:

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no musiz mi to lepiej opisac. "mowisz", ze moge podgrzac podstawke z HP nad gazem co powinno pomoc z wyciagnieciem ich z podstawki. Robiles to nad palnikiem - dlugo je podgrzewales? (pewnie nie bo jak to HP szybko sie nagrzewaja ;) ). Grzales od strony miedzy, czy od strony HP?. Podgrzales i co normalnie pukna;es i wylecialo tak?. Mozesz nakreic filmik z procesu podgrzewania i wyciagnia HP (zart to juz jest;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no musiz mi to lepiej opisac. "mowisz", ze moge podgrzac podstawke z HP nad gazem co powinno pomoc z wyciagnieciem ich z podstawki. Robiles to nad palnikiem - dlugo je podgrzewales? (pewnie nie bo jak to HP szybko sie nagrzewaja ;) ). Grzales od strony miedzy, czy od strony HP?. Podgrzales i co normalnie pukna;es i wylecialo tak?. Mozesz nakreic filmik z procesu podgrzewania i wyciagnia HP (zart to juz jest;) ).

:)

 

tu ci zaskocze bo dosyć długo grzałem :) z 2sec (co w przypadku palnika 1700*C jest dosyć długo :wink: )

bo te hpki ładnie zabieraja ciepło z podstawki do finów :)

grzałem od strony HPkó bo nie chciałem se osmolić podstawki :)

potem odchodzi jakby wogule nie było przyczepione :) jak to lut :)

tylko klej strasznie smierdzi :P

 

nad kuchenką na dużym palniku to będzie z 10-20sec :) poznasz po rozpuszczajacym sie lucie :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Evercoola - czy obydwa heat pipe'y sa u Was gorace ? Wydaje mi sie, ze cos z moim coolerkiem jest nie tak bo tylko prawy jest cieply, lewy natomiast chlodny lub ledwie letni..

 

EDIT:

Po czesci sam sobie odpowiedzialem - rozmyslajac;) Po prawej stronie jest chipset chlodzony pasywnie (spore zrodlo ciepla) po prawej stronie PCB karty jest uklad zasilajacy wiec moze bierze sie to wlasnie od tego.

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Pan na Allegro, ktory robi zapinki o rozstawie 75mm, tak jak np. w GF6800 jest (inne pewnie tez) po 15 PLN. To znaczaco rozszerza mozliwosci EV. Mozna juz w pelni samodzielnie robic podstawki. Dolaczany motylek jest uniwersalny, ale ...malo praktyczny w przypadku jakis przerobek.

Link do jednej z aukcji tego Pana nizej:

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

tu ci zaskocze bo dosyć długo grzałem :) z 2sec (co w przypadku palnika 1700*C jest dosyć długo :wink: )

bo te hpki ładnie zabieraja ciepło z podstawki do finów :)

grzałem od strony HPkó bo nie chciałem se osmolić podstawki :)

potem odchodzi jakby wogule nie było przyczepione :) jak to lut :)

tylko klej strasznie smierdzi :P

 

nad kuchenką na dużym palniku to będzie z 10-20sec :) poznasz po rozpuszczajacym sie lucie :)

Poszlo nawet nad opalarka .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. trzeba czyms przykleic ten radiator bo bolce sa tylko na jednej wysokosc.

Chodzi mi o te otwory co zaznaczylem.

Ja wywierciłem w radiatorku na his otwory troche wyżej i obniżyłem go w dół bo zachaczał o heatpipe wystające na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z inne beczki. Zna moze ktos wymiary GPU 6800?. Moglbym sobie sam zmierzyc, ale nie che mi sie teraz sciagac coolera, bbrac ponownie pasta itp. A nuz ktos kiedy zmierzyl i zaoszczedzi mi roboty :).

 

W jakim celu chcesz wykorzystac ta informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowalem i juz jestem na etapie konczenia, zrobienia b. taniego i mam nadzieje bardzo wydajnego chlodzenia - wszystko z kompnonetow dostepnych na Allegro. Nie powinno przekroczyc 50 PLN z kosztami transportu. Wymiar tego GPU jest mi potrzeby do w/w planu - musze rozplanowc srodek na podstawce i jeszcze czegos.

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowalem i juz jestem na etapie konczenia, zrobienia b. taniego i mam nadzieje bardzo wydajnego chlodzenia - wszystko z kompnonetow dostepnych na Allegro. Nie powinno przekroczyc 50 PLN z kosztami transportu. Wymiar tego GPU jest mi potrzeby do w/w planu - musze rozplanowc srodek na podstawce i jeszcze czegos.

 

Zapytaj w temacie o 6800gs.Tam czesto ktos zmienia chlodzenie to przy okazji zmierzy te wymiary.

 

link do tematu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry2152362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...