Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dzis swojego evercoola na mojego 6600GT i jakos słabo chłodzi bo mam w tej chwili 53C . Moze to wina pasty bo posmarowalem mx-1 i ona sie musi wygrzac.

 

Poprawka 43C, jak sie pasta wygrzeje moze bedzie lepiej.

Edytowane przez mastertoudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzis swojego evercoola na mojego 6600GT i jakos słabo chłodzi bo mam w tej chwili 53C . Moze to wina pasty bo posmarowalem mx-1 i ona sie musi wygrzac.

 

Poprawka 43C, jak sie pasta wygrzeje moze bedzie lepiej.

Tylko sek tkwi w tym, ze jak ja obciazysz to napewno temperatura bedzie duzo nizsza niz na stockowym coolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzis swojego evercoola na mojego 6600GT i jakos słabo chłodzi bo mam w tej chwili 53C . Moze to wina pasty bo posmarowalem mx-1 i ona sie musi wygrzac.

 

Poprawka 43C, jak sie pasta wygrzeje moze bedzie lepiej.

Mam pytanko do ciebie czy przed założeniem chłodzenia dałeś na te śruby od spodu gumowe podkładki i później na te małe śrubki gumki bo ja tak robiłem i mam w idle 52 stopnie na arctic silver 5 może te podkładki spod spodu wyciągne bo rdzeń nie dolega dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te podkładki koniecznie, bo jak nie to kręcące srubki wyrobią ci kółka w pcb, ja sie troche wystraszyłem jak zobaczyłem ze sie dokopałem do miedzi, ale na szczescie działa.

Wogóle te mocowania są niezbyt dobre, bo jak jest skręcony na max to moge nim ruszac , ale w koncu to tylko 2 srubki.

Teraz w idle mam 48C po 3 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś to cacko. Po dłuuuugiej zabawie udało się usunąć standardowy cooler z asusa i zamontować Evercoola. I tutaj od razu niespodzianka "zawadza o Pentagrama na Nb". Przypomniało mi się, że Chemik16 w dosyć dużym stopniu wygiął heatpipy więc postanowiłem zrobić to samo. Trochę się obawiałem ale udało się :) W porównianiu ze standardową suszarka z asusa jest teraz błoga cisza, a o to właśnie mi chodziło :D Tempki spadły o ok. 8-9 st. w idle ok. 37*C w stresie ok. 49*C. Zobaczymy jak bedzie gdy się pasta (ceramique) wygrzeje. Pozdro

Edytowane przez asdat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asdat0r mam pytańko: jak chłodzisz teraz pamieci na grafie? jako że mam 6800 i też chciał bym kupić coś lepszego. czy te chłodzenie pozwala na załorzenie radiatorów na pamieci? wiem że na 6600 (PCI-E) był z tym problem.

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luca Brasi

Na pamiątki nakleiłem takie coś http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1000. Pasują nawet jeśli się nie wygina Evercoola. Jedynie 2 kości muszą zostać "gołe" ponieważ nad nimi w odległości ok. 5 mm przechodzą heatpipy Evercoola <_<

Edytowane przez asdat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luca Brasi

Na pamiątki nakleiłem takie coś http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1000. Pasują nawet jeśli się nie wygina Evercoola. Jedynie 2 kości muszą zostać "gołe" ponieważ nad nimi w odległości ok. 5 mm przechodzą heatpipy Evercoola <_<

hehh to sie robi tak jak ja mum :)

radiatorki spire za 6zł z allegro :) i pilnik do metalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi tam krzywymi ramami :lol: W poniedziałek biore się do roboty tzn. szlif + polerka wszyskich coolerów i zrobie od razu takie chłodzenie na ramy. Chemik16 wielki dzięki za inspiracje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wentyl EVC do złącza 3pin na karcie - regulacja obrotów działa.

 

Temperatury na taltowaniu 550/550:

 

idle 43* EDIT: 36 przy otwartej budzie <-- będę musiał dorzucić jeden wiatrak, kłania się brak tunelu powietrznego, jak w oryginalnym coolerze

stress 61* (2-3 stopnie lepiej niż na standardowym coolerze) EDIT: 53 przy otwartej budzie

 

Chłodzenie faktycznie jest prawie niesłyszalne (wszytko inne co mam w obudowie jest głośniejsze :)

 

ALE

 

Przy skanowaniu artefaktów ATI toolem mam resety (wcześniej ich nie było, na standardowym coolerze). Podejrzewam, że problem leży w zły doleganiu radiatora do rdzenia... będę musiał założyć go raz jeszcze. (na ramach mam spire'y)

 

EDIT: nałożyłem jeszcze raz pastę, przykręciłem ponownie radiator - narazie żadnych zwiech.

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ładnie i pięknie z tym chłodzonkiem ale coś mi się nie podoba :sad: Mianowicie od kiedy go zamontowałem i podłączyłem do panely AeroCool GateWatch w Evereście i każdym innym programie pokazuje mi sztywno 43*C <_< Myślałem, że spoko to malutko. Jednak katowałem grafe w te upały 3D Markiem 06, grałem po 6 godzin i nic... temp. dalej 43*C. To raczej niemożliwe żeby trzymał na sztywno cały czas taką samą temp. :blink: Ktoś miał coś podobnego, bądź wie jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ładnie i pięknie z tym chłodzonkiem ale coś mi się nie podoba... w Evereście i każdym innym programie pokazuje mi sztywno 43*C

To ja mam jeszcze inaczej... (gigabyte 6600GT AGP) na niepodkreconej karcie temp "dochodza" mi do 76*C w stresie ale rdzen karty jest tylko lekko cieply. Gdy karte sie podkreci (580/1150) wyswietlana temperatura nie przekracza 65*C :lol:

Chyba wiecej podkrece to moze jeszcze spadnie ;]

 

Cos czuje, ze wyniki falszuje mi troche mostek HSI; ale to i tak nie tlumaczy spaku temperatury przy zwiekszaniu zegarow... no nic, przerobie w przyszlym tygodniu podstawke i dozuce dwa dodatkowe heat-pipe - zobaczymy co bedzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam załozone na 6600Gt agp i jest spoko, tylko ze mocowanie jest strasznie niepewne bo tylko na 2 srubki i jeszcze na takich blaszkach, radiatory na memki tez ciezko wchodzą bo są dookoła rdzenia, i trzeba chłodzic HSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche moim chlodzeniem i przerobilem na wersje "turbo 4" :wink:

 

Jak wyglada wersja oryginalna chyba nie trzeba pokazywac...

Modyfikacja nie jest niczym szczegolnym ale zawsze. Jak widac na ponizszych fotkach dodalem dwie rurki heat-pipe i przerobilem podstawke:

Dołączona grafika

 

Cieplowody wyjalem z coolerka firmy AVC i jak sie okazalo idealnie nadaja sie do nowego zastosowania ;]

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Generalnie nie wymaga wentylatora ale jak juz jest to niech bedzie - oczywiscie skrecony do 50%

 

A teraz to co najwazniejsze, czyli co to dalo.

Po prierwsze bardziej el0 mlodziezowo wyglada :wink: B)

Po drugie jest ciezszy...

A po trzecie troche wydajniejszy - w idle nie jest to az tak widoczne (w granicach bledu pomiarowego); natomiast w stresie roznica wynosi ok 3*C (na kozysc 4 rurek;)

 

Czy bylo warto ocencie sami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche moim chlodzeniem i przerobilem na wersje "turbo 4" :wink:

 

Czy bylo warto ocencie sami :wink:

Czy było warto to nie wiem (cztery stopnie...), ale wygląda kozacko :ph34r: Gratulacje i szacuneczek za kupę włożonej roboty!

 

A podstawkę to nie tyle przerobiłeś co zrobiłeś od nowa :wink:

 

EDIT: jak trzymają się obie połówki podstawki, i czym jest przytwierdzona blaszka mocująca?

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podstawkę to nie tyle przerobiłeś co zrobiłeś od nowa :wink:

Szczegoly :razz: w tym sensie "przerobilem" ze zamiast dwoch otworow sa cztery i innaczej mocowane sa ze soba obie polowki...

EDIT: jak trzymają się obie połówki podstawki, i czym jest przytwierdzona blaszka mocująca?

Wlasnie to glowna zmiana - w oryginale gorna wykonana byla z aluminium i skrecona od spodu czteroma srubkami. Teraz obie polowki wykonane sa z miedzi, a calosc jest zlutowana. Blaszka tak jak byla, czyli przykrecona na 4 srubki od gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nosze sie z zamiarem zmiany chlodzenia z AC VGA Silencera rev.3 na tego Evercoola i szczerze mowiac, po przeczytaniu calego watku jestem juz prawie pewien ze tak bedzie ;]

 

Co do przerobki 2->4 HP: jak sa HP mocowane w radiatorze ? Na "wcisk" czy sa lutowane do zeberek ? Bo zastawiam sie jakie bylyby osiagi takiego zmodowanego ET2 z wentylem 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...