Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

robiesz wielki problem, ...

Bo na tym Zalmanie umieszczenie wirnika od 120 bedzie lekko problematyczne, ale jak to sie mówi "dla chcącego nic trudnego" lub "Polak potrafi" lub ... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!Potrzebuje waszej pomocy!

 

Kto ma Evercoola albo Revolteca montowanego na tylko 2 te śrubki i może mi jedna odstąpić za skromną opłatą??Gdzies sie jedna zapodziała a bez kompletu strach zakładać. :mur:

 

Dołączona grafika

 

Licze na pomoc z Waszej strony :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac najtaniej rurki heatpipe, coby miec wiecej ?:P Narazie mam ulomnego evercoola, bo z polamanymi heatpipami (nawet nie pytajcie :lol:).

BTW jak wyjac stare heatpipy z radiatora? bo cos mi nie wychodzi....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac najtaniej rurki heatpipe, coby miec wiecej ?:P Narazie mam ulomnego evercoola, bo z polamanymi heatpipami (nawet nie pytajcie :lol:).

BTW jak wyjac stare heatpipy z radiatora? bo cos mi nie wychodzi....

no to odgrzewamy. Ja kupiłem 1.3 metra rurki 6mm w sklepie gazowym za około 15 złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka to nie wszystko... po pierwsze musi to być giętka rurka miedziana, po drugie potrzebujesz odpowiedni gaz w butli(a propan-butan to raczej kiepski pomysł), po trzecie musisz dobrać odpowiednią ilość gazu i na koniec po wielu próbach i straconych pieniądzach lutujesz rurki i montujesz je w radiatorze. Taniej i prościej wyjdzie kupić inny cooler albo gotowe Heat-pipe z mCubed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka to nie wszystko... po pierwsze musi to być giętka rurka miedziana, po drugie potrzebujesz odpowiedni gaz w butli(a propan-butan to raczej kiepski pomysł), po trzecie musisz dobrać odpowiednią ilość gazu i na koniec po wielu próbach i straconych pieniądzach lutujesz rurki i montujesz je w radiatorze. Taniej i prościej wyjdzie kupić inny cooler albo gotowe Heat-pipe z mCubed

hmmm, eeeee czy ja o czymś zapomniałem ?? :) Jeśli dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź to w rurce musi być gaz ??

Jeśli tak to ja pier*ole. Czy w takim razie będzie jakaś różnica jeśli tego gazu w rurce nie będzie ??

 

Jaki w takim razie cooler zakupić by rurki pasowały do evercoola (w sumie to pasować mają tylko na długość) ??

Edytowane przez igorzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, eeeee czy ja o czymś zapomniałem ?? :) Jeśli dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź to w rurce musi być gaz ??

Jeśli tak to ja pier*ole. Czy w takim razie będzie jakaś różnica jeśli tego gazu w rurce nie będzie ??

 

Jaki w takim razie cooler zakupić by rurki pasowały do evercoola (w sumie to pasować mają tylko na długość) ??

Zbijasz sie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego moze być nawet woda, tylko że zabawy z obniżaniem ciśnienia aby wrzała w niższej temperaturze jest trochę :wink:

 

Co do coolera - sam musisz sprawdzić.

nie da się tych rurek w jakikolwiek sposób wykorzystać ?? Tzn tak jak powiedział leborg nalać tam jakiejś cieczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z alkoholem też byłoby trochę zabawy, bo jego temp wrzenia to coś koło 80*...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re rurki kupowałem ze ojcem inżynierem w sklepie tłumacząc mu po co mi to i on nie wpadł na to, że potrzebny jest gaz do przenoszenia ciepła.

 

BTW; szukam tych rurek i kurcze naprawdę trudno znaleźć coś ciekawego.

Jedna rurka na angeli czy w zenfiscie kosztuje od 25 (5mm) do 29 (6mm) złoty za sztukę !! To już kurcze bardziej opłaca mi się zakupić kolejnego evercoola. Achh. Jakieś pomysły ??

Edytowane przez igorzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos ma polozonego evercoola w pozycji default z wymienionym wiatrakiem np na 92 lub 80 ? bo ciekaw jestem czy to nie wplywa ujemnie na temp calej karty :/

i Dla tych co maja evc na 7900GT -macie an 2 czy 4 srubki ?

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam założonego na 8800gs i sobie chwalę. Nie trzeba spowalniać wiatraka, imho jest wystarczająco cichy. Temperatury - spoczynek ok. 47C, obiciążenie ok. 65C. Karta podkręcona (póki co) do 700/1750/900(18000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Też już kupiłem, ale jeszcze nie zamontowałem. Sprawdziłem tylko wentylator i rzeczywiście na max. obrotach jest prawie niesłyszalny, ale trzymałem go na ręce :D Myślę, że w obudowie będzie w ogóle niesłyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...