Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam

Na passivie na geforce 6600gt uwaga 38'C a 64'C w stresie. Ja ja przerabiam zeby weszła mi do budy. U mnie na x1600xt w passivie temperatura powinna w stresie nie przekraczac 70'C.

 

 

post-106925-1142081094_thumb.jpg

post-106925-1142081149_thumb.jpg

post-106925-1142081169_thumb.jpg

post-106925-1142081198_thumb.jpg

post-106925-1142081248_thumb.jpg

post-106925-1142081279_thumb.jpg

post-106925-1142081391_thumb.jpg

post-106925-1142081466_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam

Na passivie na geforce 6600gt uwaga 38'C a 64'C w stresie. Ja ja przerabiam zeby weszła mi do budy. U mnie na x1600xt w passivie temperatura powinna w stresie nie przekraczac 70'C.

to chyba cieniutko troche nie :/

podkręcana czy jak ??

ja na x800 musze mieć ponżej 70* po O/C w stresie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc podobny problem. Mam 7800 GT by MSI i ta karta ma dziwna ceche, ze jak przekroczy 64 st C na GPU wentyl tak bardzo zwieksza obroty ze dziala z glosnoscia odkurzacza. Co zalozyc i czy gdy np po zalozeniu X1 / ET2 nie bede mial efektu "odkurzacza:??

 

EDIT: tak po polsku piszac:) --> czy nagle wzrost obrotow wentylatora na grafie jest zwiazany z wentylatorem czy np ze sterownikiem ??

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami raczej. W kartach od X800 w gore za pomoca Ati toola mozna ustawiac progi temperatur od ktorych watrak ma zwiekszyc obroty. Najprawdopodobniej GT ma podobny system z tym ze user nie moze ustawic wyzej wymienionych progow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Robiłem testy. Passive = bez wentylatora. Wyłącz witrak na pentagramie lub zalmanie. Zobaczymy co sie bedzie działo z kartą w stresie. Ustawiłem obroty na 1200. W 3dmark 06 temperatura wynosiłe 48'C. Na 2000 obrotów 36'C zaś w 3dmark 06 45'C.

 

post-106925-1142099145_thumb.jpg

 

post-106925-1142099442_thumb.jpg

post-106925-1142099482_thumb.jpg

post-106925-1142099513_thumb.jpg

post-106925-1142099554_thumb.jpg

post-106925-1142099597_thumb.jpg

 

Bez wentylatora temperatury lepsze niż na referencyjnym. 49'C zamiast 56'C a w stresie 65'C zamiast 78'C

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było poczekać. Jest teraz cicho i chłodno. W końcu mogę budę zamknąć. A chłodzenie oryginalne na evercool turbo2 kręci sie na 2200 obr na 12 v i jest naprawdę ciche. Temperatura 1"C niższa niz u mnie na 2000 obr. W zestawie jest pasta termoprzewodząca i wygladająca podocznie do arcic silver 5 i dająca dobre efekty. Obudowa plastykowa jest z przezroczysta pokryta farba w kolorze aluminium. Łatwo sie usuwa za pomoca pasty polerskiej. Podkreciłem kartę na 650 rdzen i temperaturka w stresie 55'C w 3dmarku 06.

 

 

to wentylator 80 mm ale o grubości 15 a nie jak wiekszość 25

post-106925-1142109893_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc podobny problem. Mam 7800 GT by MSI i ta karta ma dziwna ceche, ze jak przekroczy 64 st C na GPU wentyl tak bardzo zwieksza obroty ze dziala z glosnoscia odkurzacza. Co zalozyc i czy gdy np po zalozeniu X1 / ET2 nie bede mial efektu "odkurzacza:??

 

EDIT: tak po polsku piszac:) --> czy nagle wzrost obrotow wentylatora na grafie jest zwiazany z wentylatorem czy np ze sterownikiem ??

tu mozesz zrobic na 2 sposoby. Podłaczyć go do karty lub płyty głównej. Bez modyfikacji przy zamknietej budzie bydlaka wogole nie słychac na 12 v. Jesli podłaczysz go do karty to z 12v bedzie zmiejszał w zaleznsci od temperatury. Mysle ze tych 64'C wogole nie osiagnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się montować do tego zestawu jakieś wentylatory 2x80mm zamiast standardowego, dużo mi da taka zamiana? Czy osoba posiadająca go może coś napisać nt. hałasu wydzielanego przez wentylator standardowy?

 

Prosiłbym o linki do miejsc gdzie ten cooler można dostać. Najlepiej, aby było to miejsca co by można dokupić jeszcze ewentualne zamienniki standardowego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczyłem wentylator do zasilania z karty graficznej. Ustawiłem obroty na 0 do 50'C w atitool (geforce'y tez powinien obsługiwac). Na 50% do 52'C, na 60% do 54'C i na70% 56'C. Jeśli nie gram w gry i karta pracuje w 2D wentylator wogóle sie nie kręci a temperatura w granicach 49'C. Grając długo to wentyl pracuje cichutko na ok. 1100 obr i tez nic nie słychać a temperatura 50'C. Nie odkręcałem tych śrubek gdyż poobmykałem jedną i dałem sobie spokój. Zresztą fajnie jak dmucha i na pamięci podczas gry. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachęcający ten Evercool, jak ktos jeszcze go nabył to niech się wypowie odnośnie wrażń co do wydajości i głośności ?

zastanawiam się też nad Arctic Cooling Accelero X1, oba są chyba dość ciche ?

ale który będzie lepszym wyborem dla 6800GS? cichszym i wydajniejszym ?

P.S. Dodam iz chciałbym podkręcić troche tą Grafike a także iż zależy mi na ciszy, czy te chłodzenia dadzą rade ?

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamten x1 chyba jest niezbyt cichy :/ przecie to turbina jest :D

n/c, wez sie nie wypowiadaj jak masz 0 informacji . Tak sie okazuje ze jest to chyba najcichsze chlodzenie vga na rynku na 12v..i wlasnie ta cisza to podobnie najwiekszy atut coolera, poczytaj recki jakies...

 

kiedy bedziez mial te turbo2? napisz dokladna recenzje ze sprawowania na twojej karcie(zwlaszcza po dodaniu dodakowego wentyla jak to wczesneij napisales),

ja wlasnie sie wacham miedzy x1 a turbo2...i czekam na dokladne racenzje/porownanie (francuskie smierdzi;p)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyla odrazu nie bede zmieniał :)

szkoda mi kasy a nie chce kupować jakichś siajzów :)

ten czerwony wygląda nieźle :)

 

a o x1 - zgadza sie ze niewiele wiem :) nie zainteresowałem sie nim ze względu na to że nie mam GF-a :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zanabylem - bede sprawdzal na x1900xt - jutro gora pojutrze podam jakies wyniki. Jesli chodzi o halas, to jest bardzo cicho - mam porownanie z zalmanem v700cu, na 12v nie ma nawet czego szukac zalman, przy 12v evercool jest minimalnie glosniejszy niz zalman przy 12v, przy 5v evercool jest pomijalny w kompie w ktorym jeszcze cos co sie kreci :-) Jutro bede mial karte, wiec sprawdze jak toto chlodzi live ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...