Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to sie zastanawiam, czy mozna dodatkowa rurke polaczyc z obecnymi i wcisnac w otwory. W ten sposob cieplowod pobieral by cieplo od cieplowodu... nie wiem czy to ma sens, ale gdzies widzialem takie laczone zestawy rurek, gdzie byly poprostu przedluzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sie zastanawiam, czy mozna dodatkowa rurke polaczyc z obecnymi i wcisnac w otwory. W ten sposob cieplowod pobieral by cieplo od cieplowodu... nie wiem czy to ma sens, ale gdzies widzialem takie laczone zestawy rurek, gdzie byly poprostu przedluzane.

Ja zrobiłem mały eksperyment. Posiadam rurki od chłodzenie dysku zalmana. Właśnei usuwałem z nich chrom i postanowiłem zlutowa konce i włozy 3 cm jednej do wody pow. 90'C. Szybko cała rurka zrobiła sie gorąca (obie czesci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z Was, gdzie można kupić same rurki heat-pipe? I jeszcze jedno pytanie: czy ten wiatrak jest przymocowany do tego badziewnego plastiku (tzn czy da sie sam plastik zdjąć ale zostawić wentylator)? I na prawdę ostatnie pytanie (w tym poście :D): mam wrażenie, że skoro wentylator dmucha powietrze zarówno na tylną ścianę obudowy, jak i niestety na frontową... co za tym idzie zaburza dość poważnie przepływ powietrza w obudowie i dodatkowo tłoczy ciepłe powietrze nie na zewnątrz (albo przynajmniej w tym kierunku: czyli na ścianę tylną) ale po części do wewnątrz :/ Co o tym sądzicie i czy myślicie, że to ma poważny wpływ na temperaturę w budzie?

Edytowane przez deZZember

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z Was, gdzie można kupić same rurki heat-pipe? I jeszcze jedno pytanie: czy ten wiatrak jest przymocowany do tego badziewnego plastiku (tzn czy da sie sam plastik zdjąć ale zostawić wentylator)? I na prawdę ostatnie pytanie (w tym poście :D): mam wrażenie, że skoro wentylator dmucha powietrze zarówno na tylną ścianę obudowy, jak i niestety na frontową... co za tym idzie zaburza dość poważnie przepływ powietrza w obudowie i dodatkowo tłoczy ciepłe powietrze nie na zewnątrz (albo przynajmniej w tym kierunku: czyli na ścianę tylną) ale po części do wewnątrz :/ Co o tym sądzicie i czy myślicie, że to ma poważny wpływ na temperaturę w budzie?

Na kartach poniżej geforce 6600gt wentylator jest zbedny. Ja moze zamontuje rurki dodatkowe i tez pozbede sie wentylatora. A co do dmuchania do srodka budy to roznica temperatur to ok. 1-2 'C. Jak ktos nie zmienia standartowego chłodzenia to moze wyjac jedna zaslepke a z drugiej strony w obudowie evercoola za pomoca czegokolwiek zatkac otwory w plastiku. Wiatrak niestety jest na stałe. Ale on do ładnych tez nie nalezy. Wydajnośc tez przecietna wiec nie ma czego załowac

 

Rurki mozna kupic tu

 

Wymieniłem wentylator. Stary czyli thermalright 80x80x15 z zapinkami moge sprzedac tanio. Teraz wyglada to tak. Około 1000 obrotów na 6v i kompletna cisza w budzie a temperaturki w stresie nie przekraczja 43'C.

 

post-106925-1143727149_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czymze ci orginalny przeszkadzal :)

Ten czerwony czy ten thermalrighta. Jeśli czerwony to mało wydajny i za głośny jak dla mnie. Pozatym ta obudowa paskudna. A w thermalright nie mogłem obnizyc obtotów poniżej 1560 na 6v.

 

Pobawiłem sie dziś tez montazem dodatkowych rurek z kolegą. Przerabia podobnie jak to ja uczyniłem zalmana ZM-2HC2. Wzieliśmy 2 rurki z jednej strony wyprostowalismy. Włożyliśmy w te otwory. Rurki miały średnice 4 mm i były za cienkie. Z drugiej wygieliśmy odpowiednio i włozyliśmy w rurki oryginalne tak jak na fotce i połaczyliśmy taśmą dwustronną. Mimo ze rurki nie stytały dobrze do radiatora (powinny miec srednice 5 mm) i były sklejone tylko taśma temperatura na 7600 gt spadła o 5'C.

 

 

 

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wentylator. Stary czyli thermalright 80x80x15 z zapinkami moge sprzedac tanio. Teraz wyglada to tak. Około 1000 obrotów na 6v i kompletna cisza w budzie a temperaturki w stresie nie przekraczja 43'C.

A co to za wentylator teraz tam masz? I przy okazji: czy ten czerwony (oryginalny) na 5V jest cichy (niesłyszalny)? Mam dość niewymagającą dużego chłodzenia kartę, myślę, że ten Turbo2 dałby radę bez wentylatora (tylko radiator), ale że nie ma w tej karcie czujnika temp. więc nie będę ryzykował; a kupić chcę coś lepszego na wypadek zmiany karty na coś lepszego (przynajmniej chłodzenie będę już miał :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za wentylator teraz tam masz? I przy okazji: czy ten czerwony (oryginalny) na 5V jest cichy (niesłyszalny)? Mam dość niewymagającą dużego chłodzenia kartę, myślę, że ten Turbo2 dałby radę bez wentylatora (tylko radiator), ale że nie ma w tej karcie czujnika temp. więc nie będę ryzykował; a kupić chcę coś lepszego na wypadek zmiany karty na coś lepszego (przynajmniej chłodzenie będę już miał :lol: ).

to jest bardzo wydajny coolerek Cooler Master X System Fan XAF-B81-E1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ;) posiadam 6200 agp (czyli to samo co 6600) no i chlodzenie jest w miare wydajne i ciche wiec kupujac je teraz moge miec pewnosc ze bedzie pasowac pod nv 8xxx ?? chyba jest uniwersalne ?? bo mam wybor tego albo zalmana vf700alcu (nie penta bo moja grafa nie ma shima i latwo skruszyc rdzen) no i jak z montazem :) jak bylo to sry ale nie chce mi sie przeszukiwac tematu calego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "podobne" konstrukcje na procesory sa juz od bardzo dawna czego przykładem moze byc np. seria Termalrighta.

Chodziło mi o konstrukcje , w których finy z podstawką łacza sie tylko za pomocą rurek heat pipe i są równoległe wzgledem siebie. Tak właśnie wyglada evercool turbo2. Seria Si 97 i 120 wyglada podobnie. Moze nawet si 120 udało by sie założyć na kartęgraficzną jako chłodzenie passywne. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem pieniążka od babci see see i czas pozbyć sie buczydła z 7600GT i zakupic coś pożądnego.

Moje typy:

1. http://allegro.pl/item98580467_evercool_vg...o_2_vc_rhc.html

2. http://allegro.pl/item97679071__pentagram_...vga_xc_80_cu_...

3. http://allegro.pl/item97588782_arctic_cool...ero_x1_3xheat...

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem pieniążka od babci see see i czas pozbyć sie buczydła z 7600GT i zakupic coś pożądnego.

Moje typy:

1. http://allegro.pl/item98580467_evercool_vg...o_2_vc_rhc.html

2. http://allegro.pl/item97679071__pentagram_...vga_xc_80_cu_...

3. http://allegro.pl/item97588782_arctic_cool...ero_x1_3xheat...

 

Co polecacie?

Na wstępie:pozycja nr 2 odpada.

 

Jeśli mam brac pod uwage to co bym ja brał to ja wybieram Accelero X1.Każdy liczy na cos innego wybierajac chłodzenie na VGA.Ja wybieram optimum cisza/wydajnosc z naciskiem na to pierwsze.

Tez sie zastanawialem na Evercoolem ale roznica w wydajnosci zadna,w ciszy praktycznie zadna a wcenie spora.Do Evercoola jeszcze radiatorki na pamieci to ok 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero nie wlozy na 7600gt <LOLLLL> !

po 1 evercool jest troszke mniej wydajny od accelero

po 2 cichszy

po 3 mozna z nim zrobic co sie chce ;) tj. zmienic wentyl na fander'a i miec wydajniejszy od accelero i chichszy niz byl na stocku(evercool) a i mozna nawet dolutowac nastepne 2 hp .. ale to juz inne bajki :) w cenie zalmana vf700cu mamy najwydajniejsze chlodzenie na swiecie dla kart graficznych i najcichsze ;) (tj. po modyfikacji i zalozeniu fandera 120 na radiator cena 80+30)

 

a po ostatnie jest uniwersalny a jak wiadomo wszystkie te arctic sa poprostu pod tym wzgledem do [gluteus maximus] ;) powstaje po 10 rewizji chlodzenia tej marki do kazdej karty na rynku :) (ave silencery dokladnie 11 modeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero nie wlozy na 7600gt <LOLLLL> !

po 1 evercool jest troszke mniej wydajny od accelero

po 2 cichszy

po 3 mozna z nim zrobic co sie chce ;) tj. zmienic wentyl na fander'a i miec wydajniejszy od accelero i chichszy niz byl na stocku(evercool) a i mozna nawet dolutowac nastepne 2 hp .. ale to juz inne bajki :) w cenie zalmana vf700cu mamy najwydajniejsze chlodzenie na swiecie dla kart graficznych i najcichsze ;) (tj. po modyfikacji i zalozeniu fandera 120 na radiator cena 80+30)

 

a po ostatnie jest uniwersalny a jak wiadomo wszystkie te arctic sa poprostu pod tym wzgledem do [gluteus maximus] ;) powstaje po 10 rewizji chlodzenia tej marki do kazdej karty na rynku :) (ave silencery dokladnie 11 modeli)

Upsss...no tak.Skupiłem sie na pytaniu o chłodzenie nie spojżawszy na co on chce na to założyć.

Zgadzam sie ze Evercool jest rozwiazaniem bardziej kompleksowym od Accelero ale dlatego właśnie Accelero kosztuje tyle ile kosztuje.

 

Czy słyszałeś oba że twierdzisz ze jest cichszy? :huh:

 

Fander(40zl)+radiatorki(30zł)+Evercool=150zł!!!!A jak jeszcze chcesz kupic dodatkowo HP to juz 180zł!!!W tej cenie to najwydajniejszym chłodzeniem na grafike Evercool napewno nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander(40zl)+radiatorki(30zł)+Evercool=150zł!!!!A jak jeszcze chcesz kupic dodatkowo HP to juz 180zł!!!W tej cenie to najwydajniejszym chłodzeniem na grafike Evercool napewno nie jest.

po 1 na poczatek fandera nie trzeba kupowac (bo tez daje rade wiatrak na stocku),

po 2 z heatpipe tez mozna sie wstrzymac

po 3 radiatory to koszt 15zl

po 4 zawsze mamy (nie kupujac tych czesci wczensiej) mozliwosc rozbudowy i teraz wydajac 80zl

mamy spoko, a za pol roku mozemy dodac do tego 50 i miec MEEEGA

po 5 jesli do evera dodasz fandera+ dodatkowe heatpipe to nie wiem czy nie bedzie to jedno z najwydajnieszych chlodziw

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 na poczatek fandera nie trzeba kupowac (bo tez daje rade wiatrak na stocku),

po 2 z heatpipe tez mozna sie wstrzymac

po 3 radiatory to koszt 15zl

po 4 zawsze mamy (nie kupujac tych czesci wczensiej) mozliwosc rozbudowy i teraz wydajac 80zl

mamy spoko, a za pol roku mozemy dodac do tego 50 i miec MEEEGA

po 5 jesli do evera dodasz fandera+ dodatkowe heatpipe to nie wiem czy nie bedzie to jedno z najwydajnieszych chlodziw

 

pozdro ;)

Po 1 Dyskusja z serii"Kto ma ostatnie słowo" :wink: Każdy z cooler ma swoje plusy i minusy

Po 2 Za pół roku może wyjść cooler który bedzie kosztowac 100zł i bedzie bił na głowe i Accelero i Evercoola z wszystkimi mozliwymi na nich modami.

Po 3 Temat o Evercoolu wiec przekonywanie włascicieli tegoż collera o wyższosc i opłacalnościi innych mija sie z celem

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma byc wydajniejsze od tak zmodowanego evercoola :) ? jak teraz traci zaledwie 4 czy 5 stopni do najlepszych samo zamontowanie hp dalo by mu prowadzenie :) (miramp jakies 5c uzyskal) a jakby tam delte (ta jakas mocna

170m3/h bodajze:) ) to mozna miec tornado ;)

 

aha i przeciez jest tabelka glosnosci na pocatku tematu :) widac ze evercool prowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...