Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś założyłem to chłodzenie i jestem pod wrażeniem. Różnica jest diametralna, tak na oko to około 20°C. Teraz z tyłu rdzenia palec moge trzymać nawet pod obciążeniem (3DMark03) nie czując popażenia. Jutro przyniosę wiatrak pokojowy z komórki i zobaczę na co kartę stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam sobie sprawic Evercoola na moja grafę (Leadek 6800 Pcie) , tylko mam jedno pytanko : ile zajmuje miejsca to cudeńko ? Posiadam płytę główną Abita An8 Ultra która ma 3 x pci w których mam kartę muzyczna , tunerTV i boje się że nowe chłodzenie sie nie zmieści . Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem dokładej informacji o tym . Na zdjeciach opublikowanych przez miramp nie widac tego dokładnie , a posiada tą samą płyte jednak tylko x-fi w jednym slocie Pci .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standartowe chlodzenie na mojej karcie zachacza o jeden slot Pci wiec , X-fi i tuner mam w najniższych slotach .

Tylko po obejrzeniu fotek miramp-a troche sie zaniepokoiłem że może zajmowac troche wiecej niż dodatkowy slot Pci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem sie dokładnie fotkom miramp i niestety Evercool zajmuje więcej niż jeden dodatkowy slot po kartą. Ja ma jakiegoś pecha , chciałem początkowo kupić Accelero X1 ale jeden kondensator na karcie został umieszczony prawie pomiędzy pamięciami wiec sie nie mieści. Evercool zajmuje za dużo miejsca.

Może ktoś poleci inne ciche wydajne chłodzenie , które będzie pasowało na Leadteka 6800 Pci-e , a nie będzie zajmowało więcej niż jeden dodatkowy slot pod kartą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie także nad zalmanem vf700cu i chyba to będzie jedyne wyjście. Nurtuje mnie jeszcze ten Evercool , może bym go przełożył na górę grafiki, dała jakieś większe radiatorki na pamięci . Tylko nie wiem czy operacja przełożenia heat pipeów jest skomplikowana i czy po przełożeniu radiatora zmieści sie na kartę , czy szczelina pomiędzy miedzianą podstawka a radiatorem będzie na tyle duża ze karta się zmieści .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie także nad zalmanem vf700cu i chyba to będzie jedyne wyjście. Nurtuje mnie jeszcze ten Evercool , może bym go przełożył na górę grafiki, dała jakieś większe radiatorki na pamięci . Tylko nie wiem czy operacja przełożenia heat pipeów jest skomplikowana i czy po przełożeniu radiatora zmieści sie na kartę , czy szczelina pomiędzy miedzianą podstawka a radiatorem będzie na tyle duża ze karta się zmieści .

Niestety sprawa nie jest taka prosta. Tez miałem tam tuner tv. Chłodzenie standartowe evercoola lezało na tunerze ale mnie to nie zadowoliło. Próba odkręcenia śrubek na podstawce skonczyła sie poobmykaniem ich. Ja sprzedałem wewnetrzy tuer i kupiłem zewnetrzy. Za jakis czas i tak wyjda na pcie-1 i wtedy jak bede chciał to kupię na pcie-1. Trzeba na sprawy patrzec prztszłosciowo. Juz jest nawet jeden tuner PowerColor Theater 550 Pro PCI Express ale jak na razie w Polsce nie dostępny. ATI Theater 550 Pro to urządzenie jako pierwsze w swojej klasie jest kompatybilne z interfejsem PCI Express. Najważniejsza nowość w Theater 550 Pro to zintegrowany w chipie tzw. trójwymiarowy filtr grzebieniowy służący do oczyszczania z szumów sygnałów PAL i NTSC. Trójwymiarowe oczyszczanie sygnału oprócz luminancji i chrominancji (tak jak w filtrach 2D) uwzględnia również funkcję czasu. Co ciekawe, grzebieniowe filtry 3D dopiero od niedawna stosowane są w najlepszych i najdroższych modelach telewizorów takich producentów, jak Sony, Philips, Panasonic, Hitachi czy Thom-pson. Oprócz grzebieniowego filtra trójwymiarowego w układzie ATI Theater 550 Pro znalazł się pięcioliniowy grzebieniowy filtr dwuwymiarowy.

 

Dołączona grafika

 

 

A niedługo pokaze na na rynku ATI Theater 650 Pro. Warto chyba poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo "wygiac" karte wtedy sie powinno wszystko zmiescic do slotow PCI i uzyskac ciekawy efekt. Tzn. dzis w przyplywie "geniuszu"....(taki zart ;) ). Poprostu wygialem rureczki z aluminiowymi zeberkami do kata wzgledem kary graficznej 90*.

Rysunke w zalaczniku - jakos sie zbierama do zakupu aparatu i .. sie zbieram.

Bynajmniej na rysunku zielony kolor to karta. pomaranczowy to rurki i miedziana podstawka, ktora styka sie z rdzeniem GPU. KOlor szary to aluminowe zeberka chlodzenia, czarny to cooler 92mm (szmelcowy - czekam na nowe fandery). Zloty kolor to dolozony radiator na ta podstawke miedziano-aluminiowa.

I teraz tak. takie wygiecie spowodowalo, ze cooler jest rownolegle do plyty glownej i niemal na samym dole obudowy. mam ta kratki wentylacyjne wiec zasysa powietrze prawie z poza budy - mysle by tutaj zrobic tunel i dac jakis filt poweitrza. Wygiecie odslonilo ta podstawke na GPU. Tu jest maly problem, ktory narazie nie wiem jak rozwiazac, bo na niej jest ten motylek do zamocowania chlodzenia do karty, ktory jest przykrecony do aluminowej plytki i ona dopiero do miedzianej podstawy. On uniemozliwia bezposredni styk radiatota. Jest tak "dzura" o ksztalcie kola (srednica ok 31mm) w tym motylku montazowym, i przez nia mozna "polaczyc" sie z podstawa do GPU chlodzenia. Wypelnilem ja tymczasowo ...wycietymi kolami z tasmy samoprzylepnej miedzianej i na sam wierzch nakleilem malutkie aluminowe radiatorki takie jak do pamieci...(malo wydajnie niestety, ale ..dziala czuc na nich cieplo wiec juz pracuja). najlepiej bylo by rozkrecic ta aluminowa nakladke z motylkami, wywiercic otwor o tej srednicy 31mm i przez niego dostac sie do miedzianego rdzenia. Tylko teraz trzeba by bylo miec taki miedziany, badz aluminowy stozek by go tam wcisnac i niech on juz pracuja i odbiera cieplo.. (moze ma ktos jakis pomysl...?.

Dodatkowo dalem tymczasowo dla testu cooler 40mm (tez dziadostwo, bardzo slaby "wydmuch") na grafice, ktory wyciaga powietrze z okolic karty graticznej przez otwory dla kart PCI. Efekt taki ze :

 

1. Obnizyla sie tem GPu o ok 2* w idle i widac, ze "szybciej" spada po obciazeniu.

2. tem w okolicach karty spadla o ok 1-2* (jak dalem AC z wycietym czyjnikiem to spadla o 4*, ale wtedy jak dlamnie to za duzy chalas.

3. Tem CPU o 2* .... dla mnie troche dziwne, nie przypuszczalem, ze bedzie to mialo az taki wplyw na CPU...

4. Motherbord tez sie obnizyl o 1*

(widzocznie tloczenie powietrza z poza obudowy do kompa poprawilo ogolnie wydajnosc).

 

Zatem ja teraz zostawiam tak jak jest (wygiecie EV2), w budzie wycinam na dole dziure i na wiatrak coolera robie tunel w fltrem powietrza, na karcie zamontuje dodatkow jakis wentyl 60mm, ktory bedzie wyrzucal powietrze z okolic karty poza bude przez otowy na karty PCI (moze kto poleci jaki glownie cichy cooler 60mm?).

 

W przyszlosci pomysle, jak dostac sie do rdzenia podstawki na GPU i tam dac lepszy radiator, oraz nad dodatkowa rurka HP.

post-124854-1145735047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było jak by wentylek na evercoolerze wypychał przez te kratki gorące powietrze na zewnątrz!

Po co kombinować z jeszcze jedną 60 głośną i nieprzydatną do tego!

 

Nie wiem jakie masz chłodzenie CPU ale jak jest to coś w stylu Orb, to może dałoby się rozkręcić evercoolerka i dać radiator pionowo do góry a nie jak teraz: w dół. Może wtedy obeszło by się bez wentylka?

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mysle, ze lepiej bedzie jak bedzie wdmuchiwal - bedzie rozpraszal cieplo z radiatorkow na pamieciach.

 

Nieprzydatna 60...kompletnie sie nie zgodze. jak pisalem w moim przypadku wymusila prawidlowy obieg powietrza i obnizyla ogola tem. na karcie.

 

Tez myslame o tym rozwiazaniu z wygieciem do gory. Jednak w tym przypadku lepiej bylo by przelozyc HP (wyzej miramp pokazal jak to zrobic). Niestety jedna ze srubek podczas proby odkrecenia stracila swoje walory (lepek sie 'obmyknal") i nie moge jej odkrecic. Wygiecie na sile nie wchodzi w gre - juz wyginajac do obecnej pozycji rurki sie troche "skrecily" nie che ryzykowac.

Nie ukrywam, ze mam ochote zakupi jeszcze jednego EV i eksperymentowac - beda czesci zapasowe .. :).

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.jet-pc.com/index.php?option=com...=1&limitstart=3

 

patrzcie na ten test <lol> chyba dostali jakis uzywany model :) bo z tego co mi sie wydaje u mnie wentyl jest prosty a naklejka jakos sie trzyma, plastik nie jest jakis mega szitowy a finy wszystkie sa proste mimo ze kupilem UZYWANEGO :D i nie napisali nic o glosnosci a raczej "cichosci" evercoolka ;), przyczepili sie do tego ze nie ma radiatorow :D hhaha a po co producent ma dawac cos czego sie nie da zamontowac bez wczesniejszej ingerencji w budowe radiatorkow badz calego chlodzenia ;)

 

 

genarlnie

TYM RAZEM NALEZY SIE WIELKI LOL DLA PANOW Z JET-PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko jakie są rozmiary tej podstawy evercoola bo nie wiem czy na mojego gainwarda wejdzie on bez problemu i nie będzie zawadzał o mostek hsi a jest on troche inaczej ułożony na tej karcie niż na wersji galaxy czy leadteka z powodu zastosowania innego pcb.Jak będzie pasował to sprzedaje pentaka.No i czy wejdą mi radiatorki pentagrama z mostkiem his zalmana po założeniu evercoola bez kombinacji?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zamierzam zakupic chlodzenie na 7800gt i pytanie jest takie czemu by nie kupic V900-cu? Porsze nie traktowac pytania jako prowakacje - chodzi tutaj raczej o wlasciwa argumentacje, co przemawia za tym, by nie kuopwać tego Vf-900 zalmana??

 

Ps. Ogranicznikiem bedzie tutaj chyba zalozenie na chipset DFI LP pasywnego zallmana (zm-NB47j) ktory jednak troszkę wystaje, a 7800 nie nalezy do najkrótszych.

 

Niemiej proszę o opinie.

 

Pozdr B)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go kupić i masz kasę?, nie ma problemu kupuj. Żadnej argumentacji nie ma, masz kasę - bierzesz.

rzecz w tym, ze kase teraz naprawde niewielu ma, tak by sobie takie zabaweczki kupowac samemu zarabiajac, natomiast pytanie te bardziej tyczylo tego, czy jest duza roznica w wydajności, glośności, czy wejdzie spokjnie na dfi nf-4 po zalozeniu zalmana zm-nb47j na mostek polnocny i to o takie sprawy mi chodzi. Zalezy mi na wyciszeniu kompa, ale czy warto przeplacac. Gdybym nie mial takich watpliwosci, poszedlbym do sklepu i nie pytalbym na forum....

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy wejdzie spokjnie na dfi nf-4 po zalozeniu zalmana zm-nb47j na mostek polnocny i to o takie sprawy mi chodzi.

Jest kilka fotek w tym temacie, na przykład TU i TU. To co prawda nie DFI, ale A8N-E ma mostek na podobnej wysokości, tyle że bardziej oddalony od slotu PCI-E.

Zalezy mi na wyciszeniu kompa, ale czy warto przeplacac. Gdybym nie mial takich watpliwosci, poszedlbym do sklepu i nie pytalbym na forum....

:blink:

Evercoola nie słyszałem, ale VF900 dla mnie nie jest cichy, podobnie jak seria VF700. Ja to widzę tak: za cenę Zalmana kupujesz Evercoola i (w razie potrzeby) wymieniasz mu wentyl na cichy. Wydajność? Myślę, że jeden i drugi sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiles mi klina, bo bylem siwecie przekonany ze zalmany sa ciche lub bezglosne w trybie silent. Watek o evercoolu czytalem wczoraj wieczorem, ale musialem przegapić wazne informacje, niemniej jesli jest tak jak mowisz to bede musial przemyslec decyzje.

 

Ps. a ACCELERO X1 (ten w kazdym razie dla GF), jest rownie cichy jak evercool czy cos a la VF ??

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tak moją opinią, odczucia słuchowe (cichy / bezgłośny / niesłyszalny...) sa kwestią bardzo subiektywną. Dla jednych Zalmany są bezgłośne, dla mnie nie. Evercola nie słyszałem.

 

Jeżeli zależy Ci na ciszy, to nie ma innej opcji jak przejść się do sklepu i samemu osłuchać. Jeżeli jesteś z Wawy, to polecam cooling.pl, pccooler i ejama.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie cos mi sie zdaje, że to będzie jedyne rozwiązanie. Niestety w Wawie bywam nie często, ale byc moze podskcze do proline w Gliwicach:) Dzięki za sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos moj evercool daje ciala, na zalmanie vf700cu mialem 36 w idle teraz mam 45, na pasywie w ogole nie daje rady, oj bida bida :)

zwykle dzieje sie tak przez niedokladne pzyleganie przewodnika cieplego do ukladu chlodzonego (na powierzchni styku) lub zaklucenie rotacji obiegu powietrza .... kombinuj - nic sie nie dzieje bez przyczyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...