Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem malego moda podstawki stykajacej sie z GPU tego chlodzenia. Do scianki bocznej, w ktorej wczesniej wyzlobilem rowek, dolozylem jedna rurek heatpipe i skierowalem ja ku gorze. na niej dalem alumionowe blaszki z jakiego coolera do odprowadzania ciepla. Rys w zalaczniku, z tym ze tamten cooler nie znajduje sie na radiatorze, ale na sciance budy - zaoszczedzilem wiec jedne wiatrak co zaowocowalo oczywiscie wieksza cisza.

 

Efekt na karcie GF 6800GT (Asus) 16p/6v GPU 350:

 

Bez nawiewu coolera z bocznej scianki obudowy, jedynie otwarta buda

Idle 54-55*

Stres 60*

 

Z nawiewu coolera z bocznej scianki obudowy (cooler to 92mm "BADZIEWIE" za filtrem przeciwkurzowym AKASY)

Idle 51*

Stres 56-57*

 

W stresie pamieci sie bardziej grzeja niz GPU.. nie mam na razie na nich zadnego radiatora.

dodam, ze wszystko w budzie Codegena, raczej slabo wentylowanej bo ..ciasnej jak piorun.

 

Cala podstawka zostala przezemnie zrobiona 'chalupniczo' jedenynie do sprawdzenia efektow - dodatkowo jest raczej slaby styk dodatkowego cieplowodu z podstawa, ale sie grzeje. teraz mam juz projekt jak ja zrobic by zamocowac 4 Cieplowody. Szukam jedynie kogos kto mi to wykona z miedzi

 

Wiecej tutaj o podstawce, ktora chcialbym miec

Podstawka - szczegoly

 

jak wszystko co zamowilem dotrze i ktos mi wykona podstawke, noi oczywiscie wszystko zmontuje zdam relacje.

post-124854-1147005991_thumb.jpg

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezle %)

 

przydaly by sie jeszcze jakies zdjecia bo jestem ciekaw jak to wyglada w realu...

 

 

Poza tym mam pytanie czy da sie tak przerobic to chlodzenie (chyba glownie blaszke styku z gpu) aby radiator znajdowal sie z TYLU karty tzn na tzw Plecach ??

 

montowal juz ktos z was tak chlodzenie >??

 

bo na Chipie mam Zalmana niebieskiego i boje sie ze bedzie on zawadzal o chlodzenie na grafie

 

w przypadku gdyby cieplowody kierowaly radiator na tyl karty ...

 

przestrzen pod karta SLOTY PCI byly by wolne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinno sie udac tak zamontowac radiator, odkrecajac miedziana podstawke. Probowalem tak zrobic, ale podczas tej operacji lepek jednek srobki sie poobmykal i nie moglem odkrecic - dalej juz nie kombinowalem - chce zamowic nowe wedlug swojego projektu podstawke - oczym juz pisalem. jak pewnie zauwazyles wygialem Hetapipy tak, ze wisza pod katem 90* do karty graficznej. W moim przypadku (karta GF )daje to taki efekt, ze np. sound blaster audigy miescie sie w slocie PCI bez problemu, wiec nie trace ZADNEGO slotu PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle dzieje sie tak przez niedokladne pzyleganie przewodnika cieplego do ukladu chlodzonego (na powierzchni styku) lub zaklucenie rotacji obiegu powietrza .... kombinuj - nic sie nie dzieje bez przyczyny:)

no nie wiem, jezeli chodzi o obieg powietrza to nie mam takowego w ogole ;), jak zmienie bude to cos zrobie w tym kierunku, ale przeciez identyczne warunki mial zalman, a styk mysle ze jest dobry, te gumowe podkladki trzeba koniecznie zakladac z obu stron karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinno sie udac tak zamontowac radiator, odkrecajac miedziana podstawke. Probowalem tak zrobic, ale podczas tej operacji lepek jednek srobki sie poobmykal i nie moglem odkrecic - dalej juz nie kombinowalem - chce zamowic nowe wedlug swojego projektu podstawke - oczym juz pisalem. jak pewnie zauwazyles wygialem Hetapipy tak, ze wisza pod katem 90* do karty graficznej. W moim przypadku (karta GF )daje to taki efekt, ze np. sound blaster audigy miescie sie w slocie PCI bez problemu, wiec nie trace ZADNEGO slotu PCI.

Rozumie czy to oznacza ze te blaszki sa ze soba tak mocno skrecone?

czy moze srubki sa z jakiegos miekkiego materialu

a moze jedno i drugie ?

 

mam pytanie - co myslicie o tym aby po rozkreceniu podstawki (miejmy nadzieje szczesliwym) cieplowidy posmarowac jakas dobra pasta termoprzewodzaca np as5 :)

i ponownie wlozyc posmarowane cieplowody w blaszke stykowa i zakrecic ??

 

Moglo by to polepszyc odbieranie Ciepla z blaszki na cieplowody :%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na slaba jakosc srubek.

Czy przesmarowanie cos da.... nie sadze. Heatpipe swietnie pobieraja cieplo nawet jak jest nieduzy styk z powieszchnia. Jesli chcesz rozkrecac tylko dla tego...moim zdanie gra nie warta swieczki.

Lepiej wyszlifowac spod w tym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na slaba jakosc srubek.

Czy przesmarowanie cos da.... nie sadze. Heatpipe swietnie pobieraja cieplo nawet jak jest nieduzy styk z powieszchnia. Jesli chcesz rozkrecac tylko dla tego...moim zdanie gra nie warta swieczki.

Lepiej wyszlifowac spod w tym czasie

nie to bylo tylko takie male zapytanie

poniewaz pierwotnie chce przelozyc rurki tak zeby chlodzenie (radiator ) znalazlo sie na plechach karty - tam mam sporo miejsca

 

bo obawiam sie ze w tradycyjnym polozeniu chlodzenie bedzie zahaczac o niebieskiego zalmana - i nie usmiecha mi sie go ciac czy wiginac ...

 

dlatego chce rozkreci i zrobic to co zrobic ... a jesli rozkrece to bede musial potem skrecic wiec mozna by pomyslec o lepszym jeszcze przewekazywaniu ciepla na PIpy :)

 

BTW...

Macie moze jakies bezposrednie testy tego coolerka np z PENTAGRAMEM CU 80

albo z Zalmanem 80??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem naprawde, moze mam jakis egzemplarz felerny, bo na pasywie sobie rady nie daje, a u innych jak najbardziej

 

piszcie moze cos wiecie czego ja nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem naprawde, moze mam jakis egzemplarz felerny, bo na pasywie sobie rady nie daje, a u innych jak najbardziej

 

piszcie moze cos wiecie czego ja nie wiem ;)

jedyne co mi przychodzi do glowy, to blad ktory jest pomijany przez Ciebie wiec po porstu zrob wszytsko od nowa. ps. nie zapomniales przypadkiem o paście termoprzewodzacej;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robil ktos moda ze dodawal 2 dodatkowe HP ?? bo z tego co mi wiadomo juz nie pamietam kto (ten co ma x1600pro ) dawal 1 hp dodatkowego a wiec czy ktos dal 2 ?

 

btw. wydaje mi sie ze powstanie jakas versja turbo 2+ (ew. turbo 3) i bedzie z 4 Hp:) bo po co dawali by dodatkowe otwory na hp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że dodatkowe otwory / kanaliki pełnią też rolę usztywnienia. Żeberka nie są jakoś specjalnie grube, bez nich środek radiatora pewnie by się falował. A swoją drogą, wersja z większą ilością heatpipe pewnie powstanie. Już to widzę:

 

"Cztery superwydajne ciepłowody w połączeniu z nowym, ultrawydajnym wentylatorem na innowacyjnym systemie łożysk (tja, pewnie kolor zmienią...) tworzą jedno z najwydajniejszych i najcichszych systemów chłodzenia dostępnych na rynku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego "potworka". Opłaca się w niego inwestować i ew. później bawić się w jakieś przeróbki czy lepiej kupić sprawdzonego zalmana vf700-cu?

Zależy mi żeby było cicho i wydajnie... czyli chyba jak każdemu ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego "potworka". Opłaca się w niego inwestować i ew. później bawić się w jakieś przeróbki czy lepiej kupić sprawdzonego zalmana vf700-cu?

Zależy mi żeby było cicho i wydajnie... czyli chyba jak każdemu ;].

1. Oplaca

 

2. Ew. jakies przerobki - jakie i po co?

 

3. gotowy egzemplarz jest cichy i wydajny

 

EV ma ta przewage nad Zalmanem itp innym rozwiazaniom, ze umozliwia poprawienie jego osiagow, ale i bez tego jest to bardz dobre rozwiazanie. jak go zakupilem to posiadalem GF6800WinFasta. Suszarka to malo powiedziane. Odkurzacz jest blizsze halasowi jaki wydzielalo orginalen chlodzenie.

Zamontowalme EV bez przerobek...Cisza i ciut wydajniej. Dalem Wiatrak 92x92 zamiast standartowego - zrobilo sie wydajniej. Dolozylem Heatpipe, powigynalem zrobilo sie wyjatkowo wydajnie. Mam juz koncepcje na kompletne przebudowanie go :). Majac obecne doswiadczenie z tych chodzeniem i chec malego experymentowania powiem, ze nei zamienil bym go na inne. Choc by tylko dlatego, ze fajnie jest widziec jak cos sie robi i to przynosi spodziewane rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach] Dolozylem Heatpipe, powigynalem zrobilo sie wyjatkowo wydajnie.

Pablo, możesz napisać, o ile mniej więcej zmieniły się temperatury, zwłaszcza po dołożeniu trzeciego ciepłowodu? Też się przymierzam do Evercoola, ale mam plan dosyć radykalnej przeróbki i chciałbym pozbyć się wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cichszy od Papsta 120mm @5V to OK, zostanie :wink: (ale wątpię). Jutro idę go osłuchać.

nie przesadzaj :D

wentyl na grafie musi być słychać xD

chałasuje jak fander 120 na 70% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś założyłem Evercool'a na swoją 7800GT, działa całkiem miło, chociaż ciągle martwi mnie brak chłodzenia pamięci :-P . Temperaturki są całkiem przyjemne, gdyż w stresie karta nie przekracza 54 stopni, a wcześnie 65 nie było jej obce. Wentyl jest cichszy niż oryginalny puszczony na 30%, jednak ciągle ciut za głośny. I tak powstały dwa pytania, jak odgiąc heatpipy, aby zmieściły się jakieś radiatorki (chodzi mi o technikę) i jaki wydajny wentylek na tą zabawkę założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, możesz napisać, o ile mniej więcej zmieniły się temperatury, zwłaszcza po dołożeniu trzeciego ciepłowodu? Też się przymierzam do Evercoola, ale mam plan dosyć radykalnej przeróbki i chciałbym pozbyć się wentylatora.

 

patrz wyzej - napisalem wrazenia. Dodam jeszcze od siebie, ze zla wentylacja w budzie powoduje przyrost tem. na rdzeniu GPU. Dlaczego? bo jak dalem z "tylu" karty nawiew, tak by wial w strone otworow w budzie na karty PCI tem w idle caly czas 50* a w stresie.....53-54*. Dodam, ze pisze o sytuacji, w ktorej komputer w idle dziala np. od 5 godz, a stres po ok 2 godz wygrzewania. Czekam, czy moze pasta ACSilver cos da wiecej jak sie juz wygrzeje. Generalnie w moimp przypadku mam wrazanie, z dokladanie Heat pipe nie znacznie zmiejsza tem. w Idel, ale znacznie poprawia w Load. Zreszta to raczej logiczne :). Nie mniej uwazam, ze EV to dla ludzi z mala zylka do majsterkowania swietny Cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś założyłem Evercool'a na swoją 7800GT, działa całkiem miło, chociaż ciągle martwi mnie brak chłodzenia pamięci :-P . Temperaturki są całkiem przyjemne, gdyż w stresie karta nie przekracza 54 stopni, a wcześnie 65 nie było jej obce. Wentyl jest cichszy niż oryginalny puszczony na 30%, jednak ciągle ciut za głośny. I tak powstały dwa pytania, jak odgiąc heatpipy, aby zmieściły się jakieś radiatorki (chodzi mi o technikę) i jaki wydajny wentylek na tą zabawkę założyć?

1) ręcyma :) łapiesz 1ręką za radiator a 2 za podkładke na GPU i gniesz :) HPki są Bmiękkie - jak to miedź :) zresztą opisane było wcześniej :)

2) Urzyj wyobraźni :D jest tyle możliwości :wink: i to jest właśnie w tym EvC piękne :D każdy moze dodać coś od siebie i będzie miał jedyny w swoim rodzaju układ chłodzący grafe :wink: :wink: :wink:

nie to co z tymi "nudnymi" pentagramami/zalmanami w których można co najwyzej zmienic obroty wentyla :P

 

 

na pamiątki polecam założyć radiatorki universalne Spire (poszukaj w tym temacie - opisałem i załączyłem zdjęcia troche wcześniej B) )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz wyzej - napisalem wrazenia.

Zamontowalme EV bez przerobek...Cisza i ciut wydajniej. Dalem Wiatrak 92x92 zamiast standartowego - zrobilo sie wydajniej. Dolozylem Heatpipe, powigynalem zrobilo sie wyjatkowo wydajnie.

"Ciut" i "wyjątkowo" niezbyt dokładnie oddaje wpływ dodatkowego heatpipe na wydajność...

 

Dodam jeszcze od siebie, ze zla wentylacja w budzie powoduje przyrost tem. na rdzeniu GPU.

Podobnie jak wzrost innych tempeatur, to chyba logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwales z konteksu pare zdan mojego posta i stawiasz "dziwne" pytania. Przede wszystkim ODPOWIADALEM na posta, a nie podowalam jakies szczegoly. Z tego co pamietak kolega pytal sie czego moze sie spodziewac wiec co, mialem mu napisac, ze bedzie mia x* mniej. Przeciez nie wiem ile bedzie mial mniej...Okreslilem wiec przymiotnikami, na podstawie ktorych, chyba kazdy w miare wyedukowany polak potrafi oszacowac mniej wiecej czego moze sie spodziewac....

 

A to :

"CYTAT

Dodam jeszcze od siebie, ze zla wentylacja w budzie powoduje przyrost tem. na rdzeniu GPU.

Podobnie jak wzrost innych tempeatur, to chyba logiczne."

 

jest ju z Twoje strony kompletna pomylka i w moim przekonaniu wogole nie zrozumiales zdania.

Przeciez wyraznie dotyczylo wskazania, zasugierowania itp warunkow, ktore wplywaja na wydajnosc i malo tego, wstawilem dodatkowy nawiew poprawiajacy cyrkulacje powietrza w okolicach karty i podalem dokladnie tem. o ile poprawily, a moze raczej ustabilizowaly tem. ....

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie było tego modelika jak powstał ten quler :) sądze ze bedzie pasował :) zresztą jak ktos chce to bedzie pasował na wszystko :)

 

poprawka - będzie pasował :) pasuje na 7800 a 7600 jest na tej samej płytce montowany :)

pozdrawiam :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to testował na x1800 ?? Warto, czy lepiej brać acceleroX2 ?

jak masz w sobie troche inwencji twórczej to weź EvC - po przeróbce bedzie znacznie wydajniejszy od X2 :)

no i zawsze można go przełożyć na praktycznie każda inną karte :)

 

-------

http://www.allegro.pl/item102680414_cooler...wszystkim_.html

może te HP bylyby dobrej srednicy co tego EvC ?? mozna je wyciągnać :) niecałe 10zł i 3 HP :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...