Skocz do zawartości
robcio1984

Samoczynne Podnoszenie Napiecia Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Moj komputer to Gigabyte GA-K8N Ultra SLI

Leadtek GF7800GT (Nie krecony)

AMD 3500+ BOX

2x512 Kingstone 400MHz

TRACER 400W

 

Jesli FSB jest pozostawione bez zmian na 200 jest ok, napiecie na procku mam 1,4V zas jak FSB podniose do 240 napiecie na procku podchodzi do 1,65 i jak wloncze sobie Call Of Duty 2 to mi wyskakuja errory, teraz przed chwilka wyskoczyl mi blad zwiazany z tempem. O co moze chodzic ?? czyzby mobo sie skopala ?? czy moze zasilacz wadliwy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założe się ze to nie wina zasilacza tylko biosu

mój ga-k8nf-9 tez tak mniał

przy o/c napięcie samo się na procku podnosiło

rada

albo dać na sztywno 1,4V w biosie albo zmienić bios :)

Ale ogolnie spadki napiecia mam niesamowite, zwlaszcza +5V a napiecie +12V to mam 11.90 11.80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bede wlasnie zmienial, ale nie na Tagana 400W tylko jesli mi sie uda to na Tagan 380W, bo na 400W nie bedzie mnie juz stac. Ale teraz dla mnie dziwna sprawa. Zmienilem bios tak jak kolega wyzej napisal na F5 wyciagnolem jedna kosc ramu i podniosle FSB do 220 napiecie bylo ok 1,4V lecz jak mu juz dolorzylem druga kosc to napiecie znowu mi sie podnioslo procka do 1,65V na biosie w ver F1 przy FSB 2400 uruchamial mi sie bez problemu ale oczywiscie napiecie znow zmienial na 1,65V lecz na tym biosie F5 co teraz mam juz nawet sie nie uruchamia, ale ok, bede prubowal dalej jak zmienie zasilacz. Jeszcze raz dziekuje wszystkim. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zales111

 

co ty gadasz?? na 3 nie pójdzie?? brednia...to wina zasilacza..nie wyrabia z takim sprzętem

to co "gada" napisane jest w manualu, wiec radze wpierw sprawdzic to co sam wypisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem na 3nie pujdzie, w manualu jest ze chodzi na 1,2,4 na 3 nie rusza wogole. A tak apropo to na jednej kosci sprawdzalem a 3 wyciagnolem. Ale tak jak juz napisalem spadki napiecia sa duze, niestety mam screen'a ale nie mam wam jak pokazac :(( Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiasku z tym ze duzo osob pisze zeby wymienic zasilacz, mam pytanie, co sadzicie o tym zasilaczu ?? troche poczytalem w faq o tym, ale i tak wole siegnac opini osob ktore sie na tym znaja. Mam do wybory Tagana 380W lub tego co sie znajduje pod tym linkiem na allegro.

http://www.allegro.pl/item86167397__aeropo...50w_gw_fv_.html

Mi sie wydaje ze ten Aerocool bylby leprzym zakupem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze male pytanko, do tego configu co mam starczyl by Tagan 330W ?? bo z tego co zauwarzylem jest leprzy od Chieftec 400W

bez oc winien styknac, choc bedzie na granicy. tak czy inacze duuuuuuuuuuzoooooooooo to lepsze niz to co masz.

A moze fortron 400w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zales111

 

co ty gadasz?? na 3 nie pójdzie?? brednia...to wina zasilacza..nie wyrabia z takim sprzętem

i od dołożenia jednej kości więcej robia się takie jaja z napięciem ?

 

zresztą ponoc serio nie chodzi na 3 kosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero niestety dzisiaj moglem zakupic zasilacz i kupilem Chiefteca 420W jak narazie wszystko jest w porzadku ale te napiecie na procka nadal samo mi sie podnosi :((( wiec prosze powiedzcie mi co moge z tym zrobic ??

Jeżeli napięcie nadal się podnosi, to moze jest cos z sekcją zasilającą procesor walnięte, bo nie powinno być wiekszych odchyłów niz +/- 0.025v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero niestety dzisiaj moglem zakupic zasilacz i kupilem Chiefteca 420W jak narazie wszystko jest w porzadku ale te napiecie na procka nadal samo mi sie podnosi :((( wiec prosze powiedzcie mi co moge z tym zrobic ??

Ustaw napięcie w biosie na 1.4V zamiast na default i wtedy problemu z 1.65V już ni powinno być. Ktoś już ci to sugerował. Czy sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw napięcie w biosie na 1.4V zamiast na default i wtedy problemu z 1.65V już ni powinno być. Ktoś już ci to sugerował. Czy sprawdziłeś?

Witam, wlasnie juz to sprawdzalem i niestety komp nie chcial sie uruchomic. Niestety plyte glowna bylem zmuszony oddac na gwarancje, bo gdy wlanczalem sobie EVEREST i wchodzilem w zakladke 'czujnik' to zawieszalo mi kompa nic nie moglem zrobic, tak samo jak dalem zakladke 'test pamieci' to nawet nie chcial mi wyswietlic tabeli a co dopiero mowic o tescie. Przy aida32 podczas ladowania PCI robil zwisy i blue screen no i trzeba bylo dac restart. Zas podmienilem plyty na Asusa K8N s754 i wszystko jest w porzadku, niestety nie wiem dlaczego na tej plycie nie wychodzi mi podkrecenie, nawet pamieci nie chca mi pracowac na 400MHz. Teraz jedynie musze czekac asz plytka do mnie wroci. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Jeszcze sie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem na MSI, tylko że moja płyta była jeszcze głupsza i przy OC obniżała napięcie :wink: Zresztą miałem z nią milion pięćset problemów (opisane w temacie o tej płycie), na końcu się po prostu spaliła. Prawdopodobnie w tym tygodniu będę już miał nową, mam nadzieję, że takich problemów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...