Skocz do zawartości
Draagnipur

Winni 3000 - Czy Już Jest Do Wyrzucenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

 

Dwa dni temu wymieniałem wentylator na procku. Poprzednio miałem na nim Tt Fanless 103 i Arctic Silver. Myślłem, że nie wyjmę starego radziatora, tak był przyklejony do procesora. No ale mówie, że w końcu się odklei.

 

No i zonk :blink: . Radiator zdjołem razem z przyklejonym do niego prockiem (przy zamkniętym sokecie!!!). Nieźle się namęczyłe, żeby odkleić procesor i żyby go nie uszkodzić.

 

Jednak chyba już przy wyciąganiu trochę się pokrzywił. Podprostowałem go, ale nie wiem czy nie jest już do wyrzucenia :cry: .

 

Jak odpalam kompa to pojawia się ekran powitania. Pisz, że wykryto A64 3000 i na tym koniec. Zero wykrywania napędów. Proszę o pomoc!!! Czy to oznacza uszkodzenie procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm badz tak milu i uzyj D-bracketa, ktorego dostales do mobo <_< on wyswietla co sie dziesje.

 

Btw gdyby procek padl to by ci go nie wykrywalo, zreszta zobacz co pokazuje D-bracket i bedziesz wiedzial co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem już taki przypadek na tym forum.

koleś chyba wyjął tak sempa 939, po włożeniu mu chodził.

 

Wyprostuj wszystkie nóżki, sprawdź wogóle czy wszystkie są. Powinno być OK.

 

Nastepnym razem podgrzej procka bez wentylatora np. prime do około 60 stopni i dopiero zdejmuj radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm badz tak milu i uzyj D-bracketa, ktorego dostales do mobo <_< on wyswietla co sie dziesje.

 

Btw gdyby procek padl to by ci go nie wykrywalo, zreszta zobacz co pokazuje D-bracket i bedziesz wiedzial co i jak.

 

Zrobiłem jak mówisz. Na zielono świeci mi się dioda 1 i 4. Co oznacza, że zacioł się przy BIOS Sign On. Następny powinien buć test pamięci, a nawet ich nie wyciągałem. Hmm spróbuje coś wymyślić, ale jakby komuś do głowy przyszło co może być nie tak to chętnie posłucham rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z moim pierwszym Winim i coolerem BOX co tu dużo mówić wyrwałem proca z socket’a razem z chłodzeniem (tak się skubany przykleił) wyprostowałem nóżki w sadziłem i działał bez zarzutu, w gruncie rzeczy ciężko A64 uszkodzić upewnij się że nowe chłodzenie dobrze przylega i możesz spróbować zresetować bios u mnie na DFI nawet jak wyciągnie i wsadzę tego samego CPU to się „pluje” że procesor został zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

tez zdarzylo mi sie kilka razy wyciagnac tak procesor, za ktoryms razem pogiely mu sie nozki... tez myslalem ze to juz koniec ale jednak je wyprostowalem i bez problemu odpalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze, przy okazji owego incydentu , rozloz sprzeta i na spokojnie wszystko spowrotem pozakladaj .... wiesz ja jak tak zrobilem z a64 754 to najpierw wyrwalem z radiatorem ... a innego dnia skubaniec mi wypadl (?) .. sam juz po zdjeciu ... i tak sobie je-butnol na grafe ... tez musialem conieco poprostowac i conieco "podociskac" :P nie lam sie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z moim pierwszym Winim i coolerem BOX co tu dużo mówić wyrwałem proca z socket’a razem z chłodzeniem (tak się skubany przykleił) wyprostowałem nóżki w sadziłem i działał bez zarzutu, w gruncie rzeczy ciężko A64 uszkodzić upewnij się że nowe chłodzenie dobrze przylega i możesz spróbować zresetować bios u mnie na DFI nawet jak wyciągnie i wsadzę tego samego CPU to się „pluje” że procesor został zmieniony.

Tez pare razy wyrwalem swojego z socketa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mało co tego nie dokonał robiac v-dimm moda po browarku :D

Kazdemu sie moga piny pomylic nie? :D

 

A wyrywanie procka z socketa tez nie bylo zamierzone, ale box sie tak jakos zawsze zasysal :D

 

99tomcat >> memki przezyja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie raz wyrwałem proca, raz mi updadł z przyklejonym wentylem i sie pokrzywiło ok 30 nozek. Wyprosotwałem i działa do dziś. Natomiast co do zacinania się na biosie to nie raz tak miałem, trzeba wyjąć cpu, ram i baterie. Poleży chwile i złożyć - na DFi zawsze działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wyrwałem z radiatorem Sempa, którego 5 minut wcześniej posmarowałem AS5 (wyjmowałem bo zapomniałem włożyć dysku, a radiator skutecznie to uniemożliwiał). Zacząłem nim powoli kręcić po tym radiatorze, żeby go odkleić, no i jak się w końcu odkleił to tak mi się ręce trzęsły, że prawie mi wypadł na podłogę / do obudowy, fartem go przytrzymałem :) Ja niejestem zbyt wprawiony w bawieniu się prockami, więc byłem najgorszej myśli, ale na szczęście wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem z moim athlonem i boxem ze standardowa pasta :) wyciagnalem go z radiatorem potem przy odklejaniu troche nozki sie pogiely ( ale tak moze ze 4 nie wiecej) wyprostowalem wsadzielm i dziala bez zarzutow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zdoiłem IHS i zero problemów z przyklejającym się CPU ;]

Gorzej jak jądro zrobi chrup :P A co do przyklejania sie radiatora do IHSa, ostatnio to sprawdziłem z ceramique, i faktycznie przyssało się. Ale pomogło odczepienie zapinki z jednej strony i przesuwanie coolera (freezer) w drugą strone przez co dostało się powietrze i ładnie cooler się odczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem mojego starego P4. Po czym wykrzywiło sie dwa rzędy nóżek przy upadku. Chodził dalej.

 

Teraz nie jestem pewien bo dostała się pasta przez dziurke w IHS, a potem było przebicie na każdej zworce mobo że mnie kopało O_o. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak jądro zrobi chrup :P A co do przyklejania sie radiatora do IHSa, ostatnio to sprawdziłem z ceramique, i faktycznie przyssało się. Ale pomogło odczepienie zapinki z jednej strony i przesuwanie coolera (freezer) w drugą strone przez co dostało się powietrze i ładnie cooler się odczepił.

z fryzjerem nie ma problemu, gorzej jak masz cos pokroju boxa, wtedy nie da rady obrocic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że padła mi z jakiś powodów płyta. Już mam nową - DFI Lanparty -nF4.

 

Tamtą spróbujemy zareklamować, chociaż wymieniłem wiatrak na chipsecie i pewno się wyprą, że to przez to.

 

Mam tylko nadzieję, że mój zaufany informatyk-sprzętowiec się nie mylił, że to płyta. Uważa, że mogła się przepolić od iskry elektrostatycznej z dywanu na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...