Skocz do zawartości
soup5

Różnica Pomiędzy 16/6 A 16/5 Na Gf6800

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Mam problem z wyborem karty graficznej. Chodzi o GF6800XT-do wyboru modowalna na 16/6-400MHz/850MHz za ok. 750zł i 16/5 (podkręcalność ta sama) za 650zł. Czy znacząca jest róznica 1 vertexa więcej i warta dołożenia tych 100zł? Ewentualnie w jakich przypadkach 16/6 będzie szybsza? Dodam, że gram w rozdzielczości 1024x768, więc bardziej mi zależy na AA i AF oraz przyzwoitej jakości w nowszych grach.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest taki wynalazek ;). Poszukaj, dzisiaj jeszcze oglądałem tę aukcję. Ale karty powinny mieć lepsze osiągi, jakby naprawdę miały 16p. Na tej aukcji koleś dał screena, że mają 10800pkt w 3dmarku 2003. Według mnie to strasznie mało na 16 potokowca. Ja na mojej karcie mam 10300, a moja ma 8 potoków. Coś tam nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, w tym przypadku chyba te 16p/6v jakos za duzo nie robia, a mzoe to tylko w smarkach, a w grach byloby bardziej widoczne? co myslicie?bo jestem zainteresowany ta karta, ale nie chce kupic czegos co zaraz mialbym wymieniac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000 na Xteka to nie jest malo, nawet 16/6 - bez dobrego OC okolo 400/850 wiecej nie wycisniesz... a tak na marginesie na starym Asusie 6800LE 12/5 425/900 mialem 10100 :) - roznica miedzy 12 a 16p jest załosnie mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy 12 a 16p jest załosnie mała

Racja, natomiast różnica pomiedzy 5 a 6 VS jest praktycznie żałośnie niezauważalna :wink: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jaka w takim razie jest różnica miedzy 8 potoków a 12? Ja na mojej karcie narazie wycisnąłem najwięcej w 2k3 10890Pkt, a 2005 4942pkt. dzisiaj sie jeszcze pobawie.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie....

ja osobiscie w 3d marki malo gram:]

 

czy ktos wie jaka jest rozniaca w grach?

chodzi mi o te potoki i vertexy

 

btw - ciagle szukam w necie jakiegos dobrego testu 6800 xt po oc z 16/6 i nic nie moge znalezc(mozliwe, ze w zlych miejscach szukam:/)

bylbym wdzieczny gdyby ktos zapuscil jakiegos linka, jezeli to ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...