Skocz do zawartości
sudzio

Kabel Modem -> Gniazdko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Chciałem przenies kompa w inne miejsce i wygląda na to że będe potrzebował dłuższy kabel od modemu do gniazdka telefonicznego, jakies 8-9 metrów. Czy to w niczym nie przeszkadza? Nie będzie jakis problemów ze zrywaniem połączenia albo niskimi transferami?

 

Mam kupic zwykły kabel telefoniczny czy to jakis inny jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się długością kabla. Oczywiście bez przesady. Ale te 10m to nic

Nigdy nic nie wiadomo czy te 10m nie bedzie juz za duzo...

 

A sprawdzic parametry mozesz nawet sam w nastepujacy sposob - musisz miec uruchomiony w trayu DSLMON i go przywolac => lewy ALT + D => na zakladce ATM/DSL masz dwa parametry Noise Margin (odstep S/N) oraz Attenuation (tlumiennosc) i zasada jest taka, ze odstep S/N im wiekszy tym lepszy, natomiast z tlumiennoscia jest odwrotnie - im mniejsza tym lepsza...

 

Dla pewnosci mozesz tez zadzwonic na 0800102102 i poprosic konsultanta o zrobienie testu linii, a jesli nie bedzie mogl to zeby przyjal zgloszenie i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy parametrach (31/31) niemam problemow z sagemem, od poczatku kabla do kompa mam z 15m (po drodze jedna zwykla konstka rozdzielajaca sygnal + troche lepszy rozdzielacz sygnalu z MM + UPS). centrale mam w bloku moja neostrada to 256 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...