Skocz do zawartości
rafibydgoszcz

Wydajność Pentium M - Jaka Prawda ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Miałem wcześniej Fujitsu-Siemens z prockiem 2.0 ( pentium M755 ) na FSB 400MHz . Naczytałem się że ten procek powinien mieć wydajność jak Pentium 4 3.6GHz . No i zrobiłem sobie testy procka programem Everest ( różne wersje ) i zawsze mi wychodziło że wydajność jest równa Pentium 4 2800MHz . Myślałem że coś mam skopane albo że to wina magistrali . Fujitsu sprzedałem i kupiłem obecnie Acer Aspire 1694 z prockiem pentium M 2.0GHz ale już na FSB 533MHz . No i znowu robiłem testy i wyszło mi że mój procek jest wolniejszy lub prawie równy wydajnością Pentium 4 2800MHz . W związku z tym mam pytanie : czy to rzeczywiście prawda co piszą o pentium M ? Niektórzy piszą że P M 1.8GHz jest jak P4 3.2GHz a P M 2.0GHz jest jak P4 3.6GHz . Śmiem w to wątpić . Jakie jest wasze zdanie ?

Edytowane przez rafibydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wszedzie Ci powiedza z mnożnik Pentiuma M aby uzyskać stacjonarnego P4 to 1,6-1,8 wiec przy 2.0 to by sie zgadzalo. Poza tym z tego co wiem Everest mierzy zapis i odczyt z pamieci a nie wydajnosc procesora wiec jakby nie wiem o co chodzi zbytnio w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wydajności Pentium M Dothan 1.7 GHz 400 MHz z Pentium 4 3.2 GHz i AMD Athlon64 1.8 GHz:

 

Gry:

http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=dothan&page=6

 

Aplikacje:

http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=dothan&page=7

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki limero . Widziałem już takie testy na różnych stronach . Sęk w tym że nijak ma się to do tego co u mnie wychodzi z porównań i z ORBów 3dmarka .

 

kiedy "testowalem" swojego lapa ACER aspire 1692wlmi ( pentium M 1,73 ati x600) z HP ZD8000 ,ktory ma PVI 3,2 z HT ati x600 ----nasze wyniki w roznych "rzeczach",programach i grach byly bardzo zblizone

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafibydgoszcz @ trochę złe testy wybrałeś - Everest to syntetyczny test, a 3dmark to jakoś mnie nie przekonuje. Lepiej jakieś solidniejsze testy porobić (Superpi, albo test jakiegoś renderingu itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3D Studio Max 6 i mogę zrobić jakiś test . Np. zrenderować jakąś animację która dołączona jest do tutoriali . Tylko kto mi znajdzie osobę z prockiem P4 i programem 3D Studio żeby porównać wyniki ?

 

Co do wydajności tych procków Pentium M , wydaje mi się że król jest nagi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes niezadowolony to kup sobie Toshibe A75 z Pentium 4 HT 3,06 GHz :) Mi wystarczy sam fakt, ze Intel rozwijajac rodzine Pentium 4 trafil w slepy zaulek i teraz czerpie z technologii mobilnej.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że wcale nie jest tak źle, pamiętam jeszcze jak dorwałem sie do Calka M 1,3 strasznie sceptycznie ale jak posiedziałem troszkę na nim to powiem że wcale nie jest tak źle wszystko działało szybciej niż się przed całą maskaradą spodziewałem... Więc nie sądze aby Pentiumy M były słabe wszak to mocniejszy brat calka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak . U mnie na Pentium M 2.0GHz scena Antarctica renderowała się w 18 sekund a OceanSunset w 16 sekund . Mam 3D Studio Max 6 . Dla porównania Pentium 4 2.4GHz zrenderował te sceny w 18 i 17 sekund i to w dodatku w 3D Studio Max 4 . Pentium 4 2.4GHz podkręcony na 3.31GHz zrobił to samo w 11 i 14 sekund . Wyniki wziąłem z tego linku wyżej . A więc wynika że Pentium M jest minimalnie szybszy od P4 2.4GHz a dużo wolniejszy od P4 3.31GHz . Jeśli ktoś to znowu nazwie syntetycznym testem to się chyba powieszę :-)

 

Ja bym stawiał że wydajność Pentium M 2.0GHz jest na poziomie P4 2.8GHz zgodnie z tym co pokazuje Everest ( wyniki w 3D Studio i 3Dmarkach to potwierdzają ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać wyniki Twojego Pentium’a M 2GHz ze wszystkich sześciu testów CPU w Everest’cie? Chciałbym zobaczyć jak wypada porównanie Intel vs AMD :-) a właściwie to chciałbym dowiedzieć się o ile AMD jest wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest Ultimate Edition version 2.50.480

 

CPU Queen - 1602

CPU PhotoWorxx - 8865

CPU ZLib - 12870

FPU Julia - 825

FPU Mandel - 1421

FPU SinJulia - 1085

 

W programie jest zaznaczone że wyników z różnych wersji programu nie można porównywać . Proszę podać swoje wyniki osiągnięte na Turionie . Błąd pomiarów raczej nie wchodzi w grę , gdyż bardzo podobne wyniki osiągałem na laptopie Fujitsu Siemens z Pentium M 2.0GHz z FSB400 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu robiłem porównanie z kumplem;

-mój lapciak acer z p4m 2,93ghz wynik (superpi 2miloiny do przeliczenia) zaliczył w 1,56min

-kumpla fujits-siemens z centrino 1,6ghz to samo policzył w 1,53min

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest Ultimate Edition version 2.50.480

 

CPU Queen - 1602

CPU PhotoWorxx - 8865

CPU ZLib - 12870

FPU Julia - 825

FPU Mandel - 1421

FPU SinJulia - 1085

 

W programie jest zaznaczone że wyników z różnych wersji programu nie można porównywać . Proszę podać swoje wyniki osiągnięte na Turionie . Błąd pomiarów raczej nie wchodzi w grę , gdyż bardzo podobne wyniki osiągałem na laptopie Fujitsu Siemens z Pentium M 2.0GHz z FSB400 .

Dla porownania macie Semprona 3000+

CPU Queen - 1606

CPU PhotoWorxx - -----

CPU ZLib - 8667

FPU Julia - 1022

FPU Mandel - 1506

FPU SinJulia - 936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion 64 LM-28 1.6GHz 512KB

 

Everest Ultimate Edition 2005

 

CPU Queen 1450

CPU PhotoWorxx 6767

CPU ZLib 9520

FPU Julia 906

FPU Mandel 1348

FPU SinJulia 830

 

pamięci

 

odczyt 2803

zapis 1214

czas 62.3

 

SuperPI 8M: 9m43s

 

Cóż, ten procesor do szybkich nie należy. Jestem tylko ciekaw czy pracująć w aplikacjach 64 bitowych wypadłby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ten procesor do szybkich nie należy. Jestem tylko ciekaw czy pracująć w aplikacjach 64 bitowych wypadłby lepiej.

No tak tylko porównujesz wyniki w Everest'ie z Pentium M 2,0 ghz, więc nie jest tak źle bo twój ma tylko 1,6 ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko porównujesz wyniki w Everest'ie z Pentium M 2,0 ghz, więc nie jest tak źle bo twój ma tylko 1,6 ghz :)

No tak tylko nie wiem gdzie podziała się ta „moc” procesorów AMD.

W komputerze stacjonarnym miałem A64 3000+ @2.7GHz i czas w Super PI miałem 4m41s, znajomy z Pentium’em 4 630 3GHz @ 3.6GHz miał o ponad minutę słabszy czas…

Tutaj się okazuje że 1.6GHz z AMD jest ledwo równy Pentium’owi M 1.6GHz, ale to też nic, on jest słabszy od Semprona.

Pociesza mnie fakt że komputer jest fajny i do moich zastosowań wystarcza z zapasem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko nie wiem gdzie podziała się ta „moc” procesorów AMD.

W komputerze stacjonarnym miałem A64 3000+ @2.7GHz i czas w Super PI miałem 4m41s, znajomy z Pentium’em 4 630 3GHz @ 3.6GHz miał o ponad minutę słabszy czas…

Tutaj się okazuje że 1.6GHz z AMD jest ledwo równy Pentium’owi M 1.6GHz, ale to też nic, on jest słabszy od Semprona.

Pociesza mnie fakt że komputer jest fajny i do moich zastosowań wystarcza z zapasem :-)

Ta "moc" ngdzie nie uciekła :D

Już od dawna wiadomo, że pentium 4 to wielki nie wypał Intela(procesory ze znacznie szybszym zegarem, były wolniejsze od starej serii z mniejszym zegarem), pentium M czerpie włąsnie z poprzedniej generacji pentium III, które niejako w ten sposób wskrzeszono.

Pozdro

 

P.S.

A tamten Sempron tez ma wyższy zegrar bo 1,8ghz a to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna wiadomo, że pentium 4 to wielki nie wypał Intela(procesory ze znacznie szybszym zegarem, były wolniejsze od starej serii z mniejszym zegarem)

 

Sorry ale nie przypominam sobie zeby jakikolwiek procesor p3 byl szybszy od p4 :lol: Nawet z nieznacznie szybszym zegarem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie troche poczytaj. Przecież oczywiste jest że np PIII 1.2 jest porównywalny a nawet lepszy od PIV 1.6. A co do wydajności Pentiumów z seri Mobile to stacjonarkę(PIV 3.2 z HT i 512RAM) bije na głowe, no może trochę przesadzam ale jest po prostu lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie przypominam sobie zeby jakikolwiek procesor p3 byl szybszy od p4 :lol: Nawet z nieznacznie szybszym zegarem :lol2:

 

A szkoda; może nie pamiętasz pierwszej generacji P4 z zegarami 1,4 i 1,6Ghz; 2 sprawa to że P3 na rdzeniu Tualatin nie przekroczył nigdy granicy 1,4Ghz

 

A zreską co się będę produkował; polecam lekturkę :)

 

http://www.tomshardware.pl/cpu/20050525/index.html

 

(może i wiekowy artykuł ale w ty wypadku jest ponadczasowy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...