Skocz do zawartości
sucker

Chieftec/neotec/tagan/modecom

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzet z podpisu + tuner TV. Ostatnio podpiolem jeszcze jeden HDD i napiecia sa jeszcze w przedziale +/-5% ale blizej granicy 5% wiec postanowilem wymienic zasilacz na cos innego w miare dajacego jakies widoki na przyszlosc. Na zasilacz chce wydac do 200zl.(gora 250zł i ani grosza wiecej ;)) i znalazlem cos takiego:

CHIEFTEC HPC-420-302-DF ~200zl.

Chieftec GPS-450AA-101A 450W ~230zl.

NeoTEC X3800 380W No-Noise Series 22dB ~180zl.

NeoTEC Maximus 380W No-Noise Series 19dB ~250zl.

TAGAN 380W U01 ~250zl.

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC [MC-400ATX 2.0 PFC] ~160zl.

ModeCom MC-500ATX 2.0 PFC ~240zl.

 

Najbardziej widzi mi sie jeden i drugi chieftec bo posiadaja podwojna linie +12V i maja w miare dobra cene. ModeCom 500ATX tez wyglada calkiem interesujaco, podwojna linia +12V, 500W(jeski tyle ma naprawde ;)) i to za w miare przzwoita cene(ale wieksza od 200zl. :( ). To samo jesli chodzi o wersje 400W tez wyglada interesujaco i ma 2x(+12V) i niezla cena.

Tagan fana firma ale jedna linia +12V i cena 250zl. za 380W ale pewne 380W.

NeoTec podobnie jak Tagan. Pierwszy tanszy ale jedna linia +12V, drugi drozszy ale juz z podwojna linia +12V.

I nie wiem co wybrac, zamierzam w niedalekiej przyszlosci dorzucic grafe cos ala R9800PRO lub GF6600GT a moze nawet cos mocniejszego. Moze tez wymienie MOBO i procka na cos lepszego PIV 630+i945 lub Semprona/A64+jakies MOBO ;). Dobrze aby zasilacz mial troche zapasowaej mocy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sucker:

A jaki, konkretnie, ModeCom Ci mięknie przy takim sprzęcie?? :P

Widzę, że jesteś dość sprecyzowany na przyszłość. Huntkey HK-350AP powinien być wystarczający i jest przyzwoity cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sucker:

A jaki, konkretnie, ModeCom Ci mięknie przy takim sprzęcie?? :P

Widzę, że jesteś dość sprecyzowany na przyszłość. Huntkey HK-350AP powinien być wystarczający i jest przyzwoity cenowo.

Nie pamietam dokladnie nazwy a nie chce mi sie budy rozkrecac ;) to bylo cos 350GTF czy cos podobnego, nie jest to ten na feelu.

Narazie nie ma problemow, zasila ciagnie i miesci se w +/-5% ale po dodaniu nowej grafy moze nie byc juz tak wesolo. Tuner TV i dodatkowy HDD troche zwiekszly pradozernosc kompa do tego dzisiaj zamontowalem jeszcze Audigy 2 ;).

Zaktualizowalem sygnaturke i jest juz tam wszystko co mam i niestety dla PSU dodanie jakiejkolwiek nowszej grafy moze doprowadzic do katastrofy ;).

No i OC moge zapomniec bo nie chce aby cos sie spalilo bo troche mnie to kosztowalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sucker:

Twój obecny konfig + np. GF6600GT powinien być w pełni obsłużony przez ModeCom'a (mimo tego, że Twój sprzęt jest zorientowany bardziej na pobór mocy z 12V). Z tym zasilaczem nie powinno być niespodzianek. Modernizacja, na Pentium'a 4, może wymusić dokonanie zakupu zasilacza zgodnego z ATX2.xx (zorientowanego szczególnie na 12V). Przykładem takiego zasilacza może być Huntkey HK-350AP (bardzo dobry stosunek jakości do ceny). Można także zakupić Fortron'a FSP350-60THA-P (lub ewentualnie FSP350-60MDN) na Allegro (o ile nie trafi się trefny egzemplarz).

Edytowane przez Koziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym Huntkey ale obecnie triche trudno go dostac.

Coraz bardziej zastanawiam sie czy nie poczekac jeszcze na modeconie i dozbierac na tagana 430W z podwojna linia +12V lub to co mialem przeznaczyc na inne komponety przeznacze obecnie na doplate do zasilki. Doswiaczenie nauczylo mnie ze czasem lepiej nie ekperymentowac(przezylem na wlasnej skorze spalenie MOBO na sajsie zasilce nie bylo to nic przyjemnego ;)).

Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sucker:

Twój obecny konfig + np. GF6600GT powinien być w pełni obsłużony przez ModeCom'a (mimo tego, że Twój sprzęt jest zorientowany bardziej na pobór mocy z 12V). Z tym zasilaczem nie powinno być niespodzianek. Modernizacja, na Pentium'a 4, może wymusić dokonanie zakupu zasilacza zgodnego z ATX2.xx (zorientowanego szczególnie na 12V). Przykładem takiego zasilacza może być Huntkey HK-350AP (bardzo dobry stosunek jakości do ceny). Można także zakupić Fortron'a PSP350-60THA-P (lub ewentualnie FSP350-60MDN) na Allegro (o ile nie trafi się trefny model).

 

Tylko że Fortron to jest to samo co Modecom ;) Ja bym polecił jakiegoś Topowera P6 420W pożądny zasilator... w porównaniu do tagana 420 który ma na lini +12V 22A (albo 21A) to on ma 30A :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Fortron to jest to samo co Modecom ;) Ja bym polecił jakiegoś Topowera P6 420W pożądny zasilator... w porównaniu do tagana 420 który ma na lini +12V 22A (albo 21A) to on ma 30A :]

Fortron nie jest ModeCom'em <_< . ModeCom przykleja naklejki na zasilacze produkowane przez inne firmy, do których należą: Fortron Source, Channel Well Technology oraz Logic (producent wspaniałego FEELa :wink: ).

Widzę, że masz zasilacz taki sam, jak kolega sucker, czyli ModeCom - Fortron ATX-350GTF.

A to, że ToPower'y z serii P6 są pożądne - masz rację. Seria P7 też jest fajna B) . Poprostu chodzi o odrobinę tańsze rozwiązanie.

 

@sucker:

z kolegą Drozdą masz wspólne zasilanie. Porównaj sobie konfigi z siga - powinno to rozwiać wątpliwości.

 

Mam nadzieję, że pomagam :rolleyes: (jak coś - mogę napisać o swoim konfigu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak spojrzysz w środek do modecoma 350GTF i jeszcze od spodu PCB lookniesz to masz takie duuuże logo FSP :) Wiec wiesz Modecom = Fortron ;) A co do mojego zasilatora to daje rade skubany ;) Napiecia sie szczególnie nie ruszają w dół ani w góre ;) Ale własnie na Topowera chce zmienić ;) A dla świetego spokoju ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj moj modecon mnie zaskoczyl ;).

Wczesniej sprawdzalem napiecia w programie ale dzisiaj dostalem nowa(stara :P) grafe wiec musialem rozkrecic kompa i z programowego odczytu 12V jako 11,73V okazalo sie ze miernik pokazuje 11,9V wiec nie jest zle :D. Po zmianie grafy napiecia wiele sie nie zmienily. Nie spodziewalem sie az takiej roznicy w pomiarach. Chyba narazie zostane przy modeconie. Komp dziala stabilnie przy obciazeniu, nowa/stara grafa dziala dobrze a z wlasnego doswiadczenia wiem ze ta grafa nie lubi slabych zasilaczy szczegolnie na lini 3,3V :).

Ze zmiana poczekam do wiekszej modernizacji.

Nie spodziewalem sie ze ten Modecon moze tyle wytrzmac. A po smierci poprzedniego modecona sprzedawca proponowal mi MOdecon'a FEEL'a i to 300W i staral mi sie wmowic ze jest lepszy od 350GTF'a ale wytlumaczylem mu ze wole poczekac na mojego GTF'a ktorego notabene wymienili mi na nowego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj moj modecon mnie zaskoczyl ;).

Wczesniej sprawdzalem napiecia w programie ale dzisiaj dostalem nowa(stara :P) grafe wiec musialem rozkrecic kompa i z programowego odczytu 12V jako 11,73V okazalo sie ze miernik pokazuje 11,9V wiec nie jest zle :D. Po zmianie grafy napiecia wiele sie nie zmienily. Nie spodziewalem sie az takiej roznicy w pomiarach. Chyba narazie zostane przy modeconie. Komp dziala stabilnie przy obciazeniu, nowa/stara grafa dziala dobrze a z wlasnego doswiadczenia wiem ze ta grafa nie lubi slabych zasilaczy szczegolnie na lini 3,3V :).

Ze zmiana poczekam do wiekszej modernizacji.

Nie spodziewalem sie ze ten Modecon moze tyle wytrzmac. A po smierci poprzedniego modecona sprzedawca proponowal mi MOdecon'a FEEL'a i to 300W i staral mi sie wmowic ze jest lepszy od 350GTF'a ale wytlumaczylem mu ze wole poczekac na mojego GTF'a ktorego notabene wymienili mi na nowego :).

Na tym zasilaczu smigaly mi dwie konfiguracje:

Athlon 1700+ @2000Mhz 10x200 ,1GB Ram,Abit NF7 2.0 ,Radeon 9800 Pro,DVD-RW, 2x80 GB HDD

A64 3k+ GBK8NSC ,1Gb Ram,DVD-Rw,2x80 Gb HDD ,Radeon X800 GTO ,Audigy2 + 3x USB.

 

Zmienilem go na mocniejszy poniewaz OC drugiej konfiguracji przekraczalo jego mozliwosci jednak na defaulcie sprawowal sie wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkeya HK-350AP juz nigdzie nie ma. Za mniej niż 200zł na allegro można kupić nowego Neoteca Maximusa 440W z trzyletnią gwarancją. Mam go i polecam.

 

EDIT:

 

Widzę, że jednak HK-350AP pojawiły się znowu. Ale za 200zł to się wogóle nie opłaca.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkeya HK-350AP juz nigdzie nie ma. Za mniej niż 200zł na allegro można kupić nowego Neoteca Maximusa 440W z trzyletnią gwarancją. Mam go i polecam.

ehm ja tez juz moge go [neotec'a] polecic, cisza [poza szumem powietrza] i bardzo równe napięcia trzyma [wyniki lepsze niz na 420w Chieftec'u HPC-420-302DF]. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...